Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: axina
1 >
mínus indicator plus

 

S tým sa dá len súhlasiť. Ale práve preto, by zodpovedanie na dané otázky, predovšetkým na prvú z nich, ukázalo pravdu a vinníka.
 
mínus indicator plus

 

Základné a najzaujímavejšie sú nasledovné štyri otázky: Prečo nemocnica nesprostredkovala stanovisko zamestnanca o dôvode uprednostniť bývalú tenisku? Prečo nemocnica neplánuje tohto zdravotníka finančne pokutovať? Prečo bol len odstavený od očkovania? Je to pre neho vôbec nejaké potrestanie? Keďže na otázky novinárov hovorkyňa neodpovedala a pravdepodobne sa nejedná o štátne tajomstvo, verejnosť naďalej netrpezlivo očakáva nezodpovedané otázky.
 
mínus indicator plus

 

O nič. A práve preto treba biť do takýchto praktík Holých, Kollárovcov, Cibulkovcov a pod. Len to je cesta k vymiznutiu (alebo aspoň k minimalizovaniu) papalášizmu, protekcionárstvu, úplatkárstvu a podobných neduhov, ktoré v konečnom dôsledku celú spoločnosť znechucujú a otravujú.
 
mínus indicator plus

 

"Argumenty, že starí ľudia sú jediní ohrození, že mladý človek to zvládne u mňa neobstoja." Veľmi správne. Skutočne neobstoja! Možno bola chyba aj v tom, že na začiatku sa dosť často verejnosti opakovalo a zdôrazňovalo, že ide predovšetkým o ochorenie ohrozujúce len starých.
 
mínus indicator plus

 

oprava: v diskusii
 
mínus indicator plus

 

Aj výraz "múdrosráč" prezrádza jazykovú kultúru vyjadrovateľa. Ale práve o tom to je. Nie, nesúhlasím, že po premiérových múdrosráčoch je vyjadrenie: psychicky narušený cvok úplne v poriadku. Nie je! Jazyková úroveň obidvoch spomenutých nemá byť vzor ani štandard v kultivovanej diskusie. Ak nemá jazykovú kultúru politik, (akýkoľvek) neznamená to, že ju nemáme mať ani my, ostatní.
 
mínus indicator plus

 

Na tom, že ti je osobne nesympatický, nie je naozaj nič zlé. Dokonca nie je nič zlé ani na tvojom osobnom názore, že je neschopný riadiť štát. Naopak, mnohí si myslíme, že je to pravda. Zlé je ale urážať a verejne nazvať niekoho, koho ani osobne nepoznám, psychicky narušeným cvokom. Kedy sa už konečne naučíme vážiť slová a diskutovať kultivovane. Kritizujme, ale na úrovni a s kultúrnym vyjadrovaním.
 
mínus indicator plus

 

Mnohí vedcom dôverujeme a chceme sa zaočkovať. Iná vec je, že kedy pri tých veľa výnimkách a dôležitých ľuďoch, (nemám na mysli samozrejme zdravotníkov), prídeme na rad aj my, obyčajní. A to som v pomerne dosť vysokom dôchodcovskom veku.
 
mínus indicator plus

 

Napísané trocha neomalene, ale pravdivo. Tiež nie som veľkým milovníkom jedál a nápojov vo verejných jedálňach, reštauráciach a už vôbec nie v krčmách a podobných zariadeniach akejkoľvek cenovej skupiny. A to si ešte nespomenul umývanie rúk a vôbec, celkovú hygienu personálu, čo je vždy jedna veľká neznáma.
01.01.2021 22:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

A k posledným trom riadkom sa nevyjadríš?
 
mínus indicator plus

 

S prvým odsekom príspevku (prvé 4 riadky) súhlas.
 
mínus indicator plus

 

Zarámovať tento príspevok a opakovať ho niektorým aj každý deň. Kiežby sa takíto diskutéri a takéto rozumné názory objavovali častejšie.
28.12.2020 0:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Myslím, že nestačí. Hoci osobne veľmi - veľmi cítim s rodičmi zavraždených a vražda ich detí zasiahla aj mňa ako matku a ako snáď každého spravodlivo mysliaceho človeka, nevidím dôvod, prečo by som Banášovú mala kameňovať za to, že sa nevyjadrila. Ona nie je hlava štátu a nemusí sa verejne vyjadrovať ku všetkému, a teda ani, citujem tvoje slová: "k vtedajším spôsobom vedenia spoločnosti..."
 
mínus indicator plus

 

Moja reč. Absolútny súhlas.
 
mínus indicator plus

 

No, len aby tie ďalšie 2/3 nebol len tvoj sebaklam. Mlčiaca väčšina sa v týchto debatách väčšinou nevyjadruje. A možno to skončí aj tak, že tí najopatrnejší a vypočítaví antivakcinári sa po istom čase začnú agresívne dožadovať svojho práva.
 
mínus indicator plus

 

Tak tomu nerozumiem. Čo má banášová spoločné so sklamaním po vražde J. a M?
 
mínus indicator plus

 

Samozrejme, doma, medzi členmi jednej domácnosti nikto nenosí rúško. Lenže jej rodičia sú už členmi INEJ domácnosti. Áno, ja si doma vždy dám rúško, ak nás príde pozrieť syn. A on, v tejto dobe, tiež s nami komunikuje len krátko a s rúškom.
 
mínus indicator plus

 

Samozrejme, doma, medzi členmi jednej domácnosti, asi nikto nenosí rúško. Lenže jej rodičia sú už členmi inej domácnosti. Áno, ja si doma vždy dám rúško, ak nás príde pozrieť syn a on s nami, v tejto dobe, tiež komunikuje len krátko a s rúškom.
 
mínus indicator plus

 

Naozaj vyzerá, že v ostatnom čase, akoby jej popularita viditeľnejšie zamotávala hlavu. Zdá sa, že k premene inteligentnej moderátorky na celebritnú má leví podiel manžel Viktor. Škoda.
 
mínus indicator plus

 

V článku je napísané: Obvinenému hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. Nemal by to náhodou v núdzovom čase dostať dupľovane?
 

1 >

Najčítanejšie na SME