Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Daltrey
1 >
mínus indicator plus

Preludy   Preludy

Miesto sedí, dátum sedí, kapela sedí, ale Spomienku na Amsterdam tam nehrali, že by počas zvukovej skúšky? Hádam si ju pustím teraz.
16.10.2019 13:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Pri vykaní používame vždy (výnimku má len kapitán Danko) množné číslo a čiarka patrí pred kým. Časom sa to poznanie môže hodiť :-)
14.07.2019 21:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Keď teda po slovensky...   Keď teda po slovensky...

A vy, Michal222, ste neskúsili namiesto "neskúšala" napísať "neskúšali" a kým to sem vycapíte, dať na miesto čiarku?
14.07.2019 20:25 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

A čo tam mali mať?   A čo tam mali mať?

Každú voľnú chvíľku trávili v univerzitnej knižnici, už im z toho šli hlavy prasknúť, potrebovali niekde vyventilovať všetky štyri myšlienky, ktoré im vyplnili priestor medzi ušami.
 
mínus indicator plus

Inzercia?   Inzercia?

Nie je to celé len platená inzercia? Na bratislavský Pentagon nadávame kvôli architektúre, alebo preto, že ho ľudia nechali zdevastovať a nik nemá páku na to, aby sa to skončilo? Na starú stanicu pustili handry, záložne, stánky, zmenárne, a zrazu to je komunistická hanba. Keď nimi necháme zaplaviť Euroveu, tiež tam časom prestaneme chodiť a budeme nadávať, že tie presklené hrôzy sú pozostatkom postkomunistického opojenia sklom. Asi platí "Location, location, location..." Okrem toho, železničná stanica ešte aj smrdí, ale tam buldozéry nevidieť, pre developerov je asi príliš bokom.
 
mínus indicator plus

Zvoera patrí na tanier alebo do lsea   Zvoera patrí na tanier alebo do lsea

Dlho som nerozumel priateľovi, ktorý vyznáva uvedené heslo, zdalo sa mi prehnané, ale dialógy s psičkármi, ktorým som naznačil, že v prítomnosti dvojročného dieťaťa by mohli svojho miláčika v parku držať na uzde, ma presvedčili, že kto má rád zviera, nemá rád ľudí. Pokojne pošlú psa po loptičku do detského pieskoviska, používanie vreciek na výkaly pokladajú za slabosť a z diaľky kričia "nič neurobí, chce sa len hrať". A keď raz jeden v túžbe po hre zhodil decko na zem, vytočená panička vravela, že to ešte nikdy nespravil, takže na vine je to decko.
 
mínus indicator plus

Hm...   Hm...

A ja si zas myslím, že keď na Rockovej republike denne kvíka Ráž, ale ešte ani raz som tam nepočul Collegium, Meditating Four, Gattch... tak by sa to rádio malo premenovať na Vysielanie pre agitátorov SZM.
Reakcia k téme: Ten Hora
19.01.2017 17:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Heslo   Heslo

Marián vždy všetkými spôsobmi razil heslo "Ide o Slovensko", teraz ho len trochu skorigoval.
 
mínus indicator plus

 

Toto nie o platoch, ale o dôchodkoch. Nie o mladých ľuďoch, ale o dôchodcoch. Nie o špičkových autách a dovolenkách, ale o prežití. Skrátka, o istotách.
 
mínus indicator plus

Načo dôchodky,   Načo dôchodky,

keď máme istoty? Hlavne, že môžeme zbierať vrchnáčiky z fliaš.
 
mínus indicator plus

 

Na Slovensku je pouzitie smerovky znakom malosti.
 
mínus indicator plus

Dedičstvo vreca zemiakov   Dedičstvo vreca zemiakov

Celé sa to začalo bohorovným nasadením s. Maňku do župných volieb s neochvejnou istotou, že poslúži ako vrece zemiakov, ktoré protivníka porazí. Nuž, vrece nezabodovalo a spustilo tým domino, ktoré padá a padá a padá...
 
mínus indicator plus

Neverím!   Neverím!

The Cure sa normálne stali ikonou bez toho, aby si boli vydrankali kvóty?
 
mínus indicator plus

Panebože,   Panebože,

naozaj treba ústav, aby človek prišiel na to, že voliči sa viac než straníckymi programami riadia sympatiami, súvisiacimi aj s výzorom? Škrekľavý, šušlavý a ráčkujúci kandidát musí mať veľmi veľa príbuzných, aby ho prekrúžkovali cez elegantného a dobre modulujúceho konkurenta.
 
mínus indicator plus

No dobre, ale my nelynčujeme černochov..   No dobre, ale my nelynčujeme černochov..

Tak na mňa zapôsobil tento poslanecký výlev. Oháňal sa zásluhami, ktoré nijako nesúvisia s koninou, ktorú podpísal a predložil. Ak ostane na kandidátke, KDH si podpíli ďalšiu haluz. A už ich veľa neostalo...
26.12.2015 20:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vôbec nie,   Vôbec nie,

len si myslím, že keď z obrazovky, či plátna začujem fu.ked preložené ako ***** tak zdvihnem obočie, prípadne to rovno vypnem. Áno, pri pive na pánskej jazde sa tak rozprávame, ale doma jednoducho nie a v televízii/kine/divadle mi to vadí. Chýba nám slangová vrstva jazyka a nemožno ju len tak nahradiť vulgárnou a tváriť sa, ako sa vyznáme. Pre mňa bol vrcholom preklad Podfu(c)ku. Zaznelo to tam raz, ale bolo to ako vytesané! Klobúk dole.
 
mínus indicator plus

Áno, uznávam,   Áno, uznávam,

tá veta znie naozaj hrozne, ale ktoré KONKRÉTNE slová by si chcel v televízii/kine počúvať spolu so svojimi deťmi? Aj mne pripadá divné, keď sa z diskusie v mafiánskom filme stane debata na farskej besiedke, no napriek tomu nie som presvedčený, že chcem v obývačke počúvať slovník štamgastov poslednej putiky.
 
mínus indicator plus

Mam nejake ine SME?   Mam nejake ine SME?

A co to ma spolocne so slovenskym jazykovym zakonom z titulku? Zly preklad, zle dialogy, hranolceky namiesto hranolkov? Toto je len ako prdnut v elektricke a vystupit...
 
mínus indicator plus

Nie som presvedčený,   Nie som presvedčený,

či by som chcel manželku, ktorú by pod stromčekom potešila kniha s takouto stupídnou tematikou. Ibaže by sa pokazil televízor a nemohla by sa dívať na niektorú slovenskú seriálovú produkciu...
 
mínus indicator plus

 

A ešte krajšie je to tu http://www.upn.gov.sk/regpro/z...
 

1 >

Najčítanejšie na SME