Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: gumbo2
1>
mínus indicator plus

Nuž každý z nás bol kdesi vonku   Nuž každý z nás bol kdesi vonku

ale je fakt, že v žiadnej rodine po Európe - a že ich bolo hodne pri návštevách - som nikdy, naozaj nikdy nezaregistroval, že by sledovali podobné táraniny. Ešte tak nejaké večerné či nočné paródie na politiku, to som videl, ale s fľaškou na stole a pre zábavu. To sa už človek pomaly hanbí priznať, že všakovaké tzv. správy či relácie o treťotriednych lúzroch v televíziách nesleduje. Nakoniec čo už. V krajine, kde fičí Farma či podobné skvosty sa niet čo čudovať.
 
mínus indicator plus

Niekoľkokrát sa bloger sťažoval   Niekoľkokrát sa bloger sťažoval

že mu admini uberajú čítanosť a rozhodol sa preraziť po svojom. Možno sa stane dielkom s rekordom v diskusii, keď už očakávané tisíce čitateľov nepritiahne. Som zvedavý, ako dlho jeho počin zostane nedotknutý autocenzúrou. Lebo zopár prvotín už "vzalo za své".
 
mínus indicator plus

Denne chodím okolo bilboardu VR   Denne chodím okolo bilboardu VR

a na ňom stojí: Vezmeme podvodníkom nelegálny majetok. A ja furt premýšľam, ako to spravia.
 
mínus indicator plus

Toto mi pripadá ako útok   Toto mi pripadá ako útok

na naše úspešné predsedníctvo. Nie je pravda, že mesto nekoná, mesto koná a konať bude. Akurát niektorí nevedia, čo všetko pre nich magistrát denne i v noci zabezpečuje. A teraz vážne. Existuje stránka Odkaz pre starostu, kde aktívni občania pravidelne "napomáhajú" plateným úradníkom a upozorňujú ich na problémy. Najmä vo veciach, ktoré sa týkajú dopravy. Od dôb Nesrovnala - samozrejme aj pred ním - sa situácia vôbec nezmenila . Jedinou odpoveďou po celé dlhé mesiace je formulácia : Dobrý deň, sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu dopravy. S pozdravom Magistrát hlavného mesta SR Bratislava Takže o problémoch vedia, ale majú iné priority.
 
mínus indicator plus

Zaviesť kvóty a je vyriešené   Zaviesť kvóty a je vyriešené

Hádam sa nebudú doprosovať nejakého Sulíka, aby dal na kandidátku miesto Galka.......
Reakcia k téme: Rómovia v politike
26.09.2019 14:42 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ja si spomínam najmä na hudobnú školu   Ja si spomínam najmä na hudobnú školu

Chodil som na husle a k tomu patrila aj tzv. teória. Nuž a náš pán učiteľ bol zvláštny, dobrú polovicu z vyučovacej hodiny deti bil po zadku. Najčastejšie za to, že nevedeli vyklepkávať noty podľa písomnej predlohy. Teda bil iba chlapcov. Mal riadne silný hliníkový kábel obalený v bužirke a tou sme dostávali. Bol "férový", lebo každý si mohol vybrať, či desať dekov - ako vravieval - dostaneme na jednu polovicu, alebo po päť na každú. Jednoduchšie bolo pretrpieť na jednu, lebo sa dalo sedieť aspoň na polke zadu. Niekedy dával aj dvadsať dekov, keď sa mu niekto vzoprel. S odstupom času si o tých veciach dlhodobe myslím svoje. Keď chlapcov prehýbal cez koleno a "usádzal" ich pred výkonom, vždy sa milo usmieval.
 
mínus indicator plus

Veď to !   Veď to !

Kapusta a zemiaky. Z tej zeleniny by som pripomenul najmä cviklu a koreňovú zeleninu. Mrkva, petržlen, zeler, ale aj iné bombovo chutia, ak sú v pravom boršči. Ale to oni nevedia! Ako spraviť šči bez kapusty. Alebo okrošku bez ukorky, kôpru či pažítky. Ak sa týchto pilierov zmocní šikovná kuchárka, je radosť z misky chlípať postojačky pri chladničke, ako báťa Panvičkin v Zlatom teľati. O tom však zlepenec ani len netuší. Burbony, Kostka, teta Anka, všakovaké tie cédečka predražené, na to si ich užije.
 
mínus indicator plus

Bola to metafora, Tomáš   Bola to metafora, Tomáš

Vnučka má 6 a oči a hlavu nastavené kamsi inde. Celkove mám z diskusie pocit, že viacero diskutujúcich má podobný názor, ale názor môže mať každý, aký chce. Iný ho má 60tnik a rodený tu, iný dvadsiatnik. To je normálne. Postaviť však názor o fádnosti a škaredosti napr. na jednom článku Lisy Schwarzbaum z NYT - ktorá je mimochodom filmová kritička a bola tu raz odskočená z Viedne, nuž prosím. Inak ja teraz žijem v Petržalke a som spokojný. Ak by som mal denne stáť v kolónach z akejkoľvek strany, tak výhody rodinného domu by boli ta tam. Do centra za nejakých 15 minút, infraštruktúra vybudovaná, na hrádzu skok a iné pozitíva. Teda nie, že by som bol so všetkým spokojný, to určite. Veľmi mnoho záleží od volených zástupcov v samospráve a tam veru Bratislava dlhé roky terno neurobila. Pekný deň prajem.
 
mínus indicator plus

Keď už o tých hradbách   Keď už o tých hradbách

nielen celé leto, ale aj kus jari a predpokladám že aj jesene je zavretá jedna časť chodníka na moste SNP. Mal by pán Mat vyhlásiť súťaž, či niekto videl živého robotníka na tejto stavbe. Lebo chodím tade pravidelne skoro každý deň a mne sa to ešte nepodarilo. Kedysi hej, keď robili na strane k Lafranconi, to hej. Ale odkedy zavreli druhú časť - a to je už nejaký piatok - tak veru ani ťuk. Môže to mať iné dôvody, selfie milujúcich cudzincov ochráni pred pohľadom z tej zaujímavejšej strany. Alebo je len nejaký úradník šlendrián a stavbu - neoznačenú - nekontroluje. Takže našinec sa nedozvie ani meno stavbyvedúceho, ani termín, nič. Možno stihnú budúce leto týmto tempom.
Reakcia k téme: Nepríčetné mesto XXIII
13.09.2019 9:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tam som sa veru nikdy neokúpal   Tam som sa veru nikdy neokúpal

a tuším nikto iný. Zato som sa chodieval kúpať na Lido. Inak za štadiónom Červenky v Petržalke bolo ihrisko Spojov a tam bol tiež pekný bazén. Aby sme si rozumeli, komunisti spravili v tejto "veci" strašné psie kusy. Akurát že aj v súčasnosti to nie je prechádzka ružovým sadom. Prikladám fotku rodného domu, kde som býval až do 21 roku. Takto to vyzerá dnes, desať minút od centra: https://sk.wikipedia.org/wiki/...
 
mínus indicator plus

To akože fakt robia, toto ?   To akože fakt robia, toto ?

Obľúbený bloger a takto z čista jasna. Nebude VIP. Máme jedného, vekom podobného, čo je tiež iba obľúbený. Ani za , ani za národ mu nedajú VIP. A to mával tisíce, čo tisíce, niekedy aj desaťtisíce klikov. Nuž neviem, či nebude treba nejaké opatrenia, aby sa čítanosť zreálnila a tieto manipulácie odstránila. A teraz fakt, to je miesto obsahu také dôležité sledovať akúsi čítanosť, najmä ak vieme, ako sa vyrába?
Reakcia k téme: Sťažnosť správcovi blogu
11.09.2019 18:43 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Skúsim objasniť to nedorozumenie   Skúsim objasniť to nedorozumenie

V príspevku hore jasne píšem o komunistoch, ako príčine, akurát ..... Ak hovoríme o Bratislave, tak samotná kritika tebou spomenutých čojaviem štyroch stavieb - nech ich je aj sto - je všeobecne známa. Celé roky. V tomto teda článok nepriniesol nič nové. Čakal by som zhodnotenie súčasných aktivít. Skúsme konkrétne na jednom prípade : Stanica. Vyzerá ako vyzerá a chutí či páchne dosť dlho. Moja otázka bola, čo s tým spravili zodpovední za 30 rokov. Lebo je to dosť dlhá doba na to, aby zakonzervovala zlý dojem nielen v návštevníkoch, ale aj v domácich. Tebe ako píšeš, nezáleží na architektonickej hodnote danej stavby, ale na historickom umiestnení. To je vecou interného nastavenia, kde je zbytočná polemika. Mojej vnučke sa páči Aupark i Eurovea, lebo v Cinema centrách predávajú pukance.
 
mínus indicator plus

Recepčnú textovú kompetenciu by to...   Recepčnú textovú kompetenciu by to...

Zahnať čímsi prejavy kognitívnej disonancie, ktorá sa plazivo vkráda do dutiny lebečnej. A to je asi tak všetko, čo by som dnes pridal.
 
mínus indicator plus

Sorry jako   Sorry jako

Prečo? Prečo sa v Paríži 2019 skladajú a v roku 1969 sa búrala synagóga? Nuž odpoveď je dosť jasná. Aj keď si myslíme o súčasných politikov na Seine kadečo, k naším vtedajším komunistom majú furt ďaleko. A to platí aj pre rozhlas, hlavnú stanicu a nakoniec hromadu iných stavieb. Akurát že... Ja tu žijem od narodenia, videl som synagógu aj Ignáca Lamára, ktorého mi rodičia ukazovali na prechádzke korzom. Je hmmmm zaujímavé, ako si s posolstvom doby dokázali poradiť za temer 30 rokov odborníci v dobe, keď nemusia stavať svetlé zajtrajšky. Bratislava je zo dňa na deň škaredšia, nielen kvôli spomenutým rezíduam starých čias. Možno som nebol veľmi dôkladný, ale o umeleckej hodnote stavieb po roku 89 som sa v článku nedočítal.
 
mínus indicator plus

Ak je Danko z niečoho šokovaný   Ak je Danko z niečoho šokovaný

ja by som zbystril pozornosť. Zajtra sa však dohodnú na delení nejakého lupu, takže šoky určite prejdú.
 
mínus indicator plus

To sa dá potvrdiť   To sa dá potvrdiť

Náš petržalský dom si platí službu, že keď na určené miesto postavíme nejaké veci - starý nábytok, koberec, matrac etc., tak to menšie auto OLO pravidelne odváža. I napriek tomu je priestor pivnice zaprataný celučičký rok, teda čo si len pamätám. Susedom - niektorým - je zjavne zaťažko odniesť tie veci pár metrov ďalej a oprieť či položiť to kamsi pri stojisku kontajnerov. Nepochopil som prečo, ale nepátram. Ak sa z času na čas pozerám do nádob na separovanie a vidím komunálny odpad v papieroch, sklo v plastoch a veci podobné, rozum mi to neberie.
 
mínus indicator plus

Vážený - vekom - bloger   Vážený - vekom - bloger

Pre mňa osobne nie je nijakým kritériom to, že je s niekým spokojný pán Lajčák. Pravdu povediac to spomínanému skôr priťažuje. A že udelil synovi milosť, aby sa stal obeťou bezprávia? Tak to je argumentačný skvost. Vari junior nemá... rovnaké práva ako ...? Tak dajte fakty. Koľko udelil pán Kováč milostí pre iných, ktorí sa stali obeťami bezprávia v danom období. Iste sú ich stovky, či ?
04.09.2019 9:20 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nás bolo málo   Nás bolo málo

Teda v kasíne bolo vojakov ako maku, ale nás bolo tak hádam menej ako stovka. Teda náš prápor a varilo sa len pre nás .a nejaký susedný barák Neviem ako, ale bolo tak. Mali sme ešte jeden prápor , ten bol uloženkový a mal akurát asi troch ľudí. Takže žrádlo - ako sa vravelo - nebolo nejaké extra tragické, skôr chudobné. Ktosi hore spomínal ako bolo počas cvičení. U nás došli vozidlá počas poplachu a následného výjazdu akurát tak na buzerák. A to ešte aj všetci vedeli. Odtiaľ odišla ledva polovica techniky a z tej ešte väčšia časť vyhnila cestou. Denne šlapalo zopár "provoziek" a veliteľov UAZ. Uloženky boli drvivou väčščinou nepojazdné. Tak, ako boli v skladoch vybrakované zásoby pre prípad... vo veľkých plechových kontajneroch. Za ten rok sa robilo x kontrol a furt boli rozkradnuté. Je fakt - možno je to spomirenkový optimizmus spojený s mladosťou - že väčšinou si pamätám srandu a že jej bol kopec. Dennodennú pakáreň a veci s tým spojené som rýchlo vytesnil. 3/3 - pekný deň prajem.
 
mínus indicator plus

Najlepšie jedlo bolo na cvičení   Najlepšie jedlo bolo na cvičení

to sa zvýšila stravná jednotka, bolo aj ovocie či keksy. Horšie bolo po návrate, atómkaša veľmi často, či niekedy KDčko a kus chleba. Samozrejme prísaha, ale tá bola dvakrát za rok. Vtedy do kuchyne mohli aj hostia a boli - u nás - šnicle. Kto bol s kuchármi kamarát, nemal sa zle.
 
mínus indicator plus

Slaný 1982-83   Slaný 1982-83

Prápor chemickej obrany druhej tankovej divízie Klementa Gottwalda. Bože, ja som to prezradil a nepriateľ určite nespí. Pardubice, Žatec, Louny, Podbořany, Terezín návštevné miesta. Niekde pár dní, v Trerezíne mesiac na kurze výkonných práporčíkov. V zime Doupov v lete Anjelská hora. Jeden deň v Litoměžiciach na vojenskom súde ako svedok. Pakáreň. Za rok dobrých 150 služieb ako malý kôň, častejšie aj dva dni po sebe, aj keď sa nesmelo. Zamestnanie možno 5 dní za rok , keď odišli stráže a naplnili sa služby, zostalo pár kusoviek, ktoré si lampasáci rozobrali na pomocné práce. Neznášal som najmä sobotné doobedia a PHD s čumením do skriniek. Nedele boli fasa, šport a inak leháro. Zdravím majora Šmehlíka, ktorý absíkom nerozumel, lebo hovorili po švédsky. A nebyť tohto tu, nevedel by som, ako dokáže chutiť aj mizerná opečená sekaná či všakovaké buřty s pivom.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME