Streda, 18. september, 2019 | Meniny má Eugénia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: rezeň
1>
mínus indicator plus

 

A ty vieš odkiaľ, že aj oni dvaja majú toho dosť za ušami? Máš lepšie informácie ako polícia, prokuratúra a NAKA? Napíš konkrétne čo také majú za ušami.
 
mínus indicator plus

 

Nie len smeráci, celá vládna koalícia je jeden veľký hnus. Ale to strašidlo má v niečom pravdu, prísne EU normy na chov jatočných zvierat a pestovanie poľnoplodín diskriminujú chovateľov a pestovateľov v celej Európe a tá istá EU ide podpisovať obchodné zmluvy s južnou amerikou, súčasťou ktorých je aj obchod s potravinami, na ktoré tie prísne EU normy neplatia.
 
mínus indicator plus

 

Samozrejme, že daňový bonus na dieťa je marketingovo nezaujímavý, lebo sa týka len pracujúcich, ktorí si ho majú z čoho odpočítať. Tým by smeráci stratili najväčšiu časť svojej voličskej základne, ktorá nikdy v živote nepracovala a nemá si bonus z čoho uplatniť. A ešte jeden dôvod pre nezaujímavosť daňového bonusu pre smerákov.. Po odpočítaní bonusu by viac peňazí zostalo občanovi, de facto o toľko by sa menej prelialo cez štátnu kasu, tým pádom by nebolo z čoho si uliať percentá pre seba. Čím viac dukátov prejde cez štátnu kasu, tým viac sa dá prerozdeľovať cez "našich ľudí" a tým viac sa dá z toho ukradnúť vlastnou hlavou.
Reakcia k téme: Uverili ste obedom zadarmo?
27.08.2019 17:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Zase len zahmlievaš. Opakujem otázku: Ako sa dá vypočítať "aktuálna" priemerná mzda na rok dopredu????? Priemerná mzda na rok dopredu sa dá len prognózovať, v takom prípade nie je ešte aktuálna. Aktuálna bude až v konkrétnom prebiehajúcom roku. A ak nechápeš otázku, si presne to, čo ostatní odborársky bossovia. Ako niekto nižšie poznamenal, keď sa ti zdá navýšenie min. mzdy zamestnávateľmi malé, založ firmu a zamestnaj kľudne 1000 ľudí a daj im 1.500,- v čistom. Môžeš aj viac (2.000 3.000 5.000). Budú ťa milovať.
 
mínus indicator plus

 

Citujem:"Ako ekonóm by mal vedieť, že takto urobený prepočet je hrubým zavádzaním, keďže odporúčanie tohto výboru hovorí o podiele voči aktuálnej čistej priemernej mzde. To v preklade znamená, že mal rátať s prognózovanou čistou priemernou mzdou na rok 2020, nie s priemernou mzdou z roku 2018". Tak na tomto som sa naozaj zasmial. Aspoň vidno, kto všetko si môže založiť OZ. Vysvetli mne ekonomickému laikovi, ako sa dá vypočítať aktuálna priemerná mzda na rok dopredu. Prognózovať sa dá, ale aktuálne vypočítať? Možno zmením môj názor na teba.
 
mínus indicator plus

autorovi   autorovi

najprv choď tieto drísty povedať Dobrovodskému do Malaciek a ďalším tisícom občanov, ktorí sú terorizovaní tvojimi súkmeňovcami. Súhlasím, že netreba ľudí zovšeobecňovať podľa etnicity, ale keď 99,5% etnika sa správa neprijateľne, je ťažké odlišovať jednotlivcov. Tiež mi veľmi vadí to vaše pomenovanie "róm". Pokiaľ viem, vo vašom jazyku to značí "človek". Keďže vy ste v rómskom jazyku ľudia, čo sme potom my majorita? Nerómovia? Gádžovia? Čo si mám o tom myslieť a zároveň nebyť rasista. Po stáročia ste boli cigáni a zrazu ste rómovia. Tiež chcem podotknúť, ako môže byť niekto rasista voči vám, keď vy nie ste rasa. Vy ste etnikum https://sk.wikipedia.org/wiki/... A posledná vec: stále ty, rôzne mimovládky a ostatný slniečkári prezentujete, ako chceme integrovať cigánov medzi majoritu, zmeniť im život. Pýtal sa niekto tých čo žijú v osadách čo chcú oni, či im náhodou život, ktorý vedú nevyhovuje? Tiež ako sa chcú na prípadnej zmene životného štýlu podieľať oni sami? Lebo vykrikovať pred TV kamerami, nikto sa o nás nepostará, dajte nám byty a podobné kraviny je jednoduché.
18.08.2019 9:03 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

vieš prečo? lebo SMER! dve volebné obdobia mal Blcháč večšinu poslancov mestského zastupiteľstva, ktorá mu odsúhlasila aj bielu v čiernej. zrazu to tak nejde ako si on myslí a je problém. keby sa v LM opakovali voľby, tak by si ani neškrtol na primátora. a vieš prečo je potrebné mať mestské zastupiteľstvo? Práve preto, aby sme tu nemali pána veľkomožného, tak ako dve volebné obdobia pred tým.
 
mínus indicator plus

 

Blcháč vníma konanie niektorých poslancov ako obštrukcie. A čo robia jeho súkmeňovci zo SMERu v parlamente? Ani na štyri razy nevedia zvoliť kandidátov na ústavných sudcov, z toho dva razy (možno aj viac krát) robili obštrukcie vzhľadom k Ficovi. Smeráci to všade robia už 12 rokov a on je zrazu prekvapený, smeráčik poondiaty.
 
mínus indicator plus

 

Normálny človek, zdôrazňujem "normálny", tieto problémy a x podobných vidí. A tým ostatným (ficovoličom) je zbytočné niečo písať, hovoriť, vysvetľovať. Oni to aj tak nepochopia.
20.06.2019 17:00 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Tak to by ma ako elektrikára fakt zaujímalo, ako sa dá urobiť prenos silovej elektrickej energie vzduchom. Skús mi to vysvetliť. Tiež sa chváliš, ako vždy večer dáš nabiť svoje auto. Ako by si ho asi nabíjali ľudia žijúci v bytovkách? Tých otázok by som mal viac, ale to by bolo na dlhé písanie.
 
mínus indicator plus

 

Píšeš presne v duchu porekadla: podľa seba súdim teba a keby ti to v tej hlavičke aspoň trochu myslelo, pochopil by si, že píšem k téme, lebo keby sa volilo podobne ako som písal vyššie, Fico by nikdy nebol premiérom. Ale to sa nikdy nemôže stať, lebo "demokracia"
13.06.2019 19:02 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Len tak medzi rečou, máš zaujímavý dátum registrácie, včera o 22:15 Čím to asi je, že doteraz si nepotreboval vyjadriť svoje myšlienky?
13.06.2019 8:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

a ty si zase zahľadený do vlastných myšlienok, lebo vôbec nečítaš diskusný príspevok aby si ho aj pochopil. Písal som hlavne o dlhodobo nezamestnaných v súvislosti s volebným právom a prispievaním do rozpočtu. Takže populista si tu ty! Samozrejme, že aj dôchodcovia a tiež dlhodobo nezamestnaní platia dane (DPH, spotrebné dane), treba však rozlišovať odkiaľ majú príjem. Dôchodcovia (myslím že podstatná väčšina) pracovali celý život, preto ten príjem majú zaslúžený, ale aj tak platia dane zo štátnych peňazí, de facto točia len štátne peniaze kol dokola. Dlhodobo nezamestnaní nikdy neprispievali a dane platia zase len zo štátnych peňazí. Pochopil si kolobeh financií v štáte? Ver tomu, keby volili hlavne prispievatelia do štátneho rozpočtu, tak aj tých ako píšeš "príbuzných, kamarádičkov, spolužiakov, vybavovačov", by bolo podstatne menej, lebo daňoví poplatníci takých nepotrebujú a navyše vidia zlodejiny v politike.
13.06.2019 8:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

ja som tak isto vo svojom okolí hovoril, že volebné právo by mali mať len prispievatelia do štátneho rozpočtu. Fungovalo by to veľmi jednoducho, kto by za posledné volebné obdobie prispel na daniach nejakou čiastkou do rozpočtu, mal by právo voliť v najbližších voľbách. Prečo o našich spoločných peniazoch rozhodujú aj dlhodobo nezamestnaní, ktorí celý život ničím neprispeli na chod tohto štátu? Toto by ale nikto z kompetentných nenavrhol, lebo "demokracia".
12.06.2019 18:00 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Na tak mladého človeka to je napísané rozumne, len škoda, že tí starší čo stále volia smer tvoje slová nikdy nepochopia. A nepochopí ich ani spomínaný exhibicionista bez štipky sebareflexie, ktorý si myslí, že musí byť stále stredobodom vesmíru. PS: Tiež asi patrím ku staršej generácii (55 r.), ale nikdy som smerákov nevolil.
12.06.2019 16:51 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ak nemali diplomatické pasy, správali sa k nim ako ku každému inému pasažierovi. Zvlášť ak dovážali nepovolený tovar. Ja keď niekde cestujem, preverím si čo je zakázané dovážať/vyvážať z tej ktorej krajiny, aby som sa vyhol podobným problémom.
 
mínus indicator plus

 

Pán Lapin, ste klimatológ, tak sa pýtam: Keďže globálne otepľovanie je nespochybniteľný fakt, akou čiastkou k tomu prispieva činnosť ľudstva vypúšťaním skleníkových plynov a aká časť prislúcha prirodzenému kolobehu kolísania teploty na našej planéte? Možno sa to dá vyjadriť percentuálne, prípadne zlomkom. Lebo tak ako je nespochybniteľný fakt otepľovania planéty, je tiež nespochybniteľný fakt kolísania teploty planéty počas jej existencie. Dookola počúvame o znížení množstva vypúšťaných skleníkových plynov, teoreticky, keby sme emisie týchto plynov znížili na nulu, zastavíme otepľovanie planéty???
 
mínus indicator plus

 

Presne ako píšeš, je to žonglovanie s číslami, tak ako to dôchodcov naučili smeráci. Neviem o čo ide pani dôchodkyni, ale čísla nepustia, ak sú podané "nezavádzajúcim" spôsobom: 18-39 1.656.251 voličov 11,7% = 193.781 voličov smeru 40-59 1.542.506 voličov 37,5% = 578.439 voličov smeru spolu 772.220 voličov smeru čo je 24,14% zo všetkých voličov v daných vekových kat. 60+ 1.239.705 voličov 50,9% = 631.010 voličov smeru v tejto vekovej kategórii Takže nie 49% mladých volí Fica ako uvádza autorka. Do 59 rokov je 24% voličov čo ho volia a 50,9% v kategórii 60+
 
mínus indicator plus

 

Úplne bez akejkoľvek výpovednej hodnoty. Možno, keby si napísala, aký odbor si vyštudovala, dalo by sa zhodnotiť, prečo si si nemohla nájsť pol roka adekvátnu prácu. Lebo dnes na vysokých školách sa dá vyštudovať veľa odborností, s ktorými si inú prácu ako predavačka, ani nezoženieš. Poznám veľa absolventiek s titulom Mgr., ktoré robia predavačky, čašníčky, recepčné a pod.
Reakcia k téme: Titulovaná predavačka
21.04.2019 9:55 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Chlapec si buduje kariéru v zámorí. Reprezentáciu rodnej krajiny mu znechutil Bokroš natoľko, že chalan bude veľmi rozmýšľať, či ešte niekedy bude reprezentovať, aj keby sa zmenil tréner. A potom sa všetci čudujú, že reprezentačným trénerom prichádzajú na zrazy miesto hráčov ospravedlnenky.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME