Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: kallista
1 >
mínus indicator plus

:(   :(

Je mi smutno, koľko pravdy sa bohužiaľ nachádza v tomto článku. Raz nemôžem pochopiť, ako niekto vyhodí odpad na kraj lesa, prečo vlastne? Verím, že nás "naivných a hlúpych" bude čoraz viac bez pozastavenia sa nad tým, či to má vôbec zmysel.
Reakcia k téme: Triediť odpad? A prečo?
12.04.2018 23:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Súhlasím,   Súhlasím,

že pokiaľ ide o ručné práce, trebárs aj o vyšívanie, bol tu útlm, ba možno i nejaké zaznávanie. Mne osobne je napríklad ľúto, že moja babka ma napríklad vôbec nenaučila štopkať, či druhá babka hrať na ústnej harmonike. Chýba mi tu také odovzdávanie ďalším generáciám. Avšak už niekoľko rokov, chvalabohu, aj keď nie v širokých kruhoch, ale minimálne v istej vrstve najmä tvorivých ľudí, možno sledovať takú tú obrodu, pokiaľ ide o tradície. Zbierajú sa kroje, party, výšivka sa objavuje na mnohých návrhoch odevov, paličkuje sa...Toto ma naozaj teší. Ešte keď som bola v puberte, objavili sme vyšívanú blúzku z maminej mladosti (na takom chladivom plátne, vyšívané nazberané rukávy), veľmi sa mi páčila. Neviem už s presnosťou povedať, či som si ju dovolila vziať aj do školy, či som na to našla odvahu alebo či mi to dovolila mama, aby som nebola za "inú", no ak by sa mi teraz znova dostala do rúk, vôbec by som neváhala.
 
mínus indicator plus

7.   7.

Keďže synček miluje mapy, túto knihu už máme doma. Lúska názvy krajín,ich tvary atď, mňa len trošku "zlostia" nepresnosti na slovenskej mape, aj keď viem, že sú to len približné mapy...:) Človeka vždy poteší, keď kúpi knihu, ktorá zaujme...:)
 
mínus indicator plus

Na margo   Na margo

potravín po záruke: V chladničke ani tak nie, ale v kuchynskej skrinke sme už mali dvojročné kapučíno či puding alebo šľahačku v prášku... Nedávno sme navštívili strýka, starého mládenca, žijúceho už osamote, aj s deťmi. Malej ponúkol ešte zatvorené piškóty Opavia, rok výroby 2002. Povedala som mu, že to už radšej nie, nech to vyhodí, lebo už nemá ani sliepky. Aj v obligátnom štamperlíku som si so strýkom pripila s asi desaťročnou Becherovkou...:).
 
mínus indicator plus

Vďaka,   Vďaka,

že som sa mohla zasmiať :)
 
mínus indicator plus

Teda   Teda

klobúk dolu pred touto prácou! Obdivuhodné..., no na druhej strane, také.., ani to neviem pomenovať, či zbabelé alebo ľahostajné, od všetkých ostatných obyvateľov obce! Viem, že iný kraj, iný mrav, no u nás sa pri kopaní hrobov striedajú chlapi postupne z každého domu. Myslím, že aj to je cesta.
 
mínus indicator plus

...   ...

krásne sú tiež v Poloninách :).
22.09.2017 22:57 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vďaka   Vďaka

za článok, toto som potrebovala prečítať, zajtra nastupujem do práce, hrdlo mám teda "stiahnuté" od strachu či to zvládnem po 2ročnej prestávke. Či som sa rozhodla správne...
 
mínus indicator plus

Hm,   Hm,

Slovenská pošta je kapitola sama osebe, dvakrát som sa v nejakej veci sťažovala (išlo o zásielky), raz mi odpoveď o prešetrení ani neprišla. No našťastie, zamestnanci pošty, s ktorými prichádzam do styku, sú veľmi ochotní a nápomocní.
 
mínus indicator plus

:(   :(

Topiaci sneh vôbec neodhaľuje neželané psie pozdravy. Keď sme s deťmi šli na prechádzku v čase, keď ešte bolo plno snehu, ten sneh nebol biely, ale žltohnedý!!! Normálne bolo človeku na vracanie. To ako kde som mala počas prechádzky pozerať, do neba, aby som to nemala furt pred očami??? A vrchol bol, keď psíčkar z nášho vchodu nechal psa vy..... sa rovno pred vchodové dvere..... Otras!!! Mylím, že zamýšľané čipovanie psov vôbec nebolo na škodu, pokiaľ by sa vymyslel taký systém, ktorý by postihoval aj toto. Alebo pekne krásne nech sa dotyční psov venčia na venčovisku, a nie všade možne, len nie tam.
 
mínus indicator plus

..   ..

Bibiana nadabovala Vandu, nie Lindu, mne skor prekážalo,že dabing nesedel časovo..
 
mínus indicator plus

:)   :)

Vďaka za článok, píšeš mi z duše, tiež mám svoje malé snaženia, ako to uľahčiť našej planéte...., viacmenej obdobné... , ale rovnako je super, že to sledujem aj u mnohých iných ľudí, také to obrodenie, že menej je viac, že za tým "mať" je mnoho nie najlepšieho, čo nevidíme.
 
mínus indicator plus

:)   :)

Jeeej, držím palce a obdivujem vás všetkých, že ste odolali uzavretiu sa do vlastnej pohodlnosti, ako to často vídam vo vlastnom okolí, samozrejme česť výnimkám, a robíte super veci! Normálne nedokážem pochopiť, ako niekto vysype odpad do prírody!! Pekný deň.
 
mínus indicator plus

No,   No,

samozrejme aj cukor, ale použila som hnedý a snažím sa ho dávať všade menej.
05.07.2016 20:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Aj ja   Aj ja

mám rada prípravky z Božej lekárne. Naposledy som ich primiešala do jahodového džemu, bazu a medovku. Mňam.
04.07.2016 21:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vďaka   Vďaka

za pripomenutie, mali ste dobré počasie :) a hoci som na Vihorlate bola už 2x, zopakujem si to spokojne zas, ak sa naskytne príležitosť. Veľmi pekný pohľad naň sa naskytá aj nám z humenskej strany.
20.06.2016 22:30 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Joj,   Joj,

veru, vždy si myslím, že som tá istá a na deťoch vidím, že asi nie, keď tak rastú..., teším sa aj na ten čas.
 
mínus indicator plus

Ó,   Ó,

ďakujem za super exkurziu...:) Skrze Vás si aspoň trochu zacestujem aj na materskej dovolenke. Páči sa mi, že ste taká akčná, hocikto by si našiel tisíc výhovoriek, prečo neísť.
 
mínus indicator plus

:)   :)

...kapsičku sme jedli i my, taktiež sme cuckali sladkú šťavu z floxov, ale aj z hluchavky, či dokonca z agátu, ten sme zvykli aj pojesť. Taktiež sme žuli také kyslé listy zo záhrady, možno šťaveľ, aj také drobné kyslé trojlístky, tzv. "kyselka".
Reakcia k téme: Príroda na zjedenie
05.05.2016 21:58 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME