Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Lunarka
1 >
mínus indicator plus

Aké   Aké

hlboké myšlienky aj od autorky, aj od Janky R. i. Magdy K., takmer privádzajúce k slzám, sobota večer, ja za počítačom, muž v práci, detí roztratené po svete, ktoré tiež ukrývajú vo vreci myšlienky na domov... , v snahe všetko stihnúť... a potom príde staroba a človek príde na to, že najdôležitejšou hodnotou okrem adresy je protipól, ktorý dotváral celok domova. Poďme radšej k veselšej téme... prajem všetkým pekný večer.
 
mínus indicator plus

Tu   Tu

je výstižne opísaná minulosť a prítomnosť..., prečo by mali byť Slováci hrdí: http://prorok.blog.pravda.sk/2...
 
mínus indicator plus

Nostalgie   Nostalgie

je vynikajúca reštaurácia v srdci Spišskej Novej Vsi už niekoľko rokov. Príjemná atmosféra, milí personál, normálne ceny... jedlá, vína, dezerty, všetko ulahodí aj najnáročnejšiemu zákazníkovi. Oplatí sa prísť znova... a znova.
 
mínus indicator plus

Jeseň   Jeseň

je nádherná maliarka, maľuje všetkými farbami... život v prírode, príroda v živote. Ďakujem za sprostredkovanie krásneho kúta Slovenska.
Reakcia k téme: Poslepiačky na Rakytov.
20.10.2014 20:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pravdivý a smutný   Pravdivý a smutný

blogový príspevok. Zdravotná sestra je krásne povolanie, ba priam by som povedala poslanie, pretože sestra musí byť viac empatická, milšia, pokojná, pretože pracuje so živým tvorom. Bohužiaľ, to čo sa udialo v zdravotníctve nemá obdobu v žiadnom štáte. Situácia krásne opísaná na: http://prorok.blog.pravda.sk/2... Aj tak vám držím palce.
19.10.2014 11:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Zdravie   Zdravie

si človek cení až vtedy, keď ho stratí... . Zdravie má nevyčisliteľnú hodnotu, naozaj. A stačí tak málo, spomaliť tempo, započúvať sa do svojho vnútra a ono samo napovie, ako ďalej, akým tempom a ktorým smerom... aby bol človek šťastný, spokojný a zdravý.
Reakcia k téme: Už stačí
15.10.2014 18:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ďakujem   Ďakujem

...za jemný dotyk s kostolom, uličkami, života v ňom prepletených navzájom slovami čistej duše. Krásny večer.
Reakcia k téme: Striehnutie na tretí deň
14.10.2014 19:08 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Odborne   Odborne

sa k opísanému problému vyjadriť neviem, ale pre vás by to mal byť signál "nevrátiť sa". Jednoducho hneď na začiatku ste naďabili na problémy (tak typické pre Slovensko a Slovákov) a tak asi aj napriek zhoršujúcemu sa zdraviu otca bude pre vás lepšie, ak si budete aj naďalej vychutnávať írske raňajky, vzduch, vodu a štedrejšie životné prostredie. Prajem správne rozhodnutie.
14.10.2014 8:29 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Príjemné   Príjemné

bolo sa dnes ráno, keď sa slnko derie spoza mrakov, aby nám spríjemnilo deň, poprechádzať sa nostalgickými zákutiami poľských parkov. Krásne, tiché, samotné... a predsa spojené jemnými niťami so všetkým, so všetkými, so životom. Ja tvrdím, že všetky ročné obdobia sú krásne, majú svoje čaro, ale jeseň je najfarebnejšia. Pekný deň všetkým.
 
mínus indicator plus

Príspevok   Príspevok

na blogu bol naozaj kúskom Estónskeho raja. Taký nepoškvrnený, ľudskou rukou nezničený. Aj fotky pekné... .
 
mínus indicator plus

Otázne je,   Otázne je,

kto padol na hlavu. O Slovákoch je dávno známe, že nevedia diskutovať, čo potvrdzuje aj tvoja reakcia. Zvyčajne sa diskutuje o blogu, nie o jednom slovíčku z blogu alebo komentára... .
Reakcia k téme: Vyjadrenie k plagiátorstvu
25.08.2014 9:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Štvrťstoročie   Štvrťstoročie

úplne stačilo a podporilo dlhodobý trend farmaceutického priemyslu, ale aj potravinárskeho, aby tie onkologické ústavy boli plné už dnes. Bohužiaľ, prvé dva komentáre nasvedčujú tomu, že téma je ťažká, ale nadovšetko pravdivá, apelujúca, aby človeka začal konať sám od seba na svoju záchranu; "zobudiť sa", keď človek vstúpi do onko ústavu alebo bude potrebovať pomoc nefunkčného zdravotníctva je naozaj často krát neskoro. Ináč, príspevok na blogu sa mi páči.
Reakcia k téme: Sladko- mastný holokaust
17.08.2014 14:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Mnoho krát,   Mnoho krát,

ak mi niekto povedal, že ten alebo tá ho sklamala, snažila som sa mu jeho/jej názor vyvrátiť tvrdením, že nikto nikoho nikdy nesklamal, ale že sa sklamal sám... . Svoje tvrdenie som nevedela vysvetliť, pre mňa bolo jasné a predpokladala som, že jasné bude aj tomu, s kým hovorím. Teraz už viem... vystihla si to na sto percent, je to v očakávaní a slobode. Zaujímavá väzba.
16.08.2014 20:42 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Myslím,   Myslím,

že autorka veľmi presne, výstižne a stručne opísala systém funkčného zdravotníctva, v ktorom ide O PACIENTA, o človeka, o holý život a v konečnom dôsledku o národ ako taký. U nás je taký systém (alebo aspoň jemu podobný) v nedohľadne. U nás tento systém funguje na princípe zisku pre zdravotnú poisťovňu, bodový systém pre zdravotnícke zariadenie (niektoré bodovo štedrejšie ohodnotené - všetci vieme, ktoré; niektoré menej a to tak, že ordinačné hodiny sa musia končiť o dvanástej hodine napoludnie, lebo prekročí poisťovňou limit) a pacient je v danom trojuholníku na poslednom mieste, bohužiaľ. Naozaj to nie je o sestrách, o mzdách... je to o nefunkčnom systéme, v ktorom sa ZDRAVIE človeka stalo tovarom a každý k tomu tak pristupuje.
 
mínus indicator plus

K príspevku niekoľko poznámok:   K príspevku niekoľko poznámok:

1. Ak sa chce autorka dopátrať pravdy, musí sa sťažovať na Úrad na dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Ministerka jej v tomto prípade nepomôže. 2. Neviem, či rodina urobila všetko, čo urobiť mohla. Už len to, že zvolili odvoz pacientky na pohotovosť vlastným autom v tomto veku, je na údiv. 3. Aj z pohotovosti, ak sa im zdala čakacia doba príliš dlhá, sa dá zavolať RZP. 4. Bolo by správne dať tu pokračovanie prípadu. 5. Iba adresná kritika nemíňa účinok. 6. Neľudské konanie sestry a lekára na pohotovosti sa vráti ako bumerang. Je veľmi veľa pozitívnych prípadov, príbehov, kedy s láskou a vďakou spomínajú pacienti na zdravotníkov, preto nehádžme všetkých do jedného vreca. Niektorí si skutočne vďaku zaslúžia. Prvou chybou, ktorú si treba uvedomiť je tá, že lekári a nemocnice sú niekym riadené. Sú riadené zdravotnými poisťovňami a aj tie majú svojich vlastníkov. Všetci vieme ktorých. Bohužiaľ, situácia v zdravotníctve je vážna a ja pochybujem o tom, že sa v dohľadnej dobe zlepší.
 
mínus indicator plus

Každopadne,   Každopadne,

autorovi patrí pochvala a poďakovanie za spríjemnenie piatkového večera. Najviac zaujali štíhle minarety, ako dominanty miest... hoci tých dominánt je tam oveľa viac. Páni, a budova Národnej knižnice... z diaľky vyzerá tak majestátne, zaujímavo... iste ukrýva veľké bohatstvo národa.
Reakcia k téme: Kosovo 2014 (foto)
08.08.2014 20:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Väčšina   Väčšina

žien, matiek, starých mám takto premýšľa, ako vy... takto cíti, ako vy. Oveľa intenzívnejšie cítia, vnímajú, prežívajú realitu bežného dňa... možno preto, lebo zrak otca, hlavy rodiny je upnutá na zabezpečovanie tejto ťažkej reality - bežného dňa obyčajných ľudí. Áno, len prinavrátenie morálky, citu, empatie a zodpovednosti medzi ľudí a ich prežívanie s týmito hodnotami zabezpečí lepší zajtrajšok nás všetkých.
07.08.2014 19:55 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Výborný   Výborný

blogový príspevok. Je to návod pre tých, ktorí sú nešťastní, ktorí sú nespokojní a ktorí si nevedia stanoviť cieľ. V podstate, stanoviť si cieľ je veľmi jednoducho, ale dosiahnuť ho je oveľa ťažšie a to aj z toho dôvodu, ktorý uvádza autor: nie sú disciplinovaní a trpezlivý (preskakujú z myšlienky na myšlienku; z cieľa a na cieľ) a potom nedosiahnu nič.
 
mínus indicator plus

Poznám   Poznám

jedno štúdium zdravia a krásy a aké výrobky predáva? Herbalife. A poviem pravdu, niekedy sa čudujem, ako sa môže podnikateľka touto činnosťou uživiť. Som svedkom toho, že môže. Najnovšie je to žehlička na vyhladzovanie vrások. Nuž, vždy sa nájdu dámy, ktoré chcú byť pekné a čo sa týka zdravia, ak zlyhajú všetky metódy, topiaci sa aj slamky chytá... ale zázračný liek na zdravie v Herbalife nehľadajte.
 
mínus indicator plus

Rada   Rada

si prečítam na SME blogy a aj diskusiu k ním..., ak ma zaujme názov, ale mám aj obľúbených autorov. Prišla som na to, že na SME sa nevedie konštruktívna diskusia k danej téme, ktorá by ďalej rozvinula tému, prípadne rozšírila o ďalšie informácie. Na SME sa napadá, uráža. Na SME "žije" komunita diskutérov, ktorí všade boli, všetko vedia, o všetkom počuli a všetko si vyhľadali vo wikipédii... a s nimi sa púšťať do diskusie veru neplatí. A sú tu aj takí diskutéri, ktorí sa zamerajú na jedno slovo, jednu vetu z blogu a to tiež znamená koniec diskusie. Vraj to je celosvetový problém. To hovorí o kultúre človeka.
Reakcia k téme: Keď "nick" potrebuje pomoc!
04.08.2014 21:01 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME