Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: punchtime
1 >
mínus indicator plus

Neprekonateľná štvorka   Neprekonateľná štvorka

zdravého životného štýlu: nórsky losos, dánska norka, fínska vodka, švédska trojka
 
mínus indicator plus

No konečne   No konečne

jeden optimistickejší blog. V tých, ktoré som zatiaľ od vás čítala, ste vždy maľovali nejakého čerta na stenu. Celkom slušná zbierka ich je. Nepodpaľujete ľudí proti sebe takým chrapúnskym, vulgárnym a nechutným štýlom prskania zloby ako váš kolega na titulke, vy to robíte medzi riadkami za závesom uhladeného štýlu. Keď ľudia pomohli zbierkou obetiam výbuchu bytovky, síce ste ich pochválili, ale šmahom nezabudli pripomenúť aj hladné deti v Afrike. A napríklad váš blog pred Vianocami bol prajný tak, že kresťanovi mohla zhorknúť kapustnica v ústach, keby ho vzal vážne. Jednu ženu ste gentlemansky prirovnali k capovi v záhrade a strašili ňou. Ale konečne niečo naozaj prajné a pozitívne a pritom to nemusíte cediť cez zuby, máte odo mňa pochvalu. Len zaujímavé je, že tí ktorí najhlasnejšie kričia, že na farbe pleti a na náboženstve človeka nezáleží to pri prvej príležitosti spomenú ako najdôležitejšiu hodnotu! A čo sa náboženstiev týka, pre kresťanov a pre Židov najmä bude najlepšie, keď v Európe bude čo najmenej príslušníkov toho náboženstva, ktoré sa prejavuje najmierumilovnejšie. Viem, imigrácia je multimiliardový obchod s ľuďmi, začína u pašerákov a pokračuje k NO a právnikom. Ak by ste to potrebovali vysvetliť, dajte vedieť, tam zase ja vyvážim váhy a predostriem vám aj realistickejší pohľad ako optimistický.
 
mínus indicator plus

Od detí sú najcennejšie,   Od detí sú najcennejšie,

krásne ste to podali. P. S. Inak, podľa Vašej profilovej fotky tipujem, že ku generácii boomerov nepatríte. Medzi nami určite nebude významný vekový rozdiel:)
 
mínus indicator plus

Súhlas,   Súhlas,

človek môže byť vzdelaný, ale pokiaľ je schopný hlavne pohŕdať druhými a nič viac, je to obyčajný hlupák, ktorý si niečo stále potrebuje dokazovať a kompenzovať.
08.11.2020 5:43 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

...márnením času   ...márnením času

na sociálnych sieťach a čerpaním inšpirácie na koho by vylial svoje výchovné vedrá žlče...
08.11.2020 5:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Dospelých ľudí   Dospelých ľudí

nech vychovávajú ideovo-politickí pracovníci, akým Havran nesporne je. Má na to čas, keďže nemá vlastných potomkov, ktorým by sa mohol venovať. Aj preto môže veľkú časť svojich dramaticky prežívaných dní tráviť márnením času a písaním pamfletíčkov,
08.11.2020 5:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ešte toto:   Ešte toto:

Boomeri vek medzi 56 - 74 Generácia X vek medzi 40 - 55 Generácia Y: 24 - 39 Generácia Z: 8 -23 Ale každý rok sa to trošku mení. Niekedy mám fakt suchý humor.
07.11.2020 10:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tomáš,   Tomáš,

tak schuti som sa zasa zasmiala, vďaka. Len naozaj nemôžem uveriť tomu, že by ste nevlastnili cenné papiere;) To mi jednoducho nesedí. Nechcem sa chváliť, ale v krabičkách a v krabiciach na povale sa mi ich ukrýva dosť veľa, aj keď patrím ku generácii, ktorú volajú Husákove deti a je o niečo mladšia ako generácia boomerov. Nebudem posudzovať, ktorý názov pre označenie generácií je lichotivejší, len som chcela poukázať na to, čo pre človeka aj z mojej generácie môže termín cenné papiere v prvom rade znamenať:) Čo sa týka nápadu s influencerstvom - na Vašom, a ani na svojom mieste by som ešte nehádzala flintu do žita /tú mám schovanú v bode F7/. Videla som aj influencerku, ktorá má 93 rokov a je neuveriteľne cool a in. Budem Vám teda veľmi držať palce, nevzdávajte to:)
07.11.2020 10:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Áno, máš pravdu,   Áno, máš pravdu,

ďakujem. čítala som. Opis je pasáž do atmosféry. No a žiadna hmla, nech už je akákoľvek a kdekoľvek, v sebe atmosféru nezaprie. Keby sa aj pokúsila, asi by ju vedci argumentami rozprášili:)
06.11.2020 17:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Premýšľam nad tými pavúkmi,   Premýšľam nad tými pavúkmi,

možno tvrdošijne odmietajú zakúpiť si stavebný software, napriek tomu, že žijú v 21. storočí. A možno ste, pani Irenka, naďabili na cvičnú lúku pre mladých, kreatívnych a ambicióznych pavúkov na stáži. Ich výtvory by som nazvala mocne rozlúčkovým záchvevom babieho leta. A tá hmla! Už len ponoriť sa do nej... a človek sa môže vynoriť s nádherne a bio hydratovanou pleťou. Raz som kamarátke so zanietením opisovala ako sa rada prejdem v maxichuchvalcoch hmly nad cestou, keď sa okolo mňa lenivo a nenápadne skúmavo prevaľujú - akože po čom medzi nimi pátram a ešte o takom čase. A toto sa stávalo ešte predtým, než boli vychádzky povolené len medzi prvou a piatou hodinou na začiatku dňa:) Dnes už ma ľahšie chápu /aspoň tie kúdoly/. Kamarátka ma prekonala v úvahách, keď mi povedala, že po mojich opisoch by si medzi tie hmlové chuchvalce až chcela ľahnúť a vznášavo sa kotúľať. Ale že najprv by musela schudnúť. Tak som sa ju pokúsila utešiť a zverila sa jej, že som to skúšala, ale ani so mnou to nešlo. Čo sa počasia týka, mám rada asi všetko, len sa radšej vyhnem chladnému vetru a prehnané horúčavy kedykoľvek vymením za rôzne hmly. Ale aby som zostávala prirodzene optimisticky naladená, aj v tom vetre a horúčave si vždy láskavo poviem, že ak raz nebudem cítiť počasie - už tu nebudem. Pridávate nám sem čarokúsky jesene. Vďaka. V noci plánujem znovu pripísať pár tajných každoročných, jesenných trezorových riadkov .
06.11.2020 14:20 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Jeseň sú moje rapsódie,   Jeseň sú moje rapsódie,

i keď mám rada každé ročné obdobie, jeseň je pre mňa kráľovná. Po jarnej únave a letnej malátnosti neprichádza ku mne jesenná depka preto, aby ma uložila na zimný spánok /ja v zime aj tak takmer nespím/. Naopak, na jeseň vždy zažiarim a chytím mocný už ani neviemkoľký dych. Rada by som sem vložila niečo zo svojho literárneho pokúsku o jeseni a ako vždy zamknem všetky svoje smútky do trezoru a položím naň kávu, aby som... jednoducho, aby som. Len ten pokúsok je momentálne tiež zatrezorovaný v staršom kompe, ktorý som poslala k sakurám do Japonska na opravu. No dobre, tak je v oprave na Slovensku, ale je korona, takže akoby sa stalo s tým Japonskom. Od detstva ma privádzajú k zadržiavaniu spomínaného mocného dychu nádherné kompozície farieb na kopčekoch pri malej dedinke blízko Novej Bane, ale hríbovité zbieram hlavne na Záhorí. Sú tu aj iné lesy ako čisto borovicové, ak by niekto nevedel. Všetky večne spievajú. A tie muchotrávky! Ako z porcelánu, a bodaj by sa nepýšili tou vynikajúcosťou a neohrozenosťou:)
Reakcia k téme: Po daždi
05.11.2020 19:25 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Už netrep,   Už netrep,

mám dvanásťročnú dcéru a myslím na jej budúcnosť. Nechcem, aby v jej okolí pribúdali chlapi z kultúry, ktorá má ženy hlavne na rodenie detí, nenávidí iné náboženstvá, slobodomyseľných ľudí a ľudí inej sexuálnej orientácie ako hetero, Keď som ležala v Ružinove v pôrodnici, bola so mnou na izbe šestnásťročná Slovenka, tehotná s mužom z Pakistanu, o dvadsať rokov starším. Chodil nám do izby ako na klavír, stále ju kontrolovať, kecať lekárom do všetkého. Keď mi potrebovala sestrička pichnúť injekciu, bála sa mu povedať, aby odišiel. Tak som mu to povedala ja, že potrebujem súkromie. Mal si vidieť jeho pohľad - akože čo si to dovoľujem! Žila som roky v Angiicku, o multikultúre ma nikto nemusí poúčať. Vzdelaní moslimovia boli OK, tí ktorí sa uzavreli a následne rozširovali svoje štvrte a vytláčali natives, už tak OK nie sú. Ešte veľa by sa dalo, že áno. Ale takí ako ty asi vedia všetko najlepšie. Objektívny pohľad k sebe nepustia, lebo to by už nebolo to ich virtue-fucking-signalling.
 
mínus indicator plus

Predtým ako sa vyhlásim   Predtým ako sa vyhlásim

za analytika, pozriem si aspoň význam slova analýza. Mňa z tejto analýzy ovalil puch boja proti imperialistickému nepriateľovi. Trošku paradoxné. A čože len robili demokratickí starostovia miest v čase najväčších rasových nepokojov pre to, aby tupá lúza nerozbíjala výklady, nevykrádala obchody a neničila živobytie tým, ktorí si to svoje vydreli za desiatky rokov tvrdej práce? Mimochodom, mnohí z nich imigranti alebo ich potomkovia. Akože aj inak, v USA, že? Takže čo robili? Využili to ako príležitosť na začiatok antitrumpovskej predvolebnej kampane, napriek tomu násiliu, ktoré sa vlialo do ulíc ich miest? Aby potom na Trumpa mohli ukazovať obviňujúcim prstom? Takže čo robili títo demokratickí starostovia, pán Ondrášik, keď ste taký analytik, prosím, odpovedzte. Ale faktami. A odkážte svojim progresívnym comrades, že si v živote pred nikým nekľaknem na základe davovej psychózy. .
 
mínus indicator plus

Kpmentár hodný   Kpmentár hodný

šéfredaktorky SME. Ale nebudem vás posielať do múzea voskových figurín. Len chcem podotknúť, že existujú aj čitatelia, ktorí premýšľajú. Čo ponúknete im? Máte niečo? No, aspoň momentálne neprodukujete zhluky slovíčok o zomknutí sa po teroristických útokoch vo Francúzsku. Aj to je určitý progres, takže vďaka.
Reakcia k téme: Trump patrí do múzea
30.10.2020 5:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vyšportovaní, svalnatí muži   Vyšportovaní, svalnatí muži

futbalového tímu sú skutočným orieškom na rozlúsknutie, čo sa týka sociálnej spravodlivosti. Na jednej strane je obdivuhodné, že do tímu boli vyselektovaní reprezentanti, ktorí nereprezentujú 62% obéznej väčšiny a teda môžeme s potešením konštatovať, že pri výbere chlapov so záujmom hrať futbal v reprezentácii, bolo uplatnené pravidlo pozitívnej diskriminácie. Taktiež to potvrdzuje, že aj štíhla minorita vo VB má právo hrať futbal a toto privilégium už nepatrí len obéznej majorite. Tým je zaznamenaný ďalší signifikantný a prirodzený úspech vývoja progresívnej spoločnosti. Avšak, ak pracujeme s predpokladom, že sa títo vyšportovaní svalnáči jednoducho bránili vlastnej /teda nenanútenej/ inklúzii medzi obéznu väčšinu, mohli by sme ich podozrievať z predsudkov voči obéznym ľuďom. Už sa zostáva len tešiť na zmiešané mužstvá/ženstvá v budúcnosti. Len ako rozdeliť futbalovú jedenástku na presnú polovicu, aby boli pohlavia /zatiaľ skromne operujem len s dvomi - pre jednoduchšie pochopenie/ spravodlivo zastúpené? Budem veriť vo vynaliezavosť woke generácie, že nájde odpovede na všetky problémy sveta.
21.09.2020 21:31 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Prejavom   Prejavom

sily skutočnej viery môže byť aj to, že sa veriaci človek sám neurazí? Môže. Ibaže tu ide o to, že niekto uráža jeho Boha a jeho vieru v neho. A to je trochu iné, však? Veriaci človek môže proti tomuto protestovať, takisto ako môže protestovať aj niekto, kto v Boha neverí a stále ho iní zosmiešňujú a vysmievajú sa jemu, prípadne jeho presvedčeniam. Prečo by veriaci nemohli proti niečomu protestovať a všetci ostatní áno? Veriaci majú na tolerovať, rešpektovať, zniesť urážky atď. Ostatní už ich tolerovať, rešpektovať nemusia a urážať môžu. Nemohla by tá tolerancia atď byť vzájomná? Píšeš poúčajúce slová, ale ja som sa Kepplovej snažila povedať, že večne sa z veriacich vysmievať je hlúpe, Človek, ktorý má vnútornú silu a je vyrovnaný, prípadne necíti žiadne komplexy, keď si už na takéto zaviedol reč - a je jedno či veriaci alebo ateista, necíti potrebu druhý tábor večne zosmiešňovať. Áno, aj toto patrí k vnútornej sile a integrite človeka. A keby mi ktokoľvek chcel diktovať ako mám žiť, nenechala by som si, nie je to také zložité. Aj doba nám praje. Ale naozaj by som necítila potrebu večne proti nemu štvať ostatných. Toto Kepplová robí, vyzerá to tak, že to patrí k náplni jej práce. Bola by som rada, keby médiá prestali skupiny konzervatívnejších a liberálnejších ľudí podpaľovať proti sebe. Kresťania sú naozaj bezpečným cieľom, hoci pri nejakých iných skupinách ľudí podľa rôznych kritérií delenia platí, že sa takmer nesmú kritizovať..
Reakcia k téme: Nabudúce bude fatva
11.09.2020 22:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Zdravím vás, pani Kepplová,   Zdravím vás, pani Kepplová,

plodná to komentátorská diva denníka Sme. Chcem vás upokojiť, fatva nebude. Ale vy to dobre viete aj bezo mňa, a aj preto ste taká ´odvážna´ vo svojich pokusoch o vtipné opisy kresťanov a ich konania, či už všeobecne alebo konkrétne. Tí kresťania sú taký vďačný cieľ pre mnohých dnešných rádoby osvietencov a v podstate nič fatálne od nich veľmi nehrozí, tak smelo do boja aj naďalej - i keď len papierovo-hrdinsky. Do nich! Na moslimov a na islam by ste si netrúfli, to ste písali na tú tému v Sme cca desať oslavných a obdivných článočkov denne v čase najväčšej imigračnej krízy. Och, tie znôšky všeličoho vtedy - išli ste sa pretrhnúť od osvieťovania našej zadubenej spoločnosti. Priznám sa, že ešte som ani raz v živote nepozerala odovzdávanie cien OTO, asi by ma mrle zožrali od nudy, aj keby to hneď bolo ladené oslavne LGBTwhatsit. Je dobré, že si to vy pozriete a potom pre ostatných nezaujate okomentujete. Ako sú kresťania pre vás ľahkým a bezpečným terčom na výsmech, tak sa ja nejako podobne vždy pobavím na váš účet po prečítaní vašich komentárov. Ale nie preto, že sa mi zdajú humorné. Ten váš /humor/ mi príde nejaký silený, toporný a málo originálny. Ja viem, tie moje nároky sa niektorým môžu zdať prehnané, ale to nevadí, že? Pevne dúfam, že som vás týmto príspevkom neurazila a už len dodám, že nie som veriaca.
Reakcia k téme: Nabudúce bude fatva
11.09.2020 19:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

hytat,   hytat,

tipujem, že nie si hovorca pani Kepplovej a pravdepodobne nebudeš ani expert na rozbor textu. Ale to je jedno. Je podľa teba v poriadku, keď diskutujúcemu za slušne napísaný príspevok do diskusie pani Kepplová vynadá do odkundesov? Očakávam od nej ako od komentátorky denníka vyššiu úroveň, a aj rešpekt k čitateľom s rôznymi názormi. Asi som náročnejšia než ty. Bodka.
28.08.2020 17:15 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pani Kepplová,   Pani Kepplová,

mohli by ste bližšie špecifikovať, kto je pre vás odkundes? Všetci, ktorí nezdieľajú vaše progresívne videnie sveta? Skúste sa aspoň trochu ovládať a ukryť trochu toho svojho bigotného arogantného Truhlíka hlbšie do útrob.
27.08.2020 15:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Takže to svoje konštatovanie   Takže to svoje konštatovanie

že som mimo, nevieš vystvetliť, Iba prázdno konštatuješ. Odborníka na tvoj povel navštevovať nebudem, tvoje konštatovania nie sú dôležité. Ale aspoň si sa snažil poradiť.
 

1 >

Najčítanejšie na SME