Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Matej Tunega
1 >
mínus indicator plus

 

Keď si všimnete, že vyšiel záverečný účet, budem vďačný, ak nás na to upozorníte mailom na obce@ineko.sk. Ďakujem a prajem príjemný deň.
 
mínus indicator plus

 

Dobrý deň, v prípade Malaciek je to tak, že v skutočnosti dlhé roky majú isté záväzky viac ako 60 dní po lehote splatností, avšak je to cca 0,03 % ročných príjmov, čo sa doteraz zobrazovalo na portáli ako 0,0 % (pretože doteraz sme zaokrúhlovali ukazovatele uvádzané v percentách na 1 desatinné miesto). Zákon vyžaduje, aby boli tieto záväzky v nulovej výške, už aj malé prekročenie je z pohľadu zákona problém a to reflektujeme tým, ako je naša metodika postavená (presné prideľovanie bodov sa dá pozrieť v sekcii metodika). Každopádne aj malá hodnota týchto záväzkov je dosť penalizovaná. Chyba tam teda nie je, len bolo mätúce to, že používateľ videl hodnotu 0,0 % napriek tomu, že skutočná hodnota bola 0,03 %. Ďakujeme za pripomienku, na jej základe sme to upravili tak, že sa pri záväzkoch po lehote splatnosti v prípade potreby zobrazí viac desatinných miest.
 
mínus indicator plus

 

Devín žiaľ ešte nemá zverejnený záverečný účet za rok 2018 - to je pre nás jediný ozaj dôveryhodný dokument, cez ktorý sa to bude dať overiť. Každopádne MF SR má také údaje ako uvádzame. Ste si istý, že nedošlo k parciálnemu zníženiu dlhu? Svojho času sa totiž o tom aj písalo, že sa to možno (do určitej miery) udeje: https://bratislava.sme.sk/c/20...
 
mínus indicator plus

Dobrý deň,   Dobrý deň,

údaje nám poskytuje Ministerstvo financií SR, takže tieto hodnoty pochádzajú priamo od nich. Ak máte záujem, môžem Vám preposlať pre "kontrolu" zdrojové súbory o zadlžení obcí za roky 2017 a 2018 v pôvodnej podobe, teda tak, ako nám ich poskytlo MF SR - v prípade, že máte záujem, len napíšte mail na adresu uvedenú na portáli o hospodárení samospráv. S pozdravom Matej Tunega, INEKO
 
mínus indicator plus

 

Dobrý deň, uvedené hodnotenie v hornej časti profilu školy (2,4 bodu) sa v zmysle metodiky počíta na základe údajov za 4 školské roky. V prípade mimoriadnych výsledkov (MV) sú najnovšími dostupnými údajmi údaje za šk. roky 2014/15 až 2017/18. Naopak, v spodnej časti profilu si návštevník portálu volí zobrazenie údajov za jeden konkrétny šk. rok. Štandardne je nastavený najnovší šk. rok (2017/18) a percentil 84 sa týka daného údaju. Vysvetlenie teda je, že Vaša škola mala obzvlášť dobré mimoriadne výsledky práve v šk. roku 2017/18 - preto ten vysoký percentil. V predchádzajúcich rokoch však mali MV oveľa nižšie, dva roky dozadu dokonca dosť podpriemerné. Hodnotenie 2,4 odráža úroveň MV na celom sledovanom časovom horizonte. V prípade ďalších otázok môžem vysvetliť aj celý postup výpočtu, všetko však možno nájsť aj na portáli v sekcii metodika.
 
mínus indicator plus

 

Opravené, ďakujeme.
 
mínus indicator plus

 

Kompletné volebné štatistiky za roky 2015 až 2017 sme nalinkovali v blogu ako tabuľkovú prílohu. Je tam aj Ružinov a dá sa to stiahnuť tu: http://ineko.sk/files/Udaje_o_... .
 
mínus indicator plus

 

Dobrý deň, údaje za rok 2018 k dispozícii nemáme. Pokiaľ ide o zmenu medzi rokmi 2016 a 2017, tak príjmy narástli o 4,5 % (pri 50 najväčších mestách spolu). Keďže výdavky rástli zhruba o tretinu "rýchlejšie" ako príjmy, došlo tým k avizovanému zhoršeniu bilancie bežných účtov. Mestá teda dokázali ušetriť resp. odložiť na kapitálové výdavky relatívne menej ako rok predtým. Aj preto ten nadpis blogu. Matej Tunega, INEKO
 
mínus indicator plus

 

Dobrý deň, Vami uvedený pomer (3,4 %) je relatívne malý preto, že štatistika zachytáva maturantov osemročných gymnázií, ktorí končili minulý rok a začínali v roku 2009, keď naozaj nastupovalo na osemročné gymnáziá oveľa menej žiakov ako v neskorších rokoch (osemročné gymnáziá zaznamenali rozmach najmä po roku 2009). Údaje, ktoré hovoria o tom, že vyše 10 % populačného ročníka chodí na osemročné gymnáziá, sa týkajú žiakov, ktorí nastúpili v neskorších rokoch a týka sa to najmä bratislavského kraja (v ostatných krajoch to zvykne s rezevou byť pod 10 %). Ešte k otázke týkajúcej sa 2 či 3-ročných odborov na gymnáziách. Ide o odbory, ktoré sú určené pre absolventov (typicky) stredných odborných škôl, ktorí ukončili štúdium bez maturity. Tieto krátke odbory na gymnáziách im umožnujú absolvovať všeobecne zameraný odbor a dorobiť si maturitu. V prípade záujmu možno celý zoznam škôl (gymnázií) s uvedenými dĺžkami jednotlivých ponúkaných odborov nájsť na webe NÚCEM.
 
mínus indicator plus

 

Dobrý deň, môžem potvrdiť, že je pravda, že absolventi aj štvorročných, aj osemročných gymnázií študujú typicky rovnako dlho (spolu 13 rokov). Je to tak "nastavené" už skoro 10 rokov.
 
mínus indicator plus

 

Dobrý deň, podľa nášho názoru v tom vôbec nemusí byť rozpor a rovnako môže mať rodič dobrú osobnú skúsenosť aj v prípade, ak jeho dieťa absolvuje štvorročné gymnázium. Práve uvedené štatistiky tomu nasvedčujú (podporujú túto hypotézu).
 
mínus indicator plus

 

Dobrý deň, je pravda, že približne 90 % základných škôl nedosahuje podľa ministerstva žiadne mimoriadne výsledky (MV), a preto je pri Narnii uvedený percentil 91, ktorý vypovedá o tom, koľko % škôl dosiahlo rovnaký alebo horší výsledok. Je to špecifikum ukazovateľa MV. Platí však, že pri výpočte celkového hodnotenia škôl (podľa výsledkov ich žiakov) samozrejme neberieme do úvahy percentil, ale pôvodnú hodnotu, teda, že Narnia mala v šk. roku 2016/17 MV na úrovni 0 eur na žiaka. Pokiaľ ide o inšpekciu, tá vôbec nevstupuje do výpočtu celkového skóre (bez ohľadu na to, ako dávno prebehla). V metodike na portáli uvádzame, ktoré ukazovatele vstupujú do výpočtu celkového hodnotenia. Napr. pri ZŠ sú to výsledky žiakov v Testovaní 5, Testovaní 9 a MV. Žiadne ďalšie ukazovatele. Keď si pozriete ukazovateľ Zdroje na žiaka, uvidíte, že pri Narnii uvádzame oveľa vyššie zdroje na žiaka v porovnaní s priemerom ostatných ZŠ (a to dlhodobo). Vidieť to dobre najmä vtedy, keď si zobrazíte graf (časový rad).
 
mínus indicator plus

 

Dobry den, dakujem za reakciu a aj za Vase data zaslane mailom. Pozrel som si ich a nejedna sa o tie iste data, ako mame k dispozicii my. Vy ste poslali intervalove data. My v blogu spominame, ze mame mikrodata - nemame teda intervaly, ale presne VZ za kazdeho pracujuceho v SR poisteneho v SP. Uz na zaklade toho vyplyva, ze sa nejedna o tie iste data. Nesedia vsak ani ciselne. Zatial co ja dokazem spocitat sucet VZ za zamestnancov (sucet hrubych miezd) za rok 2016 na urovni 19,98 mld. eur, vo Vami zaslanych datach je to 22,02 mld. eur (hovorim vylucne o zamestnancoch). Takyto rozdiel nie je vysvetlitelny zamestnancami silovych zloziek. Vy ste dostali tie data od IFP presne v podobe, v ktorej ste mi ich poslali? Alebo to uz je ciastocne spracovana verzia? Ak mate zaujem, navrhujem vam osobne stretnutie u nas v INEKO, kde by som Vas blizsie oboznamil s vypoctom. S pozdravom Matej Tunega spolupracovnik INEKO
 
mínus indicator plus

 

Do hodnotenia vstupujú okrem dlhu a bilancie aj záväzky po splatnosti, likvidita a dlhová služba. V záväzkoch po splatnosti je BB VÚC jednoznačne najhorší, v likvidite je tiež posledný a v dlhovej službe tretí od konca. Celú metodiku možno nájsť na portáli hospodarenieobci.sk.
 
mínus indicator plus

Iron Maiden   Iron Maiden

Ja som sa na koncerte Iron Maiden cítil bezpečne. Aj na množstve podobných. Snáď aj autor bol, ak použil takýto príklad, inak to nie je moc na mieste a férové.
12.01.2016 11:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ohrozovanie   Ohrozovanie

Pán Schutz píše, že "Jedna vec je, ako je možné, že doktor Peter Lipták neohrozuje pacientov svojím IQ." Stačí si pozrieť hodnotenia, ktoré uviedli používatelia portálu lekar.sk - zdá sa podľa nich, že práveže asi ohrozuje!
Reakcia k téme: Liptákov biznis
11.02.2015 11:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Melisko   Melisko

Melisko sa musi v hrobe obracat, ak toto cita.
 
mínus indicator plus

Matematika   Matematika

2,5 % = 200 mld. € 0,015 % = 10 až 15 mld. € ???
 
mínus indicator plus

Marketing pekny   Marketing pekny

a stavil by som sa, ze do najblizsich volieb Smeraci okukaju tieto finty a tiez si budu chciet podobne nahrabat body..
 
mínus indicator plus

Policajti   Policajti

Este stastie pri ich sikovnosti, ze neprevazaju vybusniny. A toto my platime z dani... Vyberanie pokut miesto pomahania..
 

1 >

Najčítanejšie na SME