Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: riki22
1 >
mínus indicator plus

 

Sto aktivistov príde až vo chvíli, keď bude hliadkou zastrelený prvý zlodej. Demonštrovať proti rasizmu obyvateľov Hermanoviec. :(
 
mínus indicator plus

 

o RKC máš na slovenskom webe stovky článkov, o scientológoch jeden za uhorský rok, takže ti "ďakujem", že sa tu snažíš strhnúť diskusiu úplne iným smerom. za odmenu dostaneš jedného operujúceho thetana.
 
mínus indicator plus

 

Reklama na stránke občas pekne dopĺňa text. Nadpis článku: "Hospodářská kriminalita" Zobrazený banner: "provize až 50%" No nekúp to!
06.07.2012 13:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Katolíci na Slovensku sú takí aj onakí. Aféra okolo biskupa Bezáka spôsobila, že tieto rozdiely jasne vidno. Ale tie rozdiely tu boli aj predtým, len sa o nich nahlas nehovorilo; veriaci sa snažili predstierať, že tu nič také nie je. Napríklad keď Sokol urobil párty na oslavu Tisa, jedni tam šli a s radosťou si zahajlovali, druhí zostali doma a tvárili sa, že nič nevidia, aby nemuseli otvorene vystúpiť proti "svojim". Lebo predstieranie jednotnosti je dôležitá vec. Keď sa však karta otočila, Sokol konečne odišiel na dôchodok a na jeho miesto sa dostal niekto, kto nielenže nehajluje, ale dokonca ani nekradne... sokolovskí katolíci neboli ochotní zmieriť sa s tým, že teraz pár rokov budú oni v opozícii, povinní zaťať zuby a predstierať jednotu. Iste, teraz keď sa im podarilo zbaviť sa Bezáka, opäť bude dôraz na jednotnosť. Bude sa predstierať, že všetci si vlastne myslia a vždy mysleli to isté, iba Bezák bol akýsi mimozemšťan, ktorý sa medzi nich infiltroval. A keď niekto nahlas povie, že to tak nie je, hneď mu niekto v diskusii vytkne, že rozdrobuje cirkev a nemá dosť poslušnosti. Nahlas vyjadriť nesúhlas, to je totiž hriech. Zákerne pichnúť nôž do chrbta... no, pokiaľ to nikto nevidel, tak sa to neráta.
Reakcia k téme: Odvolanie biskupa Bezáka
04.07.2012 12:08 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Problém je v tom, že SDKÚ v rámci svojich žabomyších vojen je schopná hocikedy v budúcnosti opäť dostať SMER k moci.
 
mínus indicator plus

 

K vojsku tradične patrí aj rabovanie, šikanovanie, občas sexuálne zneužívanie... opatrne s tými analógiami!
 
mínus indicator plus

 

Zverejňovanie sexuálnych deliktov je pre cirkev väčším hriechom než samotné sexuálne delikty. Podľa tejto logiky by sa dalo usudzovať, že aj v tomto prípade najväčším hriechom bolo pravedpodobne odhalenie nejakého svinstva... alebo blížiace sa odhalenie, ktorému sa týmto včas zabránilo.
 
mínus indicator plus

 

> Nikto nechce súkromné školstvo. Tobôž nie rodičia, ktorí potrebujú niekam odložiť deti doobeda a takto to majú zadarmo. A o tomto to celé je. Potom je aj skupina rodičov, ktorí sú ochotní zaplatiť si za súkromné školy, ale väčšinou tiež za to, aby mali deti doobeda niekde odložené... akurát v luxusnejšom prostredí, s rovesníkmi z rovnakej spoločenskej vrstvy. Rodičov, ktorí by pre deti chceli vzdelanie (či už za peniaze alebo zadarmo) je úplné minimum.
 
mínus indicator plus

 

Malý detail: v tom videu o Planéte vedomostí nevystupujú učiteľsky, ale úradníčky riadiace školstvo. To nie je to isté.
 
mínus indicator plus

 

Návod pre učiteľov na boj za svoje práva: * odíďte zo školstva, dokiaľ sa situácia nestane znesiteľnou (rátajte s tým, že to nemusí byť nikdy); * navštívte najbližšiu pedagogickú fakultu a zorganizuje besedu so študentmi, kde im do detailov popíšete, ako to v školstve funguje -- zdôraznite im, že sú mladí a majú aj iné možnosti; * píšte blogy o najhorších veciach, ktoré ste v škole zažili -- budúci učitelia si to prečítajú a niektorých to prebudí; * ak bude niekto hovoriť, aké je učiteľstvo vznešené povolanie, pripomeňte mi, že v dnešnej dobe je učiteľ iba terčom posmechu žiakov, rodičov, anonymných webových diskutérov, úradníkov, ministrov; * ak sa vám podarí nájsť povolanie, kde budete lepšie zaplatení a budete mať lepšie pracovné podmienky než v školstve, nezabudnite sa tým pochváliť bývalým kolegom, a odporučte im to isté; * ak niekto povie, že chce ísť do školstva lebo to vníma ako povinnosť voči spoločnosti, povedzte mu, že jeho povinnosťou voči slovenskému školstvu je v prvom rade nebyť štrajkokaz! Až bude jedného dňa zúfalý nedostatok učiteľov, ktorý sa nebude dať nijako narýchlo zaplátať, potom sa možno ľudia zobudia a niečo sa zmení na lepšie. Možno. Ale nebude to hneď zajtra. Dokiaľ sa toto nestane, pravdepodobne sa nezmení nič, lebo ľudia počítajú s tým, že čo učitelia vydržali včera, vydržia aj zajtra.
 
mínus indicator plus

 

V prvom rade nám chýba alternatívne riešenie k bankrotu Grécka. "Napumpovať do nich miliardy, nech zbankrotujú až zajtra" totiž nepovažujem za riešenie.
 
mínus indicator plus

 

> pre skolstvo je to len dobre, cim menej ucitelov, tym skor sa v nom nieco zacne menit. 100% súhlas! Najlepší spôsob, ako pomôcť súčasnému školstvu, je vyhnúť sa mu širokým oblúkom. Ak toto spravia všetci, potom ľudia konečne pochopia, že v školstve treba niečo zmeniť. Dokiaľ sa môžeme spoľahnúť, že nech sú podmienky hocijaké zlé, vždy sa nájde nejaký dobrovoľník... dovtedy nie je dôvod nič meniť. Nedostatok učiteľov je čosi ako dlhodobý štrajk. Prihováram sa študentom pedagogiky, aby neboli štrajkokazmi -- doplatili by na to v prvom rade oni. Ak chcete učiť, doučujte súkromne -- individuálne, alebo v krúžku. Viac zarobíte, vyhnete sa byrokracii a poradám, a prípadného nevychovaného žiaka môžete poslať do kelu (prípadne si zaňho vypýtať niekoľkonásobok, ak má bohatých rodičov). A na rozdiel od učiteľa v škole, budú si vás vážiť.
 
mínus indicator plus

 

Z cudzieho sa im dobre rozdáva. "Z" ako zavesiť na kandeláber.
Reakcia k téme: Kto hlasoval za Euroval??
25.06.2012 14:05 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Opozícia sa zobudí až päť minút pred ďalšími voľbami. A budú sa čudovať, prečo z nich nie sme viac nadšení.
 
mínus indicator plus

 

Všetkým 0 euro, diskriminovaným menšinám dvakrát toľko. Tak, a je to aj spravodlivé aj politicky korektné.
 
mínus indicator plus

 

Možno je to otázka miery. Odučiť šesť hodín, hodinu opravovať písomky a chystať nové, hodinu si hľadať zaujímavosti na internete -- prečo nie? Odučiť šesť hodín, hodinu opravovať písomky a chystať nové, hodinu vypĺňať tlačivá, a potom štyri hodiny hľadať základné veci na internete, pretože učebnice buď vôbec nie sú alebo nestoja za veľa -- sorry. Je rozdiel, či občas vyhľadávam nejakú pikošku, pretože chcem vylepšiť hodinu, alebo musím takmer na každú hodinu hľadať základné veci, pretože štát mi síce s veľkou radosťou diktuje, čo mám na ktorej hodine robiť, ale nie je schopný v tom pomôcť aspoň vecami, ktoré boli kedysi samozrejmé.
 
mínus indicator plus

 

Vrátane tých, čo hlasovali za počas minulej vlády, samozrejme.
Reakcia k téme: Drž hubu!
22.06.2012 14:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

> Ucitelia, natočte to. Samozrejme anonymne, tak ako si žiaci natáčajú Vás a robia si srandu. Tak natočte na video tieto hodiny a pošlite to... Nevravím, že to pomôže, ale z listu si človek predstaví hocičo, keď bude vidieť realitu, tak ho možno aj porazí. Mnohí rodičia by neverili, keby videli, čo ich zlatíčka robia na vyučovaní. Niečo celkom iné, než im referujú doma. Bohužiaľ, tento nápad je krásny, ale má pár chybičiek. Po prvé, ľahšie je jednému žiakovi z 20 nenápadne natočiť učiteľa, než učiteľovi nenápadne natočiť žiaka. Učiteľ má na starosti celú triedu, plus triednu knihu, plus výklad, ten si nestihne všimnúť, keď ho niekto začne natáčať na mobil. Keby si učiteľ chcel nahrávať žiaka, ktorý mu na hodine papuľuje, to sa nenápadne urobiť nedá. Musela by byť niekde v triede pripevnená skrytá kamera. Ďalej, na rozdiel od žiakov, učiteľ má nejakú zodpovednosť zo zákona. Podpisuje pracovnú zmluvu, takže v prípade nahrávania a zverejnenia videa by ho rodičia mohli ťahať po súdoch. (Rómski rodičia by asi neboli takto právne vzdelaní, ale isto by sa našiel aktivista ochotný im pomôcť. A toto zďaleka nie je problém chudobných Rómov z osady -- skúste napríklad učiť v Bratislave v súkromnej škole; jediný rozdiel bude väčšia hygiena a drahšie mobily.) Už dávno ale tvrdím, že v triedach by mali byť nainštalované kamery, ktoré zaznamenajú aj učiteľ a aj žiakov. Bez možnosti kopírovať a vynášať záznamy, ale s možnosťou pozerať si ich na rodičovskom združení alebo pedagogickej rade. Mnohým rodičom treba ukázať, čo robia ich ratolesti, inak nikdy neuveria.
 
mínus indicator plus

 

Ochotne by som schválil jednorazovú výnimku, že štát bude takýmto ľuďom posielať podporu do danej krajiny, hoci aj doživotne. Netýkalo by sa to už detí, ktoré sa v danom štáte narodia. Oproti terajšiemu stavu by sme tým nič nestratili, a z dlhodobého hľadiska by sme získali.
19.06.2012 17:33 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Rovnako dobre si mohol napísať, že USA a EU posledných sto rokov trpeli pod vládou Baby Jagy. Ak si o Keynesovi nepočul, tak asi z rovnakého dôvodu, ako ryby nediskutujú o vode, v ktorej plávajú; považujú ju totiž za samozrejmosť. Že to v poslednej dobe ľudia začínajú pomenovávať, znamená, že v poslednej dobe sa začína diskutovať aj o alternatívach. Najprv však muselo dôjsť k hypotekárskej kríze, keď americká vláda zavelila "musíte dať hypotéku každému, aj tomu kto na jej splatenie evidentne nemá, pretože ideme vykazovať boj proti diskriminácii... a keby náhodou došlo k prúseru, nebojte sa, tu je štátny fond, ktorý vám všetky straty zaplatí z daní občanov." Až potom sa banky vrhli na hodenú korisť... ale čo to má spoločné s trhom? Na našej strane oceánu sa zase splachujú miliardy v záchode gréckej ekonomiky, pretože oficiálne budujeme svetlé zajtrajšky a nikto nesmie nahlas povedať, že sorry, zamestnať polovicu krajiny ako štátnych úradníkov s platom 3000 euro mesačne je jednoducho nereálne. "Nebojte sa banky, požičajte im na ten luxus... a keby náhodou došlo k prúseru, tu je euroval, ktorý vám všetky straty zaplatí z daní občanov." No zase: zlý, zlý trh. Nestačí iba Rudé Právo čítať...
18.06.2012 17:41 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME