Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Masimmo
1 
mínus indicator plus

Účelovosť je povinná   Účelovosť je povinná

Príspevok na stravu funguje účelovo. Ak prevádzka akceptuje strávený lístok je zodpovedná za účelovosť. Stravovacia karta zabezpečí 100% účelovosť t.j. nekúpiš si s kreditom na tejto karte iný tovar okrem stravy.
 
mínus indicator plus

Stravné karty   Stravné karty

Dnes sa pýtam, prečo je v parlamente návrh na zrovnoprávnenie hotovosti a príspevku na stravu formou stravných lístkov, ktorý môže napr. v budúcnosti úplne zaniknúť resp. splynie s výplatou? Prečo nie je v parlamente návrh na zvýšenie nominálnej hodnoty stravného lístka, tak ako to navrhli v iných krajinách(Belgicko, Francúzsko, Taliansko, Rakúsko,..), aby aj takto podporili reštaurácie a celý gastro business? Pre väčšinu zamestnancov je príspevkov na stravu vo forme stravných lístkov alebo stravnej karty obľúbený benefit a asi by sme smelo mohli povedať, že aj najobľúbenejší (okrem tých čo môžu používať služobné auto aj na súkromné účely). Čítal som v predošlých diskusiách, že stravenky sú z minulého storočia atď… Tá papierová asi áno, ale elektronická stravovacia karta, ktorou sa dajú uskutočniť bezdotykové platby je úplne cool a prináša kopec dobrých riešení. Zamestnanec dostane nabitý kredit mesiac vopred, môže platiť kartou bezkontaktne, nepotrebuje doplácať resp. obsluha mu nevydáva, platí presne koľko má(samozrejme, keď chutilo a obsluha sa usmieva, sprepitné je vždy vítané). Zamestnávateľ je spokojný pretože zamestnancovi zostane obľúbený benefit, karta zníži administratívu na minimum a podporí u zamestnancov pravidelné stravovanie v reštauráciách. Štát cez kartu dosiahne účelovosť t.j. príspevok na stravu bude účelovo použitý pre zabezpečenie stravy(iba na SK), reštaurácie budú mať vyšší obrat, vyššiu zamestnanosť a kultúra stravovania bude viac napredovať. V neposlednom rade karta zredukuje šedú ekonomiku na minimum. Stravenkové spoločnosti sa už niekoľko rokov cez inovácie, digitalizáciu, angažovanosť transformujú na moderné spoločnosti, ktorých businessom už nie sú iba legendárne papieriky. Podpora reštaurácii a celého odvetvia spoločného stravovania sa aj v týchto časoch ukazuje viac ako potrebná. Čo tak dať stravovacej karte zelenú?🙂🙌
 
mínus indicator plus

Účelovosť má význam   Účelovosť má význam

V prípade ak sa príspevok na stravovanie zmení na hotovosť už nejde o účelový príspevok. Znamená to, že zamestnanec bude môcť použiť túto hotovosť na kúpu akéhokoľvek tovaru alebo služby, napríklad aj v cezhraničnom nakupovaní. Limituje sa tým podpora stravovania a podnikania na Slovensku, keďže táto hotovosť bude môcť byť použitá na iný účel a prípadne aj v zahraničí, čím podporíme skôr ekonomiku inej krajiny, čo samozrejme nie je cieľom tohto príspevku na stravu. V prípade peňažného príspevku môže exekútor siahnuť na tento príspevok, čo v prípade gastráčov resp gastro karty(kredit na karte) nie je možné. Žiaľ, na Slovensku nie je málo zamestnancov, ktorí majú jednu a viac exekúcií, takže peňažný príspevok na exekúciu namiesto príspevku na stravu nie je najvhodnejšie riešenie. Tiež je potrebné myslieť na to, že ak by mali možnosť výberu zamestnanci, bude to znamenať navýšenie administratívy a nakladov pre zamestnávateľa. Je tam veľa ďalších nezodpovedaných otázok ako napr. Čo bude s firemnými kantinami, nezanikne časom príspevok na stravovanie resp. splynie s výplatou a zamestnanci o tento najobľúbenejší benefit časom prídu? Udrží sa cena aj lacnejších menu obedov(pre nízko príjmové skupiny)? Atď..... Tento príspevok vznikol pre zabezpečenie jedla pre zamestnanca zamestnávateľom a tak by to malo ostať. Je to účelový príspevok. Vhodným spôsobom by bolo nahradenie papierových gastro lístkov stravovacou gastro kartou. Gastro karta ponúka užívateľský komfort pre zamestnanca, zamestnávateľa aj prevádzku. Zjednoduší sa tým prehľad pre zamestnanca, užívateľský komfort, prehľad v aplikácii, bezkontaktné platby aj cez smart phone. Zamestnávateľ dobíja kredit, odbúráva sa distribúcia. Prevádzke odpadáva počítanie a posielanie gastro lístkov do stravenkovej spoločnosti. V neposlednom rade sa eliminuje šedá ekonomika, keďže každá transakcia za nákup stravy cez gastro kartu je riadne evidovaná. Málo by nás to zaujímať.
Reakcia k téme: Bez gastráčov nepomrieme
06.10.2020 0:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Sagan do toho! 👍
 
mínus indicator plus

Slušnosť, úcta a rešpekt   Slušnosť, úcta a rešpekt

bez týchto atribútov nebude mať naša liga nikdy úroveň. Je iba na nás, či chceme aby mal futbal na Slovensku budúcnosť.
Reakcia k téme: Futbal bez takých prežije
08.07.2020 2:02 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

INÝ UHOL   INÝ UHOL

Všetko je vec argumentácie. Každá minca má dve strany. Gastráč je benefit. Môžeš vybehnúť cez obed na menučko za slušný peniaz. Podporíš tým svoje zdravie (prebehneš sa, pokecáš s kolegami, dopraješ si na čo máš chuť), podnikanie reštaurácií a zamestnanosť nielen v gastro sektore. Konkurencia v gastre je vysoká, kvalita ide hore, ceny sa držia dole. Zamestnávateľ(nie každý) rád prispeje svojim zamestnancom na stravné nad rámec zákona. Neplatí daň a ani odvody. Rovná sa vyššia čistá mzda. S príchodom elektronickej jedálne karty sa odbúráva administrácia a distribúcia klasických gastráčov. Spoločnosti začali hromadne prechádzať na kartu, s ktorou môžeš cez appku platiť aj mobilom a na to reagujú reštaurácie ktoré cítia veľký dopyt. Stále vnímam tento benefit, ako niečo čo funguje a nie je potrebné to rušiť. Ďakujem a majte ma radi✌️
 
mínus indicator plus

Zabudlo sa na školákov   Zabudlo sa na školákov

Tak ako aj v iných krajinách EÚ, nie je dôvod držať deti zavreté doma. Rodičia sa po uvoľnení reštrikcií potrebujú venovať práci, rodinným rozpočtom a svojim školopovinným deťom. Poslať deti do škôl trebárs aj na dobrovoľnej báze je viac ako žiaduce.
 
mínus indicator plus

 

Háčik je v tom, že oficiálne číslo obetí koronavirusu môže byť niekoľko násobne vyššia. To len aby sme boli presnejší.
 
mínus indicator plus

Sociálny rozmer   Sociálny rozmer

Každý bude mať svoju pravdu. Pripomeňme si prečo stravné lístky vznikli a prečo majú svoje opodstatnenie. V tomto prípade ide o sociálny rozmer. Nie každý zemastnanec má upratané v peňaženke, nie každý zamestnanec má potrebu sa prejsť cez obedovú prestávku a zároveň si oddýchnuť od práce, vyjsť si s kolegami na spoločný obed a popritom sa porozprávať a zdieľať spolu kvalitný čas. Menučkové reštaurácie by sa bez stravných lístkov neuživili a zbytočne by sa zrušili pracovné miesta. Stravné lístky plnia dôležitú funkciu. Netvrdím, že sa do budúcnosti nezaobídeme bez stravných lístkov avšak nateraz si plnia svoju úlohu - prispievať na kvalitnejší život nás všetkých aj vrátane sociálne slabších. Dobrú chuť 😊
 
mínus indicator plus

 

V kazdej normalnej krajine by po tak zavaznych okolnostiach boli uz davno vypisane predcasne volby. Sakova je iba predlzena ruka Kalinaka a mafie ktora vladne Slovensku. Podporujem hnutie Za slusne Slovensko.
 
mínus indicator plus

 

Verim a chcem verit ze sa brutalna vrazda dvoch mladych ludi podari vyriesit. Na to vsak potrebujeme uplne ine vedenie policie. Zatial z toho co vychadza na povrch iba mozeme konstatovat, ze vztahy medzi businessom, ludmi s pochybnou minulostou a policiou su prepojene a to nevesti nic dobre.
 
mínus indicator plus

pan Bugar, zradca Slovenska!   pan Bugar, zradca Slovenska!

Pan Bugar, ludia Vas maju plne zuby! Ste strojcom a stelesnenim zla! Prosim, uz prestante traumatizovat spolocnost svojimi bezodnymi klamstvami, cinnmi a odidte! Urobite sluzbu vsetkym slusnym ludom zijucim na Slovensku ale aj v zahranici! Ano, ludia si Vas budu pamatat ako skrachovanca a podporovatela mafie. Sam ste si vystavili clenstvo v klube luzerov a vrahov Meciar - Fico - Bugar! Moznost na reparat neexistuje!
 
mínus indicator plus

futbal je hra a rozhodca je jej sucastou   futbal je hra a rozhodca je jej sucastou

hrajem futbal od svojich 6 rokov a za ten cas som zazil velmi vela spornych situacii. niektore boli evidentne sporne. vo vikendovych zapasoch FC alebo Realu sa neudialo zas tak nieco hrozne, co by vrhalo zly tien na futbal ci rozhodcov. zapas sa hraje 90 minut, ktore ma muzstvo vyuzit na to, aby vsietilo co najviac a inkasovalo co najmenej golov. to sa presne stalo aj v tychto zapasoch. to ze tentokrat stala vacsia stastena na strane FC potesi Messiho a jeho fanusikov a pre tich co to nevedia prehryzt, vedzte, ze nabuduce bude stastnejsi Real :-)
 

1 

Najčítanejšie na SME