Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: jarom
1
mínus indicator plus

Nezavádzajte   Nezavádzajte

Pán Čarnogurský má pravdu. Na Ukraine bol naozaj protiústavný puč a nič na tom nezmení ani vaša protiruská nenávisť či zaujatosť. Je niečo diametrálne iné zvrhnúť vládu nedemokratického totalitného režimu aj protiústavne, ak neexistovali iné demokratické mechanizmy na zmenu tohoto režimu. Na Ukraine však bola úplne iná situácie. Bol tam demokraticky väčšinovo zvolený prezident i vláda, ktorí boli zvrhnutí násilím a proti vôli väčšiny ukrainského obyvateľstva.
30.12.2014 20:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

jaronpb   jaronpb

K tej rozpávke, čo si tu napísal. Ako bráni SR, aby jej občania nekričali keď sused spí, nehádzali fekálie do susedovej záhrady a nerobili na Ukrajine Bordel? Ako si strážia svoje "deti" USA, EU aby nerobili na Ukrajine bordel? Nijak. Ešte ich podporujú. Ozaj. Odkiaľ majú zbrane? A EU sa kľudne pozerá ako jej občania v radoch trestných odiielov nepodliehajúcim vláde Ukrajiny ako je napr AZOV pľundrujú, vraždia, ostreľujú civilné objekty a školy. Si smiešny. alebo totálne zblbnutý NATO propagandou. Nehnevaj sa.
Reakcia k téme: Scenáre pre Ukrajinu.
12.11.2014 11:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

hm hm   hm hm

Márne sa snažím vo vašej rekaci nájsť argumenty proti argumentom Čarnogurského. 1. Blábol ?? O tom som písal. Ak by som vás chcel teraz uraziť napíšem, že vaša reakcie je blábol. Bez dôkazu, len tak naokraj vás uvodom dehonestujem 2. Rusko, ako globálna veľmoc. Ktoré atribúty teda musí mať globálna veľmoc ? Napríklad robiť si vo svete v rámci akože ochrany národných záujmov čo sa mi zachce, bez potreby súhlasu BR a VZ OSN ako to robí USA? Schopnosť presadiť svoje záujmy aj proti vôli väščiny obyvateľstva v záujmovej krajine? Naoktrojovať americkú demokraciu aj v krajine, kde na to niesú ani historické ani spoločenské predpoklady, len preto aby dosdení a schválení miestodržitelia súhlasili s ekonomickým vazalstvom ? Schopnosť požičať si toľko peňazí, že ich nikdy nedokážem splatiť bez toho, aby to podlomilo pficiálny rating krajiny, možnosť beztrestne špicľovať po celom svete ? Schponosť vydržiavať viac ako 130 vojenských základní po celom svete- To je globálna veľmoc? 3.Modernizácia priemysdlu zo západu. Tak ako u nás? 4. V Rusku vždy presadzovali rusifikáciu. Trochu nejasne napísané, ale ak sa pozriem okolo seba, prečítam pár novín, reklám a pozriem televíziu, tak mi ide na vracanie s anglikanizácie všetkého na čo sa pozriem, Od ekonomických výrazov, ktoré majú aj slovenské ekvivalenty až po "cool","mainstreem","body leasing" alebo "haloween" namiesto našich krásnych zvykov. Ani za sociko sme neboli takto znásilňovaní ruštinou. 5.Na záver: Ste samoľúby hulvát bez vychovania. Aký požič, taký vráť. "Radšej verte Vy svojmu veliacemu dôstojníkovi, však ten vás platí tvrdou menou však?"
Reakcia k téme: Scenáre pre Ukrajinu.
11.11.2014 18:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Je mi ľúto niektorých blogerov   Je mi ľúto niektorých blogerov

Keď s Čarnogurským nesúhlasíte skúste oponovať iným názorom, spochybnením jeho tvrdení a pod. Keďdže, nič také nemáte, okrem obrovského ega a samoľúbosti a nedostatku dobrého vychovania, tak sa ho snažíte dehonestovať, uraziť resp spochybniť jeho duševné zdravie. Ubohé. Napíšte kde a prečo sa mýli. A j keď mnohé názory p.Čarnogurského nesdieľam, nevidím na jeho hodnotení situácie, žiaden vážnejší rozpor s realitou a faktami.
Reakcia k téme: Scenáre pre Ukrajinu.
11.11.2014 17:43 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Prosba   Prosba

Chcel by som vás, ktorí tak nenávidíte Rusko, aby ste sa trochu spamätali. Médiá USA a EU Vám totiž tak vymyli mozgy, že nie ste schopní triezvo uvažovať a hodnotiť. Žijete vo virtuálnom svete vytvorenom propagandou USA a EU. Predovšetkým ste si zrejme nevšimli, že bývalé komunistické ZSSR nie je Rusko rovnako ako bývalá ČSSR nie je Slovensko. Je tam kapitalizmus a demokracia tak ako u nás. Rusi môžu tak isto ako my slobodne cestovať kam sa im zachce a písať či hovoriť čo sa im zachce. Nesdieľam všetky názory p. Čarnogurského, ale história najmä tá predrevolučná, preukázala charakter p. Čarnogurského, na rozdiel od vás, zbabelých krikľuňov na tomto blogu. Nesiahate mu, čo sa týka znalostí a prehľadu o medzinárodnej politike a súvislostiach ani po päty. Skúste namiesto sprostých invektív a podpásových urážok argumentovať. Kde sa mýli, kde nehovorí pravdu, alebo oponujte svojou argumentáciou. Inak súhlasím s Štefabom Konkolom - Malokto je tak opovrhnutia hodny ako ti, co z anonymneho bezpecia svojho nicku sproste urazaju inych.
Reakcia k téme: Tvrdá Putinova reč
03.11.2014 19:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Podľľa mňa hrúbo zavádzate. Píšete, že: Deje sa tak vďaka tomu, že manažment nemocníc musí hospodáriť efektívnejšie, aby sa nemocnica veľmi nezadlžovala a nehrozili jej exekúcie, musí viesť prehľadné účtovníctvo. Každoročne sa nemocnica podrobuje nezávislému auditu a zverejňuje výročnú správu." Chcete tým povedať, že pri štátnych podnikoch menežment menovaný ministerstvom nemusí hospodáriť efektívne? Nemusí viesť prehľadné účtovníctvo ? Nepodlieha kontrole ministerstvom, resp. orgánmi na to určenými? Ak sa to nedeje nemusí se nič transformovať, stačí si spraviť poriadok na ministarstve a skvalitniť dohľad, zlepšiť persoálnu politiku a td. A napokon po transformácii nemocníc na akciovky zase len bude rozhodujúci za hospodárenie štátny uradník, ako zástupca akcionára. Ak bude zkorumpovaný, neschopný alebo stranícky, aj v štátnych akciovkách to bude za chvíľu vyzerať rovnako dnes, len s tým rozdielom, že sa bude vstup súkromných investorov do nemocníc zakrývať ekonomickou nevyhnutnosťou. Akože obavami pred exekúciami. Netrepte tu somariny a nesnažte sa opiť nás rožkom. Nejde o nič iné ako pre KDH privatizovať lukratívne časti štátnych nemocníc. Naozaj si myslíte, že sme všetci padnutí na hlavu, že nežijeme na Slovensku, aby sme nevedeli odkiaľ fúka vietor ?
Reakcia k téme: Transformácia nemocníc
20.10.2011 11:28 | Oznám správcovi
 

1

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME