Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: qwewi
1 >
mínus indicator plus

Vystúpenie z cirkvi   Vystúpenie z cirkvi

Na Slovensku sa z cirkvi dá vystúpiť tak, že na adresu farnosti, v ktorej ste boli pokrstení (a ktorá má teda o vás zápis v matričnej knihe), zašlete tzv. Vyhlásenie o vystúpení z katolíckej cirkvi. Na základe tohto dokumentu vám farár, ktorý má v správe danú farnosť, urobí zápis do matričnej knihy. Vyhlásenie sa dá vygenerovať na stránke https://zbohom.net/
 
mínus indicator plus

Vystúpenie z cirkvi   Vystúpenie z cirkvi

Z cirkvi sa dá vystúpiť tak, že na adresu farnosti, v ktorej ste boli pokrstení (a ktorá má teda o vás zápis v matričnej knihe), zašlete tzv. Vyhlásenie o vystúpení z katolíckej cirkvi. Na základe tohto dokumentu vám farár, ktorý má v správe danú farnosť, urobí zápis do matričnej knihy. Vyhlásenie sa dá vygenerovať na stránke http://zbohom.sk
 
mínus indicator plus

 

Teológia nie je seriózna veda, to by museli veriaci najskôr vedecky dokázať, že nejaký boh existuje.
Reakcia k téme: Biblické Sci-Fi
17.08.2013 9:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Za odluku sú nielen ateisti, ale aj veriaci bez príslušnosti k cirkvi a neregistrovaných cirkví, aj veľa veriacich registrovaných cirkví je za, lebo má to výhody aj pre cirkvi, keď nie sú závislé na štáte. Už teraz je na Slovensku 5 registrovaných cirkvi, ktoré sa financujú samé z členských príspevkov a odmietajú peniaze od štátu.
 
mínus indicator plus

 

Je zaujímavé, že na jednej strane nechcú o právach týchto ľudí ani počuť a na druhej strane sa nechajú vydržiavať aj z peňazí týchto ľudí. Treba čo najrýchlejšie odluku cirkví od štátu.
 
mínus indicator plus

 

Ide o katolícky kláštor. Ten ktorý dnes pracuje ako evanjelický farár, je jeden z tých, ktorých tam zneužívali.
 
mínus indicator plus

Vystúpenie z cirkvi   Vystúpenie z cirkvi

Z cirkvi sa dá vystúpiť tak, že na adresu farnosti, v ktorej ste boli pokrstení (a ktorá má teda o vás zápis v matričnej knihe), zašlete tzv. Vyhlásenie o vystúpení z katolíckej cirkvi. Na základe tohto dokumentu vám farár, ktorý má v správe danú farnosť, urobí zápis do matričnej knihy. Vyhlásenie sa dá vygenerovať na http://zbohom.sk/
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

A neboli to práve oni, kto si potreboval "kopnúť" ako prvý? Veď článok je o tom, ako sa katolícki aktivisti sťažujú, že štát vraj dal pol milióna eur na rôzne záujmové skupiny - ale to, že na cirkvi dal 37 miliónov, je podľa nich zrejme v poriadku?
 
mínus indicator plus

 

Nemohli, lebo zvieratá a veci nie sú spôsobilé k právnym úkonom.
 
mínus indicator plus

 

Aj na Slovensku je taká stránka, s názvom zbohom.sk. Tam si zatiaľ 4388 ľudí vygenerovalo žiadosť o vystúpenie z cirkvi.
 
mínus indicator plus

 

Nadpis je zavádzajúci, išlo o pochod za sekulárnu Európu a nie nejakú akciu proti kresťanom. Tento pochod sa koná každý rok aj v Londýne, kde ho podporujú aj veriaci, dokonca jeden katolícky kňaz natočil toto podporné video: http://www.youtube.com/watch?v... Ale tom odporcovia odluky cirkví od štátu samozrejme nepíšu – oni to chcú prekrútiť tak, aby to vyzeralo, ako keby za odluku boli len radikálni ateisti.
 
mínus indicator plus

 

Gustáv Husák sa nevyspovedal a žiadneho kňaza si k sebe nezavolal, ten sa tam sám natlačil, keď Husák ležal v kóme: http://www.sme.sk/c/6145481/gu...
 
mínus indicator plus

 

Keď sú školy cirkevné, nech ich podporuje cirkev... čo s tým má štát? A čo tak rovnoprávne zdanenie cirkvi s inými organizáciami? Vatikánske zmluvy sú protiústavné a treba ich zrušiť!
 
mínus indicator plus

 

Zatiaľ ho nemôžu dať na ústavný súd, lebo na podanie podnetu potrebujú podpis 30 poslancov. SaS toľko nemá a ostatné strany by ich v tom nepodporili. Ale samozrejme máš pravdu, že Vatikánske zmluvy sú protiústavné a treba ich zrušiť.
 
mínus indicator plus

 

Ach, už zase ta úbohá demagógia, že ateizmus = komunizmus? Je to skôr naopak, komunizmus je ideológia takisto ako náboženstvo, tiež má svoje dogmy a „neomylných“ vodcov, ktorí sa nesmú kritizovať. Preto ani nie je prekvapivé, že sa po r. 1989 z najväčších komunistov zrazu stali tí najväčší katolíci, len vymenili jednu totalitnú ideológiu za inú.
08.08.2012 17:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Treba konečne zrušiť protiústavné a pre SR jednostranne nevýhodné zmluvy s Vatikánom.
 
mínus indicator plus

 

Pokiaľ viem tak sa birmovka zrušiť nedá, ale dá sa vystúpiť z cirkvi: http://zbohom.sk/
 
mínus indicator plus

 

Nedávno bol o tom článok na osel.cz, kde je to podrobne vysvetlené: http://www.osel.cz/index.php?c... Žiaľ naši politici podpísali protiústavné a pre SR jednostranne nevýhodné zmluvy s Vatikánom, ktoré dávajú jednej cirkvi všetky tieto nadpráva. Dúfam, že aspoň českí politici neurobia rovnakú chybu.
 
mínus indicator plus

 

Tak nech predajú niečo zo svojich obrovských majetkov, veď im patrí tretina Slovenska: http://hnonline.sk/slovensko/c...
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME