Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Zuzana Valachovičová
1>
mínus indicator plus

 

Vitajte v klube rodičov. Keď zostane mladá mama doma z roboty s dieťaťom/deťmi, odrazu svet prestane byť anonymný. Žije veľa času na ulici /parku, ihrisku/ a odrazu prestane byť tá anonymná osoba, čo príde večer z roboty a ani poriadne nepozná susedov. No a ľudia sú rôzny...hm. Aspoň viete, na čo pripraviť výchovou svoje deti. :)
 
mínus indicator plus

 

To sú aj moje obľúbené. Keď som kúpila vnučkám O guľkovi Bambuľkovi, musela som vysvetľovať, ako sa ,,zmotáva vlna,, :) a oni ma zasa naučili novú hru na PC )))
 
mínus indicator plus

Pekne,   Pekne,

kým si človek nemusí ráno pri pohľade do zrkadla povedať: - Nepoznám ťa, ale umyjem ťa, je to dobré. Príjemnú dovolenku )
Reakcia k téme: Babie leto
16.09.2019 22:11 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Surana   Surana

Vieš čo je zaujímavé? Ako povrchne si prečítala blog, lebo je v ňom všetko to, o čom píšeš /súhlas s tým, že keď máš slúchadlá pri cestovaní, nepočuť hundranie ani hlučnú mládež, že pri vystupovaní z autobusu a pod. si treba dať slúchadlá dole, pokiaľ nemáš ako hluchá doprovod, a prevziať za seba zodpovednosť. Skús si prečítať knihu od Frederika Bagkmana Muž menom Ove alebo Babička pozdravuje a ospravedlňuje sa, myslím že sa potom budeš pozerať inak na ,,iný typ ľudí,, ako si ty, resp. na uhundraných. A už nehundri toľko :)
 
mínus indicator plus

 

Podľa mňa to najdôležitejšie bolo, že nepočula niekoľkonásobné upozornenie, aby opustila koľaje. Zodpovednosť za svoj život by si mal niesť každý sám, potom by nebolo na svete toľko uhundraných, ktorí musia dávať pozor aj na iných. Trochu sme túto debatu zobrali hodne všeobecne, podstata blogu spočíva v uvedomení si určitej pomerne veľkej skupiny ľudí, že keď nepočujem a nemám doprovod na ulici, ohrozujem seba aj iných.
 
mínus indicator plus

 

Máte pravdu, veď o nič by nešlo, keby ju ten vlak zrazil, len by vyhasol jeden život, rodičia a zopár známych by niekoľko rokov smútili, rušňovodič by dva tri týždne poriadne nespal a pár ľudí by strávilo zo 5 hodín vyšetrovaním .... naozaj o nič by nešlo, či?
 
mínus indicator plus

 

Veď som sa od nej skoro nepohla, kým som nedočtala, ako od každej výbornej knihy. Táto patrí k tým, čo si ju za rok - dva prečítam znova a znova ma bude baviť, aj keď možno zase inak.
19.08.2019 18:56 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Súhlasím,   Súhlasím,

treba o tom písať a upozorňovať. https://valachovicova.blog.sme...
14.08.2019 15:07 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Áno, téma je rozsiahla   Áno, téma je rozsiahla

a zložitá. Je dobre mať názor, aj keď názor sa dá zmeniť dodatočnými informáciami. Ale iné som chcela: takíto ,,taxikári,, majú život jednoduchší, majú svoje presvedčenie a svoju pravdu a môžu sa venovať naplno svojej práci a záľubám. Vo väčšine prípadov nie je zlé mať pevný názor, istotu čo sa mi páči, čo chcem, byť na svojom mieste, pokiaľ to pomáha prežiť a dokáže človek tolerovať určité odchýlky od svojich názorov, alebo sa nad nimi aspoň zamyslieť...ale pokiaľ nedokážeme niečo zmeniť alebo ovplyniť, je zbytočné tomu venovať veľa energie.
14.08.2019 12:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Krásne si opísala, akí sme naozaj - aj ovplyvniteľní-aj odvážni...aj áno-aj nie...aj by sme chceli, ale...iste, opatrnosti dnes nie je nikdy dosť...ale. Proste pekne opísané ,,ALE,,. Mám rada tvoje blogy. Zuzana
Reakcia k téme: Čučoriedky
05.08.2019 19:36 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

To je ako v tom vtipe: Posaď ***** na policu a hneď si myslí že je lekvár. V niektorých firmách sa začína od najnižšej funkcii, aby každý vedel o čom tá robota naozaj je, čo je reálne a čo iba na papieri...ale takých je málo, škoda.
Reakcia k téme: Sebeckí starčekovia
27.07.2019 16:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Bohužiaľ, takých je veľa a niektorí ledva čakajú na to, aby si mohli hundranie užiť, lebo to videli u rodičov a tí boli ich vzorom. Len silní sa tomu dokážu ubrániť a povedať si, toto nechcem, takáto nebudem, lebo aj gény, aj naučené chovanie z domu,...tiež s tým ,,bojujem,,:)
Reakcia k téme: Sebeckí starčekovia
26.07.2019 13:07 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Existuje niečo ako sebadisciplína, niečo ako keď sa to nepáči mne, nerobím druhým, niečo ako ,,toto si zapamätám, aby som to nerobil aj ja,,...a pod mladými si predstavujem niekoho, kto sa mladým cíti a je ochotný na sebe pracovať a meniť sa.... bola som dosť podrobná? :)))
Reakcia k téme: Sebeckí starčekovia
26.07.2019 13:03 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

A preto si treba dávať pozor na to, akí sme, kým sme mladí. Starobou sa naše vlastnosti, poväčšine tie zlé, vystupňujú....a niektorí si myslia ,,však už mám na to vek, už môžem všetko,,.
Reakcia k téme: Sebeckí starčekovia
26.07.2019 6:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Presne tak,   Presne tak,

kde nie je dopyt, nebude ani ponuka. Keď niekto zistí, že na púšti predá fľašu vody za vrece diamantov, tak sa ju pokúsi predávať dovtedy, kým bude záujem. Potom ju predá aj za 2 eurá. A papierové vreckovky sú ekologické a navyše aj hygienické, pokojne ich používajte, nebudete musieť tie látkové zbierať do sáčku/aby ich bolo naraz dosť do pračky/, ručne rozprestierať/toto bola vždy najnechutnejšia časť pred praním/, vyvárať, žehliť, skladať...proste robiť všetku tú otrockú prácu, vôli ktorej sa vymysleli papierové vreckovky. Niekedy je dobré sa poučiť z minulosti. :)
 
mínus indicator plus

 

Šťastná žena. Po dvoch dňoch, keď si odfuknete a vyspíte sa, bude vám ten detský ruch chýbať, či nie?.
Reakcia k téme: Len tak
09.03.2019 10:03 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Moje obľúbené je ,,neberte to osobne,,. To akože som robot? Alebo pri vstupe na pracovisko sa mením len na výkonnú bezpohlavnú silu? Alebo sme už všetci zabudli že sme ľudia a potreba dodržiavať aspoň základné medziľudské vzťahy sa nás netýka? P.s. Nepracujem vo VW, len mi to pripomenulo bývalého zamestnávateľa. Tiež zbohatol na na práci ľudí a potom firmu položil, ako mnohí...
 
mínus indicator plus

 

a preto si treba strážiť svoje zdravie, kým sa dá. Uvedomovať si možné riziká, neopúšťať sa, kontrolovať pocity smútku, hnevu, nepripúšťať si extrémy, lebo potom, keď nám to prerasti cez hlavu, je už veľakrát neskoro. A keď nám život prinesie veľa starostí a smútku, snažiť sa ich vykompenzovať niečím príjemným, aj keď si to umelo privodíme /robiť to, čo máme radi a nájsť si na to hlavne čas/.
 
mínus indicator plus

Dobrý deň,   Dobrý deň,

rada by som sa s vami poradila /vy ste asi najviac kompetentní/. Máme 3-ročného vlčiaka - psa, je super: inteligentný, poslušný, miluje deti, ale nevie sa od mala naučiť chodiť na ,,toaletu,, na vybrané miesto. Máme ho celý rok na dvore a celý dvor je jeho, niekedy je to až hnus. Poraďte keď viete, skúšali sme aj ,,cikacie kamene,, a všetko možné, budem vďačná za každú radu. Ďakujem
Reakcia k téme: Mamou nielen pre svoje deti
01.03.2019 14:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Čítala som mužovi a opýtal sa, odkiaľ poznáte naše manželstvo. Ďakujem
Reakcia k téme: Nehrám sa
17.02.2019 11:47 | Oznám správcovi
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME