Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: EdgarHatesJazz
1 >
mínus indicator plus

 

Myslim, ze sa dostávame k podstate "problemu" liberalizmu. Vo svojej postate je to o neustálom posúvaní hraníc, zaužívaných postupov, každodennom posune vpred - jedna zmena strieda druhú, čo zabezpečuje ohromný pokrok.Toto rýchle tempo zmien diktované elitou sa však môže časom stať pre mnoho ľudí neakceptovateľným a napokon dôjde k vzbure a proces spoločenských zmien sa silne pribrzdí alebo zastaví (v horšom prípade až otočí späť - viď Trump).. Liberalizmus teda nezlyháva vo svojej podstate, vyžaduje si však vytrvalých bežcov a tých je vkaždej spoločnosti obmedzené množstvo - na začiatku bežia všetci, na konci len niektorí a väčšina chce už len sedieť a oddychovať, prípadne ísť do krčmy na pivo... Chce to proste cieľavedomý a trénovaný tím.
17.01.2020 7:45 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Je to presne naopak   Je to presne naopak

Najliberalnejsie krajiny su dlhodobo tie najuspešnejšie - majú najspokojneších občanov, najvýkonnejšiie ekonomiky, najvyššiu životnú úroveň resp. distribúciu bohatstva .... Môžme to vidieť po celom svete; štáry California, Washington, New York, Illinois v USA, škandinávske krajiny v Európe, Namíbia, Botswana, Rwanda alebo Tanzánia v Afrike, Južná Kórea, Japonsko alebo Singapur v Ázii. To isté je možné povedať o historických obdobiach - nástup renesancie = nástup liberalizmu a ide o jedno z veľmi úspšných období v komplikovaných dejinách Európy, teda určite lepšie, ako bolo obdobie temna a inkvizície, ktoré bolo obdobím najtvrdšieho konzervativizmu. Liberalizmus = sloboda a je preto pochopiteľné, že tento koncept slobodnej spoločnosti nevyhovuje ľuďom, ktorí presne vedia čo si ostatní majú myslieť a ako majú konať. Hovoriť o zlyhaní liberalizmu je to isté ako hovoriť o zlyhaní boja za pravdu alebo zlyhaní boja za slobodu. Ak liberalizmus naozaj zlyhá, nebudeme sa stačiť čudovať ako sa náš svet zmení na nepoznanie.
16.01.2020 20:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Opak slniečkára   Opak slniečkára

je TMÁR
20.12.2019 7:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Hlúpe a nebezpečné   Hlúpe a nebezpečné

tento typ komentárov určite nepomáha ničomu pozitívnemu, je iba odrazom autorovej osobnej frustrácie a slabej orientácie v politike alebo nejakého skrytého zámeru. Rozdeľuje ľudí, ktorí si prajú zásadnú zmenu, zasieva medzi tieto skupiny nevraživosť, vytvára blbú náladu a v konečnom dôsledku napomáha Kotlebovi alebo Harabinovi.Určite nepomáha tzv. "novej" opozíci ako si mylne (a naivne) predstavuje autor
 
mínus indicator plus

Zaujímalo by ma,   Zaujímalo by ma,

koľko z negatívne naladených diskutujúcich už v živote stretlo aspoň jedného Afganca, nehovoriac už o návšteve Afganistanu. Je to ako by sa o Slovákoch, ich morálnych kvalitách a motiváciách bavili Kolumbijci s Mongolmi.
 
mínus indicator plus

Presne tak!   Presne tak!

Tí, čo sú dnes nadšení z "nových" politikov akoby zabudli (nehovorím o tých čo si pre mladý vek nemôžu pamätať) kto tu dlhé roky pred vraždou JK poctivo búšil kladivom do neotrasiteľných základov vládnucej mafie. V tých časoch si "noví" politici budovali firmy, užívali si život a dnes prichádzajú k prestretému stolu. Namiesto osočovania a posmechu by teda mali prejaviť trochu pokory a vďačnosti. Bohužiaľ, často to býva tak, že v posledných kilometroch je unavených líder pelotónu vystriedaný niekym čerstvým a toto je prípad SaS. Kto je ale pre PS/Spolu najprirodzenejším spojencom ak nie SaS? Tešiť sa z ich aktuálnych problémov je veľmi krátkozraké.
Reakcia k téme: Strany uprace len volič
10.10.2019 10:33 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Kým sa rozbehnete   Kým sa rozbehnete

S kritikou na autora článku a jeho tvrdenia, je dobré si uvedomiť zopár vecí: a)Termín ‘drogy’ bol zavedený do nášho slovníka ešte za socializmu, aby zvýraznil úpadok západnej spoločnosti a vyvolal v nás pocit úspechu, že my niečo také hrozné nemáme - veď spíjanie sa alkoholom pod obraz boží pri každej možnej príležitosti je predsa niečo úplne iné... b)Rôzne omamné a psychadelické účinky vyvolávajúce látky sú staré ako ľudstvo samo - všetky kultúry odnepamäti experimentovali s jedným alebo viacerými typmi látok (rôzne žuvacie tabaky, odvary z húb, vybrané rastliny a pod) - my sme zhodou kultúrno-geografických okolností skončili pri alkohole - za účelom či už úniku od reality, spríjemnenia si vnímania reality, sebapoznávania alebo nábožensko-mystických obradov c) ešte aj náš najväčší Slovák - M.R. Štefánik - sa cieľavedome zúčastnil takéhoto obradu s miestnym šamanom v Tichomorí, práve s cieľom dosiahnuť nové poznanie a zážitky (to je napokon zmyslom užívania všetkých omamných látok) d) Slovensko vďaka dlhým rokom kultúrnej izolovanosti a komplikovanému historicko-spoločenskému vývoju (nielen) tieto trendy dlho obchádzali, ale používanie psychotropnýmch resp. omamných látok bolo otvorene priznávané mnohými známymi osobnosťami - napr. členmi Beatles, Steve Jobs, Elon Musk.... e) prestaňme byť pokrytcami - ak by mali okamžite skončitť vo svojich funkciách všetci občasní užívatelia týchto látok na svete (a zaraďme sem aj náš obľúbený a tolerovaný alkohol), tak by došlo ku totálnemu kolapsu inštitúcií a štátov f) prestaňme odsudzovať všetko čo nepoznáme, pchanie hlavy do piesku je vlastne len iná forma úniku pred realitou
 
mínus indicator plus

Nerozumiem   Nerozumiem

čo to preboha má spoločné s článkom. Skúste ľudí kritizovať za konkrétne činy v konkrétnej situácii a nie strieľať len tak do vzduchu. Bez ohľadu na to čo I.Mikloš v minulosti urobil alebo napísal, teraz má v zásade pravdu.
 
mínus indicator plus

SaS   SaS

Nie je pre každého - nie je to catch-all typ strany. Poctivo sa na vládnutie pripravujú, dôvodia logickými argumentami, sú zásadoví a ponúkajú komplexné riešenia. To je v našich pomienkach beh na dlhú trať -vyžaduje si to totiž podobne nastaveného voliča s logickým a najmä kritickým myslením. Je to ale správna cesta.
 
mínus indicator plus

Vadí mi   Vadí mi

To neustále novinárske sebabičovanie v podobe sugestívnych otázok takých typických pre slovenských novinárov: a nevadí, že Slovensko malo opäť najnižšiu účasť ? Nie je to vyjadrením nezáujmu o Európu? A čo poviete na toto...? A nevadí tamto...? A nie je Slovensko zle vnímané pre toto alebo tamto...? Páni novinári, trochu sebavedomia, preboha! Nie, nevadí to. Robíme veci po svojom a nemáme žiaden dôvod sa za to nikomu ospravedlňovať. Ospravadlňujú a hanbia sa Briti za Brexit? Hanbia a ospravadlňujú sa Taliani za svojich populistov, Američania za Trumpa, Gréci za kolaps ekonomiky, Francúzi za bordel v uliciach a Belgičania za nefungujúcu vládu? Ani trochu, ich totiž nezaujíma, čo si o nich myslia tí druhí a pri svojich rozhodnutiach sú autonómni a sebavedomí. Už sa konečne zbavme tej priposratosti z toho, čo si o nás myslia iní (väčšinou si totiž nemyslia vôbec nič a my im týmito ‘super’ otázkami len vsugerujeme čo si o nás majú myslieť) a buďme sami sebou, aj s chybami. Tie si sami pre seba vyhodnoťme a zlepšime sa.
 
mínus indicator plus

Vážení diskutujúci   Vážení diskutujúci

nazývať svoju krajinu resp. jej obyvateľov hanlivými výrazmi len preto, lebo nie ste spokojní s aktuálnou situáciou, politikmi, prípadne svojim životom nie je žiadnym hrdinstvom. Namiesto nadávania a znechucovania ostatných, čo keby ste nejako pomohli a niečo (hoci aj malé) pre túto krajinu (a tým aj pre seba) urobili? Možte začať tým, že prestanete nadávať a sťažovať sa ako je všetko a všetci nanič - tým vlastne hovoríte aj o sebe.Žiadna úspešná krajina nedosiahla svoj úspech vďaka negativizmu svojich obyvateľov a platí to aj opačne. TOTO je náš skutočne najväčší problém.
23.05.2019 12:03 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Je zábavné   Je zábavné

že všetci v zásade chceme to isté: aby s v Slovensku žilo dobre; aby sme tu mali krásne a čisté mestá a prírodu, blahobyt, kvalitné školstvo, zdravotníctvo a verejné služby, aby sme mali charakterných a zásadových politikov, ktorí budú ťahať krajinu správnym smerom .... Každý si ale tento raj predstaví po svojom - niekto ako severskú krajinu, iný ako americkú Californiu, ďalší ako Rusko, Maďarsko či Kubu a iný zas ako Singapur. Do svojich predstáv o ideále prenášame iba to, čo sme sami zažili a videli a takisto svoje predsudky. Vo výsledku rozhodne, ktorá z týchto vízií bude mať najväčší počet zástancov. Naťahovať sa, či je Švédsko lepšie ako USA alebo Singapur je hlúposť v situácii, keď môžme skončiť ako Maďarsko alebo Rusko. To môžme riešiť až v ďalšom kroku.
 
mínus indicator plus

Svet nie je čierno-biely   Svet nie je čierno-biely

Prvá Slovenská republika je historickým faktom, mala svoj dejinný kontext a nemali by sme z nej donekonečna robiť národnú traumu. Je treba osúdiť činy, ktorých sa dopustili konkrétni ľudia, ale takisto si uvedomiť, že ich vykonali v úplne inej dobe a za úplne iných okolností. Z dnešného pohľadu by bolo mnoho svetových historických "hrdinov" absolútne neakceptovateľných a mali by byť označení za masových vrahov, ale veľké národy to nikdy takto čiernobielo nepostavia. Prečo teda my Slováci stále cítime potrebu sa za niečo bičovať? Lebo nás k tomu stále niekto tlačil? S minulosťou (aj tou nepríjemnou a temnou) sa treba vyrovnať a poučiť sa z nej a nie sa pred ňou donekonečna skrývať pod perinu. Mám pocit, že v súvislosti s Tisom a Slovenským štátom ešte prevažuje tento detinský prístup - nehovorme o tom a ono to (snáď) z našej histórie zmizne. Pre pani autorku ešte jedna moja (dnes možno úsmevná) spomienka - pred 89-tym bol dokonca slovenský znak považovaný mnohými za symbol fašistického štátu a dnes musí byť povinne na hrudi našich hokejistov... Tak ma napadlo, možno by mali v budúcnosti zakázať aj púšťanie pesničky Voda čo ma drží nad vodou, veď jej spevákom je J.Ráž a ten je predsa dodnes nekritickým obdivovateľom démonického VM...
 
mínus indicator plus

Po ich odchode vyvetrať   Po ich odchode vyvetrať

Sú politické strany, ktoré združujú ľudí, ktorí chcú implementovať ekonomické či spoločenské reformy, sú také, čo chcú priniesť viac spravodlivosti, ďalej sú také čo chcú konzervovať staré poriadky a hodnoty, alebo strany čo chcú sociálne istoty pre všetkých (a najmä pre seba). A potom je tu strana, ktorá združila asi všetkých zápecníkov a polepetkov Slovenska. Tí sú každodenne pripravení púšťať sa s veľkým nasadením do tých najnepodstatnejších, prípadne celkom dobre fungujúcich veci a riešiť neexistujúce problémy s obdivuhodnou neschopnosťou a nevkusom. Na pozadí sa pritom dohadujú obrovské zákazky. Ešte necelý rok ich tu budeme musieť trpieť a treba dúfať, že nenapáchajú príliš veľké škody. Potom otvoríme všetky okná dokorán... Dúfam, že do tretice ich návrat už nepripustíme.
 
mínus indicator plus

Certifikát o neschopnosti   Certifikát o neschopnosti

Toto je zúfalý dôkaz o neschopnosti našich úradníkov (česť výnimkám) vnímať, chápať a aktívne podporovať zmeny prichádzajúce s novými technológiami. Majú ľudia, ktorí o takýchto veciach u nás rozhodujú (Harabin ml.) aktívnu skúsenosť so službami ako sú Uber, Spotify alebo Netflix? Rozumejú kde sa svet nachádza v roku 2019? Ak nie, aký majú mandát resp. kvalifikáciu o tom rozhodovať?
 
mínus indicator plus

Aj keď sa mnohí tešíte,   Aj keď sa mnohí tešíte,

Je to vlastne prehra. V USA nás proste zaradili do skupiny Czech a nadlho sme stratili šancu na vlastné titulky. Tým prišli o prácu aj všetci naši potencionálni prekladatelia a vyviezli sme ju do Česka - im sa momentálne takmer zdvojnásobil trh. Veľký krok pre pár ľudí, krok späť pre Slovensko.
 
mínus indicator plus

Ľudia   Ľudia

Nebuďte preboha takí negatívni, bavte sa!
 
mínus indicator plus

Geniálne. This Was Frank!   Geniálne. This Was Frank!

Je to ňom ako Frankovi Underwoodovi? Je to o ňom ako človeku? Je to o ňom ako (nezmyselne) obvinenom? Kevin Spacey je pán herec a takí by mali hrať.
 
mínus indicator plus

p.Nicholson   p.Nicholson

Je to príjemné uvedomiť si, že tam ďaleko v Kanade máme človeka, ktorý svoje najlepše roky strávil na Slovensku a svojou (pomerne nebezpečnou) prácou pomáhal našej krajine pri jej transformácii z mafiánskeho štátu na normálnu a slušnú spoločnosť (aj keď sme stále niekde na pol ceste, začína byť pomaly vidieť svetlo na konci tunela). Nech sa vám darí vo vašej repatriácii a radi od vás budeme čítať vaše postrehy - tento iný pohľad od človeka zvonku je vždy veľmi cenný a potrebný. Budete tu vždy vítaný.
 
mínus indicator plus

Konečne víťazstvo!   Konečne víťazstvo!

Čo sa to deje!? Slovensko : SR skončilo 5:0. Žeby obrat k lepšiemu v textoch P.Schutza, alebo iba lokálna anomália? Ešte trocha zjednodušiť vety a neskladať päť do jednej (ako tu už bolo spomenuté) a bude to veľmi dobré čítanie. Inak za článok ako taký palec hore (za to Slovensko namiesto SR dokonca dva)
02.11.2018 14:23 | Oznám správcovi
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME