Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Habr
1 >
mínus indicator plus

Reakcia na Šimi   Reakcia na Šimi

TA3 sa venuje takmer každej politickej tlačovke, či snemu (zjazdu) určitej strany. Na rozdiel od dôb komunistického režimu máme niekoľko rôznych TV staníc, takže je možné porovnávať a vyberať si z televíznej ponuky. TA3 nie je súčasťou totaltinej vládnej propagandy, pretože v SR totalita nie je. Porovnávať teda vysielanie TA3 s komunistsickou totalitnou propagandou je zavádzajúce. Uvedené píšem ako odporca Smeru - SD. Uvedené píšem ako človek, ktorý TA3 vníma s nadhľadom. Viem kedy TV program prepnúť. Viem, kedy je čas TV vypnúť.
10.12.2019 16:31 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pocity a túžby   Pocity a túžby

Ako povedal klasik: Zmyslom ľudskej existencie sú pocity a túžby. Ja by som doplnil, že aj chuť nálepkovať plus chuť virtuálne prefackávať oponenta, ktorému občas zjavne nerozumieme. Sloboda je možnosť povedať Nie! S pozdravom http://skopecantal.blog.sme.sk
 
mínus indicator plus

tiborsa, v prípade opozície nejde o   tiborsa, v prípade opozície nejde o

otázku spamätania sa. Ide o otázku, či je opozícia vôbec schopná hĺbavejšieho, kreatívnejšieho uvažovania. Takmer neustále sa veľká časť opozície hrabe v podružnostiach, pričom jej ďalšia časť dáva najavo, že je mentálne spriaznená som stranami vládnej koalície. Mnohé ďalšie je otázkou evolúcie. A ako vieme, evolučné procesy predstavujú dlhodobé časové úseky. Výhodou strán vládnej koalície je, že sa môžu spoliehať na imunitu svojich voličských základní voči kauzám bytostí ako R. F., A. D. a spol. Byť v tejto krajine permanentnou opozíciou nie je ľahké.
 
mínus indicator plus

Autor spomenul chudobnejších duchom   Autor spomenul chudobnejších duchom

Autor textu na blogu spomenul chudobnejších duchom. Sú ich státisíce, možno viac ako milión "kusov". Volebná noc roku 2020 bude budíčkom pre tú časť populácie, ktorá sa mylne domnieva, že Smer - SD je v trokách. A v troskách nie je ani SNS, či ĽSNS. S pozdravom http://skopecantal.blog.sme.sk
 
mínus indicator plus

Autor článku na blogu, v roku 1968   Autor článku na blogu, v roku 1968

nie každá osoba úprimne verila "socializmu s ľudskou tvárou". Neexistoval typ súčasného masmediálnehom prostredia v ktorom by boli prezentované rôzne prieskumy verejnej mienky. Produbčekovské noviny (TV plus rozhlas) konštatovali, že "ľud stojí za Dubčekom", no vtedajšia realita je aj z dnešného pohľadu značne rozseknutá. Netreba sa pozerať len na umelohmotné plagátové ozveny minulosti. A napíšem, čo som už dnes v mierne inej podobe písal na inom diskusnom fóre: nie som si istí, či je vhodné zviditeľňovať názov subjektu, ktorý je "terčom" aktuálneho textu na blogu. Sú iné témy, postavy, udalosti.
09.12.2019 7:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nie som si istý, či je vhodné opakovať   Nie som si istý, či je vhodné opakovať

a teda zviditeľňovať meno a priezv. bytosti, ktorá je hlavnou postavou aktuálneho textu na blogu. A je úplne irelevantné, či tá bytosť má alebo nemá vysoký krvný tlak. Sú iné témy, postavy, udalosti.
09.12.2019 7:20 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Smer - SD má stále z čoho mlieť   Smer - SD má stále z čoho mlieť

a zrejme mlieť bude aj po voľbách v roku 2020. Odkaz pre nick 1558784: také tie reči, že musíme veriť, sú dobré ako súčasť omše v kostole. Praktický život je o inom. Ďalej: Voľby nevyhrávajú volebné programy, ale prepálené emocie ľudí, ktorí majú problém s hĺbavejším premýšľaním. Väčšina ľudí je vo svojej podstate oddaná komplexu bolestníctva, nadáva na elity, pričom sa bahní v povrchnostiach. Uvedené už zrejme platí celoplanetárne. Autor textu na blogu, nič by sa nestalo, keby bol Váš aktuálny text kratší. S pozdravom http://skopecantal.blog.sme.sk
 
mínus indicator plus

Autor článku na blogu, článok je   Autor článku na blogu, článok je

príliš dlhý. V pretlaku textov na internete ho len málokto dôkladne dočíta. Nabudúce si (ak súhlasíte) skúste text rozložiť na niekoľko menších častí a píšte na pokračovanie. Želám príjemný a úspešný deň. S pozdravom http://skopecantal.blog.sme.sk
 
mínus indicator plus

1043166, vládnej koalícii sa do   1043166, vládnej koalícii sa do

verejného priestoru podarilo naimplantovať názor, že o moratóriu je potrebné debatovať a "zameriavať sa na manipuláciu zo strany agentúr". Pýtam sa: v roku 2018, v roku 2017, v roku 2016, atď nešlo o problém? Prečo sa až teraz predstavitelia strán vládnej koalíciu domáhajú "náprav"? A prečo nie je moratórium 100 dňové? Prečo nie je 200 dňové? Prečo nie je 1000 dňové? V ktorom časovom úseku o manipulácie ide a v ktorom už nie? Nezačneme časom debatovať o tom, či je vhodné, aby bol v SR zavedený neofeudálny systém? Systém v ktorom budú slobodné voľby oficiálne označené za škodlivé? Nie je manipuláciou aj to, keď človek ráno vstáva z postele? Nie je manipuláciou aj to, keď človek zakašle? A to, či volič koná na základe informácii z priekumov je jeho slobodné rozhodnutie. Môže konať aj na základe informácii od veštice z Tramtárie. Dotaz na nick Duncanldaho, akú dokazy máte o tom, že "všetky voľby na Slovensku boli manipulované". Kto manipuloval? Kedy konkrétne?
03.12.2019 16:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Zverejňovanie zástupných tém je   Zverejňovanie zástupných tém je

jednou z najúčinnejšich foriem propagandy. Odvádzanie pozornosti ako forma komunikácie s časťou čitateľskej obce. Na Súmračnej ul. v Bratislave usilovne pracujú.
Reakcia k téme: Prezidentka skúša.
03.12.2019 8:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Autor článku na blogu, zrejme žijete   Autor článku na blogu, zrejme žijete

v inej časopriestorovej dimenzii. Smer - SD plus SNS plus ĽSNS plus Sme rodina plus (prípadné) iné subjekty to tu prevalcujú. Vyhrajú stožiare s vlajkou, dobre prepečené klobásy chrumkavé pečivo k nim Pivo plus iné pitie Spomienky na staré dobré časy Nadávanie na liberalizmus Nadávanie na utečencov Na Rómov Na November 1989 Vyhrajú slaboduché vtipy odrečnené na mítingoch Vyhrajú jednoducho podané "pravdy" Vyhrá schopnosť hovoriť to, čo chcú ľudia počuť Ostatné je konverzácia
Reakcia k téme: SMER musí padnúť
02.12.2019 15:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

morfejm6, jasné mantinely je možné   morfejm6, jasné mantinely je možné

nastavovať v hodnotovo aspon ako tak konzistentnom prostredí. Ak by však také prostredie aj existovalo, nie je možné zaručiť, že hodnotová konzistentnosť by bola permanentná - programová. Prostredie je vo svojej povahe premenlivé. A funguje aj prvok nezamýšľaného dôsledku. Plus treba zdôrazniť, že veľká časť ľudskej existencie je o vedení sporov. Spory o povahe reality. Problémom slovenskej debaty o povahe reality je fakt, že sa zameriava najmä na "povahu" žalúdka a nie na povahu činnosti mozgu.
02.12.2019 8:13 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Znie to priam neuveriteľne, ale veľká   Znie to priam neuveriteľne, ale veľká

časť populácie sa svojim prístupom k tzv. verejnému dianiu snaží okresávať demokraciu v jej základoch. Dovolím si citovať slová klasika: "Sloboda je pre človeka, ktorý nepociťuje potrebu jej existencie, zbytočná". Ešte na adresu autora aktuálneho textu na blogu: stále trváte na tom, že existovali, ba dokonca existujú slušní komunisti? A položím si ďalšiu otázku: nebudú víťazom volieb v roku 2020 práve tí "slušní komunisti"? Nie je to práve Smer - SD, ktorý sem - tam ospevuje Dubčekov "soclalizmus s ľudskou tvárou" z roku 1968? Budeme tu mať po voľbách 2020 demokraciu, alebo demokratizáciu?
 
mínus indicator plus

Volebná noc roku 2020 bude   Volebná noc roku 2020 bude

základom opakujúcej sa otázky: Prečo sa to opäť stalo...? Väčšina odpovedí bude hľadať vinu v "sklamaniach bežného občana". Možno by bolo načase začať sa zaoberať výškou jeho IQ plus jeho neschopnosťou chápať viac, ako len obsah vlastného žalúdka. A treba pripomenúť ono známe: mentálne obsadenie parlamentu je iba také, aká je mentálna schránka voličov. Naozaj sa máme na čo tešiť.
 
mínus indicator plus

Ľuďom treba hovoriť to, čo chcú počuť   Ľuďom treba hovoriť to, čo chcú počuť

Základné pravidlo každej manipulácie znie: Ľuďom treba hovoriť to, čo chcú počuť. Uvedené platí nie len v oblasti politiky. V prípade politiky však mnou spomenuté platí takmer vždy. Ak je predstaviteľ strany XY na stretnutí s občanmi v dedine "Horná - Ošúchaná" dotazovaný, či na Slovensku zabezpečí obnovenie JRD, jeho odpoveď by mala byť: ˇAno je to možné...dá sa to...len musíme o tom rokovať...zabezpečíme to...budete sa mať dobre...JRD bude". A ešte by mal dodať, že "ak sa zlato vráti na Slovensko, tak JRD budú obnovené rýchlo po voľbách".
29.11.2019 8:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Stačí zadať tému a "ľud" načúva   Stačí zadať tému a "ľud" načúva

Autor textu na blogu, stačí zadať tému a "ľud" načúva. A ide o to, kto s témou prišiel. Ak by s témou prišiel poslanec NR SR Ondro Dostál, tak záujem časti verejnosti by bol minimálny. Keď však s témou príde Róbert F. časť verejnosti spozornie. Na Súmračnej ul. v Bratislave vedú pravidelné debaty o tom, ako mediálne zaujať tú časť slovenskej populácie, ktorá reaguje na určité témy: Migranti Kiska "úžerník" "Pravica chce zničiť Slovensko" Zlato Na slovo zlato zareaguje takmer každá dospelá osoba, A nie len dospelá. Podobne ako na slovo peniaze. Zlato - peniaze Peniaze - zlato Zlato - peniaze Peniaze - Zlato Uvedené treba dostatočne dlho opakovať. Treba udržiavať pozornosť. Opakovanie - pozornosť Pozornosť - Opakovanie Opakovanie - pozornosť Pozornosť - opakovanie Kvalitná manipulácia s mogom človeka spočíva práve v schopnost opakovania a udržiavania pozornosti. A čo je aktuálne cieľom? Získanie dosatočného množstva preferencii vo voľbách v roku 2020. Preferencie - moc Moc - preferencie Preferencie - moc Moc - preferencie
29.11.2019 7:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Autor článku na blogu, stopku dostanú   Autor článku na blogu, stopku dostanú

niektoré politické subjekty, ktoré sa aktuálne nachádzajú v parlamentnej opozícii. Strany súčasnej vládnej koalície plus tzv. Kotlebovci môžu už teraz pripravovať projekty na okresávanie demokratického systému. Majú voličov za hlupákov? Oprávnene. Väčšina voličov totiž rozmýšľa iba v rámci svojho súkromia. Dianie mimo rámca rodného domu (bytu) je pre nich iná galaxia. Príliš zložitá. A čo je zložité, to je pre jednoducho zmýšľajúceho človeka fuj. Autor, už chápete? Varíme iba z toho, čo máme k dispozícii.
 
mínus indicator plus

Autorka textu, roztrhať si stranu   Autorka textu, roztrhať si stranu

v čase pred koaním volieb je jednou zo základných chýb. Je teda možné, že strana ktorej ste členkou v NR SR nebude. A možno by v NR SR nebola ani za iných okolností. Je potrebné začať sa pripravovať na fakt, že Smer - SD, SNS (a iné bizarné subjekty) nás budú po roku 2020 politicky odvážať bližšie k Rusku, k Maďarsku. Ešteže sme členmi EÚ. V opačnom prípade by sa dalo debatovať aj o KĽDR. Autorka textu na blogu, nebude sklamaný ten, kto žiadnu radikálnu zmenu k lepšiemu neočakáva.
 
mínus indicator plus

Autor článku na blogu, je dlhodobo   Autor článku na blogu, je dlhodobo

známe, že ĽSNS je mentálny súrodenec Smeru - SD a SNS. Teda známe pre niekoho, kto má dostatočne predĺženú miechu. Je jasné, že nejde o autentickú opozičnú stranu. Rovanko tak Sme rodina nie je autentickou opozičnou stranou. Veľlá časť populácie bude počas volieb volať po vytvorení pseudovlasteneckého zoskupenia imitujúceho politickú scénu v Rusku. Protiintelektuálne zoskupenia sú v SR populárne dlhodobo. Ak Smer - SD, SNS, ĽSNS a Sme rodina v roku 2020 vytvoria vládnu koalíciu, bude čas začať sa báť. Veľlká časť populácie v SR vníma demokraciu ako kožnú chorobu. Novinárov ako ebolu. Hercov ako povalačov a opilcov. Už za tzv. socializmu si časť dedinskej populácie klebetila, že "herci v Bratislave ležia opití na uliciach".
Reakcia k téme: Aby sa nezabudlo
28.11.2019 8:05 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME