Štvrtok, 9. júl, 2020 | Meniny má LujzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Kuzma Vorožejkin
1 >
mínus indicator plus

Robo,   Robo,

počkaj ešte a neunáhli sa. Vyzrieš a Tvoj čas ešte príde. Ja Ti verím.
 
mínus indicator plus

Myslím,   Myslím,

že francúzsko - americký konflikt sa "tak nejako" urovná, alebo aspoň sa otupia jeho ostré hrany. Ale Putinovo úsilie o narušenie jednoty aliancie bude mať úspechy, kým v Turecku bude pri moci Erdogan. To je trójsky kôň Ruska v NATO.
 
mínus indicator plus

Všímajte si,   Všímajte si,

že Kaliňák sa potichu stiahol z politiky, z médií, z verejného života. Zrejme sa spolieha, že zíde z očí, zíde z mysle. Chce prečkať, až sa tá špina ponad jeho chrbát prevalí. No a keď to vo voľbách dopadne dobre, zdvihne hlavu.
 
mínus indicator plus

OK,   OK,

ale obávam sa, že do výbavy politika na Slovensku patrí nemať svedomie.
 
mínus indicator plus

Ty   Ty

žiješ v Česku, asi v Prahe, je to zrejmé z Tvojej slovenčiny - na druhú stranu, Češi... Ale to len tak BTW, Vďaka za zaujímavý a výborný link! O úlohe vlasovovcov som už predtým počul z ústneho podania, teraz prvý raz vidím niečo napísané.
 
mínus indicator plus

Asi   Asi

by tomu zlatu bolo najlepšie v Moskve, však pán poslanec Fico? Aj predseda Národnej rady by tento návrh iste podporil. Keď už chcete vytrieť zrak neprajníkom, čo tvrdia, že zlato by ste rozkradli na Slovensku. No fuj!:)
 
mínus indicator plus

Pán Droppa,   Pán Droppa,

v princípe s Vami súhlasím. Ale problémom blogu je bohužiaľ aj to, že jeho hlavnou postavou nie je Miroslav Válek, ale Jozef Sitko. Inak podať pravdivý obraz takej zložitej osobnosti ako bol Miroslav Válek je nesmierne ťažká úloha. Sitko na to nemá, asi preto ten blog vyznel tak rozpačito. Myslím, že poctivým pokusom podať svedectvo o M. Válkovi ako o básnikovi a politikovi je dvojdielny dokument RTVS "Válek", reprízovaný nedávno na Dvojke. Mimochodom, bežal aj v kinách, aj u vás v Mikuláši, možno ste ho videli. Teraz faktická poznámka adresovaná p. J. Sitkovi: nevymýšľajte a netárajte aspoň v jednej veci: K 50. výročiu vzniku Československa nepribudol do názvu štátu prívlastok federatívny. 28. 10. 1968 bol prijatý ústavný zákon o československej federácii, ktorý vstúpil do platnosti 1. 1. 1969. Štát sa však aj naďalej volal Československá socialistická republika. (Od r. 1960 do r. 1990, keď sa premenoval na Česká a Slovenská federatívna republika.) Keď dokážete popliesť takúto "maličkosť", tak ktovie čo ešte...
 
mínus indicator plus

Že   Že

chcú urobiť priestor pre mladých a dať ich na predné miesta kandidátky. No fajn, takže už aj mladých chcú zaúčať do tajov maďarského nacionalizmu v orbánovskom prevedení?
 
mínus indicator plus

Nie,   Nie,

neočistia sa, zabudni. Orbán to financuje, takže nedovolí. Píšem to, aj keď by som bol rád, keby som sa mýlil.
 
mínus indicator plus

Potenciálny problém   Potenciálny problém

Pokiaľ Andruskó svoje tvrdenia nebude schopný dokázať, alebo ak sa nepreukážu nezávislým vyšetrovaním, tak to bude pre prokurátora v procese s Kočnerom problém. Šikovný Kočnerov obhajca môže spochybniť dôveryhodnosť Andruskóa aj pokiaľ ide o jeho tvrdenie, že vraždu Kuciaka si objednal Kočner. Obžaloba sa zakladá na Andruskóovom tvrdení. Neviem, či výlučne len na tom. Alena Zs. zatiaľ mlčí ako partizánka. Ak neprehovorí aj ona, celá obžaloba môže spadnúť pod stôl.
 
mínus indicator plus

 

A to je všetko???
 
mínus indicator plus

To   To

asi vedia, ale nie radoví zamestnanci s najnižšími mzdami, ale vrcholoví manažéri.
 
mínus indicator plus

Veru,   Veru,

Blanár je Ficov služobník. Vlastnú politickú osobnosť nemá, alebo ak ju má, úspešne ju zatajuje a podriaďuje Ficovi. Obrazne povedané, keby Fico prikázal, Blanár si sadne holým zadkom na rozpálenú platňu. To by bolo na smiech, ale takíto ľudia aj po voľbách podržia Fica (plus napr. Glváč, Tomáš...) a Pellegriniho prienik na špičku Smeru sa nebude konať.
 
mínus indicator plus

Takže   Takže

Fico sa stal bezdomovcom. Možno ho ešte uvidíme predávať Nota Bene. Obklopeného ochrankou, samozrejme.
 
mínus indicator plus

 

Korupcia nie je len špecifikom kapitalizmu. Mali sme ju tu aj v období tzv. socializmu, najmä v období tzv. normalizácie. Prípady sa pochopiteľne nemedializovali ak išlo o "našich" ľudí. Pred súd išli ľudia, ktorí to robili príliš okato a nesofistikovane (Babinský). Jeden z hlavných aktérov (Colotka) bol odsunutý do funkcie veľvyslanca v Paríži, Vtedajší francúzsky prezident Mitterrand odďaloval pre neho agrément nezvyčajne dlho a v súkromí sa vraj mal vyjadriť, že on má svojich zlodejov dosť. Naši súdruhovia sa v korupčnom správaní usilovne učili od sovietskych súdruhov. Hlbšie do histórie si vezmi napríklad renesančnú Florenciu. Myslíš, že za takých Mediciovcov korupcia nekvitla? Odkiaľ bral Macchiavalli inšpiráciu pre svoje diela? Ešte hlbšie v histórii, myslíš, že korupcia nekvitla v Aténach alebo v Ríme? Korupciu sa podarí dočasne zastaviť alebo potlačiť, ak vznikne dostatočne silný tlak zdola. Inak sa štát rozkladá a odumiera. Aj Kvasnica nás varuje... Sorry, 3/3
 
mínus indicator plus

 

Súhlasím s Vami pán Martos a oceňujem, že ste nezostali len číslom. Obávam sa, že to, čo píšete v poslednom odseku sa nikdy nestane. Tu sa nebude posudzovať podľa "zásluh" jednotlivca. Treba pracovať na zmene systému, ako hovorí dr. Kvasnica.
 
mínus indicator plus

Týmto   Týmto

asi na Jágra dobrý dojem neurobí.
 
mínus indicator plus

Že vraj "sa trafil"   Že vraj "sa trafil"

S nabitou pištoľou, nie? Ty si Slovák?
 
mínus indicator plus

Aha,   Aha,

tebe a iným čitateľom budú akurát tak predkladať dôkazy. Výboru na kontrolu BIS áno. Ale ako hovoria bratia Česi, čti a věř sobě. Vyber si.
 
mínus indicator plus

A   A

kedy sa niečo podobné podarí slovenským tajným?
 

1 >

Najčítanejšie na SME