Štvrtok, 21. november, 2019 | Meniny má Elvíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Peter Visolajský
1>
mínus indicator plus

Vážená pani Lévyová, riaditeľka   Vážená pani Lévyová, riaditeľka

Asociácie na ochranu práv "pacientov". LOZ je financované z členských príslevkov svojich členov, sumou 0,5% z čistej mzdy. Máme to samozrejme zverejnené na našom webe. žiadne iné financovanie nemáme. Asociácia na ochranu práv pacientov je platená ministerstvom zdravotníctva, z rozpočtovej kapitoly MZ SR na podporu protidrogových aktivít / https://www.crp.gov.sk/1462017... /. je veľmi smutné, že štátne financie určené na protidrogové aktivity sa míňajú na asociácie, ktoré slúžia na podporu ministerky na tlačovkách a tvária sa ako hlas pacienta. To je konflikt záujmov ako hora, rovnako ako sú vaše "nezáviské" konferencie - diskusie fiancované hlavne firmami Penty. Vašich mecenášov, nech zhodnotia ľudia, ja tvrdím, že pri každom verejnom výstupe by ste mali uvádzať možný konflikt záujmov - svojich sponzorov. Nemôžete na TA3 sedieť pri ministerke, chváliť jej "reformu" a pritom sa tváriť, že zastupujete pacientov, bez toho aby ste povedali, že ste financovaní samotným ministerstvom. . Čo vás oprávňuje hovoriť za pacientov??? A to, či LOZ alebo ja som dával pripomienky, je škoda komentovať, stačí si to vygoogliť. Rovnako lekárska komora mala veľmi veľa pripomienok a ako dopadli? Nič, karavána MZSR,IZP, Poisťovne a ich platení mediálni podporovači /platení z ministerstva/ ide ďalej. Pani Lévyová, nepokladám za hájenie práv pacientov, ak čerpáte každý rok 20-50-60tisíc eur z peňazí pôvodne určených na protidrogové aktivity, a potom sa pri ministerke tvárite ako nezávislý zástupca pacientov. Toto pokladám voči pacientom /hlavne závislým na drogách/ a ich rodinám za hyenystické . Za tie peniaze, čo čerpáte z ministerstva mohlo byť kúpené napríklad protidekubitálne matrace do väčšiny našich nemocníc. To by pomohlo našim pacientom viac. Nemyslíte?
 
mínus indicator plus

Pán Jankech, už sa poznáme viac rokov,   Pán Jankech, už sa poznáme viac rokov,

čo neúnavne napádate v diskusiách akéhokoľvek lekára. Tak ako ja nerozumien do vášho fachu - predaja rybárskych potrieb, tak žiaľ ani vy nerozumiete do zdravotníctva. Váš smutný osobný zážitok pred desiatkami rokov, nemôžete dávať donekonečna za vinu súčasným lekárom. Pochopte, že ja som vám ani vašej rodine neublížil. Je veľmi ľahké niekoho zaškatuľkovať a na webe mu vynadať a používať silné slová, ale skúste si pozrieť argumenty. Kde je lepšie zdravotníctvo v Čechách, v Nemecku, Rakúsku, či na Slovensku? Kto z týchto krajín má najviac súkromnného a najviac trhu ? Česko, Nemecko iRakúsko majú štátne zdravotníctvo, Slovensko má zdravotníctvo na 80% súkromné, štátu zostali v rukách už len fakultné nemocnice, ktoré to ako tak držia nad hladinou.. pacient a zdravotníci utekajú zo Slovenska do Čiech, kde má zdravotníctvo v rukách ešte štát. A ešte jedna rada, žijete v Žiline, teda ste s penťáckymi nemocnicami ešte neprišiel do kontaktu. Skúste ísť na východ a popýtajte sa tam pacientov ako sú spokojní so Svetom zdravia. Ja som tam bol... BTW - čím súkromnejšie zdravotníctvo, tým majú lekári vyššie platy, teda nejako Váš útok na nás, že chceme robiť v "socialistickom zdravotníctve lebo nám je dobre" nesedí :) prajem vám pokoj v duši !
 
mínus indicator plus

Pekný blog   Pekný blog

Dobrý deň. Pekný blog a múdre myšlienky. Bodaj by VšZP bola riadená podobne zmýšľajúcimi ľuďmi. Ja len, že celkom nerozumiem ako ide tento blog dokopy s volebným programom SaS, ktorá navrhuje rozpredanie VšZP "zlého štátneho monopolu" - teda de facto, plánujú tú privatizáciu VšZP finančnými skupinami, pred ktorou ste v r. 2010 VšZP ochránili. Rovnako šéf HPI- autor vášho prvého linku, pán Szalay je poradca SaS na zdravotníctvo, a myslím, že radí pani Cigánikovej. SaS spomínam preto, lebo pokiaľ viem, tak pán Barto máte miesto v SaS zdravotnom tíme /čo je pre mňa osobne pozitívna info/ . Alebo SaS už zmenila plány v zdravotníctve? A ešte by sa patrilo doplniť, že pán vtedajší šéf VšZP bol istý pán Marián Faktor, ktorý predtým a aj potom v podstate viedol penťácku Dôveru /pôvodne bol návrh KDH na šéfa VśZP ešte horší, ale to je iná pesnička/ a ten prerozdeľovací mechanizmus podľa chorobnosti kmeňa pred pár mesiacami zástupcovia penty na mzsr dosť výrazne okresali, to bol aj jeden z dôvodov odchodu pána Kočana z vedenia VšZP.....
22.01.2019 20:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pán hovorca Svetu zdravia   Pán hovorca Svetu zdravia

Budem veľmi rád, ak Svet zdravia bude konštruktívny a zverejní koľko má v nemocniciach akých lekárov - koľko atestovaných, neatestovaných, na koľko pacientov, koľko má sestier, či pos lužne lekári chodia domov (po 24h v práci) tak ako káže zákon. Zaujímavé, že tieto informácie ste doposiaľ tajili. Nerozumiem, prečo Svate zdravia , tak úspešná a otvorená spološnosť (ako tvrdíte) tieto informácie nechce poskytnúť verejnosti. veď pacienti a teda i verejnosť na to má právo. Nemyslíte ? A ešte jedna vec, pôrodnica vo Svodníku mala viac rokov nízky počet pôrodov, ale až teraz, keď dal posledný atestovaný lekár výpoveď až vtedy ste ju zavreli. teda bezpeečnosť rodičiek nebol predtým dôvod ? Až keď sa vám rozutekali lekári ?
 
mínus indicator plus

Pán Peter Tóth   Pán Peter Tóth

Nepoznám Vás osobne, ale je zvláštne, že bývalý novinár, pravocník SIS, a človek, čo obhajuje únos mladého pána Kováča - prezidentovho syna sa ZRAZU ide venovať pôrodnici a pôrodnosti vo Svidníku :) Veľa napovedá názor vašich bývalých priateľov na vás: „Postupne mi začalo byť jasné, že píše na objednávku. Najmä pokiaľ išlo o komentáre o SIS, bezpečnostných zložkách a vojenských tendroch, ale napríklad aj o Devín banke. Pamätám sa, ako ju bránil aj v čase, keď už bolo evidentné, že sú tam čudné kšefty,” hovorí Šimečka. Tótha podozrieval, že lobuje za konkrétne záujmové skupiny. „Keď som sa ho na to pýtal, tvrdil, že je to jeho názor. Napriek tomu som nepochyboval, že pracuje pre niekoho iného. Noviny boli preňho len prostriedkom k nejakej inej činnosti. Predpokladal som, že z toho má aj provízie.” https://www.tyzden.sk/casopis/...
 
mínus indicator plus

Všetkým diskutujúcim   Všetkým diskutujúcim

Je veľmi zaujímavé a zábavné ako tu pribúdajú komentáre, ktoré majú do písmena tie isté texty ako rôznych miestach facebooku pod zdieľaním tohto blogu, rozdiel je len v osobách, tu je to modrý delfín, u mňa na Facebooku pod linkom na tento blog je ten istý test modrého delfína, ale pod menom Toth a rovnako ostatné príspevky sú doslovne rovnaké na facebooku len pod inými menami. Takže trochu mi je ľúto, že som v týchto nočných hodinách zametsnal zamestnacov PR oddelenia PENTY, ale aspoň páni budú nočné príplatky:) Prajem vám, aby ste si našli lepšiu a zmysluplnejšiu prácu páni ! život je krátky, skúste ho využiť lepšie v lepšej práci ;)
 
mínus indicator plus

prosím čítajte najprv text k torému sa v   prosím čítajte najprv text k torému sa v

v blogu tvrdím, že Svidník má pádne dôvody aby pôrodnicu mal (lebo cesty, lebo hladová dolina, ..) a dalo sa jej pomôcť, dnes je to už mrtve oddelenie, už ju nezachránia, dalo sa jej pomôcť ale pred 2-3rokmi, teraz už ide o mrtvu pôrodnicu a za jej smrť môžu poisťovne, ministerstvo, lebo nekontrolovali túto nemocnicu a prevádzkovateľ, ktorý ju zle menežoval. Pozrite môj blog je o tom, že tu štátom stanovené minimálne počty lekárov ani sestier súkromná nemocnica roky nedodržuje a napriek tomu ju poisťovne bez problémov financujú.. Viete si predstaviť, že by na Slovensku fungovala škôlka, kde pracuje len jedna učiteľka a má 100detí ? /keď na 1 učiteľku môže byť max 22detí?/ , viete si predstaviť, že lanovka v Tatrách by fungovala s lanom s nosnosťou len 25% štátom stanovenenj minimálnej nosnosti ? Tak prečo na Slovensku fungujú súkromné nemocnice , ktoré sa ani nepribližujú minimálnym personálnym normatívom - nemajú lekárov, sestry a pán sociálny minister tieto normatívy ani nekontroluje? Veď to je ohrozenie aj vášho zdravia.
 
mínus indicator plus

Ale problém je niekde inde   Ale problém je niekde inde

ak ste si veci k Svidníku čítali, tak tá pôrodnica fungovala roky s nízkym počtom pôrodov, tak sa vás pýtam, ako to, že ich príjmy od poisťovní boli také, že to nezavreli už dávno, ale až teraz, keď im odišiel posledný atestovaný lekár ? Hm? Lebo Svet zdravia uvádza ako dôvod "akútny nedostatok atestovaných lekárov"
 
mínus indicator plus

Ukrajinxi tam už boli a odišli   Ukrajinxi tam už boli a odišli

ak by ste si pozrel počty narodených detí v Svidníckom okrese a koľko Svidníčanov sa za posledné roky rozhodlo rodiť v inej ako svidníckej pôrodnici, tak by ste vedel, že za postupnú smrť Svdníckej pôrodnice môžu poisťovne, ministerstvo, lebo nekontrolovali túto nemocnicu a prevádzkovateľ - Svet zdravia, ktorý ju zle menežoval. Do budúcna pred tým ako napíšete komentár, je dobré sa pozrieť na čísla a fakty... A Ukrajinci tam už pracovali ale odišli... https://presov.korzar.sme.sk/c... Svet zdravia ich tam nedokázal udržať...
 
mínus indicator plus

REAKCIA autora   REAKCIA autora

Ďakujem všetkým, čo tu diskutujete, ale prosím nabudúce si prečítajte, k čomu diskutujete. 1. Ja aj odborná gynekologická obec je jednoznačne za zavretie pôrodnice, ktorá máá´ menej ako 500pôrodov - takáto pôrodnica už zomrela a nezachráni ju ani minister Drucker, ktorý to robí napriek odborným argumentom. Vo Švédsku je napríklad táto hranica minimálne 800pôrodov. Ja poukazujem na to, že ak by tú pôrodnicu dobre Svet zdravia menežovoval, mala by dnes viac ako 500pôrodov a bolo by v nej dostatok lekárov. A do toho ho mali tlačiť poisťovne a aj ministerstvo... 2. Pôrodnicu zavreli pre nedostatok lekárov - to bolo vyhlásenie Svetu zdravia - konkrétne tu: to hovorí do kamery: http://www.tvnoviny.sk/domace/... : “Dôvod je jednoduchý, akútny nedostatok atestovaných lekárov.“ Tomáš král hovorca Svetu zdravia.Ako ste si isto všimli Svet zdravia neoslovoval tých 50 lekárov aby im spravili viac pôrodov, ani neprosili župu, či mesto o viac pôrodov ale o lekárov a to je ten problém!!! Lebo počet pôrodov pod 500 mali už viac rokov , teda sa pýtam ako to, že dokázali takto fungovať ? Minulý rok, keď mali 370pôrodov, vtedy sa Svet zdravia nebál o bezpečnosť rodičiek ? Až dnes, keď nemajú lekárov ? Pôrodnicu zavreli preto, že tam nemal kto pracovať, počet pôrodov ani bezečnosť rodičiek Svet zdravia neriešil niekoľko rokov, kedy nemali 500pôrodov....
 
mínus indicator plus

minulý týždeň   minulý týždeň

som bol v roli bezmocného príbuzného opakovane. A v pôrodnici som prežil aj 5 vlastných pôrodov...
 
mínus indicator plus

trochu sa zamyslite...   trochu sa zamyslite...

vy ste zase zabudli, že na Slovensku máme rómsku menšinu, ktorá je v pomere k počte majority jedna z najväčších v Európe a jej chorobnosť a prístup k tehotnosti nám kazí čísla novorodeneckej chorobnosti a úmrtnosti../aj preto máme tak malý vek rodičiek v porovnaní s EU/ Ale nemýľte sa, v Anglicku je skorá novorodenecká úmrtnosť 2, v Holandsku 2,8, unás 1,4 ... dovolím si povedať, že 99% lekárov RLP sa nedokáže adekvátne postarať o práve narodené dieťa v ťažkostiach...
 
mínus indicator plus

všetkým diskutujúcim - odpovede   všetkým diskutujúcim - odpovede

Som si vedomí, že isté finančné skupiny platia brigádnikov- diskutérov, ale napriek tomu pár vysvetlení 1. za tento blog som nedostal žiadne peniaze, napísal som ho preto, že ma hnevá, že nám zdravotníkom všetci nadávajú ako zadlžujeme tento štát len preto, že si robíme svoju prácu a liečime chorých. Ale dlh nemocníc vzniká hlavne preto, že poisťovne neplatia za to čo majú... 2. Ak za tú istú diagnózu - za rovnakého pacienta dostane nemocnica od štátnej poisťovne najviac - priemerne o 200 alebo tristo eur viac ako platia súkromné poisťovne ak teda vy odvádzate súkromníkom 14% zo svojej mzdy, tak kam idú vaše peniaze ? 3. nikoho citovo ako lekár nevydieram, len ja svoje zdravotné odvody chcem použiť na liečbu, nie na Vilu Širokého na Bahamách, ani nimi nechcem podporovať najväčší tunel svlovenského zdravotníctva - vytiahnutie 400mil na Cyprus z Dôvery. 4. Nechápem, prečo by sa nemalo povedať ktorá poisťovňa koľko platí za pacienta a nechápem, prečo by nemocnica nemala pristupovať rozdielne k poistencom - klientom poistovní rozdielne, podľa toho ako sa poisťovne správajú... veĎ to je podstata totho TRHU, ktorí ľudia chcú nie ? to ej ten konkurenčný boj poisťovní a pacient si má podľa toho poisťovňu vyberať. Najlepšie by bolo ak by ste vy ako pacient nemocnici pri prepustení zaplatili účet a s týmto účtom bvy ste šli do svojej skvelej súkromnej poisťovne a tá by vám tie peniaze vrátila. Tak je to vo Švojčiarsku. GARANTUJEM vám, že by ste dlho v Dôvere/Unione neboli... 5. to že súkromné poisťovne každoročne milióny nezaplatia za odliečených pacientov je realita, to sú tie "nadlimitné výkony", ktoré už vyriešili tak, že sa nevykazujú... 6. ja ako lekár nie som platený zo zdravotného poistenia, teda mne ako zamestnancovi nemocnice môže byť jedno, z akej poisťovne je pacient, lebo mňa platí nemocnica. Pán Kuman, trápne je, že vy si paltíte zdravotné poistenie do posledného centu, ale tie peniaze si necháva vaša poisťovňa a keď vás ja ošetrím, tak mi všetci budú nadávať, že som zadlžil tento štát, lebo moja nemocnica od vašej poisťovne, vaše penmiaze nedostane, lebo vaše peniaze odišli na Cyprus.
 
mínus indicator plus

dokončenie k predchádzajúcemu   dokončenie k predchádzajúcemu

bez rizíkj privatizácie - pozrote si memorandum, čo sme /lekári pri výpovediach/ podpísali v 2011 s p. Radičovou ako premiérkou, tam je naša požiadavka napísaná. Chceli sme napríklad dozorné rady v nemocniciach a ich efekt sa ukázal pri piešťanskom CT. Následkom CT klauzy Inštitút finančnej politiky pritlačil na MZSR aby boli dozorné rady a to je to, čo sa teraz v nemocniciach zavádza - škoda, že Drucker ich nastavil ako impotentné... 5. opäť sa mýlite, v posledných prieskumoch (asi od roku 2012-2013) spokojnosti pacientov v nemocnicach boli pacienti najspokojnejší s prácou lekárov. A ak si pozriete koľko bodov na prímačkách na lekárske fakulty treba na prijatie, tak zistíte, že táto hranica rastie od roku 2012 - teda nami vyboxované vyššie platy pre lekárov zvýšili záujem o prácu lekára a lekárske fakulty si môžu vyberať najleepších a spokojnosť s prácou lekárov v nemocniciach objektívne podľa prieskumov narástla. Ďaľší efekt je, že sme zvýšením platov lekárov zastavili ich exodus na západ a v nemocniciach je dnes citeľne viac lekárov, ktorí už nemusia robiť toľko nadčasov ako pred 2011, čo je v prospech pacienta. "Ľudia sú najspokojnejší s prístupom lekárov a sestier. Tento rok sú dokonca spokojnejší s prístupom lekárov ako s prístupom sestier, v minulosti to bolo naopak." https://ekonomika.sme.sk/c/722... K tým eurofondom - vysvetlite mi či je normálne, že ak viem, že idem oddlžiť nemocnice, tak eurofondy rozdám ešte pred oddlžením, aby štátne nemochli tie eurofondy dostať... to je pre štát akože výhodné ? 6. cez Dôveru sa udial najväčší tunel v našom zdravotníctve - vytiahli z nej 400mil eur na Cyprus , to je efektívne? Dôvera aj Union platia nemocnciam, ambulanciám najmenenj a často aj nič, to, preto všZPOje v dlhu ale rozmenené na drobné Dôvera bola v ešte väčšom - pozrite tu: https://visolajsky.blog.sme.sk... sú tam aj linky na daňovú expertku Blahovú, ak mne neveríte... 7. Je úplne legiutívme, že ten kto platí, rozhoduje kam pôjdu peniaze. Ani vás nemôže štát nútiť dať niekam vaše peniaze, tak prečo by nemal štát rozhodovať kam pôjdu jeho peniaze... Hlavne ak sa pozriete koľko platí, respektíve neplatí nemocniciam a ostatným poskytovateľom Dôvera a Union v porovnaní so VšZP... PRÁVE PRETO SA ŠTÁTNE NEMOCNICE ZADLŽUJÚ.
29.06.2017 21:44 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

odpoveď k všetkým bodom:   odpoveď k všetkým bodom:

1. mzda lekára je hrubý príjem základný plat tak ako hovorí zákon 1,25 a 2,3x priemerná mzda. Ja som svoju výplatnú pásku ukázal redaktorovi Sme celú - vygooglite si. Korektné by bolo od ministra i médií hovoriť o hodinovej mzde lekára, tá sa vypočíta z 1,25x912 a 2,3x912 /počet hodín v mesiaci... to je všetko nemám dôvod nič skrývať a moje údaje potvrdili v reportáži joj aj mzsr aj nemocnica Ba a KE - link na reportáž je v blogu... 2. ja ani kopec inýchj lekárov nechce robiť žiadne nadčasy, vy by ste chceli tráviť svitky či 24h v sobotu, či nedeľu v práci ? Ja nie, ale zákonom stanovili poslanci, že mne môže riaditeľ nemocnicie prikázať 400h nadčasov, teda viac ako ktorémukoľvek inému pracujúcemu. Lekári sú vo vnímaní poslancov asi iný ľudský druh, ktorý zvládne viac práce. A k vášmu nápadu o rošení nemocníc - ak si pozriete koľko lôžok na obyvateľov je v Nemecku, česku, či rakúsku, tak máme málo lôžok v nemocniciach. Ja ak si pozriete moje verejné vyjadrenia a aj oficiálne stanovisko na poslednom stretnutí s pánom ministrom Druckerom 12.6.2017, tak som povedal, že ak je nejaká nemocnica zbytočné, nech ju zavrú (Na Slovensku neexistuje nezamestnanný lekár, my sa o prácu skutočne nebojíme) . V okolí Nitry mi príjde laickým pohľadom zbytočná Galanta, aj sa hovorilo o jej zatvorení, ale akonáhle ju kúpila PENTA tak už nie jej zbytočná... ale vrátim sa k vášmu nápadu - ak by zavreli nejaké nemocnice a ostatnú nejaké lekári voľní, tak to nijak nevyrieši nadčasy, lebo tie vznikajú cez víkendy, v noci, či počas sviatkov, prijať lekárov do nemocnice aby odpracovali nadčasy kolegov je hlúposť a nedá sa to zrealizovať, inak by to už spravili a netrápili by sa s extrazákonom k nadčasom lekárov... 3. Krajiny EU na západ od nás dávaju z rozpočtu zdravotníctva na nemocnice do 50%, ešte v roku 2011 sme na Slovensku dávali na nemocnocnice z rozpočtu zdravotníctva 15%, dnes je to asi 30% ale stále nie toľko ako krajiny s fungujúcim zdravotníctvom. Je to preto, že v nemocniciach sa deje tá finančne najnáročnejšia liečba... Nemusíme sa o tom presviedčať, stačí ak si to nájdete v grafoch OECD, nebudem vám ich dávať, nájdite si ich aby ste sa niečo poučili... 3. POzrite ja netvrdím, že chcem tento systém aký máme, ja hovorím, že všetky vyspelé štáty majú zdravotníctvo postavené na štátnom, lebo tak je to najefektívnejšie a najlacnejšie. To čo máme na Slovensku nie je štátne fungovanie, tu máme rozkrádačky a obrovské tunelovačky v štátnom ale aj v súkromnom. "prečo sa v rámci odborov nezasadíte o zmenu organizačnej formy aspoň najväčších nemocníc na akciové spoločnosti, keď všetci vidíme, že tam to s hospodárením vyzerá diametrálne odlišne ako v klasickej štátnej nemocnici?" ak yb ste boli znalý v probléme, tak viete , že aj VšZP je akciová spoločnosť a niekoľkokrát mala problémy aj tetu anku, ak Foraiov byt, aj opakovane dlh, rovnako ako nemoocnica Poprad a.s. mala rovnakú kauzu jedální ako iné nemocnice, s jediným rozdielom, že z tej nemocnice a.s. už riaditeľ nemohol byť ztak ľahko odvolaný. Aj železnice sú a.s. a nekradne sa tam ? Smiešny argument. Podľa práva EU, a.s. nemäže štát zachraňovať, ak by v 2011 nemocnice prešli na a.s., tak do pol roka zkrachujú a hneď by ich "zachraňovala" PENTa alebo niekto iný... koho človek bol Uhliarik už vie aj malé dieťa, a to, že nemocnice v 2011 v vysokom záujme finančných skupín bolo i správe SIS - vygooglite si. A hlavne, my sme v 2011 transformáciu na a.s. zastavili, ALE naša požiadavka bola, aby všetky tie opatrenia a.s., ktoré prinesú viac kontroly, aby boli v štátnych nemocniciach, aj bez rizík
29.06.2017 21:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ešte k tej VšZP   ešte k tej VšZP

Dôvera nekrachla práve preto, že to vytiahnutie 400mil bolo právne ošetrenéí a vyčakané, ale reálne bola 400mil v mínuse... lebo si ocenila, to čo sa nesmie oceniť... Akoby ste vy nemal žiadne peniaze, bol by ste v dlhoch, ale vyhlásili by ste , že vzduch vo vašom byte má hodnotu milión eur a teda nie ste v dlhu... dlh VšZP sa udial z časti z afér tety anky a Foraiov byt a Vaďurove šafárenie (https://vzdravotnictve.sk/loz-... )ale ona sa dostala do dlhu hlavne preto, že ešte drží ona jediná nemocnice nad hladinou, ona platí nemocnicam za hospitalizácie najviac. Teda väčšina jej dlhu sa nerozkradla, ale musela vyplatiť viac ako dostala. Dôvera aj Union platí ambulanciám a nemocniciam výrazne menej - ak by bolio platené lken týmito dvoma pooisťovňami, tak zavrieme... Viete vy si ako pracujúci občan platíte zdravotné poistenie 100eur, ale štát platí za svojich poistencov /deti, dôchodci, študenti,...) len 30eur a kto potrebuje viac liečby vy pracujúci, alebo dôchodca ? To je to percento, čo každý rok omielajú na mzsr a vo vláde - koľko dajú zo štátu na zdravotníctvo...
29.06.2017 21:09 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

k 400mil tunelu   k 400mil tunelu

je to najväčší tunel v slovensklom zdravoptníctve a v jeho histórii, viacx tu: https://visolajsky.blog.sme.sk... máte tam link aj nezávislej daňovej extertky, pani Renáty Blahovej https://dennikn.sk/570991/najv...
29.06.2017 21:00 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ak si pozriete čísla, tak zistíte,   ak si pozriete čísla, tak zistíte,

že to čo v našom zdravotníctve super zarába je súkromné, ale zarába často niekoľkonásobne viac ako za to isté zarába firma v Nemeckom zdravotníctve. A to čo nezarába a zadlžuje sa zostlao štátu. Pochopte, že stav aký máýme v našom zdravotníctve nie je náhodný, že tak blbo nám to vypálilo, ten systém aký máme je tak účelovo vytvorený ! Ad Gorila...
28.06.2017 0:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

prečítajte si moje blogy...   prečítajte si moje blogy...

a budete vedieť kedy som sa ozval. Inak poplatky za predčasné vyšetrenia sú úplna hlúposť. vy sa objednávate do autoservisu za poplatok ? Veď sa nad tým zamyslite! Objednať by ste sa mali u lekára normálne na daný čas bez poplatku ! K rušeniu poplatkov som sa vyjadril u Braňa Závodského Naživo - pozrite si archív: https://www.youtube.com/watch?...
28.06.2017 0:02 | Oznám správcovi
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME