Štvrtok, 28. máj, 2020 | Meniny má ViliamKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: anmilka
1 >
mínus indicator plus

Nútené vetranie chránenej únikovej cesty   Nútené vetranie chránenej únikovej cesty

Pri počte bytov, tam už vo výpočte určite nevyšlo prirodzené vetranie, možno malo byť dokonca podtlakové. Keby tam bolo, tak to nevybuchne /ak je pravda, že tu vybuchlo v schodisku / . Predpokladám, že sa na to majitelia bytov vykašľali. Ušetrili za požiarne klapky a ventilátor. V pondelok sa pre zaujímavosť spýtam kolegyne požiarničky - ja robím iba architektúru. Mám skúsenosti, ako ľudia odmietajú takéto veci a snažia sa podvádzať pri kolaudáciách, aby ušetrili. Vyhláška MV SR č. 94/2004 Z. z. a STN 92 0201-3 Nútené vetranie chránenej únikovej cesty /CHÚC/ je také, ktoré užíva nútený prívod vzduchu ventilátorom. Hlavným výkonovým parametrom, ktorý chceme dosiahnuť, je množstvo (prietok) vetracieho vzduchu (m3/h). Odvod vzduchu je zaistený únikom oknami, dvermi, vetracími otvormi a netesnosťami stavebných konštrukcií a nie je riadený ani regulovaný. Úlohou tohto spôsobu vetrania je obmedziť prienik splodín horenia a dymu do únikovej cesty, alebo ho zriediť tak, aby neprekročili koncentráciu 1 až 2 %. Pretlakové vetranie CHÚC rovnako užíva nútený prívod vzduchu ventilátorom. Hlavným výkonovým parametrom, ktorý musí byť v tomto prípade dosiahnutý, je normou požadovaný pretlak (Pa) v priestore únikovej cesty za určitých definovaných podmienok. Stanovenie pretlakových parametrov definujú príslušné normy. Systémová skladba pre požiarne odvetranie pozostáva z požiarnej klapky (v prípade umiestnenia na strechu s geo-metrickou plochou 2 m2, s materiálom klapiek typu A1 – nehorľavé s izolačným zasklením alebo ako tmavá klapka z hliníkového plechu s tepelnou izoláciou z nehorľavej sklenenej vaty) a elektrického ovládania.
 
mínus indicator plus

 

Pridávam sa k Janke Remešíkovej - vlastne ešte viac, ja sa nielen hanbím, ja doslova neznášam ľudí, ktorí neovládajú pravopis! A vôbec sa nehanbím, že mám príspevky Janky Remešíkovej rada. Rovnako ako blogy, ku ktorým pridáva príspevok.
 
mínus indicator plus

Keď už si sa nevydala,   Keď už si sa nevydala,

mohla by si aspoň vydať knihu :-) ! Určite by som si ju kúpila! Velmi sa dobre číta, ako píšeš.
06.02.2019 20:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

presne   presne

a takýchto trefných viet je tu viac!
 
mínus indicator plus

 

oprava - Nie Mariánske námestie, ale ...Hlinkove námestie .
 
mínus indicator plus

 

Celé som to nedopozerala - nebavili ma tie kecy. V prvej polovici videa sú použité archívne zábery, keď ešte z pohľadu z Hlinkového námestia vyzerala budova Mirage celkom použiteľne, aj keď o architektonickej hodnote tejto stavby by sa dalo polemizovať . Teraz je však na Hlinkovom námestí už pristavaná časť, ktorá zabrala zeleň pred bývalým Priorom. Z Hlinkového námestia bol pôvodne veľmi pekný pohľad smerom na ulicu Kálov /rad budov, kde je Dubná skala/ . Teraz vidíme nevkusné monštrum s megalomanským schodiskom a terasami. Mariánske námestie tým úplne stratilo svoj ráz. Veľmi ma mrzí, že niekto umožnil takto necitlivo zasiahnuť do verejného priestoru. Zaujímalo by ma, kto je za to zodpovedný.
 
mínus indicator plus

 

Možno som to nepochopila správne ako ostatní. Nepripadá mi to, že Monika mala napísaním tohto článku zámer sa sťažovať, či nadávať na taxislužby. Mňa ten článok pobavil. Monika má skvelé postrehy, výborne píše, dobre sa to číta.
17.01.2019 11:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Tučným ľuďom treba predovšetkým vysvetliť, že obezita nie je len chybička krásy, ale zdravotný problém. Ideálne by bolo, keby mali možnosť pod odborným dohľadom tento problém riešiť. V prípade, že odmietnu spolupracovať, museli by si zdravotnú starostlivosť súvisiacu s neliečenou obezitou uhrádzať z vlastného vrecka.
 
mínus indicator plus

 

Skutočne veľmi dobrý príspevok!!!
 
mínus indicator plus

 

V zahraničí skôr nie je bežné, že by niekto nechal psa samého uviazaného pred reštauráciou. Strach určite nie je opotstatnený - do reštaurácie vezme majiteľ len sociolizovaného psa, ktorý je na ľudskú spoločnosť zvyknutý . predpokladám, že si nevyberiete miesto hne´d vedľa neho, prípadne viete upozorniť majiteľa psa , keby si chcel k vám priasadnúť, že Vám to vadí. Prípadne doporučujem psychoterapeuta - možno to pomôže zbaviť sa strachu a nájsť cestu ako zlepšiť vzťah k zvieratám - pes je skvelý spoločník. Mńa oveľa viac ako pes pri jeho majiteľovi obmedzuje fajčenie - okrem vplyvu na zdravie ma rozčuľuje napáchnuté oblečenie, vlasy. Nezávidím personálu, že to musia trpieť. Fajčenie by som zakázala úplne v každej prevádzke bez ohľadu na to, či sa tam podáva jedlo, alebo nie. Trocha čerstvého vzduchu by fajčiarom iba prospel, keby si išli zabafkať vonku.
 
mínus indicator plus

 

Ako prevencia by sa rozhodne malo niečo robiť s nadváhou a obezitou - toľko mladých ľudí s nadváhou, vidieť to hlavne v lete! Ako budú na tom zdravotne o 10 - 15 - 20 rokov? Možno by pomohlo, keby mal každý možnosť riešiť tento stav ako chorobu u profesionálneho dietológa, prípadne i trénera. S hrozbou, že ak nezmenia svoj životný štýl, tak si budú musieť choroby, ktoré z toho vyplávajú, uhrádzať z vlastného vrecka.
 
mínus indicator plus

 

Ani súkromné gymnáziá si neurčujú počet žiakov v ročníkoch samy, počet žiakov určuje VUC rovnako ako pri štátnych. Na každé dieťa ide normatív - je to v ústave, že každý má právo na bezplatné vzdelávanie. Školné, ktoré platia rodičia je príjem pre školu navyše a mala by za to poskytnúť nejakú pridanú hodnotu - malé študijné skupiny, lepšia vybavenosť atď. ...
 
mínus indicator plus

 

Tu sa nedá diskutovať o tom, ako a za koľko mením ja! To je úplne bezpredmetné, dávno som sa tak dobre nepobavila!
Reakcia k téme: Ako vymeniť kolesá na aute
28.11.2018 16:02 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Celý článok je napísaný akosi chaoticky, akoby to bol nejaký bezmyšlienkovitý preklad. Priatelila sa s Puškinom? Ak je jej rok narodenia v roku 1730, tak keď sa Puškin narodil, mala už 69 rokov. Podľa článku začala s mučením poddaných po smrti manžela. Vydala sa v 19 rokoch a ovdovela, keď mala 24 - t.j. v roku 1754. V článku je uvedené, že na ňu podali sťažnosť už v roku 1750 .
13.10.2018 22:02 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Na mišpuľu sa teším aj ja. Konečne sme sa dočkali vlastnej úrody! Ani netuším, ako chutí. Myslím však, že to nie je druh jablka, ale sa radí medzi jadroviny rovnako ako jablko alebo hruška. Mám informácie, že nedozrieva koncom septembra, ale v novembri po prvých mrazoch. Tak dúfam, že zber neprepasiem. Nemyslela som si , že niekto mohol zabudnúť na egreše, ja si leto bez nich neviem predstaviť - taká egrešová omáčka .... Jarabinu granatnaju /kríženec hlohu a jarabiny/ ste skúšali? A muchovník / amelanchier/ ? Alebo zemolez?
 
mínus indicator plus

 

Keby farmári nemulčovali lúky, ale kosili a sušili seno tak, ako kedysi naši starí otcovia, prípadne pásli dobytok, tak by tie lúky kvitli a nebolo by treba teraz treba manažérov na kvitnúce ostrovy.
 
mínus indicator plus

 

Mne kedysi lentilky chutili, v detstve som ich jedla na kvantá. Nejde o to, čo je v poleve, ale o chuť čokolády vo vnútri. Teraz je bezvýrazná. Raz som videla nejakú českú reportáž, kde sa ľudia sťažovali na zlú kvalitu čokolády v lentilkách v porovnaní s nemeckými Smarties. Bolo to podstatne skôr, ako sa začali média zaoberať dvojitou kvalitou potravín, Horovkyňa Nestlé krútila dookola o prieskume trhu a rozdielnych tradíciách, rozdieloch chutí v jednotlivých regiónoch ..... Odvtedy som lentilky nekúpila vôbec. Občas si kúpim čokoládoví M&M, tie sa chuťou trocha približujú pôvodným lentilkám, aj keď sú drobnejšie. Raz som dostala som z anglické veľkonočné Miniegs od Cadbury /obaľované mini vajíčka v dražé/ - a rozmýšľala som, čo mi pripomína tá skvelá čokoládová chuť. Tak kedysi chutili lentilky, tieto sú však zase väčšie. Myslím, že rozdiel je jednoznačne v kvalite čokolády.
 
mínus indicator plus

 

watchdogová ..... dá sa slovenčina spotvoriť ešte viac?
 
mínus indicator plus

 

Celkom vtipne napísané. Len asociácia - pes - moslim mi nesedí. Nie je to tak, že moslimovia považujú psov za nečisté zvieratá? Prepáčte, nepoznám osobne žiadneho moslima. Ale neznamená to, že som intolerantná k moslimom, aj keď môj Beny je môj najlepší kamarát . A ani vo svojom okolí nemám rasisticky naladených ľudí a ani nemám pocit, že by tendencie k rasizmu rástli, skôr naopak rastie strach z rasistov. Možno mám len šťastie na ľudí.
Reakcia k téme: Čo ak je môj pes moslim?
13.06.2018 12:40 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Top karma?   Top karma?

Vážený pán Pado, Prvýkrát sa mi stalo, že som po prečítaní Vášho blogu neklikla na "zvýšte karmu" . Nechcem sa rozpisovať, prečo - opakovala by som to, čo tu napísali mnohí. Nechápem však, prečo sa tento článok dostal na vrchol TOP, dokonca bol chvíľu medzi vybranými blogmi na titulnej strane. Napísal ste predsa toľko článkov, ktoré by stáli za povšimnutie, dokonca by bolo vo verejnom záujme, aby si ich prečítalo čo najviac ľudí ! Nevšimla som si, že by mali extra vysokú karmu a už vôbec nie, že by ich redakcia umiestnila na titulku. Mám jediné vysvetlenie - niekto Vás tu nemá veľmi rád. Vyzerá to tak, že niekoho to potešilo, že ste sa nechali uniesť a chce sa o svoju škodoradosť podeliť s čím najväčším počtom ľudí, aby poškodil Vaše meno. Ak by ste sa náhodou rozhodol uverejňovať svoje blogy v inom denníku, kde si budú vážiť Vašu prácu, dúfam, že budem o tom informovaná. Rada čítam Vaše blogy. Získala som z nich veľa užitočných informácii . Je škoda, že Vaše iné články sa nedostali na vrchol TOP rebríčka.
 

1 >

Najčítanejšie na SME