Sobota, 18. január, 2020 | Meniny má Bohdana

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Perdita
1 >
mínus indicator plus

 

Na tom niečo bude. Teraz v niektorých veľkých firmách, napr. na letiskách, vraj skúšajú " metódu mraveniska". Centrálne riadenie a centrálne plánovanie nie je veľmi efektívne, vôbec, ak podnik záleží od rozhodnutí pár ľudí, ktorí do reálnych problémov často nevidia, nefunguje to dobre. Odpozorované z prírody - mraveniská fungujú efektívne, výkonne, inteligentne, pričom žiadne centrálne riadenie nemajú. Určite nejaká koordinácia v ľudskej spoločnosti je potrebná, ale ak sa to preháňa, je to na škodu veci. Proste treba nechať ľudí, aby si robili svoju prácu a stimulovať ich, aby ju robili čo najlepšie.
 
mínus indicator plus

 

Prekrásne.
Reakcia k téme: Záhrada, moja záľuba II.
12.07.2015 17:36 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Pridávam sa, pekná reportáž. Tatry sú nádherné, vďaka, že si nám ich kúsok priniesla. :-)
 
mínus indicator plus

 

No, neviem, Starý zákon je dosť strašidelná knižka. A myslím, že sa kresťanstvo od neho nedištancuje.
 
mínus indicator plus

 

S tým Stalinom nemôžem celkom súhlasiť, on bol veľký majster kamufláže a jeho cesta v moci bola dláždená intrigami, keď postupne odpratal všetkých svojich konkurentov. Ako prvého odstavil Lenina, nasledovala ľavá, aj pravá opozícia. On síce vyzeral ako balík, ktorý nevie narátať do 10, ale pritom všetkých zneužil a oklamal. Potom si už veselo robil čistky. Ako niektorí - dostanú sa k moci, a potom si už môžu robiť, čo chcú. A Hitler - je pravda, že svoj program napísal, nikto ho nebral vážne a nikto ho v tej dobe nečítal, okrem pár fanúšikov, ktorí ho mali v povinnej výbave. Ale tiež na svojej ceste k používal mimikry, takže jeho skutočnú tvár ľudia neodhalili tak rýchlo. V podstate sa snažil nenaštvať ani robotníkov, ani strednú vrstvu, ani biznismenov, aby ho volili. k zásadným otázkam sa často vôbec nevyjadroval, vlastne pred voľbami nejaký veľký program nepredstavoval, iba čo nadával na komunistov a židov a sľuboval ľuďom niečo veľmi abstraktné. Taký populista. Tiež sa úplne vyfarbil až keď sa dostal k moci. A v oboch prípadoch, aj u Stalina, aj u Hitlera, sa im to podarilo preto, že zlyhala opozícia a jej odhad. Nuž, ktovie, akú tvár by mal komunizmus, keby Trockij, alebo ešte Lenin, toho hňupa usadili. Už sa nedozvieme. A s Adolfom to isté. Tak, asi to tak malo byť. Asi sa ľudstvo musí ešte veľa učiť. :-)
 
mínus indicator plus

 

Źe ľudia sú schopní byť sami od seba čestní a šľachetní je absurdný nezmysel? Mne sa zdá absurdným nezmyslom niečo také tvrdiť. Myslím, že je to ľudská prirodzenosť a závisí asi viac od miery empatie a veľkosti ega, než od toho, či v niečo veria, alebo nie. A ešte od ďalších vecí, samozrejme, ktoré mieru empatie znižujú- ako napr. stres, strach, neistota, nedostatok. A možno sa ľahšie dajú tieto veci prekonávať s nejakými barličkami, ale nie každý to potrebuje.
 
mínus indicator plus

 

Tiež som z toho zmätená. Ak tomu rozumela, nemalo by záležať na tom, že nebola chlap. Či?
 
mínus indicator plus

 

To je tak so všetkými liekmi, dokonca aj s výživovými doplnkami. Živé organizmy sú tak zložitým systémom, prebieha v nich toľko vzájomne sa ovplyvňujúcich procesov a reakcií, že akýkoľvek zásah do toho, nemôže mať nikdy iba jeden výsledok. preto sú príbalové letáky celkom obsažným čítaním. :-) Ide iba o to, či prevažujú klady, alebo riziká. A niekedy sa to fakt zistí až časom. :-)
 
mínus indicator plus

 

Záleží od toh, čo jeme. Ak niekto je prevažne ovocie a zeleninu, je nezmysel, aby vypil na to ešte aj tri litre vody. V jedle je voda tiež.
 
mínus indicator plus

 

Zádiel je krásna dolina. Chodievali sme tam kedysi s priateľmi liezť. A kresliť si :-) Sú tam miestami sutiny z plochých lámavých bridlíc, ktoré sme zbierali a vyrývali do nich obrázky.
 
mínus indicator plus

 

Fotka včelárika je úžasná a článok sa mi veľmi páči. Hulíkove filmy milujem .-)
06.07.2015 14:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Áno, je to niečo, čomu sa v Indii hovorí Dharma - niečo ako životné poslanie, každý ho vraj má, na niečo je prirodzene predurčený a treba zistiť, čo to je. A nie je to ľahké, pretože najskôr musíme do hĺbky spoznať seba a potom, vymaniť sa spod vplyvu iných a zbaviť sa svojho strachu, takže je to veľa roboty. :-) Niektorí ľudia svoju dharmu odhalia už v mladosti, iní väčšinu života bojujú so svojou neistotou a zabíjajú čas tým, že sa chcú zavďačiť mienke iných o tom, ako by mal vyzerať ich život. Ale fakt je, že len prijatie seba samého, nasledovanie "svojho poslania", nás robí skutočne šťastnými a umožní nám využívať naše schopnosti, danosti, záujmy. Inak nám stále akoby niečo chýbalo.
06.07.2015 14:02 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Hneď nižšie používaš slovo darmožráči. :-) To sú tiež ľudia :-)
 
mínus indicator plus

 

Ja si myslím, že človek, ktorý pracuje, by mal dokázať z výplaty aj nejako prežiť. Inak, akosi, nemá veľký zmysel do tej práce chodiť. Preto idú ľudia od nás radšej robiť tú istú prácu do zahraničia, kde im za to aj zaplatia.
 
mínus indicator plus

 

To, čo hovorí, potvrdzujú aj nedávne pokusy v tých autobusoch, kde sledovali reakcie obyvateľov na "diskrimináciu" ľudí, ktorí predstavovali imigrantov. Myslím, že Timo vie reálne posúdiť situáciu, žije tam, vidí, aká je tam atmosféra. A myslím si, že má pravdu, aj čo sa týka imigrantov, aj čo sa týka nášho vzťahu k Rómom.
 
mínus indicator plus

 

Záleží na tom, kde sa pohybuješ. :-) Ja poznám aj vedcov, čo tu robia. A napokon podnikanie a obchodovanie je práca tiež. :-)
 
mínus indicator plus

 

Urobia všetko preto, aby vybrali od ľudí peniaze.
 
mínus indicator plus

 

Ochranári ich môžu preventívne kastrovať.
 
mínus indicator plus

 

Presne to ma napadlo, tento štát nerieši podvody a úniky, o ktorých sa vie.
 
mínus indicator plus

 

Práve mi v obchode so sviečkami vysvetľovali, že ich výroba sviečok sa celá presunula do Poľska a oni už predávajú iba dovezený tovar, pretože to je lacnejšie a jednoduchšie ako vyrobiť to tu. Asi sa budeme musieť pomaly všetci niekam presunúť, čo chceme niečo robiť, zostane tu Fico a jeho kamaráti.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME