Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: germa
1 >
mínus indicator plus

 

Som rada, že sa po 6 rokoch vraciaš. Vždy som ťa rada čítala a pozerala tvoje fotky. Pekný deň ti prajem :)
01.07.2019 11:03 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Madeira je prekrásna. Žijú tam milí ľudia, žiadne hady, je tam dobré jedlo. To všetko je bonus k prírode. Viem si predstaviť svoj život dôchodkyne práve tam. V článku som na fotkách našla miesta, ktoré sme navštívili, lavičku, na ktorej sme sedeli. Pekná fotoreportáž. Vďaka za pripomenutie krásnych chvíl v tejto krajine :)
 
mínus indicator plus

 

pripomína to epizódu z pyšnej princeznej: Trubte na poplach!!! . . Zrušte poplach!!! Našli moji rádcové? Našli? Nenašli?
 
mínus indicator plus

 

K PÁNOVI doktorovi, vlastne Prof. môžem zo skúseností napísať, že ak by sa všetci lekári starali o svojich pacientov v takej miere, ako skvelý odborník a človek Prof. Jeseňák, boli takí milí a ústretoví, bolo by radosťou chpdiť do nemocníc. Buď rád, že si nikdy nemusel využiť jeho odborné vedomosti, empatiu a príkladnú starostlivosť.
 
mínus indicator plus

 

Poctivé potraviny? Kde je možné zakúpiť tento archaizmus?
Reakcia k téme: Poctivé potraviny
28.01.2019 22:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Tak neviem, pri troch deťoch som si stihla aj nechty nalakovať. Asi som mala viac času preto, že som nechodila nikam klebetiť, lebo toto vypisovanie sa tomu rovná a deti sa hrali aj samé, čo neznamena, ze sim sa im nevenovala. Pred materstvom mi nik nic nepovedal, ani ma nevystríhal. Mať deti bola normalna a prirodzena vec. Tým tiez nechcem povedať, že sa nerobili chyby.
25.01.2019 16:08 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Helenka, vždy si sa vedela krásne hrať. Tvoj zimný pozdrav zohrieva dušu. Pekný víkend na Liptov 🙂
Reakcia k téme: Zimný pozdrav
25.01.2019 16:03 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

pred lynčovaním chcem len upozorniť, že nie som rasistka a nemám nič proti iným farbám pleti.
 
mínus indicator plus

 

milí páni - či chceme alebo nie, rozpútali ste v dejinách príliš veľa svinstva a tieklo príliš veľa krvi a tak sa gillette odpichla preč od nič neavizujúceho holiaceho sa vytehličkovaného macha s uterákom nízko na bedrách ku mravnostnoetickovýchovnému reklamnému spotu, aby nezaostala za trendom posledných mesiacov. Ja byť chlapom, tak sa urazím. Už len kvôli tomu plošnému generalizovaniu. A urazím sa aj preto, že bieli chlapi sú v reklame vykreslení ako tí zlí. Veď akože inak? A nepomôže ani začiatok reklamy, kde chlapci pretrhnú puto ku starému typu gillettovských reklám.
 
mínus indicator plus

 

Takúto znôšku šablónovitých klišé som už dávno nečítala, predbehnú aj Harichovú s jej videnim sveta v Nemecku je všetko bezchybné. Autorke odporúčam navštíviť všetky spolkové krajiny a častejšie sa vyskytovať na Slovensku.
 
mínus indicator plus

 

Pod toto sa môžem len podpísať. Nedokázala som dočitať.
 
mínus indicator plus

 

Neviem, či je dobré jesť v zime papriku a paradajky. Premňa sú bez chuti a radšej si kúpim mrkvu, petržlen, zeler, cvikľu, batáty, kapustu alebo ružičkový kel. Dajú sa z nich pripraviť skvelé šaláty nielen na studeno ale aj na teplo.
 
mínus indicator plus

 

viviane, keby ľudia kúrili len drevom, nebolo by smogu. Kúria však všetkým možným od pet fliaš, starých topánok po iné odpady, ktoré sa im doma nakopia. Helenka, krásne si to napísala ako vždy a ako to len ty vieš podať. DOdatočne všetko najlepšie k tvojím narodeninám. Vianoce sú v našej rodine najkrajší sviatok v roku. Všetci sa stretneme (nielen na Vianoce, ale vtedy je to akéso slávnostnejšie), prestali sme si dávať darčeky, lebo nás je veľa a tak obdarúvame len vnúčatá. Najväčším darom je pre nás pocit že môžeme byť spolu všetci, pre nás rodičov aj pocit, že sa deti vracajú domov a chcú sa vracať, že sa chcú aj navzájom stretnúť, nie len kvôli rodičom. Dodržiavame tradície, ktoré boli zaužívané v mojej rodine a na štedrý večer dokonca vôbec nepozeráme televízor, len sa rozprávame.
Reakcia k téme: Pod povrchom
03.01.2019 13:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Tak murakamiho mám okrem tejto poslednej prečítaného, tento rok námatkovo + pár, ktorých mám rada: Nevysloviteľné a iné konverzačné témy - Meghan Daum Ian McEwan - V orechovej škrupnke, tohto spisovateľa mám tiež rada Amor Towles - Ein Gentleman in Moskau J.D. Vance - Hillbilly Elegy Knausgardove všetky 4 (zatiaľ) diely Môj boj Salamon Rushdie je môj obľúbený Jenny Erpenbeck - Všetkým dňom koniec Joanna Connors - Nádjem si ťa James Baldwin - Choď a zvestuj to na hore Sorj Chalandon - Čtvrtá zeď, Návrat do Killybegs Lotta Lundbergová - Nultá hodina Bill Clegg - Měla jsi vubec někdy rodinu? Absyntovky Simon Sebag Montefiore - Romanovovci, veľmi dobrý je aj Stalin na dvore rudého cara Ajelet Gundar-Gošen - Prebúdzanie levov Nicole Krauss - Veľký dom Susan Faludi - V tmavej komore Mám rada Máraia, Pamuka, Barnsa, Palahniuka Dobrá bola kniah: Jaume Cabré, Dybbuk - Priznávam, že Michal Macháček - Gustáv Husák Jean-Paul Bled - Mária Terézia Paolo Marensing - Lunebruský variant knihy od Primo Leviho od AMosa Ozza literatúra faktu (Timothy Snyder) Sedmý milion od Tom Segev atď. Čítam pomerne rýchlo a veľmi rada, robím si výpisky. Mohla by som o knihách písať ešte veľmi dlho.
19.12.2018 15:13 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

V lepšom roku zvyknem prečítať cca. 55 kníh, ale nečítam ľahký žáner. 100 kníh nedokážem pochopiť, jedine ak by boli max. 100 stranové. Celý článok mi pripadá ako samochvála aj to v zrýchlenom vydaní.
19.12.2018 11:43 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ženy nepotrebujú darček bezpodmienečne na Vianoce. Ženy chcú byť obdarovávané celý rok, priebežne. Nemusia to byť diamanty. Niekedy stačí pohladenie a pusa, inokedy pekný prstienok ;) Mimochodom, my doma sme vianočné darčeky zrušili, dostávajú len vnúčatá. A sme šťastní. Nemusíme po odbalení strúhať milé grimasy, wau a fíha, už len toto mi chýba. A nemusíme robiť protokol, od koho ten darček bol, aby sa mu nedajbože pri nejakej inej príležitosti nevrátil. Okrem toho máme menej odpadu z obalového priemyslu, menej kraválu a neporiadku pod stromčekom.
19.12.2018 9:22 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

my sme sa práve pri kúpe lístkov do kina smiali, že predtým sme museli ukazovať OP, či už máme vek, teraz od nás pýtali OP, lebo neverili, že už máme vek. Helenka, pekné čítanie, ako vždy.
Reakcia k téme: Dva lístky do sveta
11.12.2018 9:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Aaach, nerob chute. Chlebíčky si zvyknem dávať namiesto obeda, keď som v Luhačoviciach. Teraz tam bola dokonca ponuka chlebíček s ruským vajcom. No nedaj si, keď ťa zvádza ;) Stačí mi jeden. Som nenáročná. A sem tam nás pochytí doma nostalgia a pre priateľov urobíme retro pohostenie - chelbíčky. Radosť býva na oboch stranách.
 
mínus indicator plus

 

nuž asi moja matka - ako kristove ľavé oko!
Reakcia k téme: Veľké neupratovanie
08.11.2018 14:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

na funkčnú domácnosť potrebuješ kontrolnú jednotku - matka !!!!! (bol môj prípad) - a všetko bude tip top. Inak, deti a manžela treba systematicky a pravidelne zapájať do chodu domácnosti. Deti si v určitom veku dokážu za sebou odložiť hračky, aj odniesť taniere zo stola, manžel určite dokáže pozhŕňať omrvinyk zo stola nie na zem , ale do jeho vlastných rúk. Pritom si určite dokáže všimnúť, že treba niečo urobiť aj s omrvinkami na podlahe. Po dlhom sedení v kancelárii mu pohyb s vysávačom len prospeje. Deti a manžel dokonca dokážu vybrať čistý riad z umývačky! Viem, je to prekvapivé zistenie, ale fakt dokážu. Špinavá bielizeň - pokiaľ manžel nedonesie jeho vlastnú na miesto určenia, nebude mať opraté. A zázraky sa dejú, naučí sa vykonávať aj túto činnosť. U detí s touto činnosťou treba trochu počkať, kým pochopia. Nakoniec ešte malá poznámočka - ak niekto príde do domácnosti s malými deťmi s názorom, že musí byť tip top, môže sa rovno porúčať. Ľudia majú v bytoch žiť, cítiť sa príjemne a nestať sa ich otrokmi a svoje bývanie vydrhnúť takmer do stavu maximálnej dezinfekcie. Kto na návštevy chodí s cieľom vizuálnej kontroly stavu čistoty, nech sám priloží ruku k dielu, ak sa mu nepáči. Pretože ako na potvoru sa 5 minút predtým môže vyliať kakavko z hrnčeka, druhé dieťa sa pokaká a prvé porozotiera zvyšky kakavka všade, kam dosiahne.
Reakcia k téme: Veľké neupratovanie
07.11.2018 9:16 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME