Sobota, 18. január, 2020 | Meniny má Bohdana

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Sesquideus (2)
1 >
mínus indicator plus

 

Niekedy je mlčať zlato. V tomto prípade ešte aj voľačo drahšie...
 
mínus indicator plus

 

To nie je vôbec závisť. Skôr to poukazuje na zlú vec, a to dvojaký meter. Bolo by veľmi neférové, aby v jednom konkrétnom medializovanom prípade zasiahol štát a bezplatne poskytol niečo, za čo ostatní musia platiť komerčné poistné. To je morálny hazard, ktorý dlhodobo napácha ešte o mnoho rádov väčšie škody, ako sa stali tu. Pomoc v núdzi (hoci aj dlhodobá) je v poriadku, ale odškodňovanie by malo prebehnúť úplne rovnako, ako pri akomkoľvek inom nešťastí.
 
mínus indicator plus

 

Úplne stačí aj napríklad vyzliecť si sveter, potiahnuť deku po gauči alebo sa dotknúť zárubne, v zime pri suchom vzduchu nie je problém nabiť sa aj na 15000-20000 voltov.
 
mínus indicator plus

 

Tá obrana teda bola kadečo, len nie neprimeraná. Súd rozhodol úplne správne.
 
mínus indicator plus

 

Seizmické účinky tiež nič moc, aj keď teda seizmografy to určite zaznamenami doďaleka. Ale na nejaké masívnejšie poškodenie do diaľky tam energia jednoducho nebola.
 
mínus indicator plus

 

To nie je žiadna katastrofa. Voda nie je oceľová guľa, sila nepôsobí okamžite a na jednom mieste. A taký panelák zas niečo vydrží, aj takou guľou by si doňho musel tĺcť riadne dlho, aby sa niečo podstatné stalo. Ale veľmi pochybujem, že by to čomukoľvek pomohlo, po prvé horelo hlboko vnútri a nie na streche, po druhé ten prúd vzduchu tiež nie je sranda (musí vyrovnať minimálne tiaž vrtuľníka, a to je o dosť viac, než 2500 kg) a navyše by fúkal do ohňa, po tretie by ešte viac ohrozil obyvateľov aj hasičov.
 
mínus indicator plus

 

Ale zopakuje sa, nikdy sa tomu nebude dať celkom zabrániť.
 
mínus indicator plus

 

Trafíš úplne v pohode. Človek padá prakticky zvislo. Skôr je problém zastaviť na dostatočne krátkej vzdialenosti. Pri páde z 35 metrov už naberie rýchlosť asi 26 m/s. Ak chceš obmedziť spomalenie na povedzme 10 g, potrebuješ 10× kratšiu dráhu, teda 3,5 m, aj to za predpokladu, že vankúš bude telo spomaľovať rovnomerne. Na jednom metri to už bude 35 g, čo zrejme nechá trvalé následky aj u mladého človeka, postarší by to už zrejme neprežil. Ale zase všetko je lepšie ako sa udusiť alebo uhorieť.
 
mínus indicator plus

 

Trestný čin čoho? Urobil niečo, čo sa tebe konkrétne nepáči. Je to neetické, ale tým to končí. Toto žiadny zákon nerieši a je to tak správne.
 
mínus indicator plus

 

Ale zase ušetríš za celý plynový rozvodný systém, ktorý je inherentne nebezpečný, a za jeho údržbu. Ja som sa takto dlhé roky čudoval, prečo je plyn privedený na Šturák, kde sa tak nejak z definície vyskytuje plno ožratých debilov s nulovou zodpovednosťou. Mnohokrát som našiel opustený zapnutý horák. Anyway, kvôli elektrickým autám, nespoľahlivým obnoviteľným zdrojom a podobne sa sieť tak či tak zrejme bude poriadne posilňovať. A teda nie som žiadny expert, ale myslím si, že aj keby si chcel kapacitu (na prúd) zdesaťnásobiť, nie je to žiadny technický problém.
 
mínus indicator plus

 

A keby nebolo nenávideného socializmu, zdochýňali by sme všetci pod mostom od hladu, ako napríklad v Rakúsku...
 
mínus indicator plus

 

Nie za samotnú rýchlosť, ale bezohľadnú jazdu. Rýchlosť sa akurát dobre prístrojmi meria a dokazuje, ale sama o sebe neznamená veľa. Tiež občas prekročím aj o 30 km/h, ale vždy len na miestach, kde to nie je problematické. Ale na druhej strane akosi neverím, že pri 205 km/h sa ešte dá stíhať rozumne reagovať na udalosti na ceste, pokiaľ teda daný vodič nie je na úrovni profesionálneho pretekára a nemá práve Formulu 1. A aj keby, stále vytvára neočakávanú a teda nebezpečnú situáciu pre ostatných.
 
mínus indicator plus

 

No zase ono asi málokto je skutočne rasista, vo význame, že mu doslova prekáža odlišná farba pokožky alebo iné fyziologické črty. Skôr mávajú problém s inou kultúrou.
 
mínus indicator plus

 

Vidíš, ja mobil nabíjam raz za 10-12 dní. Auto by mi malo vydržať aspoň mesiac :-)
 
mínus indicator plus

 

Argument ekonomikou a pracovnými miestami je totálne nesprávny a zlý.
 
mínus indicator plus

 

Stavíme sa?
 
mínus indicator plus

 

Nemyslím, že Smer má toľko najatých diskutérov, koľko je na Slovensku autentických debilov... aj tam ich veru bude dosť.
 
mínus indicator plus

 

Nevieme... pretože to, že to nikomu nevadí, si si sám vymyslel.
 
mínus indicator plus

 

Práve naopak. Až keď začne mafia hlušiť prokurátorov a sudcov, potom si môžeš byť istý, že nie sú na jednej lodi. Na Slovensku by som skôr čakal, že budú patriť k nedotknuteľným...
 
mínus indicator plus

 

Zadotuj mi nové (zo svojho, nie z daní) a potom o tom pouvažujem... v každom prípade si myslím, že na dlhé trasy po diaľnici ani ten 18-ročný diesel nie je až taká pohroma.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME