Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Juma1
1 >
mínus indicator plus

Len pacienti sú   Len pacienti sú

precitlivelí,rozumiem,majú na to právo.Ale lekár má právo ísť sa naobedovať,má právo na dovolenku a má zákonné právo dostať zaplatené za odvedenú prácu.Pacient sa pohorší,že lekár odchodza sa najesť ked on tam sedí,ale uvedomí si niekto,že keby to lekár neurobil,bol by denne,mesiace ,roky,bez jedla?Pred tými dverami vždy niekto sedí.
Reakcia k téme: Lekársky preplesk
27.10.2014 18:31 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Nie,nie sme pri   Nie,nie sme pri

platoch,súkromní lekári platy nemajú,sme pri prevádzke ambulancie.Poisťovna dá limit,viac robiť síce môžeš,ale zadarmo,za vyšetrenie 5euro,z toho náklady,píše to gilead vyššie.Všetci sledujete boj sestier,takže tie peniaze pôjdu z limitu,tiež najom,ener gie,niekde bola požiadavka na sekretárku a sms pripomienky,aj bez sekretárky tu máme učtovničku,upratovačku,SOZU ,atd,atd.Bez prijnov od pacienta to nednoducho nevyfinancuješ nechpočítaš ako chceš.A počítať vedia aj hore naMZ a na VUC,preto nikoho aninenapadlo poplatky meniť.Vedia,že bez nich im topadne na hlavu a to ihned.
 
mínus indicator plus

vravim o poisťovniach.   vravim o poisťovniach.

No ale potom služby primerané cenám,nie? Alebo slovenské platby a danske služby?nie zlá idea,ale utopistická.
 
mínus indicator plus

môžu poslať koľko   môžu poslať koľko

Len kontrol chcú,lekárov viac aj tak nebude a pokiaľ niekto nezačne platiť skutočne spravenú prácu v normálnych a nie dumpingových cenách všetko pôjde len k horšiemu.Toto sú len tanečky pre plebs a hľadanie triedneho nepriateľa,čo im už roky vychádza.Len aby to nemuseli naozaj riešiť.
 
mínus indicator plus

pekné a   pekné a

pravdivé.Pred Tebou to už povedala Biblia-Miluj blížneho svojho ako seba samého.,
Reakcia k téme: Moja rozprávka
09.05.2014 16:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

tiež ma to napadlo.   tiež ma to napadlo.

Chýba pokora a vdačnosť.
08.05.2014 11:22 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

nemáš prečo   nemáš prečo

poznať chudobného lekára,čo je nedostatkové je drahé.Porovnateľné sumy platia aj Tvoji rodičia,prarodičia,deti?A k tomu skladaniu-netreba minimalizovať výdavky,aby ceny boli čo najnižšie?
Reakcia k téme: Čaká sa tu dlho?
07.05.2014 18:05 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

:-)   :-)

Možno skôr,ak lekár zarobí toľko,že bude mať na plat a odvody sekretárke a telefon.Ono by to chcelo výšku Svajčiarskych odvodov a aby ako vo Svajciarsku platili zdravotku aj deti a dôchodcovia.Maličkosť:-).
Reakcia k téme: Čaká sa tu dlho?
07.05.2014 12:59 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vždy si rada pripomeniem   Vždy si rada pripomeniem

časy svojej mladosti za socíka,ked Hanzel behal po poliklinike v piatok o 15,55 a kontroloval,ktorý lekár bol ešte v bielom a ktorý už prezlečený a teda si zaslúžil poriadnu spršku invektív v éteri.Tieto články v Sme sú presne v takomto duchu.Nič sa v tomto smere nezmenilo,inteligencia a menovite lekári sú stále triedni nepriatelia.
 
mínus indicator plus

toto je vážne pribzdený   toto je vážne pribzdený

národ.Má limity a robí toľko koľko chce od nej Tvoja poisťovna ktorej ty platíš a ak nie tak na teba pošle exekutora. Poistovna nám napíše:citujem:Objednávam si u Vás služby v cene XY euro.-koniec citátu,ked tu sumu dosiahnem finito,viac nezaplatia ani cent,neobjednali si a čerta ich zaujíma Tvoj zdravotný stav.A ak je sukromná lekárka,tak plat nemá.Je živnostníčka.
 
mínus indicator plus

Tak čo si tam chcel?   Tak čo si tam chcel?

V sezone potrebuješ antihistaminiká či sa už volaju Zyrtec-original,alebo jeho generiká či sa už volaju Zodac,Zenaro,Cetirisin,Alerid...všetko jeden čert.Uplne zbytočne si tam šiel,keby si to vyšetrenei musel platiť,zistil by si že tam nemáš čo hľadať.Zapchatý nos zo známej alergie ohrozuje Tvoje zdravie?Asi tak ako ten markizáčik čo potreboval previazať a pofúkať pršte priamo na urgente.
 
mínus indicator plus

Ved preto nie je možné nájsť   Ved preto nie je možné nájsť

spoločnú reč,nadčasy,neunosné a to čo bolo hore popísané platí pre štátnu sferu,oni dali výpovede a maju platy.Nutené pohotovosti maju aj sukromní lekári,slúžiť MUSIA nie chcú a je to zákon o nutených prácach z roku 2008. Sukromní špecialisti maju limity.Nemôžu robiť koľko chcú,musia robiť len toľko,koľko si želá a objedná zdravotná poistovna.Niekto hore napísal,že chce vidieť ako lekári robia toľko ako v zahraničí.Nemám problém,kedykoľvek,ale musí to niekto platiť.Zdravotná poisťovna to platiť nemôže,pacient zo zákona nesmie.Takže?
 
mínus indicator plus

V nemocniciach a na lôžku im   V nemocniciach a na lôžku im

to patrí a pokiaľ by zostali na tejto pôde,nemali by problémy s ustavným súdom.A tam je fajn VS a mala by byť ohodnotená.Jednoducho sukromná sfera na Slovensku v zdravotníctve je niečo neuveriteľné a uplne z cesty a od začiatku do nej nemali sestry rýpať,pričom od začiatku im to lekári vraveli.Aj v diskusiách.
 
mínus indicator plus

Aspon Rusi maju v tomto   Aspon Rusi maju v tomto

rozum.U nás sme nasadili turecké seriály,ktoré podvedome masíruju ľudí a približuju im tú chorú vieru.
 
mínus indicator plus

To sa nerozhodli tí pacienti   To sa nerozhodli tí pacienti

ale ich príbuzní.Ved si skús opateru,opatrovali sme otca rok a garantujem Ti,že ked okolo takéhoto pacienta skáčeš 24 hodín,aj tak je vačšinu času nespokojný a ubolený.Nemocnice su na liečenie ľudí a na doopatrovanie by mali byť iné zariadenia.To že nie sú,za to sestry nemôžu.
 
mínus indicator plus

:-))))))   :-))))))

Alebo článok o tom akú záslužnu prácu majú ,,nezávislí"novinári a ako treba podporiť syndikát novinárov,aby mohli týmto spôsobom informovať aj nadalej:-))))) Keby sme my tak liečili ako Sme informuje o zdravotníctve,už by ste boli všetci mrtvi :-)))))
 
mínus indicator plus

:-)))   :-)))

Možno čítajú diskusie na Sme a následkom nich nemajú pocit,že pacienti za to stoja.Generalizovať je ľudské.
 
mínus indicator plus

Politika nepotrebujem.   Politika nepotrebujem.

Ale na to,aby sa pacientovi vymenili plienky ich potrebujem mať.Norma od poisťovne bola svojho času 2 denne.
Reakcia k téme: Obludy v bielom
15.09.2013 16:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

No kde by asi žil.   No kde by asi žil.

Doma na dôchodku.Chrobák Truhlík,ktorí spolu s ostatnými ekonomami čo vezme do ruky to zdžube.Vid ekonomika Europy.
14.09.2013 9:59 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME