Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: iredentista
1 >
mínus indicator plus

tá orwelovština   tá orwelovština

vzniká práve naopak - násilným skloňovaním cudzích ženský mien, drahá pani Hownová...
 
mínus indicator plus

závisí obec od obce   závisí obec od obce

ja bývam na Záhorí, tam je to úplná katastrofa. Máme zberný dvor, robíme brigády, napriek tomu to vozia do lesa. Keď sa s nimi bavíš, majú ťa za ***** zasierať okolie považujú za svoje ústavné právo... . Ešte rasisticky korektná poznámka - nejedná sa o žiadne menšiny, tí si zvyknú robiť bordel na vlastnom dvore.
 
mínus indicator plus

...takto,   ...takto,

vy cyklisti (a kedysi aj ja) máte kopec zlých spomienok na správanie sa vodičov, my vodiči na vás cyklistov. Možno by ako prvý krok pomohlo, keby sa cyklisti netlačili tam, kde jazdí veľa áut. Sú to cesty prvej triedy, v Bratislave bohužiaľ skoro všetko. Ako pikošku vyberám Jaskov rad, kde jeden nadšený hlupák - amatér dokáže spomaliť dopravu 300 vozidiel. . My vodiči by sme naopak mali rešpektovať vašu zraniteľnosť a správať sa ku vám ako k ľuďom, obzvlášť pri predbiehaní. Týmto vztyčujem mierovú zástavu. . PS ešte pre cyklistov ruralistov - noste na sebe preboha niečo viditeľné!!
 
mínus indicator plus

ok,   ok,

ale rozmeňme si to na drobné - čo vlastne ako terorista v lietadle potrebuješ - reálnu zbraň, alebo prostriedok zastrašenia? Reálna zbraň ti je v eropláne na dve veci - zastreliť pilota sa za celú históriu lietania odvážilo len zopár únoscov, v podstate si tým zarúbeš akúkoľvek cestu von. Ak sa únos zmení na rukojemnícku drámu, sundá ťa protiteroristické komando bez ohľadu na to, čo držíš v ruke. . Opäť sa pýtam - nevystačíš si s airsoftkou?
 
mínus indicator plus

niekedy   niekedy

je to vypínanie svetiel na veľkých križovatkách kontraproduktívne, napríklad v Malackách to spôsobovalo nehody. Ľudia sú zvyknutí na svetlá, ak ich vypneš, motajú sa ako slepé mačky. Vbehnú tam, zbadajú druhé auto, začnú riešiť kto je vlastne na hlavnej a bác, máš ho tam... . Ešte k tým blikajúcim svetlám - ja nerozumiem, prečo sa radšej nezavedie jednoduché odpočítavadlo v sekundách. Nič by to nespomaľovalo, skôr naopak, hlavne pri rozbiehaní.
 
mínus indicator plus

ja by som bol rád,   ja by som bol rád,

keby mi niekto vysvetlil motiváciu človeka, ktorý si ide vyrobiť takúto zbraň. Nerozumiem tomu preto, lebo: 1. ak uvažujem ako kmín: náboje si na tlačiarni nevyrobím, musím ich kúpiť na čierno. Ak už kupujem na čierno náboje, prečo nekúpiť rovno aj zbraň, navyše preverený a spoľahlivý model? Predpokladám, že takéto riešenie bude v konečnom súčte aj lacnejšie. 2. ak uvažujem ako normálny človek: urobím si zbroják, zbraň si kúpim akú chcem a kde chcem. Bez hrozby záveru trčiaceho z hlavy... . Ešte ma napadá - ak by som chcel prepadnúť banku, asi by som si radšej kúpil airsoftku za 15 éčiek. Keby som vytiahol hentaký fén, tetky by sa asi dočúrali od smiechu.
 
mínus indicator plus

heh,   heh,

to, že si paranoidný ešte neznamená, že po tebe nejdú...
 
mínus indicator plus

nehody budú,   nehody budú,

akurát sa vďaka komplexnosti systémov predĺži čas vyšetrovania...nehody samotné budú pripomínať niečo ako riadený let do prekážky v letectve. Malé chyby sa budú nabaľovať, človek - dohliadajúci na prácu systémov to zle vyhodnotí a výsledkom bude čelovka na rovnej ceste, za jasného počasie a dobrej nálady zúčastnených...
23.07.2013 13:45 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

...ja tomu verím,   ...ja tomu verím,

moja žena, sediaca na mieste spolujazdca, má niekedy chuť hádzať kvalty. Akurát si vždy pomýli páku...
 
mínus indicator plus

otázku si kladieš zle,   otázku si kladieš zle,

musíš tam zahrnúť aj nás, čitateľov. Keby sme tie články nečítali, Novotný by jazdil s vysokozdvižným vozíkom a Bartošová by ušetrila za chľast. . Nie je vinný ten, kto nám dáva to, čo sami chceme - rovnakou chybou je viniť samoobsluhu, že v nej predávajú alkohol. Alebo zadok, že sa pokakal...
 
mínus indicator plus

nezavádzaj,   nezavádzaj,

okrem súdov a školstva ste posledný nezreformovaný segment služieb, ktorý si voči zákazníkovi - pacientovi dovoľuje aroganciu, chrapúnstvo a somrovanie úplatkov. . Chyba nie je v pacientovi, ten - naopak - bude ešte náročnejší. Chyba je vo vás, milí lekári.
 
mínus indicator plus

nie, nie je drzejší,   nie, nie je drzejší,

len má možnosť porovnávať s inými segmentami služieb, ktoré už prešli mentálnou revolúciou.
 
mínus indicator plus

...skúšali dokolečka to isté   ...skúšali dokolečka to isté

trochu zavádzaš, polícia ti dá vylosovať lístok, kde je 5 otázok (zbrane - konštrukcia, trestné právo, zbrojný zákon, zdravotná príprava), ak nie je zmanipulovaný výber, musíš sa naučiť všetko. . Druhá vec je, či komisia nechá uchádzača prejsť aj vtedy, keď nevie nič. Odpoveď - áno, aspoň v Malackách, kde som si robil ZP ja - tam dochádzalo k rôznym komickým situáciám. Potom je rozdiel medzi kúpeným ZP a poctivo urobeným (ale bez znalostí) minimálny. . Okrem toho - ostatným úkonom sa ja tak nevyhneš - skúške u psychológa, lustrovaniu polície - tieto veci sa robia ešte pred samotnou skúškou.
 
mínus indicator plus

...takto,   ...takto,

1. zomrel syn, kamarát, náš spoluobčan 2. do Afganu sme poslali vojakov my všetci, na základe konsenzu . Trocha úcty by nezaškodilo, o misii nevieš nič a o obrane vlasti takisto. Teraz môžeš klikať ty...
 
mínus indicator plus

toto vyzerá   toto vyzerá

na point of blank, cca. do 20 metrov.
 
mínus indicator plus

dobre si to napísal,   dobre si to napísal,

ešte by som doplnil, že za nafúknutie US do veľkosti svetového policajta si môžeme my sami, nikto iný. 2x za nás vyťahovali horúce gaštany z ohňa, tretí krát si povedali, že dosť...
 
mínus indicator plus

hehe,   hehe,

a čo by sa Mr. Aeroplánovi páčilo? Aby sa 10 nevinných chlapov z bejzbalkami bránilo voči pripútanému Nicholsonovi v pivnici na Súmračnej? Tak by ti to politicky vyhovovalo?
 
mínus indicator plus

ale mojko, netrep   ale mojko, netrep

ak si vyšetrovateľ chce overiť informácie, tak sa ti slušne ohlási a príde ťa navštíviť. Nerobí sa žiaden úradný záznam. Žiaden obušok, žiadne vyhrážanie sa. . To nepíšem, lebo si to myslím, ale preto, lebo viem.
 
mínus indicator plus

...tu je len jedno vysvetlenie   ...tu je len jedno vysvetlenie

napriek enormnému pokroku sme hlúpejší ako predchádzajúce generácie. Pyramídy v Peru, sochy v Afganistáne, pamiatky po celej Európe - všetko čo vydržalo stáročia dokážeme zlikvidovať kvôli sebeckosti, hlúposti a výbojnosti.
 

1 >

Najčítanejšie na SME