Pondelok, 6. apríl, 2020 | Meniny má Irena

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: baker1
1 >
mínus indicator plus

slovníky slovo oplátka   slovníky slovo oplátka

obsahujú, ale označujú ho ako nárečové -:)))
 
mínus indicator plus

 

Dnes nikto nemôže povedať, čo bude o dva týždne, nie to, čo bude v polovici júna. Babiš potreboval upokojiť rodičov.
 
mínus indicator plus

 

SIR model je štandardný model používaný pri modelovaní epidémií, takže by som to IZP nevyčítal. Nie je ich poslaním vymyslieť nový model, ale aplikovať štandardný v lokálnych podmienkach. problém je samozrejme vo vstupných parametroch, ktoré sa odhadujú z dát známych v tom čase. kritizovať zlý odhad parametrov, keď máme o dva týždne viac údajov, nesvedčí o dobrom úmysle.
 
mínus indicator plus

 

ako som písal inde. zdroj je pre mňa typu zem a vek. anonymný autor, anonymná stránka (žiadne info o tvorcoch stránky)
 
mínus indicator plus

 

anonymný autor, žiadne info o správcoch stránky. taká odnož zeme a veku
 
mínus indicator plus

 

V Taliansku nezapočítavajú ľudí ktorí umrú mimo zdravotníckych zariadení (doma, v domovoch dôchodcov, kam už po pacientov ani nechodili). Reálne je tam omnoho viac na covid19
 
mínus indicator plus

 

prečo sa teda lietadlá považujú za ideálne prostredie na šírenie chorôb?
 
mínus indicator plus

 

nemusíš sa chváliť, že ti nemyslí
 
mínus indicator plus

a čo?   a čo?

keď môžem prísť do obchodu 7:00-9:00 a 12:00-22:00, prečo ma má zaujímať stav o 12:00? ak sa niekto v tom čase tlačí, jeho problém. prečo nepríde o 12:30 alebo o 13:00?
 
mínus indicator plus

nech otvoria   nech otvoria

aspoň uvidíme, ako to dopadne a o tri týždne sa môžeme prispôsobiť
 
mínus indicator plus

súhlasím s tebou   súhlasím s tebou

nízky počet nakazených nemáme vďaka Matovičovym blúzneniam o blackoute. máme ich preto, že sme zadok sveta, a preto oneskorené Pellegriniho opatrenia prišli včas.
 
mínus indicator plus

hlúposť   hlúposť

som senior a chodím nakupovať. Tvrdiť, že medzi 9:00 a 12:00 sú obchody prázdne je buď klamstvo alebo hlúposť. Už som stál pred obchodom, lebo bola naplnená kapacita obchodu. Verím, že nediscipliniovaní seniori chodia nakupovať mimo týchto hodín. Navrhujem jednoduché riešenie. Seniorom zakázať vychádzať z domu s výnimkou času, kedy môžu nakupovať. Čo sa týka pána Katriaka, jeho vystúpenia sú typu "obchody sa prispôsobia, ale my vykonštruujeme dôkazy, že je to hlúposť".
 
mínus indicator plus

ako hovorili naši dedovia   ako hovorili naši dedovia

dobre bolo koze, išla na ľad tancovať. neuvedomuješ si, že nízke počty pozitívne testovaných ľudí a minimum mŕtvych je tu práve kvôli tým obmedzeniam, ktoré tu máme. a najlepším spôsobom ako nastúpiť na cestu Talianska, Španielska, Francúzska, Británie, USA je tieto opatrenia opustiť.
 
mínus indicator plus

 

čo si predstavuješ pod takým že "pragmatik" Lebo presne to čo urobil, je pragmatické. Nebol zbytočne sentimentálny, osekal najväčšie náklady, perspektívne časti zachoval.
 
mínus indicator plus

nikto nie je bezrizikový   nikto nie je bezrizikový

to, že deti mávajú väčšinou bezpríznakový priebeh choroby neznamená, že nemôžu chorobu šíriť a rozhodne nie, že nemôžu ochorieť.
 
mínus indicator plus

 

ak sa pozrieš na Taliansko, Španielsko, Britániu, USA, tak zistíš, že urobiť potrebné opatrenia (zákazať socializáciu) nie je také samozrejmé.
 
mínus indicator plus

 

podľa mňa, hlavnou príčinou, prečo dnešná treska a iné šaláty nie sú také chutné, ako kedysi, je, že do nej nedávajú majonézu (vyrobenú z poctivých surových žĺtkov), ale nejakú jej náhradu. Keď sa pozriete napríklad na parížsky šalát, tak tá syntetická majonéza je taká biela, že určite okolo žĺtkov ani nešla.
 

1 >

Najčítanejšie na SME