Piatok, 3. apríl, 2020 | Meniny má Richard

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: e-mail 2
1 >
mínus indicator plus

 

Pripomínam dotyčnému, že v r. 1992 sa dohodli na rozdelení Československa dvaja muži.
 
mínus indicator plus

 

Tak nič v zlom ale nazvať článok akože "Alternatívu k manželstvu podporuje väčšina spoločnosti" pričom sa vychádza z výsledkov reprezentatívneho prieskumu 1017 opýtaných - to sa mi ako prisilná káva.
 
mínus indicator plus

 

Už by ste si naozaj mohli vymyslieť dačo nové. Prázdnu kasu máme až od r. 1993. Stále viac. http://blogy.hnonline.sk/peter... http://www.aktuality.sk/clanok... Nemecko: Kresťansko-sociálna únia (CSU), má sociálny program a druhou velkou silou je Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD), ktorá patrí do skupiny europských strán sociálnych demokratov. V Nórsku vládli socialisti 8 rokov (2005-2013) Vo Švédsku vyhrali socialisti voľby v r. 2014 http://www.iir.cz/article/sved... Myslíš, že tam po nich ostala spálená zem ?
 
mínus indicator plus

 

Pardon - opravujem: z Topoľčian
 
mínus indicator plus

 

RE: "Dnes totiž birmovany komunista nerozpráva to,čo je v záujme Slovensky ,EÚ a jeho obyvateľov als to ,čo chce počuť len časť z nich!" A ktorý slovenský politik rozprával to, čo chcú počuť všetci obyvatelia, nie iba ich časť ? Naposledy snáď Alexander Dubček. http://zurnal.pravda.sk/esej/c...
 
mínus indicator plus

 

RE: "To však ťažko vysvetlíte politikovi z Topoľčian, ktorý dovidí len po najbližšie volebné obdobie a hlavnou náplňou jeho práce je zvládnuť súboj oligarchov o napájadlá napichnuté na štátny rozpočet." - Ten politik nemusí byť z Piešťan; ono je to bohužiaľ v podstate jedno - funguje to už 20 rokov rovnako.
 
mínus indicator plus

 

Jeho piatich poradcov mu nevyberal Fico, vyberal si ich sám. Traja pôvodní mu už odišli. Za prejavom prezidenta cítiť ducha Martina Bútoru, poradcu pre zahraničnú politiku - bývalého veľvyslanca v USA. Tento expert na zahraničnú politiku v súčasnosti radí generálnemu tajomníkovi NATO, ako prehĺbiť transatlantické väzby. P.S. Prezident sa nemôže vyhovárať na poradcov. Prejav si mal prečítať vopred a upraviť si ho podľa svojich potrieb. Inak sa má za to, že sa s obsahom stotožnil.
 
mínus indicator plus

 

RE: "Dnes máme na Slovensku situáciu, keď je na západe krajiny prebytok pracovných miest, no vo zvyšných častiach republiky je pracovných miest nedostatok. Zvyšovanie minimálnej mzdy o 25 eur ohrozuje pracovné miesta práve v tých regiónoch, kde je práce zúfalo málo,“ povedal Frešo. - P. Frešo v poslednej dobe priam prekypuje nápadmi a sociálnym cítením. Myslím ale, že na precedu to dojem neurobí.
 
mínus indicator plus

 

WASHINGTON. Najmenej jedno americké vojenské lietadlo zmenilo nedávno svoju trasu nad Sýriou, aby sa nedostalo do nebezpečnej blízkosti ruských vojenských lietadiel. Oznámil to v stredu Pentagón. - Aj USA priniesli v Sýrii svoju obeť: najmenej jedno ich (vojenské!) lietadlo bolo donútené vychýliť sa z plánovanej dráhy letu. Česť a sláva ľudu USA a jeho statočnej a nebojácnej vláde.
 
mínus indicator plus

 

Ten "nick" si si vybral naozaj príhodne. Ak Ti ho nevybrali rovno v Americkej stajni.
 
mínus indicator plus

 

Vtipné a bohužiaľ výstižné.
 
mínus indicator plus

 

Ja brigádu nepotrebujem. Ja som zbohatol ešte za Dzurindu. Ty snáď nie ?
 
mínus indicator plus

 

Národ východoslovenský nájdeš od Tatier k Dunaju. Na všetkých dôležitých postoch. Lajčák o tom vie svoje.
 
mínus indicator plus

 

Dodatok: Chcel by som vidieť akúkoľvek našu "novú" vládu, ktorá by sa odvážila požiadať Američanov o zrušenie základne NATO na našom území.
 
mínus indicator plus

 

Premiér spojil príjemné pre Smer s príjemným pre všetkých. Slovensko si získalo rešpekt (podobne ako Maďarsko). Možno ide o predvolebnú kalkuláciu ale každopádne to bol šikovný politický ťah, ktorému sa nedá v podstate nič vytknúť.
 
mínus indicator plus

 

RE: "Z tohto pohľadu je totiž rovnaká situácia, keď poslali Sovieti jednotky do Československa v roku 1968, ako keď NATO postaví základňu na Slovensku. ...... To však neplatilo v roku 1968, keď pozývací list poslúžil Sovietom ako vhodná zámienka na „dočasný“ pobyt vojsk. Nebola šanca, že ak sa Sovieti občanom znepáčia, zvolia si inú vládu a tá ich pošle domov" - Sprostosti. Sovieti do Československa prišli na základe "pozývacieho listu." V ňom ale členovia najvyššieho vedenia KSČ nežiadali o zriadenie vojenskej základne VZ ale o zásah ZSSR za účelom stabilizácie pomerov v našej rozhádanej krajine skôr, než by tu prepukla občianska vojna. Zásah bol vykonaný a príchod vojsk VZ splnil svoje poslanie. Vojská VZ tu zostali, lebo Československo bolo tzv. nárazníkovou zónou a pravdu povediac, z občanov ani vlády si nikto netrúfol požiadať o ich odchod. So základňou NATO je to inak: 1/ Súčasná vnútropolitická situácia v SR je stabilizovaná 2/ O jej založenie "základne" NATO na našom území nikto žiadnym listom nepožiadal. O jej založení rozhodli papaláši NATO o nás bez nás za naším chrbtom.
 
mínus indicator plus

 

Presne tak.
 
mínus indicator plus

 

RE: "Draxler: Za polmiliónový podvod bol zodpovedný pracovník metodického centra" - Pracovník mohol urobiť nejakú procesnú chybu. Zodpovedný je ten, kto má razítko a podpisuje za organizáciu.
 
mínus indicator plus

 

Súhlas. Táto spoločnosť vychováva čoraz sprostejších ľudí zámerne. Blbcom sa vládne ľahšie.
 
mínus indicator plus

 

„Je to prirodzená súčasť nášho pôsobenia v aliancii, ale aj činnosti Ozbrojených síl, nejde o nič výnimočné,“ zhodnotil bývalý náčelník generálneho štábu Ľubomír Bulík. Z členstva krajiny v NATO podľa neho vyplývajú nielen výhody, ale aj povinnosti. - Medzi výhody patrí napríklad čo ? Za tých vyše 10 rokov členstva už by dajaké snáď mohli byť vidieť.
 

1 >

Najčítanejšie na SME