Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: rezeň
1>
mínus indicator plus

 

Ten musel nechať poriadny kus mozgu na ceste po havárii.
 
mínus indicator plus

 

Vypadá to pekne, ale podľa mňa to na Moskovské metro nemá. Tam s vínimkou tých najnovších staníc sú všetky unikátne. Z momentálne 200 staníc je asi 10 % nových.
 
mínus indicator plus

 

Súhlasím s tvojim názorom na autora. Je to obyčajný manipulátor. Zaujal ma tretí graf, kde je vysoký nárast teploty za posledných zhruba 100 - 200 rokov, údajne vplyvom človeka. Rád by som bol, keby mi autor vysvetlil toto: Posledná doba ľadová trvala zhruba od 22.000 p.n.l do 14.000 p.n.l. Potom následne v priebehu pár storočí sa roztopili na severnej pologuli rozprestierajúce sa dva rozsiahle pevninské ľadovce - tzv. Laurentský a Škandinávsky. Čo zvýšilo teplotu na zemi tak, že sa tieto rozsiahle ľadovce roztopili v priebehu pár storočí? Aj teraz sa topia ľadovce, ale sú plošne podstatne menšie a štartovacie podmienky ich topenia sú úplne iné, ako boli pred 14.000 rokmi.
04.10.2019 11:59 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Tak s tou povodňou si to riadne prestrelil. Pri povodni ti v blízkosti vybreženej rieky ublíži hlavne živel, t.j. voda. Toho chlapca nezabil živel - VIETOR, toho chlapca zabil padajúci konár. Takže už prestaň vypisovať somariny. Máš choré zmýšľanie.
Reakcia k téme: Tragédia v Nitre
02.10.2019 12:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Prečo z každého nešťastia musíme niekoho obviniť? Pri takejto súhre náhodných dejov sa podobné nešťastie môže stať kedykoľvek a kdekoľvek. Po tejto udalosti škola už nikdy nebude plánovať aktivity v exteriéri, lebo môže fúkať silný vietor, lebo môže pršať, lebo .... Však tu nešlo o hurikán alebo tornádo. Trochu silnejší vietor nemôže byť prekážkou pobytu na vzduchu. Z koľkých stromov okolo chodníka sa ulomil konár? A to, že zrovna pod tým konkrétnym stromom v tej chvíli prechádzali deti sa mi javí že boli na nesprávnom mieste v nesprávnu dobu. Aj takéto smutné udalosti sa občas stávajú.
Reakcia k téme: Tragédia v Nitre
02.10.2019 7:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

niečo podobné, ako píše autor, som sa nedávno spýtal v jednej diskusii k článku o otepľovaní pána klimatológa Lapina (zapojil sa do spomínanej diskusie), či by sa zastavilo globálne otepľovanie, keby čisto teoreticky dnes človek úplne prestal vypúšťať skleníkové plyny. V odpovedi mi viac menej vyhýbavo naznačil, že určite áno. Ja už dávno tvrdím, a to nie som ani profesor matematiky, že ešte nikto nezrátal percento, ktorým sa planéta otepľuje svojim prirodzeným kolobehom a percento, ktorým ku otepleniu planéty prispieva človek. Lebo je nevyvrátiteľný fakt, že planéta sa otepľuje. Citujem zo zdroja "Klíma v histórii Zeme - SHMU.sk": Posledná doba ľadová (koniec Pleistocénu) dosiahla svoj vrchol v období medzi 22 000 - 14 000 rokmi. V tomto období sa na severnej pologuli rozprestierali dva rozsiahle pevninské ľadovce - tzv. Laurentský a Škandinávsky. Počas vrcholenie tejto chladnej etapy Pleistocénu sa pohybovali priemerné ročné teploty v stredných šírkach okolo hodnoty 0°C (teda boli až o 10°C nižšie ako v súčasnosti, v oblasti Karibiku to bolo asi o 3°C menej ako dnes). Hladina svetového oceánu bola približne o 85 m nižšie ako dnes. V období pred 14 000 rokmi došlo k náhlemu otepleniu a masívnemu ústupu ľadovcov na severnej pologuli.
Reakcia k téme: O klimatickej hystérii
25.09.2019 14:05 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ja osobne sa považujem za živého od môjho dátumu narodenia, to jest vtedy, keď som uzrel prvý krát svetlo sveta, môj dátum narodenia sa nezhoduje s dátumom počatia mojimi rodičmi. Kto tvrdí opak, nech spolu so zákazom interupcií dá do zákona návrh, aby sa dátum narodenia uvádzal ako dátum počatia. V tom prípade budem možno tej myšlienke naklonený.
 
mínus indicator plus

 

A ty si koľko interupcií absolvoval/a, keď tak fundovane oponuješ autorke?
 
mínus indicator plus

 

Posledná doba ľadová (koniec Pleistocénu) dosiahla svoj vrchol v období medzi 22 000 - 14 000 rokmi. V tomto období sa na severnej pologuli rozprestierali dva rozsiahle pevninské ľadovce - tzv. Laurentský a Škandinávsky. Počas vrcholenie tejto chladnej etapy Pleistocénu sa pohybovali priemerné ročné teploty v stredných šírkach okolo hodnoty 0°C (teda boli až o 10°C nižšie ako v súčasnosti, v oblasti Karibiku to bolo asi o 3°C menej ako dnes). Hladina svetového oceánu bola približne o 85 m nižšie ako dnes. V období pred 14 000 rokmi došlo k náhlemu otepleniu a masívnemu ústupu ľadovcov na severnej pologuli. zdroj: http://www.shmu.sk/sk/?page=10... už vtedy sa náhle oteplilo, tiež si neandertálci nedali povedať a stále používali oheň na zohriatie sa (nadmerne vytvárali CO2).
 
mínus indicator plus

 

aj ja som sa zamyslel nad tým, prečo skrat na prívode spôsobil zhorenie a následný výbuch skrine. Toto mohol spôsobiť len skrat priamo v skrini. Aj skrat alebo preťaženie na výstupe by maximálne vyrazil poistky.
 
mínus indicator plus

 

Slovensko má rozlohu 49 000 km2, jeden medveď má podľa Wiki teritórium samica 120 km2, samec 320 km2. Odhadovaný počet medveďov na Slovensku je od 1200 do 1600 ks. Toto povedal zhruba pred 2 - 3 týždňami v správach ochranár p. Erik Baláž. Keby boli všetko samice, potrebovali by na svoj život celkovú rozlohu 122 000 km2 pri počte 1200 ks. U samcov je to skoro trojnásobok. Teraz mi relevantne vysvetli, či klame Wiki, alebo sa naozaj my ľudia rozťahujeme do jeho teritória, alebo ja naozaj premnožený.
 
mínus indicator plus

 

A ty vieš odkiaľ, že aj oni dvaja majú toho dosť za ušami? Máš lepšie informácie ako polícia, prokuratúra a NAKA? Napíš konkrétne čo také majú za ušami.
 
mínus indicator plus

 

Nie len smeráci, celá vládna koalícia je jeden veľký hnus. Ale to strašidlo má v niečom pravdu, prísne EU normy na chov jatočných zvierat a pestovanie poľnoplodín diskriminujú chovateľov a pestovateľov v celej Európe a tá istá EU ide podpisovať obchodné zmluvy s južnou amerikou, súčasťou ktorých je aj obchod s potravinami, na ktoré tie prísne EU normy neplatia.
 
mínus indicator plus

 

Samozrejme, že daňový bonus na dieťa je marketingovo nezaujímavý, lebo sa týka len pracujúcich, ktorí si ho majú z čoho odpočítať. Tým by smeráci stratili najväčšiu časť svojej voličskej základne, ktorá nikdy v živote nepracovala a nemá si bonus z čoho uplatniť. A ešte jeden dôvod pre nezaujímavosť daňového bonusu pre smerákov.. Po odpočítaní bonusu by viac peňazí zostalo občanovi, de facto o toľko by sa menej prelialo cez štátnu kasu, tým pádom by nebolo z čoho si uliať percentá pre seba. Čím viac dukátov prejde cez štátnu kasu, tým viac sa dá prerozdeľovať cez "našich ľudí" a tým viac sa dá z toho ukradnúť vlastnou hlavou.
Reakcia k téme: Uverili ste obedom zadarmo?
27.08.2019 17:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Zase len zahmlievaš. Opakujem otázku: Ako sa dá vypočítať "aktuálna" priemerná mzda na rok dopredu????? Priemerná mzda na rok dopredu sa dá len prognózovať, v takom prípade nie je ešte aktuálna. Aktuálna bude až v konkrétnom prebiehajúcom roku. A ak nechápeš otázku, si presne to, čo ostatní odborársky bossovia. Ako niekto nižšie poznamenal, keď sa ti zdá navýšenie min. mzdy zamestnávateľmi malé, založ firmu a zamestnaj kľudne 1000 ľudí a daj im 1.500,- v čistom. Môžeš aj viac (2.000 3.000 5.000). Budú ťa milovať.
 
mínus indicator plus

 

Citujem:"Ako ekonóm by mal vedieť, že takto urobený prepočet je hrubým zavádzaním, keďže odporúčanie tohto výboru hovorí o podiele voči aktuálnej čistej priemernej mzde. To v preklade znamená, že mal rátať s prognózovanou čistou priemernou mzdou na rok 2020, nie s priemernou mzdou z roku 2018". Tak na tomto som sa naozaj zasmial. Aspoň vidno, kto všetko si môže založiť OZ. Vysvetli mne ekonomickému laikovi, ako sa dá vypočítať aktuálna priemerná mzda na rok dopredu. Prognózovať sa dá, ale aktuálne vypočítať? Možno zmením môj názor na teba.
 
mínus indicator plus

autorovi   autorovi

najprv choď tieto drísty povedať Dobrovodskému do Malaciek a ďalším tisícom občanov, ktorí sú terorizovaní tvojimi súkmeňovcami. Súhlasím, že netreba ľudí zovšeobecňovať podľa etnicity, ale keď 99,5% etnika sa správa neprijateľne, je ťažké odlišovať jednotlivcov. Tiež mi veľmi vadí to vaše pomenovanie "róm". Pokiaľ viem, vo vašom jazyku to značí "človek". Keďže vy ste v rómskom jazyku ľudia, čo sme potom my majorita? Nerómovia? Gádžovia? Čo si mám o tom myslieť a zároveň nebyť rasista. Po stáročia ste boli cigáni a zrazu ste rómovia. Tiež chcem podotknúť, ako môže byť niekto rasista voči vám, keď vy nie ste rasa. Vy ste etnikum https://sk.wikipedia.org/wiki/... A posledná vec: stále ty, rôzne mimovládky a ostatný slniečkári prezentujete, ako chceme integrovať cigánov medzi majoritu, zmeniť im život. Pýtal sa niekto tých čo žijú v osadách čo chcú oni, či im náhodou život, ktorý vedú nevyhovuje? Tiež ako sa chcú na prípadnej zmene životného štýlu podieľať oni sami? Lebo vykrikovať pred TV kamerami, nikto sa o nás nepostará, dajte nám byty a podobné kraviny je jednoduché.
18.08.2019 9:03 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

vieš prečo? lebo SMER! dve volebné obdobia mal Blcháč večšinu poslancov mestského zastupiteľstva, ktorá mu odsúhlasila aj bielu v čiernej. zrazu to tak nejde ako si on myslí a je problém. keby sa v LM opakovali voľby, tak by si ani neškrtol na primátora. a vieš prečo je potrebné mať mestské zastupiteľstvo? Práve preto, aby sme tu nemali pána veľkomožného, tak ako dve volebné obdobia pred tým.
 
mínus indicator plus

 

Blcháč vníma konanie niektorých poslancov ako obštrukcie. A čo robia jeho súkmeňovci zo SMERu v parlamente? Ani na štyri razy nevedia zvoliť kandidátov na ústavných sudcov, z toho dva razy (možno aj viac krát) robili obštrukcie vzhľadom k Ficovi. Smeráci to všade robia už 12 rokov a on je zrazu prekvapený, smeráčik poondiaty.
 
mínus indicator plus

 

Normálny človek, zdôrazňujem "normálny", tieto problémy a x podobných vidí. A tým ostatným (ficovoličom) je zbytočné niečo písať, hovoriť, vysvetľovať. Oni to aj tak nepochopia.
20.06.2019 17:00 | Oznám správcovi
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME