Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: mino888_
1 >
mínus indicator plus

túto Hitlerovu   túto Hitlerovu

firmu mali už dávno rozpustiť a zakázať.
 
mínus indicator plus

Tesať do kameňa   Tesať do kameňa

ešte prídu horúce chvíle pre slovenskú otrockú republiku.
 
mínus indicator plus

premršťená jak *****   premršťená jak *****

dúfam že sa preberú z toho sna.
 
mínus indicator plus

Pekná rozprávka,   Pekná rozprávka,

musím uznať, že sa podarila. Inteligentná zápletka , kvalitné spracovanie.
 
mínus indicator plus

utekaj s 5-kou na miesto,   utekaj s 5-kou na miesto,

korunovaný hlupák. keby bola superstar, si víťaz hviezdnej roty.
 
mínus indicator plus

no tak ja ti to   no tak ja ti to

prepočítam na jeden LED televízor ročne. Priemerná spotreba 45 W a ide 6 hodín denne. Potrebuješ 45 * 6 = 270Wh energie denne. Minus nejaka ucinnost nech 300Wh denne. Jeden fotovoltický panel výkonu 300Wp o ploche 1,65 m2 v zime vyrobí 300Wh, na jar 900Wh a v lete 1500Wh denne. Ak budeš mať batériu o velkoľsti 2kWh = 2000Wh + menič, tento televízor pôjde 90% roka len a len z batérie počas celého roka. A nehovorím o tom, že v lete a na jar si ešte môžeš denne alebo viackrát za deň uvariť kávu. V lete kľudne môžeš aj povysávať cca 30min na 800W, ak tvoj menič bude mať výkona aspoň 1200W. A to je len jeden panel a 1,7 m2 strechy + bateria 165Ah/12V menič.
 
mínus indicator plus

Cely problem   Cely problem

tvojich výpočtov je, že uvažuješ s výkonmi, pričom pri akomkoľvek akumulačnom a teda aj bateriovom systéme je rozhodujúci úhrn(mesačný, ročný) energie. A ten je na Slovensku viac ako postačujúci. Z naakumulovanej energie v batérii výkon poskytuje batériový menič a ten sa dimenzuje podľa pripojených spotrebičov. Aj keď dnes najmä kvôli nadobúdacej cene systému celkom neobslúžime november, december, január pri niektorých spotrebičoch, predsa len viac ako 80% roka môžeme ísť úplme na slnko a teda redukujeme podstatne emise CO2. A cena systému bude klesať a nakoniec budeme schopní dať do batérií 5 mesiacov leta a užívať to na Vianoce, to už bude ako keď naša stará mama celé leto zavárali, teda akumulovali fotosyntézu do marmelády a kompótov a atď..
 
mínus indicator plus

Ide o to,   Ide o to,

čo mysli pod jednoduchou zásuvkou. Lebo jednoduchá záasuvka v domácnosti je buď jednofázová, ktorá sa bežne istí na 16A ako píšeš, a musela by sa "preistiť na 32 A. Alebo sa použije jednoduchá domová "miešačková" 3-fázová zásuvka a auto má vstup aj pre toto pripojenie. Tu pri istení 3x16A máme k dispozícii výkon až cez 10kW a to musí stačiť. Bežne sa skôr táto 3f zásuvka istí na 3x25 alebo 3x32 A.
 
mínus indicator plus

kapacita 35,8kWh   kapacita 35,8kWh

je naprosto správne. Takže ty budeš asi nejaký falus z Bratislavy.
 
mínus indicator plus

no po 8 ročnom vládnutí   no po 8 ročnom vládnutí

černocha bude motivácia potomkov zakladateľov USA taká, akú sme ešte nemali kedy v histórii vidieť.
 
mínus indicator plus

akurát si ukázal   akurát si ukázal

ako nestíhaš. je víkned, toto si pozri : (a najmä od 54.minúty) : https://www.youtube.com/watch?...
 
mínus indicator plus

LiFePO4   LiFePO4

batérie to dokážu, ak majú precíznu elektroniku na riadenie nabíjania a vybíjania + ošetrené prostredie v ktorom pracujú. Momentálne sú to batérie s najnižšou cenou za akumulovanú kWh. Tá sa počíta z využiteľnej kapacity, počtu cyklov a nákupnej ceny batérie. Inak povedané koľko ma to celé stojí / množsvo energie v kWh ,ktoré cez to môžem prehnať až kým to musím vyradiť/ekologicky zlikvidovať.
 
mínus indicator plus

o čom to píšeš?   o čom to píšeš?

rodinný dom z generovaním 10Mwh ročne je megalomanský projekt? . a inak si zdravý ?
 
mínus indicator plus

ja nechápem, sám sebe odporuješ.   ja nechápem, sám sebe odporuješ.

lebo ak sa porieši odkladanie, tak stálych 2,6kW na 20m2 nepotrebuješ, keď máš garantované nastálo ako geokonštantu, že u nás ti 20m2 dá cca 3,2MWh ročne. Tú energiu z batérií si potiahneš kedy potrebuješ s výkonom ako nadimenzuješ menič podľa spotrebičov.. Nikto ťa netlačí len na 20m2, priemerné strechy sú oveľa väčšie. Veď samotný hyperloop uvažuje využiť plochu pozdĺž dráhy a bilančne to bohate postačuje. Ak sa zvýši účinnosť solárnych panelov z dnešných už aj 17% bežne ,tak tobôž.
 
mínus indicator plus

Opajcol som príspevok   Opajcol som príspevok

Len tupý národ premrhá príležitosť vymaniť sa v energetike zo štiepnej jadrovej reakcie, uhlia a iných fosílnych palív. Všetci vieme, že v Bratislave je priemerná ročná teplota 10,9 °C, alebo teplota ľudského tela je 36,5°, alebo že voda sa mení na ľad pri 0°C. Nikto s tým, vďaka základnému školstvu, nepolemizuje , je jasné , že ak sa to zmení významne nastala kataklizma. Nikto v médiách ale dotatočne neinformuje, že množstvo elektriny ročne zo slnka, ktoré máme dnes potencionálne z každého m2 bežnej (normálnej) strechy je podobne stabilná a hodnota ako priemerná teplota. A že tá hodnota je významne a neopomenuteľne život zabezpečujúca - to by mali/musia vedieť všetci, čo vedia písať. A to je už o zodpovednosti ľudí, ktorí tomu rozumejú (učitelia, technici, vedci, médiá) aby zbabelo nesedeli za pecou. -------------------- a len k tomu dodávam, že som si zistil, koľko je tá stabilná hodnota každý rok z 1m2 strechy na Slovensku. A vtom je tá pointa, že to je fakticky garantované každý rok. A je to cca 0,165 Mwh elektriny takej, akú mávame na faktúre od distribučky. Alebo sa to dá aj prepočítať, že aby si mal každý rok 1000kWh = 1MWh elektriny zo strechy, treba na to asi 6m2 strechy osadiť panelmi alebo asi takými Tesla šindlami. A to stačí na 7000km jazdy malého elektroauta. Ale kto má takú malú strechu že 6m2 ? Už len priemer nejakých 60m2 strechy dá fakticky 10MWh elektriny ročne. Samozrejme bez rozumného ukladania v lete, aby sa to dalo používať rovnomerne celý rok to nebude to pravé orechové. Ale to je o budúcom vývoji. Takže nejakých sneh by nemal byť problém.
 
mínus indicator plus

Už sa k žiadnym spaľovacím   Už sa k žiadnym spaľovacím

motorom nevracajte a prejdite na EV.
 
mínus indicator plus

gratulujeme   gratulujeme

Domča, len si si trocha nevhodný deň vybrala, dnes je majster sveta PETER SAGAN.
 
mínus indicator plus

fašisti a mafiáni   fašisti a mafiáni

štát má na to aby platil všetkých predčasných dôchodcov = pracovníkov štátnej správy, ktorí falus robia a sú akoby na predčasnom dôchodku. Ich pracovný výkon by zvláda 1/8 pracovníkov zo súkromného sektora a ešte by sa aj nerozkrádalo a tam je pes zakopaný. Mafia = štátni zamestnanci tváriaci sa ako majitelia štátu - zotročujú ostatných v súkromnom sektore vrátane zamestnancov. Taká je pravda.
 

1 >

Najčítanejšie na SME