Nedeľa, 23. február, 2020 | Meniny má Roman, Romana

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Vanity Fair
1 >
mínus indicator plus

 

Pedagogických pracovníkov je 80, takže 31 z nich v štrajku určite ohrozuje výuku na fakulte. Navyše sú v štrajkovej pohotovosti samotní študenti, ktorí sa postavili jednoznačne na stranu Bielikovej a štrajkujúcich pedagógov, takže ak by aj tí neštrajkujúci prišli po začiatku semestra na hodiny, pravdepodobne nájdu auly prázdne.
 
mínus indicator plus

 

Slovenské malomeštiactvo sa prejavilo v plnej paráde. Aspoň niečo v tých Nových Zámkoch mohlo byť zaujímavé, keďže tam nič okrem panelákov nie je.
 
mínus indicator plus

 

Príde mi to strašne málo, 7-10 rokov za zabitie. Dajme tomu, že dostanú 8 rokov, po 4 rokoch môžu ísť na podmienku von z chládku.
 
mínus indicator plus

 

a nejaké trestno-právna zodpovednosť vyvodná nebude?
 
mínus indicator plus

 

Ja mám s kuriérmi len pozitívne skúsenosti, a keď vidím, naložený náklaďák aj ťažkými veľkorozmernými balíkmi s práčkami a televízormi /nie každý si objednáva cez internet knižky či kozmetiku), tak ich úprimne ľutujem. Z rozprávania s nimi viem, že za deň majú bežne rozniesť okolo 100 zásielok a za každú nedoručenú majú zrážky z platu, takže klientov, ktorí neboli na dohodnutej adrese v dohodnutý čas ešte večer o deviatej naháňajú. Ďalšia vec je, že ich zamestnávatelia nútia pracovať často na faktúru (takže si musia viesť aj účtovníctvo a podávať daňové priznanie), prípadne v niektorých spoločnostiach musia mať aj vlastné auto. Potom sú tu mnohí "večne nasratí" zákazníci, ktorým doručujú zásielky. Suma sumárum: Kuriéri sú najväčší chudáci, nečudujem sa, že ich prácu nikto nechce robiť a po pár mesiacoch odchádzajú robiť radšej niečo iné.
 
mínus indicator plus

 

"Pri nadmernej konzumácii môžu byť proteíny nebezpečné a spôsobovať riziko vážnych chorôb vrátane rakoviny, srdcových ochorení, ochorení obličiek a pečene." - no toto tvrdenie ma z celého článku najviac zaujalo, keďže som sa s ním nikdy nestretol. Čítal som, že príliš veľký príjem bielkovín môže viesť k dehydratácií (čomu sa dá zabrániť pitným režimom) či k tráviacim ťažkostiam. Ale rakovina a kardiovaskulárne problémy? Silne pochybujem.
 
mínus indicator plus

 

Investor nechcel rušiť stredový pás zelene, ten je predsa plánovaný pre električku. Investor prezentoval rušenie parkovacích miest v tých dvoch pruhoch, kde sa teraz parkuje + zriadenie zopár nových parkovacích miest na úkor zelene po krajoch vozovky ako čiastková náhrada za tie zrušené. Obyvatelia okolitých domov sa búrili, pretože už teraz je parkovacích miest málo a parkovať priamo pred domom je posvätné právo každého majiteľa automobilu.
 
mínus indicator plus

 

ďalšie zaujímavé čítanie o Tichom https://www.etrend.sk/trend-ar...
 
mínus indicator plus

 

Kultúra bola vždy na chvoste záujmu Slovákov, hoci sa radi tvárime ako kultúrny národ... V tomto sme vždy zaostávali bohužiaľ za Čechmi, Maďarmi, Rakúšanmi či Poliakmi...
 
mínus indicator plus

 

Na začiatok by bolo dobré skresať samosprávu, a to zlúčiť kompetencie kraja a mesta do jedného ako je to v Prahe a počet 22 mestských častí znížiť aspoň na polovicu...
 
mínus indicator plus

 

Fiktívne práce musel niekto objednať, tu nejde o kontrolu prác a faktúr, ale o to, že to musel niekto celé vymyslieť a zorganizovať. Bez krytia na najvyšších miestach BSK (Droba?) by sa do takýchto ľahko dokázateľných podvodov nikto nepustil.
 
mínus indicator plus

 

Pozemok, po ktorom má viesť električka pred SND patrí SND, resp. MK SR. To by ma zaujímalo, ako chce mesto s J&T viesť električkovú trať ns cudzom pozemku. Pod povrchom až ku kaskády sú pozemné garáže SND pre ich zamestnancov, takže zapustiť trať pod zem nie je možné.
 
mínus indicator plus

 

Vôbec mi to nepríde premrštená suma. 1) Postavila sa nová 5 podlažná budova a niekoľko ďalších sa ich rekonštruovalo. 2) Kompletné rekonštrukcie historických budov sú drahšie ako ich zbúranie a postavenie repliky. 3) Súčasťou komplexu je aj nádvorie a námestie. 4) Ide o objekty našej najreprezentatívnejšej verejnej galérie, nie o obytný dom. 5) V cene sú aj interiéry, technológie a vybavenie technikou (výstavné priestory, kinosála...), nábytok v kanceláriách, zeleň na nádvorí a na námestí, takže nejde o sumu za hrubú stavbu
 
mínus indicator plus

 

Kornélia Dimičová - špeciálna ceny poroty Národného podnikateľského centra 2014 https://www.youtube.com/watch?...
 
mínus indicator plus

 

je na materskej, myslím, že 48 hodín bez maléfo dieťaťa je dostatočne silný tlak pre matku
 
mínus indicator plus

 

A jedna švédska ministerka pred pár rokmi odstúpila, lebo si z repre fondu kúpila čokoládu pre seba. To nie je vtip, ale fakt sa to stalo.
 
mínus indicator plus

 

Prvú by mali zatknúť Maruniakovú. To je malá ryba, malo by to ísť rýchlejšie ako pri "Opičke", ktorá má stále silné politické krytie.
 
mínus indicator plus

 

Ďalší pokus o mecenášsky klub? Koľký už v poradí? Nestačilo fiasko s Opera klubom za riaditeľovania O. Šotha?
 
mínus indicator plus

 

Vôbec netreba búrať Nový most. Stačilo by upraviť ten priestor od Dómu k Vydrici, ktoré sú veľmi zanedbané.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME