Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Peter_Osusky
1 >
mínus indicator plus

Nuž, ak sú stará mama   Nuž, ak sú stará mama

a čerstvo pozitívny vnuk v spoločnej "karanténe" v obývačke pri televízore, vyskúša sa starej mamino pevné zdravie a odolnosť.
27.01.2021 19:44 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pokiaľ ide o rozhodnutie neisť voliť   Pokiaľ ide o rozhodnutie neisť voliť

odpoviem Vám len toľko, že môžete byť bez obáv, INÍ Vám zvolia! Neviem či "vládneme neslušne", menovite napríklad SaS? A na efektívne "nástojenie" bolo vo voľbách hlasov pre SaS málo, matematika nepustí...
 
mínus indicator plus

Každý má nárok na adviokáta.   Každý má nárok na adviokáta.

Aj Polgári či Rigo. Byť obhajcom vraha je delikt?
 
mínus indicator plus

Načo sú teda v texte   Načo sú teda v texte

nepodstatné poznámky, ktoré osočujú advokáta za činnosť, ktorú má v popise práce? A pozoruhodne skáčete od "silných inštitúcií" k diletantskému prijímaniu zákonov (nariadenia, ako snáď tušíte, neprijímame). Harabinom riadený Najvyšší súd SR bol nepochybne SILNOU inštitúciou. Nuž a dobrý človek Harabin... bol nedôležitý. Apropo: koho som vo svojom príspevku "osočil"?
 
mínus indicator plus

Advokát sa živí advokáciou,   Advokát sa živí advokáciou,

murár muruje a chirurg sa živí chirurgiou. I keď má na operačnom stole dostrieľaného mafiána... Toľko na tému "Lipšic teraz obhajuje...".
 
mínus indicator plus

Myslíte kriticky   Myslíte kriticky

a dobre...
 
mínus indicator plus

Nie je celkom jasné,   Nie je celkom jasné,

na koho reagujete? Na "autora článku"? Na moje hodnotenie príspevku nado mnou? Ja nevisím na "dobe hojnosti" a ak by si parlament odhlasoval (bez môjho hlasu) 90 hlasmi skrátenie volebného obdobia, občania si následne zvolia, ako v každých voľbách, zástupcov "k obrazu svojmu". A potom si to, ako vždy, prežijú. Nemyslím si, že ako člen eurovýboru a zahraničného výboru parlamentu mám "gebír" popracovať v archívoch NAKA, ktoré nie sú študovňa pre poslancov. Tam musia popracovať čestní pracovníci NAKA...
 
mínus indicator plus

Neviem si predstaviť   Neviem si predstaviť

kompromis medzi hlasovaním ZA euroval a PROTI eurovalu. Tú Sulíkovu SMS som videl, takže neskoršie "interpretácie"... ma ne(v)zrušia.
 
mínus indicator plus

Vidím,   Vidím,

že máme podobný vkus.
Reakcia k téme: Kolíková potrebuje sudcov
24.01.2021 7:45 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Veď hej,   Veď hej,

posudzovať môže. Aj my dvaja môžeme...
Reakcia k téme: Kolíková potrebuje sudcov
24.01.2021 7:43 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tam bola reč o referende   Tam bola reč o referende

skracujúcom volebné obdobie parlamentu??? Nikdy by som sa pod to aj tak nepodpísal. Občania si zvolia a následne prežijú... žiadne "úľavy".! Je to - v demokracii - nepretržitý celoživotný pedagogický proces. S prepadaním, reparátmi... O referende síce uvažoval môj priateľ Zsolt Simon, ale inak zrejme nik.
 
mínus indicator plus

Zrejme som ten "málokto",   Zrejme som ten "málokto",

ale pamätám si to celkom presne. Vtedy som mal k tým "plánom" jedinú historickú asociáciu: "Dognáť i peregnáť!" N.S.Chruščeva, ktorý si to podobne a s celkom rovnakým výsledkom naplánoval vo vzťahu k USA. Nevydalo... ani tá kukurica sa v Murmansku nedarila.
23.01.2021 16:22 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Presne   Presne

tak!
23.01.2021 16:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Áno, aj v Mníchove   Áno, aj v Mníchove

pochybovali "Európania" o svojom (a kohokoľvek) víťazstve nad Treťou ríšou. A pokiaľ ide o túžbu po "zvrchovanej a autonómnej Európe", je to fajn méta. Len treba presvedčiť tých, ktorí demokratickú Európu ohrozujú (ekonomicky i veľmocensky), aby s tým ohrozovaním počkali... nie dlhšie, ako 20-30 rokov, potom už budeme pašáci!
23.01.2021 8:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Bol som to aj ja,   Bol som to aj ja,

keďže ma pani premiérka vydierala tým, ako postavila hlasovanie. Ale 83 Kolesíkov som nezvolil ja a možno ani Vy, ale MY, občania Slovenskej republiky v demokratických voľbách "k obrazu svojmu". Takže je jasné, kto nesie (ako v každých demokratických voľbách) zodpovednosť za ich výsledok.
 
mínus indicator plus

Tým argumentom o odmietaní zla,   Tým argumentom o odmietaní zla,

nech je za ním akokoľvek veľká množina hlasov voličov, netvrdím, že boli či neboli nejaké referendá. Tvrdím len, že pre mňa pri rozhodovaní platí: "nepřátel se nelekejte a na množství nehleďte". A som istý, že neplatí to, že "väčšina" má automaticky pravdu.
 
mínus indicator plus

Nepochybne sa postavím proti,   Nepochybne sa postavím proti,

ak nebudem presvedčený o potrebe postaviť sa za. V r. 1994 som stál proti režimu V.Mečiara a vôbec ma neovplyvnil fakt, že s ním súhlasí väčšina občanov. Rovnako odmietam to, čo predstavoval R.Fico a spol. a bolo mi úplne jedno, že mu občania zvolili 83 kolesíkov. Moje vedomie a svedomie a tiež presvedčenie, že zastupujem TÝCH občanov, ktorí videli Mečiara a vidia Fica a spol. tak ako ja, mi káže nerešpektovať akýkoľvek "matematický" údaj i keby vyjadroval akúkoľvek väčšinu. Z toho nikdy neustúpim.
 
mínus indicator plus

Je dobré v niečo veriť,   Je dobré v niečo veriť,

iná vec prehlásiť to, čo uznám za vhodné, za "materiálne jadro ústavy". Ja napríklad verím, že v parlamentnej demokracii, ktorá rozhodne nie je referendová demokracia, je referendum POVINNÉ vo vymedzených prípadoch, akým bol napríklad rozpad ČSFR a vstup do EÚ. Fakty vieme. Všetky iné doteraz konané i teraz "plánované" referendá sú finančne nákladnými prieskumami verejnej mienky, ktoré, ak sa neupraví dikcia ústavy, NIKDY nemôžu poslancov K NIČOMU zaväzovať. A považovať referendové skracovanie volebného obdobia za "materiálne jadro ústavy" je dosť silná káva... i keď si tu ľud nezriedka zvolil takých, ktorí urobili z ústavy trhací kalendár.
 

1 >

Najčítanejšie na SME