Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: boris wolfgang dobak
1 >
mínus indicator plus

 

Si jeden z nich, nemôžeš pochopiť. Choď von, ži tam dvadsať rokov, možno pochopíš. Aj keď..., ako píšem vyššie, nie každý je po celom zvrzanom živote v komunizme a medzi komunistami, schopný pochopiť to a prispôsobiť sa západnému spôsobu života, kde má každý už v génoch zapísanú túto informáciu. Čo majú v génoch zapísané slováci?
 
mínus indicator plus

Jednoducho,   Jednoducho,

máte iný pohľad na život, iné nároky. Pracovať neviete (nechcete), tak sa potom nečudujte. A je to stále horšie. Aj keď som bol vychovávaný v "západnom" duchu, u nás sa nepočúvali iné rádiá, nepozerali iné TV ako rakúske, keď som prišiel v r. 1991 do A a zamestnal sa, musel som sa najmenej pol roka učiť ich spôsobu práce, prístupu k šéfom a naopak, prístupu šéfov. Nebolo to ľahké, ale po pol roku ma už začali akceptovať ako plno a stal som sa členom teamu. Lenže niekto na to nemá, chce si žiť ako doteraz, prispôsobovať sa nebude aj keď je vonku už dlho, zostáva stále slováčikom. A to šéfovia veľmi nemajú radi. Viem si predstaviť, ako na Cyprus prišli títo dvaja spasitelia Cypru. Experti na všetko - veď oni "študujú" na prestížnom SOÚ, v nejakej Prievidzi. Samostatní svojstojní, tisícročné jarmo zhodiaci - veď im to slovenská komunistická verchuška tlačí do hláv od narodenia, tak to musí byť pravda. S krivým názorom, že s nimi veru nebude nikto zametať - sú predsa iní, ako zvyšok sveta... Patrične drzí, ako boli zvyknutí zo slovenska a túto svoju drzosť bezohľadne presadzujúci - 'Čo to nás chce "ten špinavý zamastený ***** Pokračovanie názoru typického slováčika: "Lenivým heyyselom posielame naše ťažko zarobené peniaze? Nikdy!!! Smrť lenivým Grékom!!!! Ani cent tým k..vám!!! Asi takto to vidím ja. Celú svet si na vás vytvára názor zadarmo podľa toho, akí ste, nie podľa pestrofarebných brožúr za milióny!
 
mínus indicator plus

Jahnátek za svoje?   Jahnátek za svoje?

Však tí komunisti sa za svoje nedokážu ani vyprázdniť...
17.10.2012 18:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Pochybujem, že niekto slope Bechera na to, aby sa ochlasral.
17.10.2012 15:42 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Bóže, to je mamrd...   Bóže, to je mamrd...

Keby si chcel vedieť, tak Becherovka je značkový alkohol a nájdu sa aj takí, ktorým chutí. Nekúpia si predsa niečo, čo im nechutí.
17.10.2012 15:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ale však   Ale však

nech ju smeráci nepijú. Pre nich tu je predsa "kvalitná" slovenská výčapná liehovina - Borovička s arómou. :-)
17.10.2012 15:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Myslím,   Myslím,

že záhada je vyriešená. Nerozumeli sme si, ja som hovoril o sídlisku Petržalka, ty o sídlisku Kopčany. Teraz mi to už je jasné, ty si býval tu: https://maps.google.de/maps?q=... na rohu je ten gaštan a ja zase tu: https://maps.google.de/maps?q=...
 
mínus indicator plus

Podstavať.   Podstavať.

A kvôli tomu tam vyrúbať poslednú zeleň. :-(
 
mínus indicator plus

Ako   Ako

toto dopadne...
 
mínus indicator plus

Bude to   Bude to

naozaj tými 'pár rôčkami. Ja som bol v tom čase už po vojne, sobáši a dieťa bolo na ceste. Okrem toho povinnosti v práci, ktorých plnenie nadriadení striktne na termín požadovali. Ak som prišiel z roboty v normálnom čase, už sme na bicykloch išli na stavbu. Z Prokopovej, kde som býval u svokry ešte od r '73. Pamätám si, že ako prvý začali stavať barák pri ceste, prvý od Technopolu. Na družstve nám povedali, že v ňom budeme bývať. A tak sme tam na to piate chodili, plánovali, zariaďovali. V tom čase začali, už mohutným tempom, stavať aj tie tri zvyšné - dva pri ceste a jeden ďalej od nej. Prvý dokončený a "zamknutý" (kľúče som si zariadil do týždňa) bol ten najbližšie k technopolu a na svoju slávu si musel počkať ešte skoro rok. Medzitým dokončili aj ten solitér a ja som na družstve zistil, že budeme bývať nie pri ceste, ale v solitéri. Nič sa nestalo, tie baráky sú rovnaké (aj nejaký nábytok som už mal kúpený a rozdelený u susedov na Prokopovej). No a potom prišiel ten deň opísaný vyššie. Môžem ťa ubezpečiť, že do nášho nasťahovania na sídlisku nikto nebýval. Bol to dosť skľučujúci pohľad v noci na tú planinu okolo nás a hlavne na tú tmu. Svietil len náš barák a niekde v diaľke Bratislava. Ten barák, kde si býval bol asi ten pri ceste, kam sme omylom chodili. Ten odovzdávali asi mesiac po našom.
 
mínus indicator plus

Dávali   Dávali

to aj u nás na ORF, ale tá kvalita...
 
mínus indicator plus

Tak isto napínavé,   Tak isto napínavé,

ako teraz. Aj vtedy sme čumeli do bedne ako priklincovaní.
 
mínus indicator plus

V noci som sa nemal   V noci som sa nemal

koho opýtať, tak som to urobil dnes. Viacerí starí Petržalčania potvrdili to, čo si pamätám aj ja. Výstavba "experimentálky" prebehla pred začiatkom výstavby sídliska a Prefmonta tam testovala rôzne druhy panelov. Preto je aj každý z panelákov trocha odlišný. My sme sa okolo presúvali na budúce sídlisko bicyklami na marhule, ktorých tu všade bolo nepredstaviteľné množstvo. Takže sme to videli na vlastné oči. Prvý panelák na sídlisku odovzdali obyvateľom 21. augusta 1977. Bol som pri tom, prevzal som tam byt na piatom poschodí.
 
mínus indicator plus

To sídlisko   To sídlisko

stavali dlho pred Petržalkou, ako experimentálnu výstavbu. Skúšali tam rôzne prefabrikáty, aby mohli vybrať tie, ktoré budú vhodné pre Petržalku.
 
mínus indicator plus

No však   No však

do takého prostredia patria, nie? Zatiaľ ešte nehádžu odpadky z okien, ale vnútri majú poriadny binec.
 
mínus indicator plus

Ano?   Ano?

Tak si to pusti na nejakej uhlopriečke väčšej, ako 100cm z yt a prepínaj na ORF HD zo satelitu. Potom povedz, či tá kvalita z yt bola aspoň zďaleka podobná tej zo satelitu. Cez internetové pripojenie ti nikdy neprejde 14000 Mbps, ani keby si sa rozkrájal...
 
mínus indicator plus

Ǎno, máš samozrejme pravdu.   Ǎno, máš samozrejme pravdu.

To vy, červení, dokážete posudzovať dôležité situácie a rozhodovať o nich od zeleného stola. Podľa straníckych pokynov. Bez toho, aby ste o nej čokoľvek vedeli a vypočuli aj druhú stranu. Váš súdruh preceda nám to ukázal už veľakrát. Radičová je natoľko zodpovedná, že si druhú stranu vypočula, diskutovala s nimi, aby získala informácie z prvej ruky, aby mohla rozhodovať zodpovedne, nie na základe kalerábov, ktoré jej nejakí odkundesi natlačia do hlavy, sledujúc tým vlastné, nekalé úmysly. Čo je na tom zlé? Cítiš ten rozdiel medzi napríklad tým zločincom, ktorého spomenula Kelišová a Radičovou?
 
mínus indicator plus

Kariérista,   Kariérista,

neurochirurg a poslanec slovutného slovenského parlamentu neovládajúci slovenčinu: "... jej blízky spolupracovníci vnímali...". Hanba! Keď takto "profesionálne" pristupuje k svojej práci aj ako neurochirurg, tak zbohom zdravý rozum... .
Reakcia k téme: Rok po
12.10.2012 2:08 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Keby   Keby

radšej svietili a svietili. Aspoň nejaký úžitok by z nich bol. :-)
 

1 >

Najčítanejšie na SME