Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Horov
1 >
mínus indicator plus

treebeard2   treebeard2

vypožičal som si termín MEDZIMORIE uvodzovkách, pretože dvakrat do tej istej rieky nevstupiš! Bielorusko sa primkne k Rusku a Ukrajina ostane vojensko-politicky neutrálna medzi blokmi Západ - preformatovaná Európa a Východ - Rusko, a spol. Preformatovanie Europy znamená aj vznik nových štátnych utvarov s akceptáciou multikulturalizmu (judaisticko-kresťanska Európa obohatená o Islam). Projektové Poľsko malo byť Centrom katolicizmu - kresťanstva v Europe. Avšak tento projekt nebol realizovaný vďaka Josifov Vissarionovič Stalina. Reagoval som na diskutéra zn. nicniejevolne o odovzdaní územia Horné uhorsko Uhorsku, Maďarom, v článku: Nemecký prezident sa v Poľsku ospravedlnil obetiam nemeckej agresie. ...2/3, ak by čosi, tak mám ešte jeden posledný náboj.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

latehansa™ , no neviem, neviem...   latehansa™ , no neviem, neviem...

... nezdieľam Vás názor , že Vacláv Klaus st. je dementom. Vaclav Klaus st. je univerzitným profesorom ekonómie, realizator ekonomickej reformy - šokovej terapie, ktorú vypracoval: Jeffrey Sachs (* 5. november 1954, Detroit, USA) je americký ekonóm. Vyštudoval na Harvarde odbor ekonómia, kde vo svojich 29 rokoch získal ako najmladší titul profesora. V súčasnosti vedie Earth Institute pri Columbijskej univerzite a pôsobí ako poradca OSN v otázkach Rozvojových cieľov. Stal sa autorom mnohých významných diel, kde riešil otázky týkajúce sa najmä hospodárskeho rastu, UDRŽATEĽNOSTI ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA, oddlženia rozvojových krajín, redukcie chudoby a globalizácie. Je autorom mnohých článkov a kníh. K jeho najslávnejším knihám patria tituly The End of Poverty: Economic Possibilities for Our Time a Common Wealth: Economics for a Crowded Planet. Oba tituly sa objavujú na liste bestsellerov denníka The New York Times. Formalnou logikou mi potom vychadza, že aj Jeffrey Sachs je DEMENT. Takže demenciou označená moja maličkosť zaradená medzi prof. Jeffrey Sachs a prof. Vaclav Klaus st. nepochybne naberá na kredite. Ďakujem veľmi pekne. Síce nie som univerzitným profesorom a za to môžu rodičia, ktorí ma vystríhali, aby škola a zvlášť univerzita mi nebola v živote prekážkou môjho vzdelania. Takže samoštúdiom som sa dopracoval k demencii. Ak ste dôsledne čítali môj príspevok, a predpokladam, že nie ste dement, ale prinajmenšom absolvent univerzity na Slovensku, tak ste mohli pochopiť, že ako riešenie problému ekologie uvádzam aj kvalitu a efektívnosť vzdelavania, vedy a výskumu ( konferenciu Lunde Švédsko), teda uvadzam okrem ekologickej, ekonomickú krízu a krízu vojensko-politicku, ktoré "panujú" v súčasnom globalnom svete, a de facto 99% ovplyvňujú globálne riadenie davo-elitárnej spoločnosti. Galileo Galilei bol taliansky filozof, fyzik, astronóm, matematik obdobia renesancie, jeden zo zakladateľov súčasnej experimentálno-teoretickej prírodovedy povedal jednu krasnu myšlienku: "Merajme čo merateľné je, zmerajme čo merateľné nie je." ... takže aktivisti nech viacej čítajú, študujú, ale hlavne premyšľajú a úspech sa dostaví, aj vo forme peňazí.
 
mínus indicator plus

aktivisti, ale ozaj Zem horí?   aktivisti, ale ozaj Zem horí?

... alebo Hnutie Extinction Rebellion Slovakia sa chcú za každu cenu zviditeľniť projektom o klimatickej kríze, globálnom otepľovaní, a ďalšie blá, blá, blá,.... a tak v skutočnosti projektom finančne podporovaný z fondov EU v prvorade ide o získanie len PENIAZI. V rámci ekonomických reforiem a riešenia ekologických kríz po roku 1989 sa takéto projekty a aktivity aktivistov pravidelne opakujú. Teda nič nové (déja vu ). Samozrejme, ak by vláda takýto projekt nepodporila, tak "aktivisti" mediálne budu bojovať pre SKORUMPOVANOSŤ ministra pre životné prostredie alebo predsedu vlády, teda požadovať zmenu vlády. Preukazateľne ide o SITUAČNÉ RIEŠENIE s momentálnym profitom pre aktivistov. PROCESNÉ RIEŠENIE absentuje takmer vo všetkých projektoch financovaných z fondov EU. Tak o čo tu ide? Ma sa to tak, že na planete Zem ako to môže každý človek kdekoľvek pocítiť, v súčasnej dobe prebieha ZMENA KLIMATICKÝCH ZÓN. Tento proces na planete ZEM prebieha NEUSTÁLE. NEJDE o GLOBÁLNE OTEPĽOVANIE (V. Klaus st. stači si rozopnuť košeľu pod krkom), ani o GLOBÁLNE OCHLADZOVANIE, jednoducho prebieha ZMENA KLIMATICKÝCH ZÓN. Takže tam , kde sa doposiaľ žilo POHODLNE viac než 2000 rokov, to už tak pohodlne NEBUDE. A tam, kde boli životné podmienky ŤAŽKE, budu zrazu veľmo PRIAZNIVE. Tento POSUN prebieha s veľkými TURBULENCIAMI. Kataklyzmi s počasím prebiehajú po celej planete ZEM, nečekané SUCHA, LEJAKY, a podobne. Artaktída začala zbavovať ľadového prikrovia. Ak by "aktivisti" si pozreli závery prijaté na konferenci ( 400 vedcov z celého sveta, Lundy, Švédsko, 2004) tézy klimatických zmien, otepľovania a ochladzovania, kvality a efektívnosti vzdelávania, vedy a výskumu, tak dnes by boli na Slovensku prospešnejší, napr. v presadzovaní kvality a efektívnosti vzdelávania, vedy a výskumu, vypracovanej metodiky vedeckého projektu finančne podporovaného grantovou agenturou : "Modelové riešenie kvality a efektívnosti vzdelávacieho procesu vo väzbe na trh práce". ... kvalita a efektívnosť meraná, teda HODNOTENA TRHOM PRÁCE (KEGA 264/2000)
 
mínus indicator plus

otázka nie je či Erdogan chce či nechce   otázka nie je či Erdogan chce či nechce

preskočiť z NATO k Rusku. Alebo "Kto prepláva úžinou smerom na západ", blá, blá, blá.... Otázka znie: Či vôbec Turecko zostane v takejto územnej zostave? A čo bude s Erdoganom je otázka ani nie tak väčšiny Turkov, ale v súčasnosti prebiehajúcich objektívnych procesov preformatovania Europy, pohybu v novej projekcii štátov JUH - SEVER a VYCHOD - ZAPAD. Ak si myslíš , že Ceauseska a Helenu popravili Rumuni, alebo či väčšina Turkov chce byť v jednom vreci s mužikmi. tak je to hlboký omyl.
 
mínus indicator plus

ak nie su moralne zabrany tak je to   ak nie su moralne zabrany tak je to

... pre zdravého jedinca takýto sex je celkom prirodzený. Centrum našho myslenia je vytvorené na základe ORGANU POHLAVNEHO ČUCHU. Je to hlavný riadiaci systém. To je dôvod prečo človek NEUSTALE FILTRUJE akekoľvek formy svojho spravania cez POHLAVNÝ SYSTÉM. O tom sú aj rozhodovacie procesy normatívno-psychologické a logicko-empirické ľudských zdrojov. ... na podporu vyššie uvedeného: Tým najprimitívnejším empirickým príkladom je situácia, keď automobilová firma prezentuje na výstave NOVY AUTOMOBIL. Na kapote vystaveného auta sa prevaľuje polonaha dlhonohá dievčina. Nie je to náhoda. Celá naša MOZGOVÁ KôRA vznikla z POHLAVNÉHO CENTRA, čo je VYSMECHOM našmu VEDOMIU. Práve preto sú vyvolávané takéto asociacie, a automobilové firmy nie sú vynimkou.
 
mínus indicator plus

pre NATO je to važnejšie ako to vyzera   pre NATO je to važnejšie ako to vyzera

... samozrejme , že ide o biznis SU-57, S 400, ... ale zdlhodobého hľadiska ide o strategicku spolupracu Ruska a Turecka s tým, že prevádzku užín Bospor a Dardanely bude skôr či neskôr zabezpečovať Rusko. Zabezpečovať to znamená , že Rusko bude rozhodovať, kto, kedy, ako dlho cez užiny prepláve. Preto predstavitelia NATO sú v panike.
 
mínus indicator plus

jedna dodavka zbraní hore dole...   jedna dodavka zbraní hore dole...

... ale Rusko preberie do svojej správy užiny Bospor a Dardanely od Turecka, bude určovať režim ich prevádzky, kto môže a nemôže do Čierneho mora, a tato vízia je pre NATO, takmer neprijateľná. ... ale USA a EU spolu s NATO-m majú svoje veľké problémy.... vyčkajme chvíľočku.
 
mínus indicator plus

veru tak pán Macron...   veru tak pán Macron...

"zažívame koniec hegemónie Západu" vo svete, čo je podľa Vás sčasti aj dôsledkom "chýb", ktorých sa západné krajiny dopustili v uplynulých storočiach. V 70. rokov Západ tlačil krízu pred sebou, 80. rokoch vďaka postkomunistckým krajinám posunul o ďalších 30 rokov a dnes máme a riešime tuto krízu v EU spolu so Západom. ... hegemónia Západu končí, teda hegemonia situačných riešení končí ... je to systémový problém, problém procesných riešení globálneho riadenia davo-elitarnej spoločnosti. ...začal sa boj tzv. elít, .... teda plazenie po bruchu tzv. elít do Moskvy a pred Kremľom na kolenách sa budu navzajom zražať len aby sa dostali do priazne politikov Moskvy a dostalo sa im prijatia od skutočných elít Ruska.
 
mínus indicator plus

2/3   2/3

pod "kontrolov" ma byť pod "kontrolou". pre admina: *** prispevok neporusil KODEX diskutujuceho. IDEOLOGIA POLITICKEJ KOREKTNOSTI - nenavidi klasicke narody, nenavidi klasicke rodiny, nenavidi klasicke vzdelanie, nenavidi nezavislych a samostatnych jedincov.
 
mínus indicator plus

jonezz, je to tak...   jonezz, je to tak...

... s Vašim príspevkom plne suhlasím. Nikto z normalnych, inteligentných a odborne zdatnych ľudí nikdy nezapreda svoju cesť a meno smerakom.... tie damy nie su normálne, sú chamtivé a bažiace po moci... Je to hodnotenie situačné. Ak tieto skutky hodnotíme procesne, tak nesúhlasím, že je to problém samotnej strany Smer-SD. Je to problém všetkých doterajších politických strán po roku 1989, teda celej spoločnosti, keď tieto procesy rozkladu štátnej moci, teda zakonnodarnej, vykonnej a súdnej moci sa cielene vyrabal, vopred naplanoval, potom to naplanované zariaďovalo a nakoniec je tu "niekto" kto to kontroluje to, čo bolo predtým naplánované a to ako to bolo zariadené. A teraz sa to "spustilo" pod "kontrolov" médii, ktoré sa na danom stave v spoločnosti preukazateľne podieľali s jediným cieľom: zmena výkonnej moci, pretože v zastupe netrpezlivo čakajú na funkciu ďalší nenormálni - moralne kripli, chamtiví a bažiaci po moci, teda za každú cenu predrať sa k valovu...
 
mínus indicator plus

hmmm, čo je s Vami tomas2001?   hmmm, čo je s Vami tomas2001?

... s ľutosťou konštatujem , že mate važny problem s čítaním textu a jeho porozumením... zrejme následok niečoho z detstva, keď ste vstupili do diskusie s veteranzkoreje,... skutočne nedokažete prekonať nutkanie informovať o tom všetkych diskutujúcich? ... reagoval sa na príspevok zn. veteranzkoreje2019. vzhľadom na vyššie uvedenú skutočnosť považujem tuto nazorovu výmenu s Vami za uzatvorenú.
 
mínus indicator plus

SITUAČNÉ verzus PROCESNÉ  MYSLENIE   SITUAČNÉ verzus PROCESNÉ MYSLENIE

...nepovažoval som za potrebné vo vyššie uvedenom príspevku aj vzhľadom na Vašu reakciu uvadzať ďalšie zdroje. Činím tak teraz: Korán, Talmud, filozofia Džu-če od Kim Čong Una (v predchádzajúcich mojich prípevkov to "najdete")Trockij,... Vaš odkaz na : 1. International Crisis Group 2. Association for Slavic, East European and Eurasian Studies 3. Kyrgyzstan Inquiry Commission 4. O Tulipánovej revolúcii od Jamestown Foundation, a ďalšie... nepochybne hovorí o Vašom SITUAČNOM MYSLENÍ a SITUAČNÝCH RIEŠENIACH, s rizikom, že tieto zdroje informácii sú propagandisticky podavané v danom informačnom poli. A pritom nedokažete prekonať nutkanie o tom informovať všetkých, že čo všetko ste čítal v duchu hesla: "povedz mi čo čítaš a ja ti poviem KTO si. Avšak PROCESNÉ MYSLENIE ako predpoklad STRATEGICKÝH RIEŠENÍ - vypracovanie PROGNÓZ GLOBALNEHO RIADENIA a jeho DOPAD na REGIONALNU a LOKALNU UROVEN RIADENIA úroveň si vyžaduje študovať zdroje, ktoré som už uviedol a doplňujem o: Korán, Talmud, filozofiu Džu-če od Kim Čong Una, Trockého,...ak by bol z Vašej strany zaujem , tak doplním o ďalšie. kľúčové slova: SITUAČNÉ verzus PROCESNÉ MYSLENIE
 
mínus indicator plus

nie, nečítal a prečo?   nie, nečítal a prečo?

Celý náš systém vzdelavania, učenia sa, výchovy je mimogenové odovzdavanie inštiktov do asociačných oblasti mozgov, ktoré sú ktomu prispôsobené (to jest nie je potrebné premýšľať), ktoré prešli našou evolučnou selekciou mozgov, našou umeleou selekciou. Tieto systémy sa ľahko nahravajú, sú veľmi jednoduché a pochopiteľné a pretože nie je potrebné či žiaduce premýšľať! Čím jednoduchšie tým lepšie , napr. NABOZENSTVO postačuje VIERA, alebo KULTUROLOGIA lebo môžete nahrať akekoľvek DEJINY, čo len chcete. To sú SOCIALNE INŠTINKTY a ich nositelia sú skalopevne presvedčení o ich pravdivosti a nemennosti. Tá hlava je úplne prazdna a podľa Schopenhauera v nej nič ani nevznikne, okrem priania sa najesť a rozmnožiť. Preto vznika potreba ju niečim naplniť, a plní sa z okolného prostredia "informáciami" zo správ, ktoré uvadzate napr. vo svojom príspevku: 1. International Crisis Group 2. Association for Slavic, East European and Eurasian Studies 3. Kyrgyzstan Inquiry Commission 4. O Tulipánovej revolúcii od Jamestown Foundation, a ďalšie... Mám naštudovanú a takmer detailne poznam: 1. Svätu Bibliu 2. K. Marx Kapitál 3 V.I. Lenin: Leninové spisy zv. 1 až zv. 30 4. J.V. Stalin: Ekonomické problémy ZSSR, a ďalšie... 5. A ďalšie zdroje o rozvoji a stretu civilizácii, europskej duchovnej kulture, riadení zložitých sociálnych systémov, globálnom riadení davo-elitárnej spoločnosti, ... a množstvo ďalších v tomto príspevku zbytočne uvadzať.
 
mínus indicator plus

veteranzkoreje.2019, presne tak...   veteranzkoreje.2019, presne tak...

... nečítal som celý príspevok..., nie som riaditeľom zemegule..., po roku 1989 profesne sa zaoberám riadením zložitých sociálnych systémov, globálnym riadením davo-elitárnej spoločnosti, tzv. elitami v spoločnosti- Ľudské zdroje, ale etnické čistky v Kirgizii v roku 2010 , "NIEKTO" vyvolaval a podporoval, ale Rusko to nebolo
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

zlepšiť prevenciu korupcie?   zlepšiť prevenciu korupcie?

to znamená zabezpečiť rast kvality RIADENIA v štátnej a verejnej správy, to jest zlepšenie vzťahov v trojuholníku MOCI (praktická schopnosť riadiť zložité sociálne systémy, vytesniť strach) BYROKRACIA, PLUTOKRACIA a POLYKRACIA. Nie MOC korumpuje, ale strach. Prirodzenou a jedinou cestou zlepšenia prevencie korupcie je poznavací proces, to jest podpora vedy a výskumu, predovšetkým podpora výchovy a vzdelávania (metodológia poznania a tvorivosti) populácie. ....hmmm, korupcia na Slovensku? Keďže kapitalizmus znamená predovšetkým PENIAZE, tak KAPITALIZMUS v ktorejkoľvek krajine je podriadený buď domácej finančnej oligarchii alebo transnacionálnej finančnej oligarchii. V dobe "mečiarizmu" bola slovenská politika zameraná na to, aby zaviedla v "pohotovej" podobe štátny monopolistický kapitalizmus podriadený "mečiarovskej" finančnej oligarchii. To bol jediný takýto veľký finančný dôvod, ktorý mal za nasledok boj vtedajšej politickej opozície, mimovládnych organizácii finančne podporovaných zo zahraničia filantropom Sorošom vedenej SDKU proti mečiarizmu. Išlo o konflikt transnacionálneho kapitálu a kapitalu, ktorý sa neorientoval na suverenitu a realizácie plnej funkcie riadenia na Slovensku, ale za každú cenu si udržať MOC, to jest mocenského vplyvu v štátnej a verejnej správe cestou korupovania byrokracie. ... a tuto je zdroj systémovej korupcie na Slovensku, ktoré vyžaduje systémove riešenie.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

Tak presne, nech konšpiratorov   Tak presne, nech konšpiratorov

spolu s proruskými trolmi nech ich kľudne porazí... plný súhlas jonezzz, ja som bol a som za slušné Slovensko. SLUŠNOSŤ začína rešpektovaním morálno-etických principov, s hlbokou úctou k ZÁKONU a práve každého občana SR. Je pravda, že keď Judr. Harabín podal sťažnosť pre porušenia volebného zákona v prezidentskych voľbách na Ústavný súd, tak naša milovaná pani "prezidentka" Judr. Čaputová je len spravkyňou prezidentského palaca do rozhodnutia Ústavného súdu o sťažnosti, pretože jej inagurácia mala byť pozastavená? Tak asi preto pani Merkelova sa vyzvedala čo je nové vo vyšetrovani novinára Kuciaka, len aby reč nestala. Sudca Najvyššieho súdu Judr. Harabín o tom neustále "točí", že nerepektovaním zákona, teda na neprave nemôže vzniknúť právo. ... ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
 

1 >

Najčítanejšie na SME