Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: paba
1 >
mínus indicator plus

Ďakujem za otázky   Ďakujem za otázky

Na loď som sa nepýtal, vnútri som bol. Vo vnútri hradov sa mi ale veľmi nechce fotiť, pretože dávam pozor na výklad. Inak je tam jedna zaujímavosť, pôvodný je v podstate iba jeden klavír...
Reakcia k téme: Hrad Veveří
22.10.2019 13:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Johnson nerozpustil nič   Johnson nerozpustil nič

A chcelo to len trochu "googlenia". On len požiadal kráľovnú o prerušenie zasadania Parlamentu. Inak podľa Wikipédie "Dolná snemovňa Spojeného kráľovstva (ang. House of Commons) je dolná komora parlamentu Spojeného kráľovstva. Poslanci dolnej snemovne, ktorých je 650, sú volení vo volbách v jednomandátových volebných obvodoch systémom relatívnej väčšiny (FPTP) raz za päť rokov, keď panovník rozpustí snemovňu a zvyčajne podľa doporučenia ministerského predsedu vyhlási termín volieb." Podľa ďalšieho materiálu voľne dostupného na internete "V oblasti exekutívy môže britský panovník na základe pokynov ministerského predsedu či ministrov rozpúšťať parlament"
 
mínus indicator plus

Ďakujem   Ďakujem

To som rád. Aj keď moje literárne "vlohy" mi neumožňujú presne opísať tie dojmy a pocity, keď to všetko vidím naživo.
Reakcia k téme: Lofoty - Svolv
18.08.2019 14:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Kúsok vedľa   Kúsok vedľa

Ja som si to užil už 29. mája vo viedenskej Stadthalle. Fantastické!!!
 
mínus indicator plus

jasné   jasné

až na to, že minule hral finále...
 
mínus indicator plus

OMEGA   OMEGA

20. decembra je v Bratislave OMEGA, myslím, že tiež mali byť v zozname. A letmý pohľad do wikipédie odhalí, že Paul McCartney nemá 78, ale 76 rokov.
 
mínus indicator plus

Aj ja som  Čechoslovák   Aj ja som Čechoslovák

a vôbec mi to nepripadá divné a nehanbím sa za to. Necítim potrebu zvoliť si, či som Slovák alebo Čech. Vysvetlím: Moja mama je Češka, otec , kým žil, bol Slovák. Postupne sme žili aj v Čechách aj na Slovensku. Ja som sa narodil v Čechách. V našej rodine sme rozdeľovanie sa na národnosti nikdy neriešili. Žili sme v Československu, preto sme sa cítili byť Čechoslovákmi. A takých podobných rodín je veľmi veľa. Neviem, kde beriete odvahu nariaďovať ostatným ľuďom, aby si vybrali, čím sa majú cítiť. Veď okrem iného národnosť nemáte uvedenú ani v občianskom preukaze. Vy buďte spokojný s tým, že ste Slovák a mňa nechajte spokojného s tým, že som Čechoslovák.
Reakcia k téme: Moja Vlasť ~ Má Vlast
30.10.2018 7:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

To si bol na akej misii?   To si bol na akej misii?

Možno by pred napísaním príspevku stačilo trochu pogúgliť... Podľa wikipedie tam žiadni Rakušania ani Gréci neboli. A tých príslušníkov českého kontingentu bolo viac ako 50. https://en.wikipedia.org/wiki/...
 
mínus indicator plus

Pekné foto   Pekné foto

Počasie ako na objednávku
Reakcia k téme: Moje potulky Tirolskom
19.10.2018 17:57 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Grand Canyon   Grand Canyon

Určite máte pravdu, že Grand Canyon je nádherný a neopísateľný, treba ho vidieť na vlastné oči. Mne sa to pošťastilo a často naň spomínam. Ale potešil ma aj tento článok, pretože je to skvelý tip na domáci výlet, aj fotky sú pekné.
 
mínus indicator plus

redaktor má pravdu   redaktor má pravdu

v Tvojom zozname chýba námorníctvo - námorná pechota sa ráta mimo námorníctvo
 
mínus indicator plus

veru tak   veru tak

Aj v belgických novinách sa to uvádza: http://www.dhnet.be/regions/li...
 
mínus indicator plus

A pre koho?   A pre koho?

Áno, stavali sme ho preto, aby na ňom hrali ruské mužstvá svoju ligu. Tak si to myslel, nie?
 
mínus indicator plus

proti?   proti?

Ako sa dá prehrať proti niekomu? Podľa mňa sa dá prehrať iba s niekým. Proti niekomu môžem hrať, ale prehrám s ním, nie proti nemu.
 
mínus indicator plus

vtip   vtip

samozrejme, že nepôjdem s krokodílom na ulicu. Celá podstata je v tom, že niektorí majitelia psov sú netolerantní a ľahostajní voči ostatným ľuďom - zdôrazňujem niektorí. chodím behávať, viem, o čom hovorím.
 
mínus indicator plus

mohol   mohol

Citujem Zákon č. 282/2002 Z. z.Zákon, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov: § 4 Vodenie psa (3) Za psa vždy zodpovedá držiteľ psa alebo osoba, ktorá psa vedie alebo nad psom vykonáva dohľad. § 7 Priestupky (1) Priestupku sa dopustí držiteľ psa, ak: f) nezabráni voľnému pohybu psa okrem priestorov na to určených. A úplne najradšej mám majiteľov veľkých štekajúcich psov bez náhubku, ktorí tvrdia "Nebojte sa, ten pes vám nič nespraví." Predpokladám, že im to ich pes povedal... Ak ja neotravujem nikoho so psom, želám si, aby žiadny pes neotravoval mňa. Inak choďme na ulicu aj s krokodílmi a povedzme, že nikomu nič nespravia
 
mínus indicator plus

prečo   prečo

A rátali ste aj s možnosťou, že by sa politici namiesto hádok venovali budovaniu štátu? Vymenovalis te len negatívne veci.
27.10.2017 9:43 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

prispôsobenie   prispôsobenie

Ja len nechápem, prečo sa väčšina (proti rozdeleniu) mala prispôsobiť menšine (za rozdelenie). Podľa prieskumu verejnej mienky ešte po desiatich rokoch bola väčšina proti. Takže niekde sa asi stala chyba, nie? Naši politici proste nekonali podľa vôle ľudu, ale jedine podľa svojej vôle. A to, že to bola chyba, budem tvrdiť aj naďalej. Na to, aby sa ľudia nedohodli a "rozviedli", nepotrebujem platiť politikov, to dokážem aj sám. Politici by mali ľudí zjednocovať. Aký bude mať zmysel, keď sa každý osamostatní. Bude v Európe znovu milión "nezávislých" území, a potom čo?
27.10.2017 9:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

odpoveď   odpoveď

Ja teda neviem, ale v článku je uvedené, že tam je aj výstava SNG a že to je dva v jednom. A k tomu, že nie som na obrázky, som sa dobrovoľne priznal, a pokiaľ viem, tak to nie je trestné. Na druhej strane všetky tie postavičky som si odfotil preto, že som ich považoval za zaujímavé. Nerozumiem Vašej kritike.
Reakcia k téme: Schaubmarov mlyn
27.09.2017 13:05 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Sobrance   Sobrance

Prepáčte prosím, čo majú spoločné Sobrance so Stredným Slovenskom?
Reakcia k téme: Kam ísť na Slovensku?
25.09.2017 8:44 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME