Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: jan buch
1 >
mínus indicator plus

 

Felvidék je predovšetkým domovom Maďarov, preto je nevyhnutné,aby boli v parlamente.
 
mínus indicator plus

 

Orbán má pravdu...Slováci sa v maďarských stranách len zvezú...
 
mínus indicator plus

 

Potom vás priateľ bude moslimský migrant
 
mínus indicator plus

 

Už len veľká jazyková podobnosť maďarčiny a turečtiny svedčí o "príbuzenskom národe".Foneticky maďarčina znie takmer ako turecký jazyk...Maďari ako som spomínal,sú širokospektrálny národ, ktorého etnogenéza prebehla spojením sa viacerých (Ugrofínskych, Turkických,či Chazarských kmeňov) do jedného celku.Paralelu podobnú by som napríklad uviedol pri americkom národe.Keď ti niekto povie - americký národ,na koho si spomenieš - belocha, černocha, hispánca,aziata - alebo na všetkých dokopy?To isté možno uviesť o Maďarskom národe, ktorého etnogenéza predchádzala sťahovaniu národov,kde sa tie na ceste do Karpatskej kotliny spojili a po príchode vytvorili jednoliaty celok.Konstantinos Porfyrogenetos o nich vypovedá: „Pred týmto Arpádom iné knieža Turci nikdy nemali a odvtedy až do dneška býva z toho rodu knieža Turecka“. K Maďarom odchádzajúcim do Etelközu sa pridali tri kabarské kmene, o čom Konstantinos Porfyrogenetos uvádza: „Treba vedieť, že takreční Kabari pochádzajú z pokolenia Chazarov. Avšak stalo sa, že medzi nimi vypukla nejaká vzbura proti ich vláde a vypukla občianska vojna, v ktorej zvíťazila ich prvšia vláda. Niektorí z nich boli pobití , iní však utiekli a usadili sa s Turkami v zemi Pečenehov. Spriatelili sa jedni s druhými a boli nazvaní akýmisi Kabarmi.V dôsledku toho naučili týchto Turkov reči Chazarov a doteraz užívajú túto reč, ale poznajú aj druhú reč Turkov.“ Chazari, podobne ako bulharskí Onoguri, hovorili tureckým jazykom. Pamiatkou na túto maďarsko-tureckú dvojjazyčnosť je asi tristo slov tureckého pôvodu, medzi nimi aj viaceré osobné mená v maďarčine… Podľa Ibn Rustu „Maďari (l-Madžgharíjatu) sú kmeň Turkov a ich náčelník chodí na výpravy asi s 20-tisíc jazdcami.“… ďalšími Turkickými národmi boli napríklad aj Avari,alebo Huni, ktorí boli dokonca aj zmiešaní s Ugrofínmi,ako aj potvrdzuje Wikipédia.Stará maďarčina nemusela mať v tej dobe neviem aku slovnú zásobu (ktorý jazyk však pravda v tej dobe mal) ,ale keďže išlo o veľmi úspešné vojenské ťaženie od Uralských plání až po Rím,je očividné,že neboli odkázaní na posunkovú reč z dôvodu slabej slovnej zásoby...ešte by som ti poradil vzácny Isfahan codex , zachovaný v Iráne,kde je možné porovnať si súčasné maďarské a v minulosti známe hunské frázy...moc zaujímavá podoba...
 
mínus indicator plus

 

No veď ide o fakt,že už Huni predchodcovia dnešných Maďarov boli Turkicko - Ugrofínsky kmeň a prakticky z tohto národa povstali Maďari aj počas príchodu do Karpatskej kotliny v 9 tom storočí.…až do polovice 9. storočia kočovali maďarské kmene na onogurských stepiach medzi Donom a Dneprom na západnom okraji Chazarskej ríše. Časť bulharských Ogurov rozšírila maďarský kmeňový zväz a dali mu aj meno. Preto Slovania nazývali maďarské kmene Ogri, Ugri, Ungri; Gréci Ongroi a latinské pramene Ungri, Ungari, Ungarii, neskôr Hungari, Hungarii. Na čele siedmich maďarských kmeňov Nyék, Megyer, Kürt-Gyarmat, Tarján, Jenő, Kér a Keszi boli vojvodovia, z nich prvým bol vojvoda Levéd, podľa ktorého pomenovali svoje staré sídla Levédia… Po porážke od Pečenehov odišli Maďari na západ od Etelközu (medzi Dneprom, Karpatmi a dunajskou deltou)...Ide o proces tzv Dvojité zaujatie vlasti, keď Maďari v 9 tom storočí neboli v Karpatskej kotline prvý raz...
 
mínus indicator plus

 

Runové písmo používali už starí Maďari, dokonca sa z obdobia cca 12 teho storočia nášho letopočtu zachovalo písmo v týchto Runách,tzv Pohrebná reč - Halotti beszéd... Maďarský národ je širokospektrálny, kontinuálne jeho etnogenéza prebehla najmä z národov/ kmeňov Ugrofínskych ,ako aj Turkických či Chazarských.Ono počas Veľkého sťahovania národov sa jednotlivé národy dali do pohybu, istý čas medzi sebou bojovali,aby napokon uzavreli mier a keď dorazili do Karpatskej kotliny, vytvorili národ Maďarov, pomenovaný podľa najväčšieho Ugrofínskeho kmeňa Megyer.
 
mínus indicator plus

 

Máš pravdu.Tu niet na čo byť hrdý.
 
mínus indicator plus

 

Nie, čakáme na bačov s cepmi kým prinesú žinčicu
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

Bez Maďarov niet slovenských dejín...
 
mínus indicator plus

 

Zapamätaj si,že Judáš bol vždy Slovák a to najmä počas Uhorska, keď slovenská iredenta podnietila rozpad Monarchie.
 
mínus indicator plus

 

Asi si zaspal dobu a nevieš,čo sú menšinové práva,kam patria aj tabule v jazyku národnostných menšín.
 
mínus indicator plus

 

Tiszove deti , fašistický národ a silne zakorenený rasizmus.
 
mínus indicator plus

 

Čo tak vyskúšať slovenskú triedu niekde severnejšie?
 
mínus indicator plus

 

Stále to bude 10%,keďže ubúda a rapídne aj Slovákov
 
mínus indicator plus

 

Česi boli odjakživa pracovitejší ako Slováci.
 
mínus indicator plus

 

Slováci sa objavili v oboch svetových vojnách na rovnakej strane ako Maďari.V prvej sa podlo zviezli s Čechmi a v druhej ich uznali za víťazov len vďaka mesačnej akcii zvanej ako SNP, ktorá skončila obrovským fiaskom a vypálenými slovenskými dedinami.Gratulujem.
 
mínus indicator plus

 

SMK má pravdu.Trianon bola veľká nespravodlivosť na Maďarskom národe,keď mocnosti spoza stola mylne rozhodli,že pričlenia územie aj s obyvateľmi k cudziemu štátu.
 
mínus indicator plus

 

Tento šialený ***** a protislovenský živel mal dávno sedieť v base
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME