Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: simon22
1 >
mínus indicator plus

 

ak trávnik v trenčíne a žiline vyhovuje FIFA a UEFA a spĺňa štandardy na súťaže.. nemal by ich žiaden zväz zakazovať.. je to vždy lepšie ako tie zamrznuté oráčiny alebo svinské bahniská v iných mestách.. to nikomu nevadí??
 
mínus indicator plus

čítal si to celé radox??   čítal si to celé radox??

to čo si si vybral vybrali takisto novinári zo slovenska.. len tú menšiu časť článku ktorá hovorí o jeho rodičoch.. a čítal si to celé?? kde sa venuje autor rozhovoru o saganovi s jeho trénerom.. o jeho vlastnostiach?, o ňom ako človeku?, to je podstatné v tom článku a nie rozdelenie domu na ženskú a mužskú časť.. článok ako celok je super.. a len slováci z toho urobili niečo aby sa na petra dalo nadávať.. alebo aspoň čudovať.. ako to robíš ty.. to čo si citoval je začiatok veľkého článku.. toto sme praví hnidopichovia.. vybrať si najhoršiu časť a nimrať sa v nej..
 
mínus indicator plus

chýbajú ti 3 nuly   chýbajú ti 3 nuly

rozpočet usa je v tomto roku 588 000 000 000, teda bilionov usd čo je viac ako desať násobok rozpočtu na obranu ruskej federácie... to hovorí za všetko.. rusi mali dokonca desaťročie(90-2000), keď ich rozpočet nestíhal ani udržiavať stávajúcu výzbroj a dlhodobo chátrali.. USA také desaťročie nikdy nemali..
 
mínus indicator plus

kto súdi???   kto súdi???

mne vadi jediné.. ako môže novinár pri zmysloch konštatovať natvrdo porušenie zákona?? ON JE SÚD??? chceš demokraciu a sám ju hneď v nadpise článku porušíš FLAGRANTNÝM spôsobom??? odkedy novinár rozhoduje, kto porušil zákon?? hned aj keby tam ukradli milion, nemôžeš použiť takýto nadpis.. dobre to vieš.. prečo teda porušuješ zákon aj ty??? pokial nie je niekto odsúdený. musí sa na neho prihliadať ako na nevinného.. je Lajčák odsúdený??? ako si dovolíš niečo také konštatovať čo si predviedol v nadpise?? TY SA DOŽADUJEŠ PRÁVA.. kde je to tvoje dodržanie práva??
 
mínus indicator plus

potápam.... a toto môže byť vysvetlenie   potápam.... a toto môže byť vysvetlenie

ak je pravdou to čo bolo v článku.. že zomreli obaja až na lodi..po ponore.. tak asi obaja urobili rovnakú chybu.. mohli vyletieť z väčšej hlbky bez výdychu a roztrhlo im plúca.. alebo boli dlhšie pod vodou vo väčšej hĺbke a neurobili dekompresnú zastávku a rýchlo sa vynorili .. ( väčšou hĺbkou je už aj 20 metrov a polhodina.. dolu.. ) ak ideš nahor rýchlo (rýchlejšie ako bubliny.. hoci si bl dolu krátko.. a nevydýchol si.. tak si vezieš so sebou v plúcach vzduch o tlaku 3 atmosfery.. z hlbky 20 metrov.. a čo urobia na hladine?? no prááásk.. a máš roztrhnuté plúca.. ak si tam dlho , dýchaš v -20 m vzduch pod tlakom 3 atm.. a teda sa ti za tú polhodinu naviaže do krvy 3x viac dusíka ako na hladine.. a preto musíš urobiť dekompresnú zastávku v 10 alebo 5 metrov pod vodou určitý čas, aby si " rozpustil" ten dusík.. ak to neurobíš spení sa ti krv po rýchlom vynorení a môžeš tiež zomrieť.. kesonova choroba.. preto takýchto musime a umiestniť v pretlakovej komore.. toto sú dve možnosti, na ktoré môžeš zomrieť po nesprávnom vynorení na palube lode.. Rovnako zle môžeš dopadnúť ak si potápal v hĺbke a potom si sadneš d lietadla a odletíš.. môžeš zomrieť na palube lietadla.. lebo tam je tlak vzduchu ako v 3500 nad morom.. počas letu.. a teda ten dusí sa v krvi nafúkne a môže ťa zabiť.. pena.. namiesto krvy.. preto každý normálny potápač má na ruke ten komputer.. čo mu toto všetko ukazuje.. a dáva no flihgt po určitú dobu.. od ponoru..
 
mínus indicator plus

no ahoj...   no ahoj...

velice odvážne až by som povedal drzé počínanie si si dovolil.. prečo?? dal som ťa do vyhľadávača.. a žiadne literárne dielko či dielo za tebou googel nevie nájsť. Ako ťa napadlo napísať blog o tom. čo by mal hoci aj len amatér čo chce byť spisovateľom ovládať?? aký má zvoliť prístup k svojim pokusom a budúcej tvorbe?? Vyštudoval si aspoň niečo v príbuznom obore?? aspoň masmediálku a snažíš sa byť žurnalistom? tak som klikol na tvoju stránku http://radovan-cipka.webnode.s... a prekvapene pozerám.. .. básne nenájdené, kapitola prvá asi 200 riadkov, a druhá detto... v tvojom vrcholnom diele Príbehy z Edhene máš urobenú štruktúru .. ale zaplnenú riadkami len prvú kapitolu... Sám v horách.. už druhá s názvom Bastien ( evokuje vo mne nekonečný príbeh - "neverending story") je prázdna.--- skrátka by ma fakt zaujímalo z akej môžeš vyjsť skúsenosti aby si nám v blogu radil ako začať písať a čo k tomu potrebujeme.. buď si geniálny a veľmi odvážny... alebo drzo zmätený...Neberiem ti elán, len by som potreboval zorientovať v tvojich myšlienkových pochodoch ... ak prebiehajú...
 
mínus indicator plus

ved práve napadlo..   ved práve napadlo..

práve že napadlo. vždy po určitej dobe sa vylietalo palivo zo strategických zásob.. no nikdy sme nemali ropákov.. asi to tak teraz vyšlo.. že zrazu boli.. boli aj u nás. aj všade.. kde sas použilo to palivo zo zásob..
 
mínus indicator plus

ale no tak..   ale no tak..

v tomto prípade predsa NEIDE o kalináka či baštrngáčika alebo hranola.. tu ide o porušenie zákona nejaký klaunom z trnavy.. ktorý ej arogantný a nikdy nechybujúci.. takže?, ak má platiť zákon, musí platiť pre všetkých.. teda aj pre igora.. inak yb fakt nebolo o čom.. rovnako ako má nisésť vinu baštrngáč.. tak má niesť vinu za iné porušenie zákona aj matovič.. to je všetko.. inak to nemá žiaden zmysel.. ak by nemali byť potrestaní to tí naši.. lebo sa nedajú momentálne potrestať toti vaši.. to čo by si chcel ?? tak zrušme všetky zákony a kto má väčšie péro ten je víťaz??? takto ?? či pušku?? alebo viac penez???
Reakcia k téme: Ako zachrániť Matoviča
25.09.2016 22:42 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

nieee   nieee

jeho predsa nikto nezbaví mandátu preto, lebo kritizuje zlodejov.. al epreto že porušil zákon.. a sankcia je aj v zákone uvedená.. takže?? prečo by mala byť výnimka?? len prreto, že kritizuje zlodejov?? prečo ich neusvedčí a nedá zatvoriť??
Reakcia k téme: Ako zachrániť Matoviča
25.09.2016 22:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

hurá..   hurá..

konečne rozumný blog.. . len by som pochyboval o rozdelení toho času porušenia n avolebné obdobia.. lebo to by znamenalo, že tí čo sú tam už 5 volebných období by si mohli v každom jeden krát porušiť zákon.. a to kam by sme došli?? to jedno s pokutou a druhé s vylúčením má predsa zabezpečiť, aby zákonodarcovia DBALi na dodržiavanie všštkých zákonov.. dokonca ak by došlo k tretiemu porušeniu.. malo by platiť lipšicovo okrídlené 3x a dosť.. a mal by dostať basu :D naveky vekov.. žartujem.. ale zákon je zákon aj pre arogantných.. aj v koalícii aj v opozícii.. som ale zvedavý, kde vezmú potrebnú ústavnú väčšinu.. kto sa pridá.. to je otázka.. ktorá svedčí nei o vôli po spravodlivosti ale o politickom prístupe k spravodlivosti..
Reakcia k téme: Ako zachrániť Matoviča
25.09.2016 18:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

zabudli ste na ministra   zabudli ste na ministra

aj kašický odstúpil dobrovolne.. hned po nástenkovom tendri.. ktorý aj tak zrušil.. to bolo tiež dobrovoľné odstúpenie..
 
mínus indicator plus

NIE..   NIE..

ak bude mať EU USA rovnako 4 body.. postupuje EU leb vyhrala vzájomný zápas.. to čo spomínaš by nastalo, až keby sa porovnávali TRI mužstvá s rovnakým počtom bodov.. vtedy bude rozhodovať kto ako k tým 4 bodom prišiel.. či b základnej hracej dobe, v predlženi alebo v nájazdoch.. a ak by aj toto bolo rovnaké, tak potom rozdiel strelených a obdržaných gólov.. takže.. ak budú mať narovnako USDA a EU po 4 body... stále postupuje EU...lebo 3:0 vzájomný zápas
 
mínus indicator plus

hluposť..   hluposť..

"nalosovali " sa takto preto aby USA a CAn hrali finále.. preto sa dali do jednej skupiny.. aby sa v prípade ich postupu nemohjli stretnúť v semifinále.. takže?? celé to bolo nastavené na finále CAN vs USA..a nik nikomu nepomáha.. pískajú normálne.. ak nestíhaš, je to vždy vidno zo spomalených opakovačiek. a všimni si.. nikto nechodí po faule protestovať ako u nás v lige..lebo ej to nedôstojné.. lebo aj tak si nepomôžeš..
 
mínus indicator plus

nesúhlasím..   nesúhlasím..

rozhoduje v prípade rovnosti bodov vzájomný zápas.. a teda ak USA vyhrá dva zápasy a Eu tiež dva.. tak postúpi eu.. a eu už dva vyhrala.. lebo pri výhre v riadnom čase aj v predlženi je rovnaký počet bodov pre víťaza.. teda DVA.. takže eu má 4 body a usa môžu mať tiež už len 4 body.. takže usa môže postúpiť na úkor eu len v porovnaní TROCH mužstiev s rovnakými bodmi.. a vtedy je to takto : 1. Počet výher v základní hrací době a prodloužení, bez výher v nájezdech 2. Počet výher pouze v základní hrací době 3. Rozdíl vstřelených a obdržených gólů (počet vstřelených branek minus počet obdržených branek) 4. Počet vstřelených branek Více na http://isport.blesk.cz/clanek/...
 
mínus indicator plus

nesúhlasím..   nesúhlasím..

otázka bola položená.. odpoveď alibistická.. a v tom je citron frajer.. a ak by sa ho spýtal inak.. odpovedal by ako dzurinda.. ale ved už som vám odpovedal :).. skrátka.. kto chce .. povie podstatu a nie omáčku.. tu sú samé omáčky.. slabučký rozhovor.. nič neprezradzujúci.. hlavne že zabral miesto a nie je biela stránka.. ano a súhlasím.. aj ten novinár sa nechcel dozvedieť.. splnil si len povinnosť..
 
mínus indicator plus

citrón hovorí veľa,ale nepovie nič!   citrón hovorí veľa,ale nepovie nič!

toto je jeho špecialitka.. s širokým úsmevom Vám odpovie pohotovo na všetko a pritom NIČ NEPOVIE.. teda neprezradí.. tak za prvé.. vytvorili sme kategoriu( deviataci a prváci na strednej, čo mohli hrať minulý rok za devinu, celoslovenská súťaž. deviny mali regionálne a potom finálový turnaj ) kadetov po vzore čechov.. to ale neurobil citron a prohokej.. ale zväz.. aký fínsky model?? čím je fínsky model prakticky iný ako ten český?? komerčnejší?? čo je to za blbosť?? ani pol slova vysvetlenia.. aké ciele máme pre tento rok?? ani slovko.. len že sú vysoké a náročné... to aby sa nedali asi skontrolovať :) a záverom.. košice aj nitra síce postúpili.. ale hovoriť o vyrovnanosti budeme môcť až prejdú aj prvým kolom play off.. zatiaľ hlavne košice nič moc neukázali.. ..prečo nepovie priamo, že kedy tu budú zostávať a prichádzať LEPŠÍ a nebudú hned utekať?? je to jednoduché.. KEĎ BUDÚ VYŠŠIE A STABILNEJŠIE PLATY.. to je prvé čo odháňa našich dobrých mladých a neláka dobrých starších.. existenčné problémy hráčov 85% našej extra-profi-ligy...až druhé je kvalita.. ktorá samozrejme úzko súvisí aj s tými chýbajúcimi peniazmi ... 22 ľudí so skúsenosťami z NHL.. ale zabudol povedať že vrátane trénerov.. a tí hráči čo hrajú s takou skúsenosťou majú dohromady ani nie toľko štartov v NHL, čo šatan a hossa spolu.. kvetnaté reči, ktoré nám vôbec nič neprezradili..
 
mínus indicator plus

s tým súhlasím..   s tým súhlasím..

energia rastie s rýchlosťou.. ale pre stret povrchov je jedno ktorý mal akú kinetickú energiu.. tá sa sčíta.. že?? pri nehode to má len vplyv na smer pohybu áut po nehode.. ten kto má väčšiu energiu "pretlačí svojim smerom oponenta ale povrchy sa budú deštruovať podľa pomeru svojich pevnostných a tvrdostných schopností materiálov, ktoré sa stretli.. takže pri strete rozhoduje znova vlastnosť( niekedy aj tvar) materiálu.. v tomto prípade.. ocele a duralu.. ( nepleťme sem tlak vody alebo jej povrchové napätie.. ktoré má iný vplyv so zmenou rýchlosti .. apropo človek je rovnaká voda) .. takže musím stále trvať na svojom polopatistickom vysvetlení.. hodenou kockou masla múr neprerazíš.. pri strete duralového a ocelového nosníka vždy bude prerazený duralový.. a nie ocelový.. (lebo plocha stretu je rovnaká.. teda na oboch, a ej irelevantné ktorý nosník dodal kinetickú energiu---)
 
mínus indicator plus

 

ak skočíš na vodu z väčšej výšky.. tak pôsobí rovnako ako beton.. pokiaľ ju presne špičkou spojerných rúk.. pozri si skoky red buill series.. zo skál.. je to asi 50-70 metrov.. dáš pupkáča a zabiješ sa.. dáš šipku aleb nohy napred a nezabiješ sa.. bublina vody o veľkej rýcklosti aj bublina vzduchu ťa môže zabiť.. ale pri strete ocele a duralu s dosť veľkou plochou.. to bude vždy rovnaké.. prepáč.. to je ako ked sa zrazíš v plátenným velorexom v obrnenom aute.. akokolvek rýchlo by ten velorex šiel.. vždy by sa rozbil on..
 
mínus indicator plus

úsmevné...   úsmevné...

uvedomuješ si že je úplne jedno či sa hýbe pri zrážke lietadlo alebo ocelový nosník?? to nie je to isté ako lúč vody.. ty si asi zrejme zle študoval... iný príklad.. ak auto stojí a do neho vrazí cyklista.. ja to to isté ak by cyklista stál a do neho vrazilo auto.. ide len o súčet rýchlostí .. a ej úplne jedno .. to tú rýchlosť do kontaktu dá.. ak teda lietadlo letelo 850.. ej to to isté ako keby do toho stojacieho lietadla narazil ocelový nosník letiaci tou rýchlosťou 850.... pokiaľ ide o reakciu materiálu pri náraze..
 
mínus indicator plus

 

samozrejme že to viem.. a máte dojem že lietadlo bolo pri zrážke lúčom vody pod vysokým tlakom?? nenarazil materiál ne materiál???
 

1 >

Najčítanejšie na SME