Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: ondrej Jánošík
1 >
mínus indicator plus

Mám dojem   Mám dojem

že sa tu vždy rieši následok a nie príčina. Celé toto financovanie z eurofondov a zo ŠR, bude rozkrádané dovtedy, kým bude existovať. Treba zrušiť príčinu a to eurofondy a znížiť príjem do ŠR. Ako, napr. zrušením úplne zbytočných úradov. Je neúnosné aby v cca 5,5 miliónovom Slovensku bolo cez 7000 príspevkových a rozpočtových organizácií napojených na ŠR. Štát by mal mať len niektoré základné funkcie napr: justícia, vnútorná a vonkajšia obrana, školstvo, zdravotníctvo . Tomu treba prispôsobiť ŠR. Úrady ako napr. ten štatistický vôbec nepotrebujeme. Násladne znížiť odvodové a daňové zaťaženie občanov ( vrátane nepriamych daní ) a nechať im teda viac peňazí v peňaženke. Efektívnosť štátu by mala spočívať hlavne v tom aby dokázal rýchlo a efektívne športovou ternminológiou povedané " ustrážiť pravidlá hry ", nie tak ako napr. v prípade p. Žarnaya, kde NKÚ TRI roky riešil či dotyčný mal alebo nemal pravdu. To nehovorím o Sociálnej poiťovni, s ktorou sa sporím už 5 rokov a koniec je v nedohľadne.
20.02.2016 10:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ja som proti KSSmer, a nechcem byť   Ja som proti KSSmer, a nechcem byť

rusovriťlezec. Máš gody na to aby si to pochopil?
 
mínus indicator plus

P.Kiššová, má ale   P.Kiššová, má ale

pravdu, ak trvdí, že sú pokryyvené trhové mechanizmy. Každá dotácia, úľava, či iný ekonomicky tažko zdôvodniteľný nezmysel zvýhodňuje jeden trhový subjekt, voči druhým. Problém je presne v tom, čo uvádza v blogu, treba riešiť systémové opratrenia na zlepšenie podnikateľského prostredia ( nie len dane a odvody ). o tom či má mať nejaký investor nejaké dotácie, to je na dlhú akademickú debatu. Problém je, že US nevedia dodržať , to k čomu sa zaviazali. Napr. udržať zamestnanosť. Zrejme, nie len z vlastnej viny, ale na trhu to tak chodí. Aj ja pracujem pre jednu malú manufaktúru, ktorá má v súčasnosti existenčné problémy a predsa nebežíme za predcedom so žiadosťou o záchranu. Ja len dúfam , že smeráci po voľbách nebudú vedieť zostaviť vládu,a tá vzíde z politických subjektov, ktorí pozrušujú viaceré nezmysly týkajúce sa ekonomickej a spoločneskej slobody, napr. aj tie o ktorých píše p. Kiššová v predchádzajúcich blogoch. Som príliš veľký optimista, či príliš veľká naivka ??? Čas hádam ukáže.
 
mínus indicator plus

Vážení, čo   Vážení, čo

čakáte od týchto birmovaných bolševikov? Vždy to takto robili a robiť budú. Je úplne jasné, že sa vraciame do čias socializmu. Príšerné. A to som v 1989 naivne veril, že počas môjho života uvidím komančov len v rezervácii. A paf ho , sú legitímne zvolení do parlamentu. Každý národ má takú vládu akú si zaslúži. Žial aj my. A teť jdu blejt , velebnosti. A čo vy smeráci trollovia, máte dovolenku, alebo už nebodaj zarobené ???.
Reakcia k téme: Trafikárka Vierka
04.12.2015 7:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Dr Bohlav   Dr Bohlav

Ak toto bolo myslené vážne , plne sa pripájam. Súčasný stav , aj SR, je presne taký, ako ste ho opísali. Skrátka, štát je pán, ktorý slúži mocným na drieranie svojich občanov. A pritom by to malo byť presne naopak. Občan je dôležitý. Štát je len prostriedok na uspokojovanie potrieb občanov. Ak nie je dobrý, treba ho vymeniť ( ako inú pokazenú a neopraviteľnú vec ).
 
mínus indicator plus

Chápem, kam týmito riadkami   Chápem, kam týmito riadkami

mierite. Iste, v každej komunite sa nájdu ľudia takí, aj onakí. Bodaj by sme mali viac skúseností Vášho tipu aj s cigánmi. Žial nedeje sa to. Preto by som ani tento Váš blog nepaušalizoval. Osobne tiež poznám zopár cigánov, ktorí sú slušní a snažia sa žiť v "súlade s pravidlami". Žial poznám väčšinu, ktorá tak nečiní.
16.11.2015 12:44 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

S týmto   S týmto

sa dá len súhlasiť. Problém je podľa mňa v tom, že nielen súdruh birmovaný bolševik, ale aj dôchodcovia ( ak sa na tento ponižujúci akt dajú ) žijú naďalej v socializme. Síce s Fico-tvárou, ale je to tak. Navyše súdruh predseda si zo SR spravil súkromnú s.r.o.-čku, kde si výnosy zabezpečil uvalením toho, čo uvádzate v článku. Preňho sme my slobodne mysliaci ( aj chybujúci ) jedinci triedny nepriateľ, na ktorého treba ukázať, aby sa tí menej uvažujúci mali na kom vyvršiť, za to že nejdeme rýchlejším tempom k svetlím zajtraškom. A potom je z toho cca 40%.
28.10.2015 6:42 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Prosím Vás, to je už čo za daň   Prosím Vás, to je už čo za daň

z nehnutelnosti. Tátro daň patrí taktiež medzi absurdity nášho daňového systému. Jednak sa jedná o duplicitné zdanenie ( nehnuteľnosť sa postavila, kúpila, zriadila z už raz zdanených príjmov ), a potom, čo zA TO, žE PLATíME TúTO DAŇ. Aká je služba za tieto peniaze? Každý v tomto ficolande žijúci smrteľník,,s trochou zdravého rozumu si odpovie sám. A ešte sa ide táto daň zvyšovať. Treba zrušiť polovicu všetkých štátnych úradov ( aj tak sú len dobré na umelé zvyšovanie zamestnanosti ), majetok využiť v privátnom sektore ( aj tie nehnuteľnosti, kde teraz popíjajú kávičku ), a bude peňazí dosť aj bez zvyšovania akýchkoľvek daní. A o štátnych úradníkov sa nebojím, že ostatú bez roboty. Tí schopní sa zamestnajú v privátnom sektore,a tí ostatní pôjdu k lopate.
 
mínus indicator plus

Ono by možno,   Ono by možno,

stačilo nekláš prekážky, nedávať za sprostosti likvidačné pokuty, nezaťažovať zbytočným papierovaním, nebuzerovať kvôli blbostiam, a pod. Keby táto ficolandia nás nechala žiť si svojím životom a neperzekuovala nás, to by aj mohlo stačiť. Ovšem to by títo birmovaní bolševici nestrpeli, veď sme ich triedny nepriatelia ( až na pár vyvolených ).
22.10.2015 23:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Mám taký   Mám taký

dojem, že zákon o sociálnom poistení hovorí, že zamestnanca treba do SP prihlásiť pred nástupom do práce, tých 8 dní sa vzťahuje na ZP. Ale k meritu veci. Pokuta, za "takýto prešlap", ak to vôbec možno nazvať je absurdná , hlavne v prípade, aký je v blogu popísaný. Jednoducho sme všetci SZČO pre súdruha birmovaného bolševika triedny nepriateľ a tak treba s nami zaobchádzať, že? Jasne, že treba upraviť zákona to hlavne ho prispôsobiť realite. A teraz nástup smerácki trollovia.
 
mínus indicator plus

Mne   Mne

to začína pripomínať 50-te roky minulého storočia. Zatial síce len vyhadzujú z práce a robia administratívno-právne prekážky, ale ktovia čo bude ďalej. Viď p. Suchodolinský ( česť jeho pamiatke ), p. Mikulec, teraz p. Kováč a iks ďalších. Žial nezorientovaný Ficovolič, toho to nezaujíma. Ja som vravel už v 89-tom, že túto bolševickú chamraď máme povešať na kandelábre a možno aspoň naša generácia ( súčasných 40-50 - tnikov ) by mala od nich pokoj. Nuž boli sme nežní, tak toto je za to daň. Mali skončiť tak, kam oni posielali nás v časoch "krajších zajtrajškov" v gulagu alebo uránovej bani.
Reakcia k téme: Obetný baránok tunelárov
08.10.2015 9:08 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

S bolševickými   S bolševickými

birmovanými ..., treba rovnako ako oni to robia s nami. Nekompromisne. Veď, keby tá pani prestala dodávať obedy, živnostníci prestali pracovať po neuradení už napr. druhej faktúry atď..., možno by sa niečo pohlo. V našej firme taktiež sme ostražití a pri neuradení už jednej faktúry, konáme. Zatiaľ sa to vypláca. Ovšem pracovať pre birmovaného bolševika a jeho nohsledov , je veľmi nebezpečné. Netreba zabúdať, že súdruh Fico a tí čo ho držia za gule, si spravili zo SR súkromnú firmu, v ktorej vyberajú výpalné v podobe daní a odvodov, tie si rozdelia a svojim nezorientovaným voličom ( cca 37 % ) hodia omrvinky. A tí blahom krochkajú. Veľmi nešťastná situácia.
Reakcia k téme: Rana istoty.
08.10.2015 5:56 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ahoj Ty   Ahoj Ty

mentálny chudáčik, to o čom píšeš je zase len chyba "dopravných inžinierov" štátu ( VÚC a obce ), že nevedia zladiť a koordinovať jednotlivé etapy výstavby a rekonštrukcie ciest. A mimochodom, ja sa za svoje názory nehanbím, podpisojem sa vlastným menom, ovšem to vysvetlovať primitívovi Tvojho kalibru je asi zbytočné.
25.09.2015 7:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Taký dotaz   Taký dotaz

prečo dali "dopravní inžinieri " zákaz už v Komjaticiach, keď sa napr. do Šurain dá ísť aj cez Lipovú ( smer od Nitry ) a je to omnoho kratšie, ako cez Černík, Úľany nad Žitavou. To naozaj potrebuje tento ficoland ryžovať na spotrebnej dani a DPH z palív aj takýmto spôsobom, že núti svojich občanov jazdiť zbytočné kilometre? Či???
24.09.2015 7:08 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vážení, podľa mňa treba zmeniť tento   Vážení, podľa mňa treba zmeniť tento

chorý systém, v ktorom sa naň sťažujú lekári, lekárnici, iný zdravotný presonál a hlavne pacieni, kvôli ktorým vznikol. Veď, prečo by smeráci nekradli, kěd sú tam peniaze. A o tom to je. Keby tam neboli nekradli byť. Nemali by čo. Žiadne povinné výpalné v podobe odvodov, ale pekne všetko na komerčnej báze, resp. nech aj je štátna poisťovňa, ale nie že mi zákon určí kedy a koľko mám platiť výpalné. Ale každý si sám určí koľko investuje zo svojich peňazí do zdravia. Jednoducho treba zrušiť povinné odvody v tejto nekresťanskej sume, a nerobiť zo zdravotníctva lukratívny trh. Potom jasné, že sa KSS-smerácka banda na to lepí ako osy na med.
 
mínus indicator plus

Vážení, podľa mňa treba zmeniť tento   Vážení, podľa mňa treba zmeniť tento

chorý systém, v ktorom sa naň sťažujú lekári, lekárnici, iný zdravotný presonál a hlavne pacieni, kvôli ktorým vznikol. Veď, prečo by smeráci nekradli, kěd sú tam peniaze. A o tom to je. Keby tam neboli nekradli byť. Nemali by čo. Žiadne povinné výpalné v podobe odvodov, ale pekne všetko na komerčnej báze, resp. nech aj je štátna poisťovňa, ale nie že mi zákon určí kedy a koľko mám platiť výpalné. Ale každý si sám určí koľko investuje zo svojich peňazí do zdravia. Jednoducho treba zrušiť povinné odvody v tejto nekresťanskej sume, a nerobiť zo zdravotníctva lukratívny trh. Potom jasné, že sa KSS-smerácka banda na to lepí ako osy na med.
 
mínus indicator plus

Mám otázku   Mám otázku

reagoval si takto aj v 1968 na okupáciu Rusov? Ja som nadšený , že tu máme amíkov. A že sme v NATO. Inak by si ruskí okupanti spravili z tejto časti Európy svoju guberniu. Stačí , že tu máme ruských gentov. A že ich nie je málo.
 
mínus indicator plus

A čo obete?   A čo obete?

Tiež majú možnosť "vrátiť sa do života ", po 25-tich rokoch???? Myslím, že nie, tak prečo majú túto možnosť páchatelia?. Ak ich pustia, tak len dúfam, že si títo "polepšení" vyberú za svoju budúcu obeť sudcu( sudkyňu ), ktorí ich prepustil. Aspoň na vlastnej koži zažijú, ako to s prevýchovou vrahov je.
 
mínus indicator plus

Plne s Vami   Plne s Vami

súhlasím, ten kňaz by podľa mňa mal zažiť presne to isté, čo on robil s tým úbohým deckom. A naplno sa to dá realizovať v base.
 

1 >

Najčítanejšie na SME