Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: komanč
1 >
mínus indicator plus

 

a ako ty vieš, že to nebola skutočná zdravotná sestra? Každý má nejakú zlú skúsenosť so zdravotníckym personálom. Už len skutočnosť, že človeka nadopujú liekmi, ale konkrétne o chorobe neinformujú s tým, kam by došli, aby sa s každým pacientom rozprávali, že na to je ich čas drahý sa debatu je farár. A vetu, že on je študovaný a nemá čas niečo vysvetľovať aby tomu pacient rozumel používa 99% lekárov. Smutné. Mnoho ľudí by žilo, ak by ich lekár informoval ako sa bude vyvíjať ich zdravotný stav. Pretože stále žijeme v dobe, že lekára obťažujeme!!!!!!!
 
mínus indicator plus

 

nepomôže! Takéto príznaky určite nie sú v chorobopise zapísané. Vyšetrenia popísané v texte sú negatívne, teda pacientka je OK. Takže všetky dôvody na sťažnosť nie sú opodstatnené. Možno, keby podpísala reverz a z domu volala sanitku, čiže iného lekára, vtedy by sa "možno" dalo niečo riešiť. Ale i tak je to viac-menej nulová šanca dosiahnuť nejaké zadosťučinenie proti týmto zločincom!!! Mám podobnú skúsenosť s trnavskou nemocnicou - všetky výsledky bolo negatívne a za tri dni bol z toho sarkóm IV. štádia... záver: atypický prípad!
 
mínus indicator plus

 

úplne normálna vec na dedinách. Každý je s každým rodina. A kto by si rodinu rozhádal? Tak isto prebiehajú aj voľby starostov.Vyhrá ten, čo má väčšiu rodinu!
 
mínus indicator plus

 

podľa grafu a predchádzajúcich rokov je vidno, kto prežiera budúcnosť našich detí. Komanči, ktorí dôchodcom zanechali aké-také dôchodky, alebo demokrati, ktorí dnešnej pracujúcej omladine nechajú iba veľké guľové...
 
mínus indicator plus

 

ibaže to má chybičku krásy. Do dôchodku sa bude odchádzať vo vyššom veku, t.j. dlhšie sa bude prispievať do soc.poisť, bude kratšia doba vyplácania penzií. Takže aká diera? Celý článok zle! Riešenie žiadne. A vlastne jedno je - znížiť dôchodky. Ibaže mladý autor zabudol, že súčasní a skoro budúci penzisti si z tých svojich žobráckych platov nemôžu dovoliť šetriť, resp. investovať niečo niekam. Zjednodušene: Aj dnešní starí boli mladí a robili za 800 SK a chceli žiť a užiť, no nemohli. Dnes tento systém dáva mladým viac, viac si užívajú a nehľadia do budúcnosti. /aj za komača boli pôžičky - dnes hypotéky, brali si ich tí, čo mali na ich splácanie/ Z tohto článku mi vyplýva len jedno - zobrať súčasným penzistom tú chudobnú penziu, aby si mladí mohli užívať až budú oni tí penzisti, a skôr, než sa toho veku dožijú, budú musieť starým rodičom prispievať na živobytie... Začarovaný kruh...
 
mínus indicator plus

 

a aký rozdiel je medzi Rozborilom a Novotným?????? Vari iba ten, že Vilko zarába viac!
23.07.2013 15:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

no to je teda dobrá kravina! Videl si výmer? V 50 rokov veku taký dôchodok - tak si to zrátaj koľko rokov má odrobených! Ani keby bol supergenerál! To na taký dôchodok musel pracovať ešte po 50! Ale k veci: takýto článok môže napísať iba mladý cucák. Tých 10 tis nadštandardných dôchodkov tento system neozdraví! Tento štát hľadá zdroje iba z najviac ohrozených skupín ako sú deti a dôchodcovia! Miesto toho, aby sa starali o neplatičov a iných fin,podvodníkov Navrhujem zrušiť aj tie 300 € dôchodky - ak sa tá v tejto dobe z toho vyžiť, tak sa dá aj z 200€ a vlastne aj tých 200 je veľa, tak zrušme penzie úplne, aby soc poisť . mohla platiť prebujnelý aparát platený z našich daní, ktorý bude znova poberateľom penzií z našich daní a ktorý nič nevyprodukoval. Som za zrušenie odvodov do soc.systému s tým, aby si každý našetril na starobu. Vyplácať iba sociálne dávky, ktoré sa ani veľmi nelíšia od penzií z 500€ platu!!
Reakcia k téme: Tabu okolo dôchodkov
11.07.2013 0:09 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

je síce pravda, keď si chce kúpiť ambulanciu, tak treba zaplatiť. Ak by chcel zabehnutú firmu, tak mu ju dá niekto zadarmo? A čo takto vybudovať si vlastné meno na trhu a pacienti sa prihrnú sami! Tak isto ako s firmou čo privedie do krachu iná pružnejšia. Trocha financií do reklamy a biznis sa rozbehne! Ambulancie poväčšine predávajú dr. nad 70 rokov so skostnatelými vedomosťami, mladý šikovný dr. má veľkú šancu byť úspešnejší!!!!
 
mínus indicator plus

 

staré dobré časenky! Za komanča sa dalo objednať telefonicky na určitý deň, lekár ordinoval s minimálnym časovým časovým posunom, obvodný lekár mal väčšie právomoci, bol aj chirurg, aj dermatológ, aj internista. Dnes návšteva začína u obv.lek. potom sa nabeháme po špecialistoch, sypeme im 10 evráše, vrátime sa na obvod a šup do lekárne znova vytriasť budelár a s dobrým pocitom ale unavený ako baník domov! /vrátit sa v ten deň do práce nehrozí/. Perlička všetkého je vybehať si predoperačné vyšetrenie. Za komanča to bolo 2 dni na lôžku. Dnes je na to týždeň málo! Z toho mi vplýva, že zdr,poisťovňa naháňa kšefty lekárom, ktorí to samozrejme zneužívajú a ten, čo platí je na chvoste a celú túto šikanu len nemo trpí! Za komanča lekár chodil za pacientom. Bol v každej dedine. Dnes sedia v teplých ordináciách v meste a čakajú na pacientov. Je smutné, že sme na týchto zločincov odkázaní a tento systém im to umožňuje. Páni poslanci nemajú ani predstavu, ako dokáže lekár s pacientom vybabrať!
 
mínus indicator plus

 

a čo takto dať dôchodcom primeraný dôchodok za odpracované roky, aby sa sami mohli rozhodnúť akým spôsobom a kde strávia svoju starobu?. Veď s tým úbohým dôchodkom sú na príťaž deťom a tí, čo rátali s tým, že sa budú konečne venovať svojim koníčkom, nakoniec zistia, že nemajú z čoho. Takže tým šťastlivejším majiteľom rodinného domu neostáva nič iné, len si tú mrkvičku dopestovať a prikúriť drevom aby ušetrili. A určite ani mentálne zakrnú, pretože počítajú každé euro, aby im zostalo niečo aj na lekára, alebo na kúpele.
06.07.2013 15:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

ako to to tak čítam aj s diskusiou, tak mi z toho vychádza len jediné: čo to tí naši učitelia chcú? Že sa máme aj učiť? Prečo? Veď inde je to inak! Dajte nám pokoj a pridajte tie písmenká pred a za menom a mám dvere do sveta otvorené, hoci s prázdnou hlavou!!!
04.07.2013 17:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

to teda sú dobré voloviny! 30.000 bola mladomaž. pôžička, kde sa 2.000 Kčs odpísalo na každé dieťa a max. splátka bola 300 Kčs a to banke!. Ale dala sa zaplatiť aj jednorázovo. Ďalej fungovali bezúročné pôžičky z podniku a za toto sa dalo nakúpiť zariadenie bytu.Takže splácanie úveru v sume cca 400 Kčs a nájom 150-350 Kčs nebolo také zničujúce. A ten nástupný plat bol ako dlho? To si tiež zabudol povedať! Aj to, že fungovali jasle, škôlky, poplatok len za stravu, pionierske tábory /aj zahraničné/ za symbolický poplatok, podnikové dovolenky a ešte veľmi veľa pozitívnych vecí čo sa týkali konkrétne človeka. Čo z toho keď sú otvorené hranice a nemáš za čo vycestovať na dovolenku, /a ak, tak len zarobiť si a to je tragédia tohto štátu/, dôchodok je len na prežitie, zdravotníctvo pre seniorov je nedostupné. Zrejme ťa v tej počiatočnej ťažkej životne situácii sponzorovali rodičia- dôchodcovia /za komanča boli cca 70-90% platu/. Ale v prvom rade neboli žobráci a to bolo jedno z pozitív socializmu. Takže svet nie je iba čierny a biely!!!!
04.07.2013 15:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Návod na získanie ovečky dobrý, no trocha zvrhlý. Ktoré dieťa do cca 5 rokov je tak čímkoľvek tak zaujaté, že vydrží hodinu byť v kľude! A kde ostane celá výchova, keď sa zamiluje do moslima, alebo jehovistu??????? Náboženstvo by si al každý vybrať slobodne. So školou je to úplne inak. Tá je potrebná mimo iného aj na to, aby si to dieťa mohlo vybrať to svoje vierovyznanie.
Reakcia k téme: Ako ísť s deťmi na omšu
28.06.2013 16:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

doučiť pravopis, mami
Reakcia k téme: gučiho tašky
26.06.2013 23:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

všetko skritizovať - to je také slovenské. Nemuseli tam byť namyslené celebrity. Akcia bola veľmi vydarená a určite viac prospešná ako Modré z neba!!!!!!!!!!!!
 
mínus indicator plus

 

a komu sa to vracia? Starostovia predali lacné pozemky , voľačo do vačku, vydalo sa stavebné povolenie, zas do vačku a všetci boli spokojní. Nik z domácich si nepostaví dom v záplavovej oblasti. Na to je dosť iných debilov. Tiež sú postavené domy na zarovnaných melioračných kanáloch a teraz ich vytápa spodná voda. Zarovnané jarky pri cestách, len preto, že rovný trávnik je krajší a búrkový dážď je vo dvore! To sú tie zvýšené kompetencie a nekompetentní starostovia a poslanci. A samozrejme ***** stavebník, ktorý si nepreverí do čoho strká svoje prachy. A teraz nás ratujte všetci svätí!!!!
 
mínus indicator plus

 

len škoda, že takéto články nečítajú dôchodcovia, ktorí absolvujú takéto prezentácie. Viac by to malo rezonovať v STV, alebo SR, to je info kanál pre dôchodcov. A práve preto sú pokuty účinné.
 
mínus indicator plus

 

bohužiaľ, p.čaplovič má pravdu. Len ekonomicky silný štát si môže dovoliť taký prepych v školstve! Minimálne tretinu učiva si dnešný žiak pozháňa na internete. Za čias Čaploviča skutočne nebola výnimka v triede 46 žiakov a zvládol to jeden pedagóg! Tiež neboli učebnice a poznámky sa písali počas vyučovania. Kto nestihol, mal smolu. Na vyrušovanie nebol čas. Skúšalo sa ústne, alebo písomkami. Kto schytal nedostatočnú, mal veľký problém vytiahnuť to na vysvedčení do chválitebného. Dokonca nebolo nezvyčajné mať 7 či 8 vyučovacích hodín, alebo chodiť do školy na 2 smeny. Napriek tomu aj vtedy boli žiaci so samými výbornými a zo strednej školy nasledovala vysoká. Zároveň je smutné, že sa vraciame späť a táto doba luxusu v školách nepraje, ale to je už iný príbeh.
31.05.2013 0:07 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

okrem zaťažovania praktického lekára výpovedná hodnota výmenných lístkov nie je žiadna. Určite by prospela jednotná evidencia prepojená praktický lekár- špecialista. Každý špecialista má svoju evidenciu o pacientovi. Ak neodovzdám záznam z vyšetrenia u odb.lekára všeobecnému, tak sa lekár nikdy nedozvie o návšteve u špecialistu! A to nehovorím o množstve liekov, ktoré navzájom prekrývajú chorobu. Každý špecialista si rieši iba tú svoju diagnózu a neberie ohľad na komplexný stav pacienta!!!!!! A tento stav určite nevyrieši ani všeobecný lekár
30.05.2013 11:22 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
Reakcia k téme: Ako havko cestoval do Afriky
19.05.2013 23:53 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME