Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: ignis
1 
mínus indicator plus

"...je to rovnako hlúpe a povrchné..."   "...je to rovnako hlúpe a povrchné..."

To sa má chápať ako "rovnako hlúpe a povrchné ako film Avatar"? To sa akože bavíme o filme Avatar Jamesa Camerona, ktorý získal 9 Oscarových nominácií, z ktorých 3 aj vyhral?
 
mínus indicator plus

Isto...   Isto...

len či sú aj takí medzi miliardármi, ktorí tie firmy vlastnia...
 
mínus indicator plus

EU chce len jedno...   EU chce len jedno...

zväčšiť svoj trh a lacnú pracovnú silu. Už teraz odchádzajú niektoré firmy zo SR do RU a ostatné o tom rozmýšlajú...a peniaze prúdia aj tak do Nemecka a Francúzska.
 
mínus indicator plus

Daj link   Daj link

Daj link, som na ňu zvedavý. Díky
14.01.2014 20:56 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Páči sa mi...   Páči sa mi...

Páči sa mi ako sa k tvojej chorobe otvorene priznávaš a aj to v akom duchu si písal svoj blog. Hoci si sa dostal do komplikovanej situácie kvôli "lekárskej" byrokracií snažil si sa to všetko opísať objektívne bez nejakého "nadávania", či vylievania zlosti. To sa mi veľmi páči. Držím palec v uzdravovaní sa z choroby.
 
mínus indicator plus

Dobre si to vystihol...   Dobre si to vystihol...

možno by bodol na výškach a stredných školách predmet s názvom "ako sa správať na pohovoroch", resp. "formálne a neformálne vystupovanie" a tiež zopár seminárov asertivity. O tom by mohol náš deduško večerníček aka minister školstva porozmýšlať...
 
mínus indicator plus

Myslím si...   Myslím si...

že autorka článku ešte stále hľadá muža typu Aragorn a William Walace. Lenže toto sú zidealizované (holywoodské) predstavy o mužoch: Muž bojovník, ktorý sa ničoho nebojí, je cieľavedomý, rozhodný, priebojný, zodpovedný, má vodcovské schopnosti a neviem ešte aké pozitívne vlastnosti. Čo tak sa zbaviť tejto ideálnej, ale falošnej predstavy o mužoch, že muž, ktorý chce byť mužom je ako William Walace, ktorý ide do boja, aby ochránil svoju krásku a vrátiť sa do reality? Čo tak prijať muža takého, aký v skutočnosti je a nie vymýšľať aký by mal byť. Možno, by sme mu tým pomohli najviac. Aká je realita, aký je "skutočný" muž? "Skutočný" muž tiež prežíva strach, ba niekedy až taký veľký, že má z toho žalúdočné vredy. "Skutočný" muž niekedy vôbec nevie, čo má robiť, teda tiež je nerozhodný. Viem, viem, niektorým ženám pri slove "nerozhodný", keď sa jedná o muža, behá mráz po chrbte, ale toto je realita! Opakujem, treba prijať muža s jeho silnými aj slabými stránkami, taký aký je, tu a teraz. Viete, čo by som ocenil ja ako muž? Keby som pred ženou mohol odložiť svoju nablískanú zbroj, ktorá predstavuje všetky tie idealistické predstavy o mužoch, ktoré niektoré ženy vysnívali a mohol jej dôverou vyznať: "Teraz mám strach a vôbec neviem, čo mám robiť" a ona by ma prijala takého aký som. Viac by som ani nechcel, lebo by som bol znova sám sebou. Toto je podľa mňa cesta, ako dovoliť mužovi, aby bol mužom...
11.05.2012 22:59 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

"zaplatit za oboch to by som chcel...."   "zaplatit za oboch to by som chcel...."

A čo tak sa dohodnúť, že raz zaplatí muž a raz žena, keď už niektoré ženy chcú byť vo všetkom rovné s mužmi? Najmä, keď je žena pracujúca a muž nie (napríklad je študentom). Alebo v tomto už emancipácia až tak nechutí?
11.05.2012 10:27 | Oznám správcovi
 

1 

Najčítanejšie na SME