Piatok, 29. máj, 2020 | Meniny má VilmaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: 1midu1968
1 >
mínus indicator plus

OĽANO ukazuje   OĽANO ukazuje

svoju pravú tvár v duchu hesla: “Vyhraj voľby a možeš všetko”. Matovič sa evidentne uči od svojich nepriateľov. Konečne bude mať OĽANO naplnené svojími ľuďmi aj regionálne štrukrúry. Nie však svoje stranícke, ako každá štandardna politická strana. Matovič obsadí v regiónoch pozície štátne. Nepotrebuje predsa financovať svojich zo svojho, keď može zo štátneho.
 
mínus indicator plus

Jediné rozumné riešenie   Jediné rozumné riešenie

pre záchranu Smeru je v rámci jednej strany vytvorenie dvoch názorových platforiem (konzervatívno-komunistickou a liberálno-socialnodemokratickou) s dohodou o spoločných hodnotách a akceptácii týxh rozdielných. Ale to sa z nezmieriteľných kohútov bojujúcich o jedno (nutne) menšie hnojisko museli stať kohútikovia rešpektujúci, že hnojisko síce bude formáne jedno a so zachovanou veľkosťou, ale reálne budé rozdelené na dve menšie časti. Ak by to Smeráci dokázali, zostali by asi ešte dlho veľkou stranou. Ale takýto politicko-kultúrny neslovenský scenár je zrejme nereálny a nepravdepodobný. Preto je rozkol v Smere a jeho postupná agonická marginalizácia asi nevyhnutnosťou. Neviem však čo bude skor, rozpad Smeru, či predčasné parlamentné voľby. Lebo ak nebude silného Smeru, tak nebude ani silné OĽANO. Presnešie, s chátrajúcim Ficom bude slabnúť aj Matovič, ktorý dostal 25% od voličov za svoju agresívnu antificovskú kampaň. Čím menej bude na Slovenku Fica, tým nenej bude aj Matoviča, čo nie je zlá perspektíva. Kto bude na slovenskom politickom vrchole v post Ficovsko-Matovičovskej ére...?
 
mínus indicator plus

Katolícka církev neslúži Bohu   Katolícka církev neslúži Bohu

ale svojim mocenskoplitickým a finančným záujmom. Preto, historicky, ani nikdy nemala problém s fašistami, lebo tí jej moc nespchybňovali, naopak, fašizmus sa opieral a opiera o podporu katolíckej církvi. Katolícká církev nikdy nemala problém s porušovaním božích zákonov, ako sú nezabiješ, či miluj blížneho svojho. Katolícky klérus miluje tých, ktorí mu neodporujú a sú poslušní vykonávateľmi jeho požiadaviek. To pochopili aj mnohé pokrytecké politické strany na Slovensku, ktoré prijali do svojich radov kádehákov. Paradoxne, katolícka církev má na Slovensku v súčasnosti vačšiu politickú moc bez KDH na scéne, ako s KDH. KDH = katolícka deformácia humanity.
 
mínus indicator plus

Hranol chce posobiť drsne,   Hranol chce posobiť drsne,

ale už je z neho vrzgajúci vyhobľovaný hranolček. Jeho “tvrdosť” je len prejavom arogancie stárnucého, frustrovaného a evidentne slabnúceho zlostného ujka. Ten už je schopný vystrašiť tak malé deti. Fico bol. Dnes je už len taký Ficko, vrzgajúca stará komóda, stojaca v predsieni archívneho depozitu historického politického múzea Slovenska. Ale pozor, zombíci sa na chviľu vracajú...
 
mínus indicator plus

Len tak, vybrali mu z hlavy   Len tak, vybrali mu z hlavy

šuflík, alebo disketu s programom “jógy” a vsunuli mu tam iný šuflík, či disketu s programom “kresťanstvo”....!? Zaujímavé...! Akurát by ma zajímalo, kto ten program toatavoval a akú verziu toho kresťanstva mu tam inštalovali. Asi šlo o katolicizmus SVK verzia 2019....Tá uvaha naberala spočiatku vedecky charakter, ale to zhodnotenie ako po pol litri borovičky.
 
mínus indicator plus

Plne sa stotožňujem   Plne sa stotožňujem

s príspevkom a reakciou Šepitu, ktorý vie, čo je a o čom je jóga. 99% katolíkov nemá s jógou žiadne skúsenosti a skúsenosti, najma osobné slúsenosti sú neprenosné. Buď ich človek má, alebo ich nemá, ako napr. taký Krajčí. A potom tropí hlúposti. Katolícko-ideologické nezmysly. Katolicizmus je absolútne netolerantná forma neznášanlivej kresťanskej politiky. Ktorolíci sa málo starajú o to, či ich ovce dosržiavajú Božie zákony. Ich agenda je už 1500 rokov zameraná proti všetkým nekatolíkom.
 
mínus indicator plus

Koľko je na Slovensku   Koľko je na Slovensku

katolíckych politických strán a koľko je katolíckych politikov v nekatolíckych stranách? Prečo nie sú katolíci všetci katolíci v jednej strane?
 
mínus indicator plus

Ďakujem pán Jezný za   Ďakujem pán Jezný za

kvalitný článok o stredovekm katolicizme na Slovensku. Úplne sa s ním ztotožňujem.
16.05.2020 17:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

A je to tu -   A je to tu -

koaličná kríza a možno, že aj koniec koalície sa blíži. Nie je možné, aby takéto názorové, politicko-ideologicky protichodné zoskúpenia, aké sa nachádzajú v súčasnej koalícii a najma v OĽANO, vedeli dlhodobejšie koexistovať. Ibaže vláde nebude prekážať, že časť koaličných poslancov bude hlasovať spoločne s komunistami a fašistami, pretože klérofašisticko-komunistická platforma oslovuje jednu skupinu ľudí - extrémistov, ľavicových, či pravicových, sú to dve strany jednej mince.
 
mínus indicator plus

Slovenský komunistický klerofašizmus   Slovenský komunistický klerofašizmus

Komunisticky ficobláhovský Smer sa spája s fašistickou HSĽS, res. ĽSNS za výraznej podpory ultrakonzervativnych katolíckych fanatikov. Nádherná to perspektíva Slovenska.
 
mínus indicator plus

Zachráňte SME   Zachráňte SME

a pošlite Holinovú s jednosmerným cestovným lístkom do teplých krajín... V opačnom prípade tam pošlú SME jeho platiaci čitatelia.
14.05.2020 11:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tento článok od Holinovej je mimoriadný   Tento článok od Holinovej je mimoriadný

tým, že jediné, čo má hodnotu a stojí za to, sú reakcie čitateľov.
13.05.2020 22:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Čo tá arogantná nafúkaná Holinová   Čo tá arogantná nafúkaná Holinová

v živote dokázala!?
13.05.2020 22:13 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ak Holinova ešte raz   Ak Holinova ešte raz

dostane priestor v Sme, tak Sme bude pre mňa minulosťou.
13.05.2020 22:11 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Holinová   Holinová

to meno si určite zapamatam, ako symbol hlúposti a bezmedznej arogantnej primitívnosti.
13.05.2020 20:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Toto je je najvýznamnejší   Toto je je najvýznamnejší

a najlepší počin Mamojku v celej jeho paragrafmi pokrútenej kariére.
 
mínus indicator plus

Ak bude Fico opať predsedom Smeru,   Ak bude Fico opať predsedom Smeru,

táto partia naberie komunistický kurz, takže budeme mať na Slovensku silnú ľavicovo extrémistickú stranu. Sociálnodemokratický charakter by mal smer iba s Pellegrínim.
 

1 >

Najčítanejšie na SME