Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Jozef Cernek (von Collavino)
1 >
mínus indicator plus

ďakujem   ďakujem

máte pravdu, celý čas som myslel na jednu vec a zabudol som ju napísať. V Komárne každý deň o tretej raz cinkne zvon Ondrejskej baziliky. Je to pripomienka obetí veľkého zemetrasenia. Zrovnalo zo zemou temer celé mesto. O desiatej ráno a o štvrtej popoludní priamo z radničnej veže husár zahrá Klapkov pochod.
09.07.2020 11:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

pekne   pekne

napísané. a pútavé. ďakujem
Reakcia k téme: Prečo Číňanom smrdíme?
03.02.2020 21:30 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ďakujem   ďakujem

Nadpráca, to je to slovo čo som hľadal a nenašiel. Keď sme boli minulý rok vyúčtovávať osobne strávili sme tam celý jeden deň. A boli sme prvý v poradí. Viete prečo? Pani úradníčka zisťovala po kanceláriách či k bločku z kasy (15€) nemá byť pripojený aj prijímový a náš výdavkový doklad! A nakoniec blahosklonne prehlasila: “ja vám to teda uznám...”
 
mínus indicator plus

nie, vôbec nie   nie, vôbec nie

Maximálna cena (vyšetrenie, konzultácie zákrok na oboch nohách najdrahšou metódou) spolu je 1800,-€ Laser niečo menej ako polovicu. Toľko som platil ja.
 
mínus indicator plus

áno,   áno,

je možné, že minimálne použité sa dali kúpiť aj pomerne lacno. Nie však hneď v čase platnosti zákona. Ja som vychádzal z reálnej skúsenosti, kupovali sme cca. 20 pokladní - fiškálna tlačiaren a tá bola najlacnejšia (prešovská firma) za 650,-€. Ále áno súhlasím s vašim argumentom, presné ceny neviem.
 
mínus indicator plus

blog si píšem   blog si píšem

ako svoj občasný denník. Už niekoľko rokov. Blogom som nikdy nič neriešil okrem svojho ventilu. Tolko odpoveď na otázku čo som chcel riešiť. Citalt z blogu: Tety z Bratislavy na našom predstavení nikdy neboli a ja celoslovenské meno naozaj nemám. A rozumiem, že nejaká forma mantinelov tu musí byť. Takže som sa cez to preniesol, ľuďom na FB vysvetlil, že nám sa proste za 500,- €, na ktoré máme s mojím menom nárok, neoplatí zabiť dva dni podávaním si žiadosti. Našťastie pätnásť rokov sú nám verní diváci a aj sponzori. Tety - je to len môj žargón. Tu dole je zvykom miesto pani hovoriť teta. Napr. v Lipt. Mikuláši je to vraj urážka. Určite to ale ja, tak ale nemyslím. A ano aj ja poznám veľa podujatí ktoré by neboli nebyť fondov. Všetka česť jeho zamestnancom. Ak ste si všimli, ja vysvetľujem, nespochybňujem ich rozhodnutie. A o čo mi šlo? O vydieranie... ale asi ste to v texte prehliadli. Príďte sa pozrieť na naše predstavenie.
 
mínus indicator plus

:)   :)

precitajte si prosim co pisem... nič sme nedostali, nič nechceme...
 
mínus indicator plus

vlastne nie   vlastne nie

Nakoniec to bol oznam o preplatku. Do systému som prispel 5430,- € a 145 mi vracaj. Ale aj keby som bol dlžník tak je to len zlým odhadom preddavkou. Takže naozaj neviem čo by to malo o komkoľvek vypovedať. ...
Reakcia k téme: Poslal som do VšZP
12.08.2018 13:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ani nesedela v aute   Ani nesedela v aute

Prechádzala cez prechod pre chodcov, vodič ju údajne vôbec nevidel...čiže z jej schopnosťami ako vodičky to nemá nič spoločné.
07.08.2018 9:02 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ďakujem   ďakujem

Blog má v sebe samozrejme istú dávku nadsázky. Brian nie je prvý psík ktorého vychovávame. Na cavaliera je ale prekvapivo živý, v skutočnosti ale veľmi učenlivý. Napriek nízkemu veku už ovláda základné povely a už aj celkom slušne rozumie všetkému čo sa od neho vyžaduje. Jediný vážnejší problém je, že na prechádzke musí byť stále na vôdzke, veľmi "akčne" reaguje na akékoľvek podnety a zatiaľ by nezvládol ostať pokojný za akýchkoľvek okolností.
26.01.2018 10:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

áno... súhlasím. Pevne verím že to presne tak ako popisujete bude. Služba bola reklamovaná celkovo 7 krát. V procese ukončenia zmluvy som trval na tom aby bolo v poznámke prečo ukončujem zmluvu.
Reakcia k téme: Otvorený list Telekomu
05.01.2018 14:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ďakujem za reakciu   ďakujem za reakciu

Vaše pochopenie textu sa trošku nestretlo s mojim úmyslom. Ak si všimnete nesnažil som sa o právnický výklad zmluvy a jej podmienok. Dokonca ani nenapádam dodávateľa služieb alebo jeho prístup k zákazníkom. Fakty sú prosté. Oni nedodávali službu za ktorú ja platím. Z mojej strany došlo k ukončeniu zmluvného vzťahu. Áno, pravdepodobne beží nejaká výpovedná doba. Čiže dodávateľ by mal pokračovať v dodávke služby a ja by som mal pokračovať v jej platení. Ak si všimnete text. Dodávateľ službu dodával 4 mesiace nekorektne a od 1. 1. prestal dodávať úplne. Ak teda platí nejaká zmluvná dohoda ani ja by som nemal add.1 platiť plnú sumu do 1.1. a od 1.1. mi nie je nič dodávané, pýtam sa za čo platím? Ešte raz ale opakujem, či je ich faktúra oprávnená alebo nie, nie je predmetom blogu. Rieši to ich právne oddelenie s mojím právnikom.
Reakcia k téme: Otvorený list Telekomu
05.01.2018 13:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

presne tak   presne tak

Ďakujem
Reakcia k téme: Otvorený list Telekomu
05.01.2018 13:29 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

standart znamena ze by mali   standart znamena ze by mali

dalej poskytovat sluzbu a ja by som mal dalej platit? Ak ano. Tak presne tu je problem. sluzbu neposkytuju.
Reakcia k téme: Otvorený list Telekomu
05.01.2018 13:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

mam, dik
Reakcia k téme: Kto je kto v posilňovni
28.01.2017 9:44 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

dik   dik

ale kde to je?
Reakcia k téme: Kto je kto v posilňovni
28.01.2017 9:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

hm   hm

Väčšinou nereagujem na diskusné príspevky, pretože každý má právo, aby sa mu nepáčil môj názor či štýl a hlavne, nevidím dôvod na poloanonymnú diskusiu. Tak isto chápem ak niekto nepochopí… tak ako v tomto prípade. Nie vždy je ľahké zodpovedať si na otázku, čo tým autor chcel povedať… Tento blog nie je o dopravno-bezpečnostnej situácii, ale uznávam, že to nie je z neho zrejmé. Reagujem však pre niečo iné. Z Tvojich vyjadrení nadobúda človek pocit, že si vodič. A ak áno, tak máme trošku problém. Nemyslím teraz úctu k starším a vôbec k človeku, to je problém celej našej doby, ale problém s predpismi.  Možno sa ja hlboko pletiem a ak áno, tak pôjdem vodičák v pondelok odovzdať, ale mám dojem, že odbočujúci  vodič motorového vozidla je POVINNÝ dať prednosť chodcom na prechode pre chodcov. Len tak mimochodom, mladý muž, tak ako mal zelenú vodič auta, , mali ju aj chodci a stále trvala. Ono to totiž tak funguje. I keď áno, je to tuposť a malo by sa to zrušiť. Akonáhle chodci nestíhajú prebehnúť cez cestu včas, mali by byť okamžite pozrážaní. Pre tento účel by kočíky s bábätkami mali byť opatrené pogumovanými konštrukciami, aby nám nedoškriabali laky na autách pri vykonávaní tohto trestu za pomalosť.  Milý Energetik, chcem Ti povedať, že svet nie je tak strašne zlý ako ho vidíš Ty. Trochu som si prebehol Tvoje diskusné príspevky a zdá sa, že mimoriadne rád negatívne reaguješ na čokoľvek (najmä ráno). Ak je to len tým, že sa odúčaš fajčiť a ráno máš krízu, tak dobre.  Ak je to ale niečím iným, možno je čas prečítať si niečo, čo Ťa napĺňa, aby si si neublížil.
Reakcia k téme: Spomaľte
19.09.2014 8:56 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Matica...   Matica...

Vždy, keď použijem názov tejto inštitúcie v blogu, tak sa do mňa pustí dav... Nejdem obhajovať seba, ani ju. Tak len fakty: Ak by nebolo Matice pred 20 rokmi, ja by som dnes nemal vzťah k divadlu a zrejme ani k folklóru. Ak by som pred desiatimi rokmi nezačal s Dramaťákom pri Matici, tak by asi stovka ľudí trávila svoj voľný čas inak... možno zmysluplnejšie, možno nie... Ťažko povedať. A to je pre mňa a pre Dramaťák Matica. ... O miliónoch neviem nič, je mi ľúto vašej straty. Muzikál Snehulienka a zopár trpaslíkov stál cca. 42 000 €, príspevok Matice slovenskej: 0 €, slovom nula euro. Príspevok štátu (MK SR) 800 €, zvyšok je z príspevkov sponzorov.
Reakcia k téme: Môj Dramaťák
23.05.2014 11:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

denne externe   denne externe

Pokiaľ ide o denné, resp. externé štúdium, ja na to nie som odborník, ale ak by nebola možnosť študovať cez víkend, tak ani ja, ani moji spolužiaci nemáme šancu. Cez týždeň sa musím uživiť (pracovať), je veľa ľudí, ktorí nemajú z rôznych dôvodov podporu od rodičov a ak nechcú ostať bez vzdelania, nemajú inú možnosť.
Reakcia k téme: Štúdium popri zamestnaní
23.01.2013 16:00 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

uplatnenie ...   uplatnenie ...

Pokiaľ ide o uplatnenie, tak je trošku širšie ako sa môže domnievať verejnosť. Ak aj vynecháme vedecké inštitúcie, múzeá alebo Maticu slovenskú, ešte stále nám ostávajú osvetové vzdelávacie centrá v každom meste, sociálna a kultúrna sféra, najmä pokiaľ ide o mestá či regióny. Poradenstvo či už v zachovávaní kultúry, ale aj v jej rozvoji. Etnológia môže byť zaujímavá aj z hľadiska obchodu. Tradícia, alebo výchova nás vždy nejako smeruje a inak reaguje Komárňan, inak reaguje Žilinčan na jeden, hoc aj obchodný podnet, veď si len vezmite Vianoce alebo sviatky všeobecne. No a nezabúdajme najmä na to, že sme integrovaní do EU, kde jednou z našich povinností voči našim deťom je zachovávať našu minulosť, ale hlavne našu súčasnosť, tu má etnológia širokú škálu pôsobenia. A potom etnológov zas tak veľa nie je. My, ak sa nám podarí skončiť všetkým, budeme štyria. Ďalší rok nikto, rok pred nami tiež nie. Denných nie je o mnoho viac. Čo je to v porovnaní napr. s troma stovkami farmaceutov každý rok? Viac nájdete tu: http://ketnoffukf.weebly.com/u...
Reakcia k téme: Štúdium popri zamestnaní
23.01.2013 15:59 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME