Utorok, 20. august, 2019 | Meniny má Anabela

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Rutko Remetej
1
mínus indicator plus

Mrzí ma každý výrub :(   Mrzí ma každý výrub :(

Môj názor je taký, že každý výrub stromov je zlý :( , ale kto sa postará o bezpečnosť obyvateľov v danej lokalite ? Čo ak by počas búrky alebo silného vetra niekoho zabilo alebo vážne zranilo ? Ak výrub tak na ich miesto v plnej miere nasadiť adekvátnu náhradu. Myslím si, že pri troške trpezlivosti obyvateľov majú za pár rokov nové silné a zdravé stromy.
 
mínus indicator plus

Dobra akcia   Dobra akcia

Pevne verím, že pri neformálnych diskusiách sa nezabudne ani na menšinovu kultúru, myslim tým sochárske umenie. Teším sa, že sa naše mesto takto propaguje a prezentuje v Bruseli, každy určite pozná sochu cikajucehe chlapca v jednej z jeho fontán ;) . Aj práve pre takúto symboliku som rad že Košice budú v roku 2013 hlavným mestom kultúry v Európe :) Už teraz sa teším na Vás na ďalšej "mini-konferencií" o sochárstve :)
 
mínus indicator plus

muzeum figurin   muzeum figurin

Pokial dobre viem tak sa v objekte nachádza múzeum voskových figurin, ale nie som naklonený takému "umeniu". Z vosku cítim umelost, chlad a tech. lieh ktorým sa figúriny čistia z času na čas, jedine kameň alebo drevo dokážu byť dostojne využité na zobrazenie človeka. Teším sa, že zo školy úžitkového výtvarníctva vychadzju žiaci ktori majú cit pre prirodu a prírodné materialy :).
 
mínus indicator plus

zdrzanie - nezdrzanie   zdrzanie - nezdrzanie

Už sa teším, ked to bude hotové. Či už v kasárňach alebo kunsthale budu priestory pre umelcov aj na voľnej nohe - z log. dôvodov preferujem sochárov ;) . Ak by bol záujem, v čo pevne verím, ja spolu so školou úžitkového výtvarnictva rad usporiadal "mini-konferenciu" o sochach tentokrat z dreva. Verím, že nájdem podporu aj vo Vás diskutujúcich :). Drevo ako umelecký materiál ide do úzadia, práve preto by som ho chcel viac spropagovať :) ! V mene mojom aj ďalších umelcov z Košic si prajeme aby sa objekty dokončili čim skôr, ale nie na úkor kvality.
 
mínus indicator plus

Nehodiaci sa príspevok k Téme !   Nehodiaci sa príspevok k Téme !

Je "verejniak" tento človek v poriadku ? Mne sa zdá, že len nás "otravuje"..
 
mínus indicator plus

Ťažka debata s Vami/Tebou..   Ťažka debata s Vami/Tebou..

"Kto chce psa biť palicu si nájde.." Nechápem o čo Vám "ja_osobne" ide, ale je mi ľúto že ste takto neodôvodnene zaujatý voči mne. Skôr Vám odporúčam ak Vám ide o úprimné citovanie a hľadanie zdroja napíšte na Vami uvedenú stránku nech uvedú zdroj odkiaľ čerpali definíciu sochárstva.
 
mínus indicator plus

Pán Lipták ale ja na Vás neútočím..   Pán Lipták ale ja na Vás neútočím..

Pán Lipták ale ja na Vás neútočím, skôr naopak snažil som sa Vám ponúknuť riešenie. A vidím, že máme mimoriadne podobné názory na to ako je potrebné viesť diskusiu. Ani krivé slovo som na Vás konkrétne neadresoval, veľmi dobre ste to napísal všade sa nájde nejaký občan-extrém-krikľúň. Práve takýchto ľudí je potrebné vedieť v kultivovanej debate vedieť "zvládnuť". Nie som územný plánovač som umelec - sochár takže ja sa takýchto debát rád zúčastním ale len ako poslucháč. Vyjadrovanie sa k takýmto témam by som radšej prenechal iným a tým ktorý tomu rozumejú, nedovolil by som si len tak "strieľať" do vetra. Toho človeka "Cizmarika" vôbec nepoznám takže k týmto témam nemám čo povedať.
 
mínus indicator plus

Prečo ta neoprávnená kritika ?   Prečo ta neoprávnená kritika ?

Prečo ta neoprávnená kritika od "ja_osobne" ? Neviem ani ako Ťa/Vás osloviť, nechápem ale pokiaľ si prečítate moje príspevky tak vôbec na nič a nikoho neútočím. Skôr som sa snažil napomôcť k vyriešeniu situácie. Pasáž na ktorú sa sa Ty odvolávaš je že je skopírovaná nie je skopírovaná z tejto stránky. Ja si za tým stojím, skôr by som povedal že na tej stránke nevedia citovať. Nech sa páči tu je presná kniha a aj s autormi odkiaľ som si túto voľnú definíciu parafrázoval. História sochárstva (A History of Sculpture by Harold North Fowler), ISBN/ASIN: 1112282564, počet strán: 445, Vydavateľ: MacMillan 1916 - Preklad do češtiny knihy sa používal pri výučbe v škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach. Konkrétne táto definícia sa nachádza na strane 67 preloženej knihy Nepoznám žiadneho Laca, Karla alebo Fráňu ale ak máš na mysli tých pomýlených občanov "diskutérov" tak ja s primitívmi sa nebavím.
 
mínus indicator plus

p. Rovinský...   p. Rovinský...

P. Rovinský, ja Vám zas tvrdím, že mi je ľúto ak sa p. Lipták nemohol dostať do priestorov výmenníka. Keďže ho predtým požičali "Vám" Spolku na skrášľovanie Košíc, ktorého ste Vy hlavným reprezentantom. Teším sa, že takýto spolok v Košiciach máme lebo niektoré z poniektorých vašich nápadov majú fakt hlavu a pätu. Poviem Vám pravdu, že ako sochár od skorého detstva sa venujem len a len sochám, sochárstvu a všetkému čo s tým súvisí to je pre mňa umenie, mne žiadne prieky nikto s ničím nerobil. Motív svojej "mini-konferencie" som musel samozrejme dobre opísať. Skúsim aj Vám. Sochárstvo vo všeobecnosti nielen pre mňa ale aj pre väčšinu ľudí zobrazuje v trojrozmernom tvare trojrozmerný svet okolo nás, pričom sa ako sochár usilujem stelesniť predstavu o dokonalom a nádhernom človeku alebo zvierati v kameni, dreve, hline, kove. Charakteristickým znakom sochárstva pre mňa je objem, mojim námetom je najmä človek. Zjavne moja aktivita je v súlade s programovými cieľmi EHMK, čo sa samozrejme veľmi teší. Veľkú podporu som dostal aj od žiakov či už súčasných alebo bývalých zo školy úžitkového výtvarníctva. Práve s týmito študentami resp. absolventmi som viedol diskusiu aj o zeleni a samospráve ale nikdy som nedovolil, aby sa debata zvrtla len do kritizovania, ale aj návrhu na riešenie. Musím povedať že dnešný mladý ľudia sú viac než vnímavý a chápavý, ale to bola len okrajová časť "mini-konferencie" . Dočkal som sa spolupráce zo strany študentov to ma samozrejme veľmi potešilo. ÁNO myslím si, že SPOT je len pre umelcov. Pretože len umenie a to nie hocijaké môže byť hybná sila, ktoré posunie už tak značne "pokrivenú" spoločnosť v Košiciach, "bezduché" debaty ju len viac a viac "krivia" . Ak budem organizovať ďalšiu z mojich "mini-konferencií" veľmi rád Vás na ňu pozvem :).
 
mínus indicator plus

Ešte by som chcel dodať..   Ešte by som chcel dodať..

Ešte by som chcel dodať, že ak by sa mi nepodarilo dostať do výmenníka tak by som určite skúsil takú možnosť ako som Vám navrhol. Veď mojou prioritou bolo stretnúť sa a debatovať o umení sôch .Mne záležalo aby som/sme mal kde diskutovať nie sa prezentovať v médiách. Pripadá mi to ako zbytočné prezentovanie sa a upútanie pozornosti.
 
mínus indicator plus

Vadí mi to, ale ponúkol som..   Vadí mi to, ale ponúkol som..

Vadí mi to, že sa p.Lipták nedostal do výmenníku ale ponúkol som riešenie ako to vyriešiť keď chcete/chceme hľadať riešenie. Nezvolil by som taký spôsob ako v tomto prípade a hneď by som korzár neoslovil. Za pár drobných ( 10 € až 20 € na 2 hodiny ) by sa taký priestor našiel. Myslím si, že na Terase je dosť voľných priestorov kde by mali prebiehať politické debaty tam je na to priestor. Na mojej "mini-konferencií" sme sa my nadšenci sochárskeho umenia bavili aj o spôsoboch zhotovovania sôch a techniky na opravu a reštaurovanie . Taktiež sme časť diskusie bola venovaná umiestňovanie umeleckých diel v parkoch a na verejných priestranstvách. Ak sa to podarí tak budú zverejním moje prezentácie o opravách sôch, ktoré som tam prezentoval . Ďakujem, že máte záujem :) o výsledky "mini-konferencie".
 
mínus indicator plus

Ale veď toto všetko funguje..   Ale veď toto všetko funguje..

Pán Rovinský ale veď toto všetko z veľkej časti funguje, ja mám osobnú skúsenosť, ktorá nie je zlá, skôr naopak. Nikto mi do mojej "mini-konferencie" nezasahoval, ani som necítil tlak na svoju osobu, že musíme debatovať o tom alebo o niečom úplne inom. A počas debaty padali rôzne otázky a rozprávali sme sa aj o samospráve, zeleni a parkoch. Umenie je vec všeobecná a málo konkrétna a to je dobré. Len je potrebné vedieť akceptovať, že ten kto robí ( alebo robil - kandidát na poslanca ) politiku nech ju neťahá do kultúrnych "bodov" akými sú výmenníky, nemyslím si že požiadavka obyvateľov bola mať debatu ktorej cieľom by bola politika alebo s jej silným podtónom. Som rád a teším sa že p.Lipták má záujem takého debaty organizovať. Takýchto debát nikdy nie je dosť len ma mrzí že to troška prepálil. Ja navrhujem prenajať si priestor a tam sa stretávať a debatovať. Ja sa veľmi rád zúčastním :)
 
mínus indicator plus

Je mi ľúto..   Je mi ľúto..

Nechápem a je mi ľúto, že to došlo až tak ďaleko. Ja osobne pána Liptáka nepoznám, ale mám kopec známych ktorí ho poznajú je to fajn že vraj fajn chlap. Ale ja osobne by som mu odporučil radšej ak nenašiel "útočisko" vo výmenníku tak si prenajať iný "priestor" na Terase a organizovať svoje sedenia tam. Je neodškriepiteľným faktom, že keďže kandidoval za poslanca alebo sa uchádzal o verejne volenú funkciu tak je z neho už politik a nieje už len obyčajný občianský aktivista. Budem veľmi rád ak sa budem môcť takéhoto sedenia zúčastniť.
 
mínus indicator plus

S výmenníkmi mám dobré skúsenosti :)   S výmenníkmi mám dobré skúsenosti :)

Ako nezávislý umelec - sochár na voľnej nohe som sa začiatkom mája rozhodol si výmenník "zapožičať" na pár sedení s mladými ľuďmi o debatách o sochárstve a umení. Celá debata sa niesla v duchu lásky k umenie a dokonalosti sochárstva ako takého. Prvý deň sme spoznávali krásy ručne vymodelovanej sochy. Okolie výmenníka, kde sme mohli debatovať voľne a slobodne bez hocijakého zásahu hocikoho a o hocičom, bolo pekné a slušne upravené. Celkovo na celej mojej "mini-konferencií" sa zúčastnilo asi cca 12 ľudí - nadšencov a milovníkov umenia. Podľa môjho názoru politika a "občianske témy" ( za ktoré sa dá skryť hocičo, aj vlastná seba-reprezentácia..) nepatria. Do výmenníkov patrí podľa mňa hudba, spev, recitačné súťaže, maliari, sochári a všetky súčasné ale aj minulé umenia.
 
mínus indicator plus

 

dobrá správa pre cestujúcu verejnosť :)
09.10.2012 15:03 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Hric ?   Hric ?

Kto je pán Hric ?
 

1

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME