Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: LW
1 >
mínus indicator plus

 

Ale, ale, milý autor.. Zabudnúť na Leprous, Shining, ale hlavne legendu CARCASS, ktorá vydala nový album po 17 rokoch?! Trestuhodné! ;-p
 
mínus indicator plus

Ďalšia bodka na mape   Ďalšia bodka na mape

V barokovom kostole sv. Jakuba v Dubnici nad Váhom sú okrem farebných okien z 19. storočia aj novšie, Hložníkove, zo 40-tych rokov.
03.12.2012 14:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Toto môže vyšplechnúť len niekto, kto sa v dnešnej bigbítovej a v širšom zmysle v celej UG subkultúre absolútne neorientuje. To zaujímavé sa totiž nedeje v rádiu ani v televízii. Kultové veci sa natočili v 90-tych rokoch, nesmrteľnými sa stali už aj počiny z 2001 či 2003, skvelé veci vychádzajú aj dnes, to chce ale ísť von s otvorenými očami a ušami a nie žiť v minulosti. Just sayin'. PS: Vyrastal som na hudbe '60-'80, dospieval v '90.
 
mínus indicator plus

 

Včera mi už neostal post, takže pokračovanie: Veď toto je ten problém - to aktivisti zaspali na polceste! Neuvedomuješ si dôsledky, takže nahodím hypotetickú, ale konkrétnu situáciu. Rád by som potom videl aj konkrétnu reakciu. Ok, pripusťme, že sa spontánne zíde 50+ tis. ľudí pred NR a budú žiadať odovzdanie moci, rozpustenie parlamentu aj vlády. Poslanci aj ministri si povedia "dobre, je to vôľa ľudu, odovzdávame vám zákonodarnú aj výkonnú moc, my sa zdekujeme". Čo potom? Sadne si do parlamentu tých 50 tis. ľudí? Alebo "sa vyberú" zástupcovia? Ale kto ich vyberie? Ten dav sa nedohodne absolútne na ničom, nehľadiac na to, že tým pošliapu slobodu ostatných 5,5 mil. ľudí. Kto a ako rozhodne, kto bude ministrom? Dav 18-ročných aktivistov s vrahmi (napr. obľúbený Ernesto Guevara) na tričkách? Opäť - dav sa demokraticky na ničom nedohodne, ich silu použije pre svoje ciele niekto iný, čo sa lepšie zorientuje v chaose. Mne sa nepáči predstava, že by mala zrazu krajinu prevziať skupina diletantov s naivnými idealistickými predstavami a nulovým chápaním hospodárstva. Alebo úplne zrušíme tento systém a ustanovíme nejakého faraóna či okrúhly stôl Kamelotu? Opäť - kto by to mal mať pod palcom a prečo práve on, čo ho legitimizuje, ak nezastupuje väčšinu obyvateľov? Stavím sa o ľavý semenník, že veľmi rýchlo po takom odovzdaní moci by ľudia začali umierať a bolo by to tu veľmi, veľmi škaredé. Nástroje na zmenu máme k dispozícii už dnes. Už dnes môžu byť "hore" odborníci, čestní a zapálení ľudia, dobrí hospodári - lenže ľudia takých očividne nechcú. Zmena zhora nie je podľa mňa možná (nebolo by to demokratické). Vládnu nám takí ľudia, akí sme my sami, akých si vyberieme. Takže treba pracovať na tom, aby ľudia otvárali oči, rozmýšľali a chceli sa podieľať na rozhodovaní. A asi treba zaviesť základy hospodárenia už na základnej škole. Tiež nerozumiem tvojmu ambivalentnému prístupu, na jednej strane ideš do komunálnej politiky a snažíš sa pracovať vo svojom okolí (fandím), na strane druhej podporuješ protest, ktorého prvou požiadavkou bolo okamžité rozpustenie parlamentu, ak sa dobre pamätám. Takéto protichodné cesty pre mňa znamenajú konflikt, problém osobnej integrity. Just sayin'.
 
mínus indicator plus

 

Mladý švajčiarsky horolezec Ueli Steck vyliezol SÁM severnú stenu Eigeru (kultová nebezpečná cesta) za 2 hodiny a 47 minút - viď YouTube. Iným lezcom (dokonca v teamoch) to bežne trvá tri dni, ak vôbec prežijú. Your argument is invalid. Každá analógia kríva ;)
 
mínus indicator plus

 

Good for you. Potom ale absolútne nerozumiem tónu ani cieľu blogu. Mali by sme vychovávať ľudí k samostatnému mysleniu a zodpovednosti, nie burcovať k prázdnym protestom typu "sme tu", ale "nevieme čo robiť".
 
mínus indicator plus

 

Aha, takže mladý pán sa chce prezentovať hlavne stádovitosťou, keďže kritické myslenie je ešte neisté. (Protesty) "SA organizovali"? Zhromaždenia neboli samovoľné, ale niekto na ne vyzval. Vieš, kto bol iniciátorom? Čo je to za človeka, aké má pozadie, kto ho platí, o čo mu šlo? Lebo o "svoju krajinu" ani náhodou. Si si istý, že ste neboli zmanipulovaní ako nástroj pre prezentáciu myšlienok niekoho iného? Lebo tie vopred zverejňované požiadavky boli akurát tak na smiech (pre mňa skôr na zaplakanie). Odporúčam prečítať si niečo máličko o psychológii davu. "Globálny názov slovenských protestov" je jazykovo aj logicky nezmysel, to len tak na okraj. Ľudia, ktorí sa denne musia starať o seba a rodinu vedia, že ak chcú zmeniť (zlepšiť) svoje okolie, treba najprv začať od seba. Ak chcem žiť v lepšom svete, musím sa stať lepším človekom, a to je len začiatok. Čo si okrem cesty z Prievidze do Trenčína pre zmenu urobil Ty osobne? Zaujímaš sa o verejné veci vo svojom meste? Sleduješ, čo sa deje v mestskom zastupiteľstve? Čo tak skúsiť kandidovať v komunálnych voľbách a reálne pracovať na zlepšeniach? Máme aj nápady a víziu, alebo len hnev, frustráciu a agresivitu? O tom všetkom môže každý z nás premýšľať. Sloboda je aj o tom, že nemusím nikomu ospravedlňovať svoju neúčasť kdekoľvek. Slobodu som oslávil slobodou - koncertom v zahraničí. PS: "Povinností občana je vládnout - ne hubovat." (Tomáš Baťa)
 
mínus indicator plus

 

0dpoveď na prvú otázku je ELÁN. A potom ešte takí na staré kolená pomýlení jedinci ako Ďuro Maťinda..
Reakcia k téme: Len dve otázky k téme SOZA
16.10.2012 14:11 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Čítali, a z tých požiadaviek sa mi ježili chlpy. Ignorantská nevedomosť, naivita, anarchistická arogancia bez riešení. Ok, čisto hypoteticky, zvrhneme aparát v súčasnej forme, a čo potom? Aktivisti prevezmú dôležité úlohy? Bez odbornosti a pochopenia? Po pár dňoch začne všetko kolabovať pod ťarchou bezradnosti a zbavovania sa zodpovednosti. Nebude trvať dlho a začne to byť škaredé, ľudia začnú umierať. Potom len budete ukazovať jeden na druhého: "To oni!"; dnešní krikľúni sa zrazu stratia. Možno sa dočkáme nejakej ďalšej stabilizačnej vojenskej návštevy zvonku. Som rád, že sa ľudia konečne začínajú zaujímať o svet, alebo aspoň o svoje najbližšie okolie, už bolo načase. Ale tá iniciatíva je formulovaná veľmi nešťastne - osloví len rozhnevané decká, ktoré veria viac cudzím heslám, než vlastnému úsudku. Nehovoriac o tom, že absolútne netuším, kto (a prečo) za tou akciou stojí. Smrdí to manipuláciou.
Reakcia k téme: Raději nemyslet...
16.10.2012 8:15 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Akurát že tou "prácou" by sa nevytvorila nijaká hodnota (okrem návyku, ten je v poriadku), ba čo viac, bolo by treba zaplatiť ten tvrdý dozor, spracovávanie personálnej/dochádzkovej agendy, BOZP, pracovné náradie, kompenzácie za prácu v zhoršených podmienkach (prašnosť, poveternostné podmienky), zabezpečiť pitný režim (v prípade horúčav), atď. Domyslite aj tieto veci tak, aby boli rozpočtovo neutrálne, a uvidíme.
Reakcia k téme: Asociálne Slovensko
03.10.2012 15:14 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Bohužiaľ nesprávna je Vaša interpretácia. "Nie celkom normálny" aj "pohlavne nenormálny" označujú odlišnosť od normy, čo je správny popis reality. Ak v kodifikačných príručkách vyhľadáte koreň slova, teda "úchylka", dostanete jediný význam: úchylka -y -liek ž. odchýlenie sa od normálneho stavu, od (ideového) smeru; rozdielnosť, odlišnosť. (zdroj http://slovnik.juls.savba.sk/?...) Táto definícia tiež jasne popisuje skutočnosť a nie je na nej nič negatívne. Iba ak by vlastná odlišnosť jednotlivca bola preňho samého príťažou. Ak si vyhľadáte, čo znamená "normálny" (podst. meno "norma" má hlavne technický význam, preto hľadáme adjektívum), dostanete v našom kontexte opäť jednoznačné vysvetlenie: 1. zvyčajný, bežný, obyčajný: n. stav, tlak; n. človek a) duševne zdravý b) neodlišujúci sa od priemeru. (zdroj http://slovnik.juls.savba.sk/?...). -pripomínam, že písmená a) a b) označujú ALTERNATÍVY, keby chcel po tom náhodou niekto hneď skočiť. Ani tomuto popisu nemôžete nič vytknúť, rovnako ako ani mojej argumentácii.
28.09.2012 11:33 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

No áno, vlastne sú. Vytiahol som to naschvál, lebo namiesto vecnej diskusie sa na oboch stranách ľudia s penou na ústach chytajú každého nevinného slova. Viem, má skôr negatívnu pachuť (vďaka nesprávnemu použitiu), ale jeho význam je presný. Na tému mám samozrejme vlastný obhájiteľný názor, autorovi by sa nepáčil. Mne sa zas nepáči spôsob jeho boja, ale v zásade mi rozumná miera angažovanosti nevadí. To, že nemá rozumných protivníkov, ešte neznamená, že je na tom argumentačne až tak dobre :)
27.09.2012 14:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Úchyl?   Úchyl?

Tak trochu z jazyka, trochu z vedy a kvantitatívnych metód, aby ste sa neurážali kvôli SPRÁVNEMU označeniu: Úchylný = deviantný. Deviácia = odchýlka od normy. Norma je definovaná väčšinovým znakom, odchýlky oboma smermi majú marginálny význam. V prípade záujmu nakreslím graf normálneho rozdelenia početnosti (áno, tak sa to volá), nazývaného tiež Gaussova krivka. Homosexualita je odchýlka orientácie od väčšinovej normy, ergo sexuálna deviácia/úchylka. Všimnite si prosím, že nikde nevynášam hodnotové súdy, čo je/nie je správne. Ak prijímate samých seba takých, akí ste, tak nemáte dôvod mať problém so slovom úchylný, pretože to znamená "odlišný od väčšiny". Tak teraz sa môžete argumentačne pochlapiť (pun intended :p)
27.09.2012 14:14 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Nepáčili, ale som rád, že nemá problém takto hovoriť. Rozhovor bol zaujímavý, ale vystrkovali z neho na mňa rožky náznaky lacného PR a zároveň alibizmu. Každopádne dojem som mal skôr pozitívny - na rozdiel od tónu autorkinho blogu.
14.09.2012 9:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Kto rozhodne, čo je a čo nie je zlo? Vy? Kto ho bude trestať? Tiež Vy? Ak ste to náhodou nepochopili - sme na rovnakej strane barikády. Len poukazujem na ten váš bohorovný elitársky spôsob, akým ste sa chytili témy. Ten ma totiž dosť dráždi. Z Vášho písomného prejavu dostávam pocit, že sa považujete za lepšieho a slušnejšieho človeka, než sú všetci tí nešťastníci okolo (úmyselne preháňam). Len som akosi nepochopil, čo Vám na to dáva právo, keďže ste nenačrtli ani len obrys riešenia. Môžem sa mýliť, je to však môj pocit z textu. Pohľad na status quo bez pokusu o posun smerom von potom vždy ostane len mlátením starej slamy, opakovaním zrejmého. RE: "vždy budem proti tomu, aby sa "hocičím zlým" ničili životy ľudí..." - pasívna formulácia nie je namieste, životy ľudí "sa" neničia. Ľudia si aktívne ničia životy sami, a to kadečím. Podstatné však je, že "každý je sám strojcom svojho paušálu". A som zvedavý na rozhodnutie Vesmírnej Komisie Pre Určovanie Hocičoho Zlého o tom, čo bude na zozname. Moji osobní favoriti sú hlúposť, klamstvo, zrada, pokrytectvo, egoizmus, chamtivosť, fanatizmus, zaslepenosť, ideológia, náboženstvo, ľahostajnosť, a až ďaleko ďaleko za nimi návykové látky (ako napr. kofeín). Našťastie JA o tom nerozhodujem.
14.09.2012 9:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Čiernobiele blahosklonné moralizovanie, na aké sme od autorky zvyknutí. Odsúdenie bez hlbšej znalosti problematiky. Súhlasím s Vami, že silno návykové látky ťažko poškodzujúce zdravie sú svinstvo, ktoré ničí životy. Nezabúdajte však, že medzi extrémnymi prípadmi sa rozprestiera široká šedá zóna. Osudy spomínaných chalanov - akokoľvek tragické - Vás neoprávňujú diktovať, čo mal alebo nemal Poliačik v rozhovore uviesť. Alebo takto: Ak máte skutočne odpoveď na všetko, prečo ste nezasiahli?
13.09.2012 7:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Bude to skôr takto   Bude to skôr takto

Väčšina mužov rezignovala na galantnosť, lebo ženy už dávno odmietli byť dámami. True story. A pridám bonmot od susedov: "Líná huba - holé neštěstí." Prajem veľa šťastia na ďalších cestách a pred odsúdením mužského pokolenia trochu pokornej sebareflexie. ;)
Reakcia k téme: naši muži vs. galantnosť
12.09.2012 12:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Marián, prekvapil si. Čítam Ťa rád, ale dnes mi koleš oči. Do pár riadkov nasypať sedem nepochopiteľných čiarok navyše (a jednú dôležitú vynechať), to už dosť ruší tok textu a delí ho na nezmyselné kýptiky. Inak postrehy dobré, hlavne tlačenkový. :)
Reakcia k téme: Zo života spolujazdca
24.08.2012 7:29 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Hippo?   Hippo?

Tak znova, keďže niekto to stále nevie pochopiť. Hippokratova prísaha sa už pekne dávno NESKLADÁ! A tí, ktorí sa ňou oháňajú, by si mohli jej znenie aspoň prečítať. Okrem iného by sa tam dočítali toto (úryvky): - „Prisahám pri Apolónovi, bohovi lekárstva, pri Aeskulapovi, Hygiei a Panacei aj pri všetkých bohoch a bohyniach a dovolávam sa ich svedectva, že túto prísahu a tieto záväzky budem podľa svojich síl a svedomia poriadne dodržiavať" - "Spôsob svojho života zasvätím podľa vlastných síl a svedomia úžitku chorých a budem ich ochraňovať pred každou krivdou a bezprávím." - "Svoj život a svoje umenie vždy budem chrániť v čistote a udržím ich bez akejkoľvek viny. Sám neuskutočním rez u nijakého chorého, ktorého trápia kamene, ale odovzdám ho do rúk mužom skúseným v tomto odbore. Nech vkročím do akéhokoľvek domu, vojdem tam len s úsilím pomôcť chorým a budem sa vyhýbať každému podozreniu z bezprávia alebo hocijakého ublíženia." - "Zrieknem sa túžby po zmyslových pôžitkoch či so ženami či s mužmi, či so slobodnými či otrokmi." Tak čo, stačí? Maslo je nielen na hlavách lekárov (ktorí zabudli na morálny aspekt tohto poslania), ale aj tých, čo si volajú na pomoc antické texty, ktoré nečítali. Lekár by podľa nich mal byť asi starogrécky polyteista v celibáte.
 
mínus indicator plus

 

Dávid, NEMÁ tam byť :) Ale keď budú všetci písať aspoň takto, budem spokojný. (Nebudem, čiarky ma dráždia, ale nevadí ;p )
07.06.2012 8:25 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME