Štvrtok, 20. február, 2020 | Meniny má Lívia

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: skkd
1 >
mínus indicator plus

 

Prečo stredovek? Bolo snáď v stredoveku v Európe niečo také zakázané?
 
mínus indicator plus

 

Občania žijúci v českom pohraničí povedali že chcú žiť v Nemeckej ríši. Ano. Československo však nechcelo, aby sa ludia rozhodli slobodne, kde chcú žiť. Je to stále o tom istom. Ale napriek tomu každý súdne uvažujúci človek tuší kde je pravda.
 
mínus indicator plus

 

Na takéto podobné šibnuté vyjadrenia súčasného pápeža sme si už akosi zvykli....
 
mínus indicator plus

 

Treba správne čítať, Netanjahu pracuje na anexii židovských osád, nie celého západného brehu.
 
mínus indicator plus

 

Az na to ze nieco take bolo v Europe normalne aj v stredoveku na rozdiel od Iranu kde to nie je normalne ani v 21. Storoci.
 
mínus indicator plus

 

Bohuzial unia akosi z dlhodobeho horizontu nevidi ze si pod sebou pili konar.
 
mínus indicator plus

 

Toto je demagógia dosť silného kalibru. Podstatné je to čo pre nás dnes Rusi predstavujú. Určite to nie sú hodnoty, ktoré by sme mali nasledovať. Aj keď žijeme v tzv. korupčnej demokracii, je to stále lepšie ako žiť v Rusku. Tým že Putin šliape bezohľadne po právach iných, vyčleňuje sám Rusko zo spoločenstva ostatných. Či sa nám to páči alebo nie, vinou súčasnej Ruskej politiky a následným odstúpením od zmluvy pre nás bohužiaľ začína II. studená vojna.
 
mínus indicator plus

 

Skutočne veľmi hlúpy komentár.....
27.01.2019 13:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Zásadný rozdiel medzi kresťanmi Arabmi a Európanmi je v tom, že v Európe sme prešli dobou osvietenstva a relativizmu so všetkými dobrými aj zlými stránkami. Preto dokážeme byť tolerantní, zvedaví a súčasne pochybujeme o všetkom. Pritom je jedno či sme veriaci alebo zanovito a niekedy až komicky odmietame akúkoľvek vieru. Toto bohužiaľ obyvatelia blízkeho východu bez ohľadu na náboženstvo okrem Židov nikdy nedokážu pochopiť.
 
mínus indicator plus

 

Neexistuje jediná zhoda jeho politických názorov s fašizmom. Je to obyčajný pravicový politik, ktorému sa možno podarí oživiť ekonomiku Brazílie.
 
mínus indicator plus

 

USA sú rozhodne proti tomuto paktu - rozhodnutie hodné nasledovania. Lajčák sleduje akurát sám seba a svoju kariéru, ktorá mu je cennejšia než čokoľvek iné na svete.
 
mínus indicator plus

 

Môže niekto normálny napísať takúto vetu? Asi nie.....
 
mínus indicator plus

 

Lož je samozrejme niečo úplne iné. Izrael vznikol ako výsledok sionistického hnutia. Oddeľovať sionizmus od Izraela je nezmysel. Iránu nevadí len sionizmus, ale samotná existencia Izraela, ktorý neuznáva. Izrael, ako jediný štát na blízkom východe sa snaží o mier za predpokladu uznania a garantovania jeho hraníc. Jedinou otázkou sú hranice a mesto Jeruzalem. Vrátiť sa dnes k hraniciam z roku 1967 je z dôvodu úplne inej štruktúry osídlenia nezmyselné. Čo sa týka Jeruzalema, tam dal najlepší návod D.Trump. Ak väčšina štátov(vrátane Slovenska) uzná absolútne podľa logiky nedeliteľný Jeruzalem za hlavné mesto Izraela, potom budú nároky Arabov bezpredmetné. Čo sa týka Chrámovej hory viem si kľudne predstaviť, že by ju mohla spravovať napr. Saudská Arábia v rámci Izraela (podobne ako existuje Vatikán v rámci Talianska).
 
mínus indicator plus

 

V období pred napadnutím Ruska Hitlerom, takúto možnosť kvôli paktu o neútočení považovala väčšina politikov za blbosť. Rusko bolo však vždy územím o ktorom Hitler snil. Ideológia vyhrala nad stratégiou. Irán zase vždy vyhlasoval, že mu ide o vymazanie Izraela z mapy sveta. Keby mal takú možnosť, tak to urobí. Bráni mu v tom iba jednoduché porovnanie pomeru síl. Na rozdiel od Izraela sa však náboženskí fanatici zvyčajne racionálne nesprávajú.
 
mínus indicator plus

 

Zhrnul by som to asi takto: Na nekonečnú ruskú drzosť a neustále Asadove provokácie, ktorý za sebou cíti ochrannú ruku Moskvy, už Američania jednoducho musia nejako reagovať. Menšie prešľapy Asadovho režimu riešili využitím Izraelského letectva, ale dnes už takýto variant nepostačuje. Teraz ide o medzinárodnú prestíž, keď musia zasiahnuť sami aj za cenu ruskej reakcie. Ak dnes nedokážu zastaviť Rusov, tak zajtra si budú Rusi nárokovať územie Lotyšska a pozajtra sa zastavia ktovie kde. Rusom sa absolútne nedá veriť a najnovšie udalosti v Sýrii toto pravidlo len potvrdzujúl.
 
mínus indicator plus

 

KDH sa určite dostane do parlamentu. To nie je problém. V skutočnosti má práve KDH ako jediná z opozičných strán vybudované štruktúry od najnižších úrovní, aj keď bohužiaľ slabo fungujúce, ale pri troche snahy sa môže stať v krátkom čase lídrom opozície. Určite má volebný potenciál niekde na úrovni 15%. Treba reformovať základné organizácie a urobiť stranu atraktívnu pre väčšinu demokraticky zmýšľajúcich ľudí. Premena hnutia na stranu, ako sa to práve deje, je nevyhnutnosť, aj keď sa mnohým zdá, že sa obmedzujú určité široko poňaté demokratické pravidlá.
 
mínus indicator plus

 

Nikdy tu nešlo o žiadne medzinárodné právo. Desaťročia trvajúca vojna najskôr medi Izraelom a Arabmi, teraz medzi Izraelom a Islamom je vojnou o existenciu Izraela. Akýkoľvek príslušník západnej civilizácie, ktorý to má v hlave aspoň trochu v poriadku nemôže v tejto vojne podporovať tých, ktorým ide o likvidáciu Izraela.
 
mínus indicator plus

 

Vojna hrozí na blízkom východe tak, či tak. Či už ambasádu presunieme, alebo nie. Dôležité je na ktorú stranu sa postavíme, či na stranu pravdy alebo lži.Je pravdou, že ani samotní Izraelci nemajú v presťahovaní ambasád jasno, ale iná cesta dnes už nie je možná. Izraelské vedenie si to plne uvedomuje bez ohľadu na to, kto bude stáť na čele Izraela.
 
mínus indicator plus

 

Predpokladám, že radaktori SME si dokážu overiť veci, aby nepísali blbosti. Presťahovanie veľvyslanectva bude veľký krok vpred.
 
mínus indicator plus

 

Myslím, že dnes už tieto archaické klamstvá naozaj nie je treba písať.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME