Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: simplex
1 >
mínus indicator plus

*   *

Pozrieť: A.P.Záturecký: Slovenská přísloví, pořekladla a úsloví a J. Zaorálek: Lidová řčení.
Reakcia k téme: SHOOTY
25.01.2007 16:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Čo sa babe chcelo,   Čo sa babe chcelo,

to sa babe snilo - tak vravievali starí Slováci. Alebo po staročesky: Zabíti holou prdelí ježka jest věc převelice těžká... Skrátka: na to, o čom snívaš, by muselo byť v ovzduší aj niečo silnejšie, než je iba opozičná vôľa vrátiť sa k výkonnej moci. Zatiaľ nič také necítim.
Reakcia k téme: SHOOTY
25.01.2007 16:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Čo si nepochopil,   Čo si nepochopil,

že ten developer nerieši problém bratislavskej dopravy, ale ide zhodnotiť pozemok aurobusovej stanice, ktorý kúpil aj s budovou a aj s vecným bremenom? Nebyť toho bremena, tak o nejakej novej autobusovej stanici nie je tu ani štek. A s letiskom a železničnou stanicou sa obracaj na iných adresátov. Aj všetci ostatní.
 
mínus indicator plus

Môžeš upresniť,   Môžeš upresniť,

ako to myslíš s tou štátnou istotou? Niektorí ľudia tu žijú už v 5. štáte, a pritom sa nepohli z Bratislavy! Aj žijúce generácie budú mať za chvíľu už tretiu či štvrtú menu!
 
mínus indicator plus

Aby si sa nezmýlil!   Aby si sa nezmýlil!

Keď sa Estónci, Lotyši a Litovci a po nich aj Ukrajinci alebo Gruzínci prestali cítiť "sovietmi", britskí politici si mädlili ruky. My s nimi, lebo sme mali svoje dobré dôvody. Ked sa Slovinci začali cítiť najprv ako Slovinci a až v druhom rade ako Juhoslovania, a hneď po nich aj Chorváti, začal sa rozpad západného Balkánu na kopu štátikov. Briti sa blahosklonne prizerali... No a potom si aj Slováci povedali, že sa cítia výlučne a len Slovákmi, a ani trochu Čechoslovákmi. Pestovať národnú identitu v Angličanoch, Íroch, Škótoch a Wallesanoch je dnes tým najvyšším záujmom Al Káidy a iných podobných záujmových skupín, takže to netreba vidieť moc ružovo.
 
mínus indicator plus

Oni si tieto veci poisťujú   Oni si tieto veci poisťujú

aj v medzištátnych zmluvách. By si sa díval, čo by sa dialo, keby Magistrát alebo vláda (- no, to by bola sranda aj pre nás!) otvorili otázku pomníka a cintorína na Slavíne. Oni sa krivo dívajú aj na to, keď majitelia súkromných budov u nás či v Česku chcú napr. z fasády odstrániť starý ruský vojenský nápis! Sú urážliví ako Arabi.
 
mínus indicator plus

To, čo sme z tej spoločnosti videli   To, čo sme z tej spoločnosti videli

na fotografiách, nesľubuje nijaký intelektuálny prínos pre SDKÚ; ale už ani prínos hlasov nie.
Reakcia k téme: Vládny úrad pre dohľad
24.01.2007 20:43 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nuž, veď tá správa aj pochádza   Nuž, veď tá správa aj pochádza

od HAVARIA-PRESSu! Čo sa teda divíš? :-)
 
mínus indicator plus

Hlavná správa je   Hlavná správa je

o tom, že už nechcú meniť proporcie v odvodoch do prvých dvoch pilierov. To je ďalší ústup z predošlých tvrdých pozícií. Stalo sa to deň po tom, ako boli uverejnené štatistiky o odmietavom postoji ľudí k navrhovaným zmenám - veď 70 % z poldruha milióna zväčša mladých ľudí je preeeeedasa len nejaká sila:-). Na druhej strane môžeme byť aspoň trochu radi, že ten chlapík nie je až taký dogmatik ako si mnohí mysleli, a že je v stave veľmi pružne manévrovať. To ukazuje, že sa učí vládnuť ... hádam to teda prežijeme v zdraví.
 
mínus indicator plus

Za to nemôžu byť trestaní.   Za to nemôžu byť trestaní.

Ich prípadné trestné činy sú premlčané. Ide už len o poznanie, ako to tu u nás fungovalo. Niektorým aj to stačí na odpor proti tej inštitúcii.
 
mínus indicator plus

Z toho, čo sa predalo za Dzurindu,   Z toho, čo sa predalo za Dzurindu,

idú dodnes peniaze na dôchodky Mečiarových a Ficových voličov. Z toho, čo sa predalo za Mečiara, išlo trošku peňazí aj na ich stretávky na Pasienkoch, ale nejaká trocha aj na Elektru, a niečo možno zostalo aj na bakšiš pre kardiochirurgov...
Reakcia k téme: Fico obedoval so Schröderom
24.01.2007 17:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Celý tento materiál   Celý tento materiál

o komárňanskej pevnosti je pravdepodobne ďalšou obžalobou slovenskej filmárskej a televíznej obce, lebo vyvoláva otázky: kto a kedy nakrútil o tejto unikátnej záležitosti dokumentárny film? Kto si s touto témou pohral z hladiska vojenstva, z hľadiska architektúry, či z hľadiska sovietskej okupácie? Obávam sa, že aj tu sa ukazujú limity slovenskej filmárskej invencie. Alebo sa pletiem a také filmy jestvujú? Vie o nich niekto?
24.01.2007 17:44 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Najviac ma dojalo toto:   Najviac ma dojalo toto:

"Ako uviedol člen rady Ivan Králik, britská BBC riešila podľa jeho informácií podobný prípad a pracovníkovi nechali preplatiť hodnotu vysielacieho času. "Splácal to šesť rokov," dodal." - To už ani neverím vlastným očiam, že tento niekdajší normalizačný komunistický televízny náfuka si ešte aj dnes otvára zobák, a to ešte s témou sankcií a trestov! No bodaj by nie, to je presne parketa týchto normalizačných satrapov. Fuj! :-((
 
mínus indicator plus

Nuž,   Nuž,

tie kreatúry sú v niektorých raných obdobiach práce ŠtB totožné s tými z HG a HM. Niektorí skrátka pracovali aj pre ÚŠB, aj pre ŠtB, aj pre HSĽS, aj pre KSS... A najprv arizovali a nedávno ich synovia reštituovali arizované. :-(
 
mínus indicator plus

To je pekné, že sa tomu venuje.   To je pekné, že sa tomu venuje.

Problematickejšie je už to, že tu za seba lobuje pod takým priehľadným nickom. Začal však trošku neskoro (24.01.2007). Dúfam aspoň, že chuť diskutovať mu vydrží aj dozajtra či dopozajtra... Nemohli by sme sa dozvedieť, koľko tých kvalitných prác ste vlastne publikovali, maestro?
 
mínus indicator plus

Držme si teraz palce,   Držme si teraz palce,

aby tá tisícročná voda neprišla o poldruha roka. BTW: Ten Kato, to je TEN Kato? HZDS z FNM? Hm...
 
mínus indicator plus

Akosi neviem,   Akosi neviem,

kde je pointa...
Reakcia k téme: SHOOTY
24.01.2007 16:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tá historka je možná,   Tá historka je možná,

ale netreba ju ani v lokálnych dejinách preceňovať. Castro si zrejme odskočil do SN helikoptérou z letiska Poprad. Bol totiž aj v Tatrách a skolil tam kamzíka -bezočivo sa o tom písalo v novinách, i keď poľovačka na kamzíka bolo už vtedy čosi nepredstaviteľné a protizákonné. V jeho prospech hovorí, že on o protizákonnosti toho papalášskeho podujatia iste nevedel. I keď aj on určite nechával na Cube podobné zvrhlé podujatia organizovať pre svoje návštevy.
 
mínus indicator plus

Aké dôkazy, aké súdenie?   Aké dôkazy, aké súdenie?

Nič také tu nik nepísal. To by sme museli vedieť, či tá samo-vražda z r. 1993 bola samo-vraždou naozaj. Ja po tom nepátram. Možno to bol samo-výbuch, neviem.
Reakcia k téme: Dzurinda už Mečiara nechce
23.01.2007 22:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Hvorecký človeka nesklame nikdy.   Hvorecký človeka nesklame nikdy.

Stále píše a stále sa o to všetci bijú. Hádam nám nezabudne oznámiť, keď sa o neho o neho pobijú Comédie-Francaise s Burgtheatrom.
23.01.2007 21:33 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME