Utorok, 28. január, 2020 | Meniny má Alfonz

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: palp
1 >
mínus indicator plus

 

Však sa pochváľ, ktorá ehm... vieska formovala Tvoju maličkosť.
 
mínus indicator plus

 

amícky moloch sa už rozkladá zvnútra, a to je dobre!
 
mínus indicator plus

 

Vysvetlením, prečo má Hyza externých dodávateľov, môže byť aj požiar na ich farme v októbri http://www.cas.sk/clanok/33339... Či mali, alebo nemali dodávateľov predtým, to neviem povedať, ale po požiari mohli vykryť výpadok len dodávkami od konkurenčných fariem.
 
mínus indicator plus

 

Ale mojko, nesmieš tú smečkársku rusofóbnu propagandu žrať tak doslovne. Samozrejme, že kluby môžu nakupovať tureckých hráčov do aleluja, akurát, že tí nedostanú víza a tréningov, či domácich zápasov sa môžu zúčastníť jedine cez Skype.
 
mínus indicator plus

 

Zrejme nejde o veľkosť pr.dele, ale o týpkov, ktorí sa do nej vo vlakoch vyvážajú. Načo dávať nový moderný vagón, keď ho týpci do mesiaca vybývajú? Za cenu sedačky v novom vagóne sa dá prečalúniť celá stará herka.
 
mínus indicator plus

 

Možno, že do tej pr.dele, kam Ty jazdíš vlakom, ešte Počiatek nechal staré komunistické vozne, práve kvôli takým grobianom, ako ten študent a tiež ako Ty. Zato na tratiach, ktoré používajú normálni ľudia, napríklad ako ja, tak tam sú už viacero rokov v súpravách rýchlikov, REXov a osobákov zaradené len moderné, čisté a plne vybavené vozne.
 
mínus indicator plus

 

Lenže to už nebude ten, na ktorého záchranu sa zmohli aj komunisti ... hm.
 
mínus indicator plus

 

Je to topoľ čierny italica (vysoký a štíhly). Podľa wiki sa topoľ čierny dožíva 300-400 rokov, tak by mohol prežiť aj niekoľko sklobetónových zázrakov. Teda pokiaľ by mu nepomohol nejaký ochranár - myslím ochranára oligarchov.
 
mínus indicator plus

 

Jak pozerám, tak pozerám, nikde tam nevidím strom pri terajšom nástupišti 44. Vlastne žiaden zo stromov, čo teraz v areáli stanice rastú. Avšak tento strom "44" je výnimočný v tom, že architekt - podotýkam v komunistických časoch - kvôli nemu zmenil projekt. Nástupište 44 je upravené tak, že v zastrešení je vytvorený dostatočne veľký otvor, aby strom mohol nerušene rásť v strede nástupišťa. Komunisti sa nerozpakovali zafinancovať zmenu projektu, aj zvýšené náklady na stavebné konštrukcie, aby zachránili strom, presnejšie konkrétny strom, zato v demokratúre idú zazobanci a oligarchovia jak píla - a to doslova.
 
mínus indicator plus

 

Však ja Ťa ani nemienim odhovárať od Tvojho providera, Všetky ponuky majú svoje za a proti. Akurát mi nie je jasné, prečo stále k Swanu pletieš Poštu. Swaňácky 100GB paušál ponúkal Swan vo SVOJICH zákazníckych centrách, keď ešte o nejakej 4ke nikto ani nechyroval. Ale keď už sme pri tom, swan so svojim paušálom konkuruje aj 4ke, tak neviem dokedy ho budú núkať. V každom prípade, došiel mi mail, že pre existujúcih zákazníkov bude paušál fungovať najmenej do konca roku 2016.
 
mínus indicator plus

 

Já, já, já, jenom já! Já, já, já, jenom já, stačím si sám, já se mám! No aby si vedel, že s takýmto prístupom neprichádzaš o centíky možno aj o stovky eurácov, a samozrejme o službu, ktorú Ti v súčastnej dobe neposkytuje žiaden iný provider na Slovensku. Skús pozrieť stránky www.swan.sk - ešte stále majú v ponuke mobilný paušál LTE, čo je 100GB dát mesačné rýchlosťou 50Gb/s To strčí do vrecka aj ponuku pevného internetu. Už len ten objem dát je o dva rády vyšší, než bežná ponuka mobilného netu na Slovensku. Napríklad Telekom má v súčastnosti 2 , 5 a tuším 10GB balíčky. Za 2GB mesačné platíš cca 10€. Podľa toho by mal stáť 100GB objem presne 500€. Keď už si taký zažratý individualista, presvedč sa na swan.sk sám, koľko to stojí u nich.
 
mínus indicator plus

 

A kedy budú dávať v urkopskej telke hoci Asterix a Obelix s Depardieuom, či ďaľšie zakázané filmy s cca 200 svetovými umelcami, ktorí si dovoľujú mať iný pohľad na svet, než ukrofašistická junta?
 
mínus indicator plus

 

Naozaj? A nebude to skôr tak, že si sadol na lep ďaľším z množstva intríg, či nebodaj si za rozširovanie klamstiev platený?
 
mínus indicator plus

 

Mojko, a kto Ti nakukal do hlavičky, že Swan je Slovenská pošta? Swan je regulérna súkromná firma. Odkedy sa stala mobilným operátorom, ostatná konkurencia jej neustále hádže polená pod nohy. Toto je len ďaľšie dejstvo. Na nete nájdeš tony článkov na tému, napríklad ako odmietali poskytnúť Swanu tzv. národný roaming. Keby si ho Swan nevydupal na súde, doteraz by ho nemal! A toto bolo len jedno z množstva zdržaní, ktorými Swan neustále obšťastňovali. Teraz majú tú drzosť, že dupajú po Swane, lebo o tri dni zmeškal dajaký termín. Ano, som zákaznímom Swanu, rozumej Swanu, nie 4ky, mám od nich neprekonateľný 100gb paušál, o ktorom sa môže klientom ostatných slovenských operátorov len snívať. Odkedy som ich zákazníkom, naozaj si dobre všímam tie neustále ataky, intrigy, podrazy, čo konkurenti na Swan permanentne vymýšľajú a je mi z toho na grc!
 
mínus indicator plus

 

Vieš, mojko, užívanie výsledkov z činnosti štátneho podniku je predsa len iné, než ako je to s akciami. Si vlastník nejakej tej akcie a vytešuješ sa, že si menšinovým majiteľom takého nadnárodného gigantu, hentakého globálneho fondu. V skutočnosti je to len súhra nevalnej výšky Tvojho IQ a nadpriemerných schopností reklamného guru, čo Ťa presvedčila o nezmysle, že vlasníš z danej firmy čokoľvek, okrem hárku papiera, či zopár bajtov núl a jedničiek na severi (štátneho) centrálneho depozitára. Iste, občas sa stane, že väčšinový vlasník podhodí zbytky zo svojej hostiny pod sôl, a Ty sa vytešuješ, aké super dividendy si si pripísal na svoje konto. Akurát, že je to plne na ľubovôli malej skupinky väčšinových vlastníkov, dokonca často jedinej fyzickej osoby. Tento rok máš dividendy, nabudúce suché z nosa. Pri štátnom podniku je to inak. Akýkoľvek zisk, ale aj iné benefity, idú do štátneho rozpočtu a takto, ako občan tej istej krajiny,participuješ na výsledku. No a každoročná participácia na benefitoch, to je neklamným znakom vlastníctva majetku, z ktorého benefit vyplýva. Tvoje vlastníctvo štátneho podniku z pozície občana štátu je určite preukázateľnejším, než preukazuje držanie jednej akcie IBM "vlastníctvo" firmy IBM.
 
mínus indicator plus

 

A prečo má mať jedna forma podnikania krížové dotácie povolené a iná nesmie? Veď to je do očí bijúca diskriminácia. Ja ako občan Slovenskej republiky a teda vlastník jednej 5milióntiny každého štátneho podniku v tejto republike sa ohradzujem voči takémuto obmedzovaniu podnikov v mojom vlastníctve!!!
 
mínus indicator plus

 

Nie, nie, Boh na bazaltové stĺpy kašle, akurát zariadil, že energia v láve sa najlepšie uvoľňuje pri uhle 120 stupňov, a nie 130.1 ani 76.5. Takže "úplnou náhodou" vznikajú súmerné pravidelné 6uholníkové útvary a nie 9.4uholníkové, ani 5.5uholníkové.
 
mínus indicator plus

 

Že vám, usatrolkovia,nedá spať utkvelá myšlienočka, že ako by sa to dalo hodiť na Rusov?
 
mínus indicator plus

 

... k tomu modré vláčiky, Langošove sáčiky, ...
 
mínus indicator plus

 

Za pózu na tej druhej fotečke, kde má pravú ruku zdvihnutú do výšky očí, by ho určite pochválili papaláši z obdobia 38~45.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME