Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: F1
1 >
mínus indicator plus

vedenie ministerstva "Danko style"   vedenie ministerstva "Danko style"

a všetko pod vedením strany SNS a jeho koaličného partnera Smer a Most.
 
mínus indicator plus

peniaze sú dôležitejšie ako vzdelanie   peniaze sú dôležitejšie ako vzdelanie

stačí si porovnať rozdiel pri vzdelávaní Matematiky na ZŠ a učebné pomôcky. Učebnice vydavateľstva Orbis Pictus (pomocník pre učiteľa, CD pre inter. tabule, postupy vyučovania, ...) na veľmi vysokej úrovni (neberte to ako reklamu) a odpad Matematika Hejný (ani tam nie je snaha tieto učebnice a podklady správne preložiť), Je logické, že tu nerozhoduje kvalita a úroveň vzdelávania, ale čisto iba peniaze.
 
mínus indicator plus

prvoradé sú príjmy za obranu   prvoradé sú príjmy za obranu

prvoradé sú príjmy ktoré USA inkasuje za obranu a nie samotná obrana. Je takmer isté, že USA by v prípade vojny v Európe zaujali rovnaký postoj, ako na začiatku 2. SV, čiže nebudú do toho zasahovať, ale budú z toho iba ekonomicky "ťažiť". Je nezmyselné vynakladať prostriedky US na vojnu v Európe, bez adekvátneho príjmu. V momentálnej situácii je detinské, aby sa EÚ spoliehala na US. EÚ si musí bezpečnosť zabezpečiť sama a nespoliehať sa na "možno", čo bez adekvátnej finančnej náhrady znamená "nie".
 
mínus indicator plus

musí sa zmeniť stratégia   musí sa zmeniť stratégia

napríklad úrad má v rozpočte na rok 40 500 000 eur hospodárenie úradu v bežnom roku 40 500 000 eur a na ďalší rok 40 500 000 eur hospodárenie úradu v bežnom roku 39 500 000 eur a na ďalší rok 39 500 000 eur za šetrenie nasleduje trest je to ale potrebné otočiť a namiesto trestu odmena: napríklad úrad má v rozpočte na rok 40 500 000 eur hospodárenie úradu v bežnom roku 40 500 000 eur a na ďalší rok 39 500 000 eur hospodárenie úradu v bežnom roku 39 500 000 eur a na ďalší rok 40 500 000 eur je potrebné ale rovnicu zmeniť ŠETRENIE = TREST, NEŠETRENIE = ODMENA na ŠETRENIE = ODMENA, NEŠETRENIE = TREST
 
mínus indicator plus

v prípade krízy by bol problém   v prípade krízy by bol problém

a toto zlato by nám tak ľahko nevrátili. Národná banka by mala stanoviť percento "obchodovateľnosti", t. j. 60 % nechať v trezore a zvyšok obchodovať. Ak bude mať zlato hodnotu napr. 1400 eur/unca predať 40 % a v prípade 1100 eur/uncu nakupovať a zvyšovať zlaté rezervy štátu. Na použite tohto zlata v kríze a percento (obchodovateľnosť) by mala byť prísne definovaná zákonom. Žiadne nezmyselné predaje, alebo použitie napríklad na DRP – "Dankové rekreačné poukazy."
 
mínus indicator plus

je to asi zázrak   je to asi zázrak

je to asi zázrak, že USA ešte drží pokope. Pre niektoré štáty tento mega projekt nie je až tak výhodný a lepšie by im bolo, keby sa od USA odčlenili. Pokiaľ by vo voľbách vyhral Trump, rozpad USA by nebolo až tak zlé riešenie, pretože nie je možné udržiavať olej, vodu a piesok v jednej nádobe.
29.11.2019 8:46 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

na aerodynamiku asi zabudli   na aerodynamiku asi zabudli

čo môže negatívne vplývať na spotrebu a rýchlosť. Lenže tu ide o "americké auto", čiže spotreba (ekológia) sa nerieši a výkon je postačujúci.
 
mínus indicator plus

koľko kníh si prečítal ???   koľko kníh si prečítal ???

Bolo to aspoň jedno evanjelium, keď si tak proti tomu ??? Momentálne je to ako vyjadrenie malého chlapca: "Najrýchlejšie autá si iba červené" A prečo ??? "Všetci chlapci zo škôlky hovoria, že červené autá sú tie najrýchlejšie ..." Nebolo by vhodné si aj niečo prečítať a až potom sa vyjadrovať ???
 
mínus indicator plus

dve míle od Guantánama   dve míle od Guantánama

a aby výlet nezvyšoval výdavky, môžu ich tam naraz zobrať všetkých a poskytnúť im plávky Greenpeace.
 
mínus indicator plus

polícia súrne potrebuje cvičnu dráhu   polícia súrne potrebuje cvičnu dráhu

nebezpečné situácie, predbiehanie, arogan. štýl jazdy často vzniká aj v blízkosti polície. Polícia aj napriek tomu, že situáciu jasne vidí, nereaguje. Toto sa musí jednoznačne zmeniť. Je potrebné si poriadne nacvičiť "bezpečné otočenie" a tieto nebezpečné situácie nesmú zostať nepotrestané. Jednoznačne je pre políciu potrebná cvičná dráha, žiadne zbrane, ale nacvičené manévre a tieto osoby odchytávať. V Nemecku keď polícia niečo zbadá tak to aj vyrieši. Diaľnice, cestičky v dedinkách, veľkých mestách idú po všetkom.
 
mínus indicator plus

polícia opäť iba kontroluje rýchlosť   polícia opäť iba kontroluje rýchlosť

ale na ostatné zvysoka kašle ... a ďalej sa bude chodiť ďaleko za stredovú čiaru, a ďalej sa nebude dávať prednosť, ale systém natlačiť sa, a ďalej budú jazdiť vodiči, čo ledva stoja na nohách, a ďalej bude v jednej ruke mobil ... a polícia si vyberá pokuty za rýchlosť a zvyšok čo ??? Situácia sa iba zhoršuje. Týždeň čo týždeň je to horšie a horšie. Dokedy ???
 
mínus indicator plus

patrí to do ich kultúry   patrí to do ich kultúry

napríklad jazda vpravo (zjednotenie s EÚ) - ešte nie, neskôr, neskôr, neskôr, ... hmotnosť: libra a ujednotenie na kg - ešte nie, neskôr, neskôr, neskôr, ... km/míla: míla a ujednotenie na km - ešte nie, neskôr, neskôr, neskôr, ... odchod s EÚ - ešte nie, neskôr, neskôr, neskôr, ... atď. je to ich kultúra.
 
mínus indicator plus

prečo by malo EÚ rešpektovať referendum?   prečo by malo EÚ rešpektovať referendum?

Veď toto referendum a postoj GB je proti euro hodnotám, ktoré sa snaží EÚ dodržiavať. Tieto hodnoty "nedovolia" aby EÚ pripustila tvrdý Brexit. GB je stále členom EÚ, platí "poplatky", dodržuje sa voľný pohyb tovaru a služieb. To že v GB prebiehajú "divadelné hry" si EÚ nemusí až tak všímať, pretože málo čo je reálne. Skákanie do priekopy, oživovanie, Mayovej tanečky, schvaľovanie, neschvaľovanie, voľby, nevoľby ... výsledkom čoho je stále členstvo v EÚ. Je to ich Shakespeare 21. storočia.
 
mínus indicator plus

ako to Boris teraz vyrieši ???   ako to Boris teraz vyrieši ???

Radšej mŕtvy v priekope, než odklad brexitu ... Možno sa inšpiruje filmom Flatliners (Hráči so smrťou), vložia ho do priekopy a následne oživia. Mohli by to natočiť a hodiť na Youtube.
 
mínus indicator plus

aj keď je 1. 11. Allerheiligen   aj keď je 1. 11. Allerheiligen

colníci v Nemecku idú normálne do práce. Vedia už o niečom, čo zatiaľ nevieme ???
 
mínus indicator plus

správy nie sú pozitívne   správy nie sú pozitívne

a váhy sú viac naklonené k Brexitu, pričom situácia v Škótsku sa začína zhoršovať. Tam po prípadnom Brexite začnú protesty a dúfajme, že iba kľudné.
 
mínus indicator plus

prieskum ???   prieskum ???

pravdepodobne som v niekoľkých databázach, a veľmi často poskytujem údaje do prieskumu a mám to šťastie, že sú to aj ľudia v mojom okolí. V jednom sme sa ale všetci zhodli. Ešte ani jeden krát sme im nenadiktovali stranu, ktorú reálne volíme.
 
mínus indicator plus

pre Most to môže byť príležitosť   pre Most to môže byť príležitosť

ak chce ešte Most politickú budúcnosť má na to príležitosť. Postačí iba správne zahlasovať a šanca Mostu sa o niečo zvýši. Iba toto stačiť nebude, ale keď trochu pohnú rozumom, ešte majú poslednú príležitosť. Béla využiješ to ???
 
mínus indicator plus

ešte lepší návrh   ešte lepší návrh

lenže zmenu tohto slovíčka je potrebné predložiť do nrsr Nájde sa niekto ???
 
mínus indicator plus

ale už prešiel, lenže to treba zrušiť   ale už prešiel, lenže to treba zrušiť

nie je ani jedna opozičná strana, ktorá predloží návrh na zrušenie rekr. poukazov ??? Je vysoko pravdepodobné, že to teraz Most nepodporí a zákon sa zruší. Čisté politické body. Nie je záujem ???
 

1 >

Najčítanejšie na SME