Piatok, 13. december, 2019 | Meniny má Lucia

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: PiusXXXLLL
1 >
mínus indicator plus

:-))))))))))))   :-))))))))))))

členom sa staoho, vaš nedobrovoľne a vlastne celý život ti tvrdia, že mimo tejto organizacie si momo Boha. STrašia ťa nebiblickým očistcom a to aby si samostatne rozmýšľal ti bránia tým, že len oni Kňazi su vivolení a môžu ťa priviesť k spaseniu. A prečo? No Stredneštatistický Katolik by zistil, že funkcia kňaza bola zrušena (list Hebrejom) a medzi služobnosťami v cirkviach nie je ani spomenutá:-)))) a su tam spomenute mnohé funkcie dosť podrobne. Každý katolik ti povie, ak sam čítaš Božie Slovo si okamžite Jehovista, je to len dosledok toho že katolikom zakazali čítať Bibliu už veľmi davno... Kresťania v prvých Kresťanských zboroch si boli rovní, niktosa nevzdeľoval ani oblečením ani nejakým iným sposobom. Nikto sa nevzdeľoval tým že on je neomylný, alebo len on je ten kto môže vysvetliť Božie SLovo. Evanielium sa kázalo všade, nikto nemal nejaku teologicku školu a kazali všetci bez rozdielu.
 
mínus indicator plus

Musel   Musel

je toho tak veľa a ľudia utekaju, preto treba meniť marketing. človek ktorý to utajoval musi teraz obchadzaž obete. Tvoje naivne dôvody su smiešne... Marketing sa to vola.
 
mínus indicator plus

Viery v Cirkev? :-))))   Viery v Cirkev? :-))))

dovoľ sa zopakujem. Chcel som to tebe, a už som sa rozbehol vyššie : "Myšlienka vybudovať cirkev na kameni je smiešna a zrejme to nemôže byť to, čo Kristus mienil.. Ježiš s tou skalou Petra nestotožňuje, ale uvádza do protikladu. Ukazuje, aký malý je kameň Peter oproti veľkej skale, na ktorej má byť vybudovaná cirkev. Zdravý rozum a aj písmo to potvrdzujú. Keby cirkev mala byť skutočne založená na apoštolovi Petrovi, tak by bola tou najneistejšou a najnestálejšou stavbou na svete. ; V písme máme totiž celý rad textov o budovaní cirkvi, základu a kameňoch - a Písmo musíme vykladať Písmom: Mt 7:24-7, 1P 2:4-8, 1Kor 10:1-4; Pán Ježiš nehovoril, že Peter bude základom cirkvi, ale že bude jedným z kameňov (Ef 2:20). "
23.09.2011 8:08 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

reagoval som na   reagoval som na

autoritu pápežov a jeho verchušky. Či sú Katolíci Kresťania je z pohľadu Božieho SLova veľmi otázne a na to som priložil videotrochu vysšie. čo sa týka jeho názoru na tolerranciu a liberalizmus suhlasims Tebou. VC ANglicku to došlo dokonca tak ďaleko, že rodina ktorá už mala v opatere okrem svojích detí aj ďaľšie deti nedosatala od sudu povolenie na dalsiu adopciu z jedineho dôvodu., Stálina Božom SLove a aj ich deti v škole vyjadrili ako si spravne napísal z pohľadu Liberalov "netolerantný a zaostalý ". Yto iste sa stalo v jednom penzíone, kde majitel veriaci odmietol ubytovať gayov za čoho odsudili... Je to malo ak Kresťania hovoria len o Laske. Pretože nás na naboženstve toto naučili a tým nas odučili samostante hľadať pravdu. Ty si nereagoval zase na moj príspevok a nevyvrátil si ho, hoci podvod z Papežstvom (nie je o ňom ani zmienka v Božom SLove) kde je dokonca v Hebrejom v celej knihe, zvlašť v hlave 7 prizvukovane že táto funkcia ako aj funkcie kňazov pre neučinnosť zrušená. Takže tvoja Laska má prekryť lož :-))) a to už fakt s kresťanstvom nema nič spoločne. čiže asi si Katolik a zamysli si či platí pre teba druha veta mojho príspevku.
23.09.2011 8:01 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Biblia na ten dav pozera takto:   Biblia na ten dav pozera takto:

2 Solúnčanom 2:3-4 3 Nech vás nikto nijako neoklame. Lebo prv musí prísť odpadnutie a zjaviť sa človek neprávosti, syn zatratenia, 4 ktorý sa bude protiviť a povyšovať nado všetko, čo sa volá Boh, alebo je predmetom zbožného uctievania, takže sa posadí do Božieho chrámu a bude sa vydávať za Boha.
22.09.2011 23:08 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ona nenaznačovala.   ona nenaznačovala.

ona to napísala priamo. Takže su Katolíci vobec ešte Kresťania? http://www.youtube.com/watch?v...
22.09.2011 22:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

O AKej Pravde točíš?   O AKej Pravde točíš?

Postrehol som nejaku diskusiu že Vatikan rieši čo zo židmi. Z hrozou som si uvedomil, že verchušky vo vatikane ani netušia o Božom Slove,. Nikdy nečítali Pavlov list Rímskych. Kde je ich miesto a kde židov. Odporučam aspoň hlavu 11, pretože pre katolíka by bolo asi celý list prečítať veľa. A hlavne verše konkretne o pýche a mieste: 18-21 A o tom čo može riešiť taký Vatikan jhe potom vo veršoch23-24 A keď počujem Katolíka hovoriť o Našej Pravde a že sa modlite za židov.... 1600 ročna hostoria RKC je len o jednom, kynožiť, paliť, vešať, splyňovať. Stačí sa spýtať hocake dieťa pred Jasličkami, ktože nam to zabil Ježíška?
 
mínus indicator plus

A prečo sa pravoslávny nevrátia   A prečo sa pravoslávny nevrátia

tiež. K Božiemu SLovu napríklad? A prvemu a druhemu príkazaniu? :-) To by museli poburať všetkchy modlostanky, no väčšina z nich ochraňuje UNESCO :-) Maju pravoslavny druhe prikazanie : Nevyrobíš si nič.... Na Naboženstve nas toto prikazanie neučili, ale ja som ho našiel v Exodus 20
 
mínus indicator plus

Prosím Vas k Akému Bohu sa obracia kňaz?   Prosím Vas k Akému Bohu sa obracia kňaz?

Skutky 7:48-49 48 Ale Najvyšší nebýva v chrámoch rukou vybudovaných, ako hovorí prorok: 49 Nebesá sú mi trónom a zem podnožím; aký mi teda vystavíte dom, - hovorí Pán, alebo kde je aké miesto pre môj odpočinok? Skutky 17:24-25 24 Boh, ktorý stvoril vesmír a všetko, čo je v ňom, pretože je Pánom neba a zeme, nebýva v chrámoch rukami vybudovaných 25 a nedá si slúžiť ľudským rukám, akoby dačo potreboval; veď On sám dáva všetkým život, dýchanie a všetko. čiže otázka - ku komu sa obracia, ked sa obracia k sochám na oltáre, ak tam Boh nie je? a vlastne čo robí taký kňaz? Potrebuje to vôbec Boh, aby mu slúžili obetou? Hebrejom 10:11 11 A potom, každý kňaz tam stojí každý deň, koná bohoslužbu, znovu a znovu prináša tie isté obete, ktoré nikdy nemôžu zahladiť hriechy. čiže celý tento humbuk je o ničom:-)))
 
mínus indicator plus

mučeníci   mučeníci

s katolikmi zaobchadzalo tak kruto, ako snad nikdy v historii. Cela 1600 ročna historia Rímskej cirkvy nie je o ničom inom. Keď sa Konštantín Veľký obrátil, dal moc biskupom a rôznym predstaviteľom cirkvi. Pre česť a moc urobili veľa kompromisov. Začali túžiť po najväčšej moci aj za cenu toho, že pravdu nebrali do úvahy. Túžili stále po väčšom množstve ľudí, aby ich mohli dostať do svojej cirkvi. TAkže v Ríme sa s utrpenim neprestalo. Ale šírilosa to ďalej. Malo sa na SLovensku hovorí o Bogomiloch, prečo vlastne bola Bartolomejska noc a čo bolo ulohou inkvizicie. Okrem Majetkov židov, šlo aj o nehodných. Exkomunikacia ľudí, ktorí odmietli oficialne doktríny,ktore sa čoraz dalej vzdialovali od Božieho Slova až do fázy, ked sa bože SLovo zakazalo čitať laikom, ked sa pochyna tradcia a dogmy postavili dokonca nad Božie SLovo a každý kto bol proti - musel byť mučený a umrieť. Každý kto pašoval Božie SLovo napríklad do Holanska a Francuzska, Nemecka v zrozumitelnej reči, bol okamžite mučený a spálený. A čo Slovenska Rekatolizácia? Je zaražajuce že o mučenikoch (boli) píše Katolík. Veď tolko utrpenia ako Rímska cirkev Europe nepriniesol nikto za tých 1600 rokov. žlte značkovanie (španielsko) ghetá - to len niekto prevzal a mal dokonca aj podporu v Konkordátoch...
 
mínus indicator plus

Je logicke, že Katolici sa vracaju   Je logicke, že Katolici sa vracaju

k niečomu čomu ľudia aj tak nerozumeju. Navrat k BožiemuSLovu je dokonca nemožný. Veď štruktura Rímskej cirkvy nema nič spoločne s cirkvou Ježiaša Krista. Ak sa človek začíta dolistov, su tam vymenovane, všetky služby od Biskupov (mužov jednej ženy a s min. 1 dieťaťom) ktoré su na poriadku, diakonov, služobníkov, prorokov, apoštolov... Biskupi nemali delene teritoria ako je to dnes a ich funkcia bola uplne niečo ine. až časom, po vzniku RKC po Konštantínovy sa začalo deliť teritoria vplyvy... Prve Kresťanske zbory boli uplne samostatne, vznikali a zanikali podľa toho ako sa stavali kBožiemu Slovu členovia a aj ked napríklad prišiel APoštol (Pavol napr. do Jeruzalema) musel sa podriadiť miestnemu pastierovy (v Jeruzaleme napr. Jakubovy, bratovy J.K.) . v tej dobe žiadny multilevelneexistoval, pretože hlavou cirkvy Bol Ježíš Kristus: a tento titul neprechadza do dnes na nikoho - toto tvrdí Pavol v Liste Hebrejom v hlave 7. a su tam aj dovody prečo zrušil smrtelneho človeka s hriechmi ako hlavou cirkvy. Je to zaujimava hlava proti vobec idei Papežstva. Titul Papež neexistuje dokonca ani celých 1000 rokov. A este k omši. V Evanielicha sa písš oroztrhnutí chramovej opony keď Ježiš umrel, v liste Hebrejom 10 v celej hlave sa to aj zdoraznuje, že obete prestali. Takže boj zqa nejake slovíčka pri okultnej omši vyznieva na zaklade Božieho slova smiešne...
 
mínus indicator plus

Boria. Mystika, Romaqntizmus a práca   Boria. Mystika, Romaqntizmus a práca

s Dušou. Toto je to čoho bolo cieľom tých omší. Nič podobne sa nedialo pri stretnutiach v prvých Kresťanských zboroch - v sinagogach. 6iadne oltáre, žiadne obetovanie a žeby tam mali zakopanu mrtvolu.... A eše Boria. Zjavne si tam chodil pre duševne veci - Romantika a mystika, lebo: Skutky 17:24-25 24 Boh, ktorý stvoril vesmír a všetko, čo je v ňom, pretože je Pánom neba a zeme, nebýva v chrámoch rukami vybudovaných 25 a nedá si slúžiť ľudským rukám, akoby dačo potreboval; veď On sám dáva všetkým život, dýchanie a všetko. Skutky 7:48-49 48 Ale Najvyšší nebýva v chrámoch rukou vybudovaných, ako hovorí prorok: 49 Nebesá sú mi trónom a zem podnožím; aký mi teda vystavíte dom, - hovorí Pán, alebo kde je aké miesto pre môj odpočinok?
 
mínus indicator plus

:-))) nebudem komentovať OK?   :-))) nebudem komentovať OK?

"Hlavně jsem se naučil od Jezuitů, a pokud vím, Lenin také. Svět nikdy nepoznal něco tak nádherného jako hierarchickou strukturu Katolické Církve...Nebylo toho málo, co jsem použil ve Straně"..Adolf Hitler
 
mínus indicator plus

Prosím ťa čo je nezrozumiteľne na:   Prosím ťa čo je nezrozumiteľne na:

Exodus 20:4 Neurobíš si vyrezávanú modlu ani podobu ničoho, čo je na nebi hore, čo je na zemi dolu, alebo čo je vo vode pod zemou! Mimochodm je to druhe prikazanie, ktore ktovie prečo nam na Naboženstve nespomínali. A tebe vtlkali tiež že LenOni maju Mudrosť Vykladať Božie SLovo, Ignorujuc same Božie SLovo, pretože 1229 – zakazuje sa citanie laikom Biblie a este pre istotu 1545 – tradicia na uroven Biblie – jednoducho tradicia bola protibiblicka tak ....,...a každy kto sa pokušal preložiť dozrozumitelneho jazyka bol prekliaty (vid Cyril a Metod) a kto pašoval Biblie zavraždený (vid učenici C&M). Vraj sprostý ľuď tomu nemože bez vysvetlenia Neomylneho (od 1870)... čo keď si prečíta Evanielia a zistí, uau, veď klamu:-)))) a je to tam uplne inak:-) Fakt sa čudujem, že maju ešte toľko členov...
 
mínus indicator plus

 

1. Proroctvo Simeona, ktorý jej na 40. deň po narodení Ježiša predpovedal ťažkú budúcnosť Božieho Syna a aj to, že „jej vlastnú dušu prenikne meč" Väčšinqa Katolikov ani netuší o čom to je...A kde to vlstne v Biblii je Lk2/34. Simeon a Anna sa tešili, pretože prišlo vykupenie pre Izrael.... 2. Trpela, keď musela s dieťaťom utekať do Egypta pred Herodesom, ktorý dal v strachu pred novým kráľom vyvraždiť v Betleheme a okolí všetkých chlapcov mladších ako dva roky. Blud. Pretože o ich pobyte v Egypte je príliš málo a aj verš Mat 2/22 protirečí bolesti v Egypte. Jozef práve sa nechcel vrátiť, z čoho jasne vyplíva, že tak zlesa nemali:-))) Až ANiel ho musel napomenuť aby sa vratil:-))) 3. Strata 12-ročného Ježiša v jeruzalemskom chráme počas veľkonočných sviatkov.Lukáš 2:48 Keď ho zazreli, stŕpli od údivu a Matka mu povedala: „Syn môj, čo si nám to urobil? Pozri, tvoj otec i ja sme ťa s bolesťou hľadali!“ Katolícka Biblia spomína bolesť: Evanielici: s úzkosťou sme Ťa hľadali. Česke: CZ_Cep: s úzkostí hledali. CZ_Csp: s úzkostí hledali CZ_Nbk21: jsme tě zoufale hledali! Isteže česká Katolicka ma tam Bolesť. ALe ak uvážime, že jedine v Katolických Bibliach na SLovensku su po 60 tych rokoch minuleho storočia vyhodene verše:-)))) 4. Zajatie a odsúdenie syna, keď sa s ním stretla na krížovej ceste. - Prosím Vas. To fakt nikto z Mariánskych uctievačom nečítalBožie SLovo? Ved ako je možne, že Matúš spomenie Šimona z Kyreny Marek aj okrem ŠImona nejakých Alexa a Rufa, Lukáš spomenie ženy Jeruzalemske a Ján sa uplne vykašlal niekoho spomenuť... Tak je zaražajuce, že ani jeden z nich nespomenul tak vážny moment - stretnutie na Krížovej ceste. Kto ste boli v Jeruýzaleme, zjavne ste taktiež pohladkali roh budovy, kde sa dotkol Ježíš...Strašne modlarsto, ak si človek uvedomí, že za Ježíša cesta na Golgotu viedla o dva metre hlbšie pod dlažbou:-))) 5. Keď stála pod krížom. Hadam jediný moment, ktorý je spomenutý v Evanieliach.v Janovy. Len je to dlho do smrti Ježíša. Apoštolovia presne popísali kto v moment smrti bol pod Krížom a opäť. ktovie prečo, apoštolovia tvrdohlavo odmietli spomenuť, že tam bola Mária Matka Ježíšova. 6. Keď mala v náručí Ježišovo mŕtve telo Fakt. Toto je už silna Kava. Prečo si títo neuveriteľne pobožní ľudia nepreveria fakty v Božom SLoove. CHapem že Kanony su pre Katolíkov smerodajne, Duchom Svatým inšpirovane Božie SLovo je len tak Pro forma. Pretože tam toto vobec nie je. 7. Keď jej ho vzali, aby ho uložili do hrobu. Matúš,Marek - Jozef z Arimatie a dalsie dve Marie - Magdalena a matka Jozefova, Jan spomína aj Nikodema, ale je hrozne, ako to apoštolovia odflakli.... ani jeden tento moment neupomenul... Ano jej bolesť trvala tri dni a potom celý svoj život sa radovala, že Ježíš je živý. Ktovie prečo Apoštolovia v listoch, skutkoch su neuveritelne radi, len naši Pravoverní trpia spolu s nejakou Sedembolestnou Pannou. Zjavne to nie je osoba, ktorá nam "porodila" Ježíša jednoducha židovska Mária, ktoru Božie SLovo inak ani nenazve ako Mária Matka Ježišova (len v dvoch Evanieliach po pôrode a jeden riadok v SK).
 
mínus indicator plus

:-)   :-)

Problém bol v tom, postupne tradícia doplňala a nahrádzala existujúce Písmo starý zákon. Ježiš ako pravoverný žid odmietol koncept Písma a tradície slovami: marná je zbožnost, kterou mne ctí, učíce naukám, jež jsou jen příkazy lidskými.'Opustili jste přikázání Boží a držíte se lidské tradice." A ještě řekl: "Jak dovedně rušíte Boží přikázání, abyste zachovali svou tradici! Rímsky katolicizmus je novodobý farizeizmus...pretože k Písmu sv. pridávajú svoju tradíciu apostupne Rušia Božie prikázania a nahrádzajú ich svojimi tradíciami. Niekoľko príkladov toho ako katolícka cirkev zrušila Božie príkázanie a nahradila ho svojov tradíciou: 1. Písmo umožňuje kňazom a biskupom sa oženiť - katolicizmus to zrušil a nariadil celibát.. 2. Písmo prikazuje prímať kalich a chlieb pre všetkých - katolicizmus odobral kalich ľuďom 3. Písmo sväté nazýva všetkých veriacich ,,svätý,, - katolicizmus vyhlasuje ,,svätých,, len pre špeciálnu kastu ktorí sa vymikajú štandartu. okrem toho katolícka tradícia podobne ako tradícia farizeov povymýšľala nespočetné bludy ktoré nemajú oporu v Písme ako napr. očistec, modlenie sa k svätým, nanebovstúpenie panny Márie.... Ježiš by určite odmietol aj dnes koncept tradície a Písma slovami : ,,marná je zbožnost, kterou mne ctí, učíce naukám, jež jsou jen příkazy lidskými.' Opustili jste přikázání Boží a držíte se lidské tradice,, ak to pôjde takto ešte 500 rokov tak katolicizmus väčšinu Písma nahradí svojimi tradíciami...ak je dnes nesúlad Písma a tradície katolicizmus hrdo vyznáva svoj učiteľský a apoštolský úrad a nesúlad s Písmom ospravedlňuje ,,právom,, vykladať Písmo, kedže ide o jedinú prvú a pravú cirkev odvodenú od apoštolov... tak rušíte Boží slovo svou tradicí, kterou pěstujete. A takových podobných věcí činíte mnoho." MK 7...
 
mínus indicator plus

Odkedy Katolicky Biskupi   Odkedy Katolicky Biskupi

vyhnali Cyrilometodejcov, tak Slovensko už nie je KresťaNSKE. Je Katolícke:-)
 
mínus indicator plus

uau. čo ma tento kult s Kresťanstvom?   uau. čo ma tento kult s Kresťanstvom?

Prepáč Hrob. čo ma toto s Kresťanskou tradícijou? Aj autor opisuje kedy čo vzniklo... ale su horšie veci: Dostala sa mi do ruk Kniha "Kňazom najmilšim synom Panny Marie" (Marianske knazske hnutie –žeby sekta???? Opovrhujuca Svetym pismom???? Su tam strasne veci – podobne tomu co som si precital v tomto blogu: str 713: Dnes Vam oznamujem, ze sa rodi nova cirkev svetla – A co cirkev J.K ???? str 694 Musim ako Matka pomahat svojmu synovi umierat (zeby spoluvrah???), Ved ked umrel Maria Matka Jezisova pod Krízom nebola (ukazte mi ten vers aspon v jednom evanjeliu.... Tak isto ako nebola pri skladani z Kríza, pri hrobeč - ved to je klamstvo, neznalost Biblie... str 685 Som Matka II. prichodu – A co Jezíš????!!!! str 73 Kto mňa najde najde zivot, - bauuu. To iste je na mnohych miestach Janovho Evanielija – ale o Jezisovy – ved je to strasne Bohoruhacstvo.. Str 55 ja sama budem vodkynou, A co Marek 23 : A NIKOMU NA ZEMI NEHOVORTE: OTEC! Lebo jeden je váš otec, ten nebeský, a nedávajte si hovoriť : VODCOVIA! Lebo jeden je Váš Vodca, Kristus... str 58 Mamicka bol Jeho posledny vzdych hlasny vykryk, s ktorym vydýchol na kríži....co to ma s Evanieliom. To naozaj nikto v RKC necita Bibliu – kde to tam mate????
 
mínus indicator plus

?   ?

Rimanom 14:2-4 2 Jeden verí, že môže všetko jesť; slabý je len zeleninu. 3 Kto je (všetko), nech nepohŕda tým, kto neje (všetko), a kto neje (všetko), nech nesúdi toho, čo (všetko) je. Veď Boh ho prijal. 4 Kto si ty, že súdiš cudzieho sluhu? On svojmu Pánovi stojí, alebo padá. Ale bude stáť, lebo Pán má moc udržať ho.
 
mínus indicator plus

Plačeš že málo peňazí   Plačeš že málo peňazí

štadion, na ktorý sa budeme skladať všetc ? Poskladajte sa na to vy, kroté navštevujete svoj klub v nižšej lige a cestujete za nimi do Rima. AK mate na toto prachy, zložte sa aj na ten Vaš štadion... Suhlasim s Tebou čo sa týka dobrých zapasov. Výťazstvo nad starnucim Talianskom? považuješ za vydarený zápas?
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME