Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: tab
1>
mínus indicator plus

 

Otec Maroš, krásne ste to napísali, aj mne sa tento film veľmi páči. A František je priam očarujúci... Ďakujem.
17.06.2019 21:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Neskoro, ale predsa   Neskoro, ale predsa

Neskoro, ale predsa sa mi podarilo sadnúť k počítaču a prečítať si aj Vaše posledné príspevky, otec Maroš! A tento sa mi veľmi páči, lebo je objektívny a MÚDRY. Ďakujem a teším sa na Vaše ďalšie reakcie. Rada ich čítam.
22.01.2019 22:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Otec Maroš, práve si píšem rozjímania na večeradlo podľa sv. Brigity Švédskej a je mi do plaču, ako sa nám (teda skoro všetkým) žiada za každú cenu zabávať...
 
mínus indicator plus

Pán Javor,   Pán Javor,

blogy čítam málo a ešte menej reagujem. Preto ani Vás neviem zhodnotiť, ale Váš príspevok sa mi páči a aj mi "sedí". Vďaka za napísanie.
06.01.2018 19:25 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vieš, čo ma zabolelo?   Vieš, čo ma zabolelo?

Ako ľahkovážne až drzo si znevážil svojho Boha tým, že si jeho meno použil ako vulgárne citoslovce. Nie som si celkom istá, či chápeš, o čo mi ide, ale určite sa dnes, na veľký sviatok Panny Márie pomodlím aj za Teba.
 
mínus indicator plus

Pán Vilček,   Pán Vilček,

v jednom predsa len s Vami súhlasím: že toto je naozaj trest (teda jeho začiatok) od Boha - Trojjediného Boha, lebo sme svoju vieru predali za "misu šošovice". To len voľne citujem slová Panny Márie. Ale Ona ešte dodáva, že až bude v Európe tiecť krv, časť vlažných a skazených kresťanov sa spamätá a budú prosiť Boha aj ju o pomoc, ako si zachovať život tu a hlavne vo večnosti.
27.01.2016 23:06 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vianočné koledy milujem,   Vianočné koledy milujem,

preto ma úprimne potešil tento Váš príspevok, pán Vilček. Ba dokonca sa stalo to, čo sa mi ani nesnívalo - totiž že ich raz budem aj ja sama spievať v našom kostolíku Ježiškovi a Panne Márii. (Ale Bohu nič nie je nemožné...)
 
mínus indicator plus

Ďakujem, pán Mikloško,   Ďakujem, pán Mikloško,

za veľmi pekný príspevok! Aj za to, že stále nestrácate chuť podeliť sa - hoci viete, že reakcie budú aj také, aké sú...
18.08.2015 9:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Samolom 1, odpoviem Ti nepriamo:   Samolom 1, odpoviem Ti nepriamo:

Keď som sa pripravovala na vstup do katolíckej Cirkvi, chodila som sa modliť do rómskej komunity. Raz mi pán farár povedal: "Viem, že sa za nich modlíte. Ale už ste im to niekedy aj povedali?" - "Nie, nikdy. Nepovažujem to za potrebné, veď dôležitá je iba tá modlitba." - "Tak im to povedzte, lebo takto budú považovať dobrá, ktoré prichádzajú po vašej modlitbe, za samozrejmosť a nikdy sa nenaučia Bohu ďakovať."
 
mínus indicator plus

Veľmi pekne Vám ďakujem, pán Mikloško,   Veľmi pekne Vám ďakujem, pán Mikloško,

že ste si toto milé stretnutie s deťmi nenechali len pre seba! Teším sa, že ste stále ten istý...
Reakcia k téme: Deti v parlamente
15.05.2015 15:55 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Milý hornet,   Milý hornet,

ešte odpisujem, lebo nechcem vyzerať ako tá, ktorej došli argumenty. K tomu, aby sme mali úzky vzťah s Bohom, netreba veľkú vedu. Tá je práve na prekážku (slová Panny Márie, ale aj ja sa s nimi stotožňujem). Treba len veľkú túžbu spoznať ho. Aspoň takto to funfovalo v začiatkoch môjho hľadania Boha. Myslím si však, že je to všeobecný spôsob, ako s ním nadviazať kontakt. "... más to empiricky otestované?" V Slovníku cuzdích slov znamená empirický založený na skúsenostiach, skúsenostný. Takže môžem smelo povedať, že to mám empiricky preverené. Či už dôsledky modlitby, či poznanie satana a to ani nehovorím o poznaní Boha... Cítim sa vlastne po duchovnej stránke veľmi bohatý človek, preto by som chcela aj druhým niečo z tohto bohatstva podarovať. Možno dnes je to len také maličké "prťavé" semienko sem-tam nejakému blogerovi.
 
mínus indicator plus

Ďakujem, samolom 1,   Ďakujem, samolom 1,

ale skutočne neviem, ako by sme sa aspoň trocha "zjednotili" v názoroch aj pojmoch. A to isté by som mohla napísať aj hornetovi. Ja to radšej zverím tomu - pre vás - nedefinovateľnému a netestovateľnému Bohu. A ešte zo všetkého najradšej Panne Márii. Myslím, že teraz to beriete (obidvaja) z mojej strany ako jasnú provokáciu. Ale nie je to tak. Len chcem dať z toho, čo už pre mňa je jasné a celkom bezpečné.
 
mínus indicator plus

Ďakujem hornet, že si na mňa zareagoval.   Ďakujem hornet, že si na mňa zareagoval.

Takto ma fakticky - ale v dobrom - nútiš ešte niečo napísať. Citujem Ťa: Neviem sice odkial beries moju udajnu "zurivost na vsetko, co sa tyka Boha". Nuž, troška som sa "poprechádzala" po Tvojich posledných príspevkoch a tie sú pekne prešpikované všetkým možným, len nie láskou k ľuďom, ktorí uverili v Boha a aj ho milujú. Znova Ťa citujem: Tvoj prispevok je navyse plny nedefinovanych cudnych pojmov a netestovatelnych tvrdeni. A "nemusíš mi odpisovať, len sa skús zamyslieť nad mojimi slovami". Pokúsim sa teda byť celkom zrozumiteľná. Keď cítime hnev, a to predovšetkým na Boha, alebo sa mu dokonca poddáme a bojujeme verejne proti nemu (čo sa stalo Tebe), vtedy v nás nevládne Boh, ale satan. Ak máš naozaj seriózny záujem zamyslieť sa nad sebou, prečítaj si moje doterajšie príspevky. Nepíšem až tak dlho, dá sa to zvládnuť. A možno potom si opravíš mienku aspoň o časti tých otrasných katolibancov. Pridávam modlitby.
 
mínus indicator plus

Hm,   Hm,

milý hornet, už som dlho nebola na blogu, preto reagujem na tvoj príspevok dosť neskoro. Ale pána Mikloška si vždy rada prečítam. Tak ma napadlo, že tvoja zúrivosť na všetko, čo sa týka Boha (hovorím o Trojjedinom Bohu) je dobré znamenie! Ver mi, prosím ťa. Lebo od hnevu k Láske je vždy len kúsok, ale od ľahostajnosti k Láske je veľmi ďaleko. Keď však Boh je Láska, kto sa ukrýva za tvojím hnevom? Nemusíš mi odpisovať, len sa skús zamyslieť nad mojimi slovami.
 
mínus indicator plus

Máte pravdu, pán Mikloško,   Máte pravdu, pán Mikloško,

vo vete : "Prešla som aj cez reinkarnáciu, tak viem, o čom hovorím," som to nedomyslela. Takže opravujem sa: "Prešla som aj štúdiom reinkarnácie..." No keď už píšem, tak pridám aj osobnú skúsenosť. Nestačilo mi 7-ročné veľmi usilovné štúdium ezoterickej literatúry, celou dušou som túžila aj "poznať, čo som bola v minulých životoch" a ako to raz bude v nebi! Že som vtedy bola doslovne ponorená v ťažkých hriechoch, mi ani len neprišlo na um! Ako som už písala, po abortuse nasledovali ďalšie "kiksy". A toto bol jeden z nich! Študovala som tie knihy a túžila po poznaní Boha ako... Napadá ma len slovo "šialenec". Ako ten, ktorý už dlho umiera smädom a zrazu narazí na úžasnú zásobáreň vody! Že pijem vodu otrávenú, mi povedala iba priateľka katolíčka, no tú som - ako inak - vysmiala. Zážitky, po ktorých som tak túžila, sa nakoniec dostavili, ale celkom inak, ako som si ja predstavovala! Bola to hrôza nad hrôzy, lebo zlí duchovia sa už nemaskovali a mňa to všetko bezmála stálo život! No Pán Ježiš videl, že moja túžba po Bohu bola čistá a prišiel mi na pomoc. Bolo to súčasne hrozné, ale aj niečo nádherné - zažiť JEHO LÁSKU, KTORÁ SA NEDÁ SLOVAMI VYJADRIŤ, aj UZDRAVENIE ZO ZAČÍNAJÚCEJ SKLERÓZY MULTIPLEX (takto to písomne diagnostikoval neurológ). Tiež mi dal úžasné poznanie duchovných vecí... Celé to zhrniem tak, že učenie o reinkarnácii je v ostrom rozpore s kresťanstvom, a teda aj v ostrom rozpore so spásou! Je to čistý chyták diabla. Viac Vám písať o tejto téme nebudem takto verejne - necítim to tak. Viem, že Vám sú tieto skutočnosti úplne jasné, skôr som sa rozpísala pre nejakých náhodných čitateľov. Lebo nikdy nevieme, kedy a ako si nás môže Pán použiť... O mojom dramatickom obrátení som napísala aj svedectvo. Čítalo ho zopár ľudí, hlavne kňazov, ale aj Mons. Zvolenský, ktorý mi písomne zaň poďakoval (takže asi v ňom hlúposti neboli).
Reakcia k téme: Poreferendové myšlienky
12.02.2015 14:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Milý steste,   Milý steste,

zaujal ma tvoj názor, tak som si dala tú príjemnú "námahu" a prečítala 20 tvojich posledných príspevkov. Uľavilo sa mi, lebo všetky sú písané v tej istej línii. Lebo mnohí diskutujúci sú ako lístie vo vetre... Mňa oslovil najviac ten, kde píšeš o ženách, ktoré boli na potrate. Citujem: "Poznám aj ženy, ktoré boli na potrate. Je len otázka času, kedy sa im to vráti ako bumerang. Normálna trpí od začiatku, tie otrlejšie a bezcitnejšie neskôr." Text ešte pokračuje ďalej, no tu sa chcem pristaviť. Aj ja som jednou z tých, čo boli na interrupcii niečo po tridsiatke. Moje dôvody boli úplne banálne. Ale žili sme v komunizme, kde to bolo "normálne" a keďže som nemala žiadnu vieru, nemala som ani žiadne zábradlie, o ktoré by som sa mohla oprieť. Alebo aj inak: nevidela som v živote žiaden maják. Manželovi - nepraktizujúcemu katolíkovi - to bolo vtedy jedno. No už po prebudení z narkózy som neomylne cítila, že sa stalo niečo strašné. A hoci som si vtedy vôbec nebola vedomá vraždy, v mojej duši niečo zomrelo. Teda nezomrel len ten chlapček (neskôr som mu dala meno Kamil), ale zabila som aj Boha v sebe. Aj môj vzťah k manželovi sa zmenil ďaleko k horšiemu. Cítila som k nemu až nenávisť, najmä preto, že ma neodhováral! Dnes viem, že diabol opäť raz oslavoval veľké víťazstvo. Vstupná brána pre jeho pôsobenie už bola otvorená dokorán... Je mi celkom jedno, či to niekoho vytočí alebo nie. Už som dosť stará na to (64), aby som o veciach, v ktorých mám jasno, hovorila bez obalu. Toto je len jeden fragment môjho života, ale významný. Nasledovali ďalšie "kiksy"... Ale ako som napísala v predchádzajúcom príspevku, Boh má svoju pedagogiku. Opakujem sa: On nikoho nevylúčil zo svojho milordenstva - zo svojho milosrdného plánu spásy. Lebo práve toto obrovské vnútorné utrpenie mi postupne pomohlo zorientovať sa v mojom zdevastovanom duchovnom živote. Ako správne píšeš, steste, celá genderideológia je zameraná práve na skazenie duší! A najlepšie sa to môže podariť práve u malých detí! Ony sú ako tá tvárna hlina... Teda ak zabijem svoje nenarodené dieťa, ukrižovala som vo svojej duši Boha a naopak, veľmi posilnila vládu Zlého. Preto sa mu aj tak darí manipulovať pomaly s celým ľudstvom. Je mi veľmi ľúto tých ľudí, ktorí sa smejú z viery a veriacich. Pomôžem si slovami Panny Márie, ktorá už veľakrát pri svojich zjaveniach po celom svete hovorí aj toto: "Najviac duší je v pekle tých, ktorí v peklo a diabla v živote neuverili!" Mnohí totiž v Boha aj veria, ale nepoznajú Bibliu, alebo ak aj poznajú, neveria slovám samotného Ježiša. (Prešla som aj cez reinkarnáciu, tak viem, o čom hovorím.) Určite teraz nečakám nejaké bombastické obrátenie blogerov, skôr naopak: veľké podráždenie. No je to dobrá reakcia. Z vlastnej skúsenosti viem, čo píšem. A vždy, keď reagujem na nejaký príspevok, cítim, ako sa mám za toho človeka (alebo skupinu ľudí) modliť. V tvojom prípade to však bude modlitba vyjadrujúca vďačnosť! Že si si to bohatstvo skúseností a zdravých názorov, ktoré verejne prezentuješ, nenechal len pre seba. Lebo dobro nerastie úmerne so zlom. O dobro treba urputne bojovať. Vďaka.
Reakcia k téme: Poreferendové myšlienky
09.02.2015 13:11 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Aj ja Vám ďakujem.   Aj ja Vám ďakujem.

Napísali ste veľkú pravdu o stave našej spoločnosti.
Reakcia k téme: Poreferendové myšlienky
09.02.2015 12:01 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Milá pistácia,   Milá pistácia,

nedal. A ani ma to netrápi. S láskou tab.
Reakcia k téme: Poreferendové myšlienky
08.02.2015 15:46 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Moja malá pistácia,   Moja malá pistácia,

budeš sa asi čudovať, ale Boh mi dáva v duši poznať Tvoju zatrpknutosť, ale aj túžbu po pravde! A to je naozaj dobré znamenie. Buď si istá, že Boh veľmi dobre počúval. No ako som toho bola svedkom osobne pred Úradom vlády pri sviečkovej manifestácii, nepočula som tam nikoho s mikrofónom, aby verejne prosil nášho Boha - teda Pána Ježiša o pomoc! Už chápeš?! Aj ja mám bolesť. A to hlavne pre toto... No neboj sa, bude pomáhať každému, kto ho o to poprosí. Takto mi to v duši v poslednom období už viackrát povedal. A šťastný, kto kto bude prosiť o pomoc aj Svätú rodinu! V žiadnom prípade nie som nabrúsená voči inak orientovaným ľuďom; Pán Ježiš ma jasne poučil, že aj oni sú jeho milované deti a nikoho nevylúčil z plánu spásy. Aj keď teraz tápu v ťažkých hriechoch. Ešte sama neviem, ako by som im ja osobne mohla a mala pomôcť, ale určite modlitba s láskou sa u Boha nikdy nestratí. No chce to aj veľa trpezlivosti, keď sa nám bude zdať, že veď aj tak sa nič nemení, ba práve naopak, že víťazí Boží nepriateľ. Taká je ale Božia pedagogika a takto to vysvetľuje aj sama Panna Mária. Túžim ti vyprosiť dotyk Božej lásky.
Reakcia k téme: Poreferendové myšlienky
08.02.2015 13:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Otec Maroš,   Otec Maroš,

veľmi pekne, múdro aj aktuálne ste to napísali. Vďaka!
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME