Utorok, 18. február, 2020 | Meniny má Jaromír

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: obyčajne je všetko inak
1 >
mínus indicator plus

Žiadne strachy.   Žiadne strachy.

ROH zaberie a ten socializmus vybudujeme, aj keby kameň na kameni neostal.
 
mínus indicator plus

Pán Droppa, vďaka.   Pán Droppa, vďaka.

Zdieľam vaše názory a rád čítam vaše blogy pre ich vecnosť. To premiérsko - ministerské expozé na adresu Bratislavčanov je všeobecne obľúbený trik politikárov. Tí si takto primitívne chcú získať náklonnosť ľahkoverných potenciálnych voličov a popri tom rozdeliť občanov na vzorných - našich a na ostatných nehodných. Našťastie tento recept prestáva účinkovať, lebo veci zašli priďaleko. Premiérove silené postoje, gestá a "padni komu padni", ho začali približovať k úrovni iného politikára, z ktorého si robí posmech Slovensko.
Reakcia k téme: Odkaz smeráckej bubline
11.02.2020 11:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Večný rebel V4.   Večný rebel V4.

sa akoby opäť začala stavať ako tvrdé jadro proti Bruselu. Doteraz nič nové. O peniaze z kasy EÚ budeme bojovať do posledného eura, do poslednej kvapky krvi. Proti protekcionizmu Bruselu sa budeme brániť po všetkých stránkach. No a samozrejme budeme vždy proti akémukoľvek spoločnému jednaniu o problémoch ako vyriešiť/vybrusliť zo všetkých prípadných ďalších problémov EÚ, ktoré iste prídu.. A tak ďalej, a tak ďalej. Budeme vždy jednotne proti všetkému, čo sa zrodí v jednaniach čo len trocha zaváňajúcich akoukoľvek dohodou s dianím sa v našom okolitom svete. Slovakia first! Samozrejme okrem "blokovania" peňazovodu z toho hnusného Bruselu. Všetko toto "ZLO" má však predovšetkým druhú stránku, je ňou ohromný a dosť temný potenciál na svojstojné jednania V-4 voči EÚ. Zvlášť sa to ukazuje v rôznych politických situáciách. Máme možnosť to práve v týchto dňoch pozorovať pred voľbami. Je to veľmi výživná a v konečnom dôsledku otrávená kaša, v ktorej si každý politikár nájde to svoje, ale výsledok bude vždy ten istý: otrava prostredia s výhľadom na definitívny rozklad EÚ. Kuchárov poznáme, netreba si o ich schopnostiach a cieľoch robiť žiadne ilúzie. Tak, ako si ČS rozmontovali dvaja človekovia pod stromom, tak sa osvedčený rozklad, tentoraz EÚ, začína používať opäť. Pokiaľ si národy a ich príčetnejší občania - aspoň na SK - tieto zámery neuvedomia a nezačnú sa správať racionálne, do historicky krátkeho času sa môžeme ocitnúť opäť medzi Scyllou a Charybdou a neostane nám iné len opäť nadávať na kohosi tretieho, ktorí nás zradili. Lenže záruka, že výsledok bude pre SK dobrý, alebo aspoň vyhovujúci, neexistuje. Tieto riadky neponúkam, ako apel na súčasné rituálne predvolebné tančeky zlepenca a toho, čo sa cíti ako opozícia. Treba zabudnúť na všelijakých sorošov a iné národné a historické strašidla odchádzajúcej garnitúry, ktorá doviedla SK do dnešnej situácie a teraz bojuje o svoje prežtie. O dvadsať dní sa ukáže, či si vieme zvoliť cestu na vytvorenie nových základov normálneho, úspešného štátu bez vyšeuvedeného balastu. Ak áno, ani to sa nestane zo dňa na deň a pekne si nový (dúfajme) nástup všetci vychutnáme až do dna. Bez ohľadu na to, kto súčasnú mizériu zapríčinil a v akej miere. Bolo by načase, uvedomiť si, že malé štátiky nikdy v EÚ nebudú predátormi. Môžu sa však stať uznávanými partnermi. Nie vidláckymi vyžierkami, ako sa to dnes deje pričasto. Preto bude treba každý politicko spoločenský krok v dobe after... dobre uvážiť a účasť v klube zabehnutých a veľkých, využiť k všeobecnému úžitku - nemýľme si však využitie príležitostí so zneužitím. Ako sa to často doteraz stáva. Držme si palce.
Reakcia k téme: Nadpráca s Babišom
10.02.2020 21:45 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nemá tá firma Shadow   Nemá tá firma Shadow

náhodou adresu kdesi v Leningradskom paneláku? Viacero záhad spred aj po srandičkách okolo impeachmentu by sa vysvetlilo.
 
mínus indicator plus

Čo, keby si si čo-to   Čo, keby si si čo-to

o dedukcii prečítal najprv ty sám? Možno by si si prestal pliesť alegóriu s filagóriou. Pľutie jedovatých slín na komentátora by bolo vecne akceptovateľné len v prípade, že by sa to vyplácalo tebe. Vtedy by bolo aj "uletenie tvojho dekla" pochopiteľné.
 
mínus indicator plus

Veľké oči "investora"   Veľké oči "investora"

sú jedna vec, jeho riziko a jeho chyba. Ale žijeme na Slovensku a teda nutne z prípadu trčí typicky našské pozadie. Najmä: - kto a za akých podmienok povolil projekt na "zastavanie" územia okolo jaskyne - kto z potentátov na našej strane a ako sa nabalil. MK-SR, NAKA nič? - kto bol (je) vlastníkom pozemkov, ktoré sú týmto počinom znehodnotené (asi) navždy
 
mínus indicator plus

Heureka!   Heureka!

Konečne začínam chápať, čo je z pohľadu toho najobyčajnejšieho človiečika makro, mikro a isto bude objavená aj nanoekonomika. Tá musí spočívať v tvorbe nesplatiteľného dlhu. Však EÚ si s tým poradí a pomôže. A to sme ešte celkom nepochopili jedného nášho národohospodára a národomysliteľa s jeho plánom požičať si - tuším, na začiatok iba zopár mrd peňazí naviac. Na národný rozvoj a ako pomoc na obhospodarovanie štátneho dlhu. Dlhu, ktorý pomáhal budovať vo svojej geniálnej predtuche šťastnej budúcnosti len toť, nedávno v ostatnom desaťročí.
 
mínus indicator plus

Že by táto nová téza SMER-u   Že by táto nová téza SMER-u

bola prvou lastovičkou sebareflexie Smer-u? A jeho nikdy neodchádzajúceho priemera? Toto by mal byť zrod toho nového SMER-u? Milí Novosmeráci, sme síce prispatý národ, ale nie až natoľko, aby ste nás týmito sr**čkami kŕmili ešte budúce štvorročie. Z politikárskeho slovníka musí zmiznúť výraz - skutok sa nestal. Čím viac sa budete brániť a objavovať výhody demokracie najmä voči sebe, ale proti ostatným, tým horšie dopadnete. Stromy, ani tie vaše do neba neporastú. Našťastie.
 
mínus indicator plus

Osvedčená metóda padni komu padni,   Osvedčená metóda padni komu padni,

reznutá tentoraz snsácky: keď už rozliate bahno- žiaľ neliečivé - veľmi páchne, NAŠI sa rozhodnú k rituálnej obeti a hodia "kaviarni" a médiám do arény jedného nešťastníka. Tento zosníme hriechy ICH sveta a môže sa ísť ďalej. Ak sa zadarí a NAŠI dostanú možnosť, obetný baránok sa dostane na čas z kola von a môže byť vykopnutý do vyššej hierarchie NAŠICH. Popritom, v tomto prípade ovýložkovaný rukovoditeľ partaje môže ešte všetkých dookola obviňovať a pourážať. Je to sveta žiť s takýmto národom poníženým na "materiál" produkujúci dane v neobmedzenom množstve. Alebo, že by sme sa 1. marca prebudili do slnkom ožiareného rána? Jedna, ktovie či nie posledná možnosť, sa tu ponúka...
 
mínus indicator plus

Už iba meno žalobcov stačí   Už iba meno žalobcov stačí

na to, aby bolo vidno, odkiaľ a kam vietor fúka. Ďalších písmeniek netreba, aby som sa nevystavil obvineniu aj ja. 🤫
 
mínus indicator plus

Žasnem! Odstúpiť?   Žasnem! Odstúpiť?

Stále sme sa nepoučili? Už raz pri delení spoločného štátu sme Slováci aj Česi dali dôveru dvom "človekom",ktorí mali svoje plány a rozdelenie si dohodli pod košatým stromom. Bez toho, aby sa opýtali ľudu. Vtedajší prezident s tým nesúhlasil a odstúpil. K Česku sa vyjadrovať nebudem, ale pre Slovensko nastalo rozdelením štátu obdobie "čiernej diery" mečiarizmu a ficizmu. Do dnes sa z toho nevieme vystrábiť a už hľadáme nové a nové zákonné kľučky (alias ústavné zvyklosti), ako tento systém-nesystém udržať a zvelebiť na večné časy a nikdy inak. Dnes sa do popredia tlačí ďalší Spasiteľ svojstojnosti Slovenska. Nestačí nám Slovákom aké majstrovstvo vo vládnutí preukázal Spasiteľ v roli župana BBSK? Potrebujú Slováci ozaj vždy nejakého vodcu stáda? Po rozpade ČS máme konečne prezidentku, za ktorú sa ozaj nemusíme hanbiť a už jej radíme, ako sa má zachovať v politickom boji. Samozrejme tak, aby to nikoho nebolelo. Aby sa vlci opäť nažrali a aby koza ostala živá. Pri slovenských prezidentských právomociach ju posielame do role operetnej subrety vhodnej tak akurát na vítanie zahraničných hostí a namenovanie hodnostárov, ktorých zoznam jej bude predložený. Ozaj sa z Ústavy SR nedá vyčítať nič iné, len prebendy pre momentálne vládnucu, či k vládnutiu sa hotujúcu novú verchušku? Ďalšiu verchušku, ktorej bude stačiť vyhrať voľby, aby "mohla všetko"?
31.01.2020 6:22 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tak to býva, keď "padá, komu padá"   Tak to býva, keď "padá, komu padá"

podľa presvedčenia momentálneho premiéra aj pri politikovaní tejto partičky. Ako na potvoru padá to obyčajne dosť ďaleko od slušnosti a ducha platných zákonov vďaka nášmu ľavosúdiu a OČTK. Nemali by sme byť prekvapení, že sa cítia na cválajúcom koni zdolávajúcom všetky prekážky ľavou zadnou. Sú a budú zrejme čím ďalej tým odvážnejší. Veď aj pán nikdy neodchádzajúci premiér, boli povedali, že tak ako "hentí" myslí väčšina občanov. Tak čo!
 
mínus indicator plus

Keďže naše vedomosti k problému   Keďže naše vedomosti k problému

sú asi nulové, treba kvitovať snahu ministerstva a pani ministerky zvlášť. Za dva dni získajú toľko vedomostí, že to vydá ešte aspoň na tri pracovné cesty trvajúce minimálne šesť a viac dní. Alebo možno SNS príde s objavným návrhom na urýchlené vytvorenie MGE-SR ministerstva pre geotermálnu energiu SR. Najlepšie ešte do volieb.
 
mínus indicator plus

Ad "armádne okienko":   Ad "armádne okienko":

Vojaci, ktorí ešte neboli povýšení na generála, nech sa hlásia u kapitána Žinčicu. Najlepšie ešte do volieb.
24.01.2020 10:11 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Konečne sa vraciame   Konečne sa vraciame

do normálu. Opäť sa skutky začali nestávať. Nezamestnanosť 2019 už klesať prestala a keby nebodaj po voľbách stúpla, sociálni pohrobkovia budú môcť poukazovať na liberálov a slniečkárov. A množina osvedčených tromfov brzdiacich náš rozlet ku hviezdam socializmu, bude doplnená aj o pani prezidentku.
 
mínus indicator plus

Prepáč, akosi nechápem,   Prepáč, akosi nechápem,

kde si vzal v mojom texte, že Slovania či slovanskí, alebo nemeckí, či akíkoľvek iní (?), chceli poslovenčovať, či nedajbože poslovančovať Čechov, ktorí sú Slovania. Alebo snáď nie? Nemecký živel vždy vplýval na svojich susedov, tak ako na Slovákov, živel maďarský. So všetkým dobrým i zlým, čo to prinášalo. Čo sa týka starých európskych národov - najmä občanov vtedajšej superveľmoci, Rímskej ríše o ich vzťahu k našim slovanským predkom svedčí ich názor o nás: v ich poňatí Slovania boli zaostalí necivilizovaní untermenši, ktorí ošacovali Slovanov vhodných nanajvýš ako otrokov - Slavus = otrok. Takže len toto a nič iné som svojim príspevkom nechcel povedať. Kde má korene názor českého autora v 100+1 neviem, len to môžem tušiť. Veď aj u nás nie jeden, ani dvaja Slováci hľadajú v histórii stopu Starých Slovákov.
 
mínus indicator plus

Nechcel vyzerať ako k***t,   Nechcel vyzerať ako k***t,

Nuž, nepodarilo sa. Ale inak sa mu zatiaľ darí výborne.
 
mínus indicator plus

Konečne by sme sa my,   Konečne by sme sa my,

obyčajní ľudia, občania mali dožiť toho, ako právo a spravodlivosť padajú, komu padajú. Zatiaľ to tak nevyzerá. Postsocializmová hydra má stále svoje želiezka v národnom ohni a dokonca sa zobúdza aj nikdy nezničená, zatiaľ nenápadne a tíško driemajúca hydra hnedá. Len ten bájny národ holubičí spí a trpezlivo čaká na lepšie zajtrajšky, aby mohol po x-tom, ďalšom sklamaní zase slobodne frfľať doma, v krčmách a podobných kultúrnych ustanovizniach. Až dovtedy, kým to noví zemepáni s inou ľudskou tvárou nezakážu. Ako vždy doposiaľ.
 
mínus indicator plus

Nádej ostáva, ale raz darmo,   Nádej ostáva, ale raz darmo,

stranícka disciplína asi funguje. Bez nej by to bolo s nami ostatnými možno lepšie, ale skôr horšie. Uletených strán a politikárov máme už dnes požehnane.
 
mínus indicator plus

Žiaľbohu,   Žiaľbohu,

nie chybička, ale chybisko sa vloudilo: nie ktorý, ale ktorí. Ak pre nič iné, tak aspoň preto, aby ich bolo viac ...
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME