Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Striga75
1>
mínus indicator plus

Aurelius   Aurelius

skúste si môj článok prečítať ešte raz a pomaly. U nás doma sa triedil odpad dávno pred tým, ako to začalo byť samozrejmosťou, roky som mala zmapované miesta, kde sa dalo vyhodiť separovaný plast či papiere, miestne elektro predajne a lekárne som otravovala s tým, prečo neberú naspäť napr. lieky po expirácii či staré batérie a káble ... vždy je čo zlepšovať, aj sa doma o to snažíme, takže netuším o kom píšete tú prvú časť reakcie. Môžete mi vyčítať, že kam sa neodveziem autom tam nejdem a v tom budete mať pravdu, ale kým som bola normálne mobilná tak som s tým nemala problém. Skúšala som aj trojkolku, ale s tou "vďaka" zraku" naberiem všetko, čo sa mi neuhne, takže inú možnosť ako doviezť sa autom nemám. Netvrdím, že idem príkladom, ale nemám problém aj doma prijímať ekologické riešenia. Alebo o mne viete viac, ako ja sama? ;) Na nikoho nechrlím oheň a síru, naopak, vážim si čo Grétka robí, len mám obavy z sklonu ľudí k fanatizmu a k čiernobielemu vnímaniu sveta, k vytváraniu si nejakých idolov.
 
mínus indicator plus

Preto som do zaveru clanku   Preto som do zaveru clanku

dala aj link na peticiu a budem vdacna za sirenie. Nie kvoli nejakemu mojmu egu, ale preto, ze naozaj vcera bolo neskoro. @dvojkriz_na_trojvrsi jasne ze som tym nemyslela striktne len obyvatelov Zitneho ostrova. Taka Iza tiez uz nie je na ZO ale kamaratkina dcera pride do KN vlakom cez DS a potom autobusom.
 
mínus indicator plus

Zijes tu 30 rokov,   Zijes tu 30 rokov,

...tak asi vies ze kopec ludi pracuje prave v Bratislave a druha polovica tam chodi napriklad kvoli lekarom (lebo ti lepsi uz funguju tam, v DS a KN ich drzi asi len lokalpatriotizmus). Velky Meder vyhladava mnozstvo ludi kvoli kupalisku, no a Komarno byvalo hrdym lodeniciarskym mestom a dlho predtym vyznamnou pevnostou, lenze vinou politiky a rezignacie obcanov upada. Obom mestam by mohol pomoct prave turisicky ruch.
 
mínus indicator plus

Re: Jednoduché   Re: Jednoduché

Veľmi nerada, ale musím Vám dať za pravdu. Faktom ale je, že či už vo vlakoch alebo aj všeobecne, bezbariérové wc na Slovensku sú čistejšie ako bežné. Nie že by "našinci" boli kultúrnejší, ale tieto zariadenie používa ďaleko menej ľudí a po druhé, vo veľkých nákupných centrách sú mnohokrát zamknuté a ak aj potrebujete kľúč, kým sa k nemu dopátrate (na dverách síce svieti info že kľúč je na informáciách, ale tam sa dozviete že ho má údržbár, ten ho odovzdal upratovačke a tá momentálne nie je v práci takže sa doň v horšom prípade nedostanete) tak to "zdržiaky" možno nevydržia, takže skončíte pri tom, že kým nie ste doma tak sa poriadne nenapijete.
Reakcia k téme: (Zase raz) o verejných wc
11.07.2018 9:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Prečo sú podrobné výkazy nezmysel.   Prečo sú podrobné výkazy nezmysel.

1, Kladú ďaleko vyššie nároky na úradníkov, ktorí budú mať ďaleko viac roboty s prekontrolovanín. 2, Osobný asistent nezriedka pomáha aj pri veľmi intímnych úkonoch. Vie si niekto z tých múdrych hláv, čo túto zmenu vymysleli predstaviť, že by niekto vykazoval, kedy bol na wc? 3, Úradníci v teréne "poznajú svojich ľudí". Kedysi pradávno som sa o tom podvádzaní rozprávala s paňou, ktorá na ÚPSVaRe robila dlhé roky. Úradníci nežijú v nejakom vzduchoprázdne, žijú na našich sídliskách, takže netušiac ich klienti chodia popod okná ich bytov, nakupujú v jednom obchode, takže vidia, že dáma, ktorá im v kancelárií dobre že neprevalí stôl, aby jej uverili ako veľmi nevidí si za normálnych okolností sadne na bicykel aby na ňom polietala pol mesta. Podobných prípadov asi nie je veľa, ale dlhé roky sa pohybujem v dobrovoľníckej sfére, takže som v kontakte jednak s klientmi ale aj s úradníkmi. A s tými sa neraz zdravíme spôsobom, že sa opýtam asistentky, komu v obchode máva a zahlási mi, že pri mliečnych výrobkoch je pani ku ktorej chodíme odovzdávať výkaz, prípadne sa stretneme v Nitre na krajskej akcií ...
 
mínus indicator plus

Ad: Karolina   Ad: Karolina

Tak na umele znizovanie nezamestnanosti je asi kazda vlada expert. Viem, ze to funguje aj tak, ze ak si zdravotne postihnuty uchadzac o pracu, tak ti uradnik "empaticky" a laskauo vysvetli, ze ved tebe vlastne ani netreba pracu, ze bude lepsie ak sa nechas vyradit. Ak tuto radu neposluchnes, tak pride na rad argument, ze ved "zdravy" clovek ma problem najst si pracu, tak preco si myslis, ze ju najdes ty. A to nie je nejaky blud, to je skusenost vela ludi.
 
mínus indicator plus

Re. Vzdy ked citam   Re. Vzdy ked citam

Ved prave. Vlada jedno prezentuje a druhe robi.
 
mínus indicator plus

 

Je mi uplne jedno, ktore usta to povedia. Ja mam problem s tym, co popisujem. Nie s clovekom, ktory to povedal.
 
mínus indicator plus

Re: Bratislavčan   Re: Bratislavčan

Váš príspevok si viem vysvetliť jedine tak, že Vám komunisti veľmi ublížili. Inak si neviem vysvetliť, že by ste "tu zrovnal so zemou vsetko co vzniklo pocas komunizmu". Aby ste ma nechápali zle - neobhajujem tento režim. Myslím si však, že "vylievať z vaničky so špinavou vodou aj dieťa" je kontraproduktívne.
 
mínus indicator plus

Veď práve -   Veď práve -

- Začať by mal každý od seba. To pre mňa znamená, že ak vidím partiu chémiou povzbudených zasranov ako si vybíja energiu na zastávke MHD tak na nich zavolám políciu. Ak vidím, že lavičky v parku pod mojimi oknami sú zničené od zubu času, tak na to upozorním tech. služby, prípadne nahovorím pár susedov, kúpime farbu a urobíme si v sobotu brigádu. Keď v podchode vidím človeka ležiaceho na zemi tak zavolám 112tku a počkám kým prídu (nemusím sa ho ani dotknúť, ale nenechám v núdzi človeka.) Ľahšie je povedať si, že ae "určite" opitý. V reáli to môže byť diabetik, ťažký epileptik alebo človek s porážkou. Myslím, že takto sa začína od seba. K voľbám ideme raz za 4 roky. Zbytok času sa nás naše mesto netýka? Možno som patetická, smiešna,tneviemaká, ale takto to vnímam ja.
 
mínus indicator plus

Nemám najmenší dôvod   Nemám najmenší dôvod

vyhrážať sa. Veta o vážení slov bolo konštatovanie, nie vyhrážka (ak máš na mysli toto). Nevyhrážam sa ľuďom v reálnom živote, ani "skrytá" za klávesnicu to robiť nemienim. A netvrdím, že Matica je čistá ľalia. Tvrdím len, že si vážim ľudí, ktorí "zachraňujú" meno, ktoré si v minulosti urobila. Toť vše.
12.06.2017 15:11 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Trošku by som vážila slová   Trošku by som vážila slová

o pochybnosti a morálne pokleslých jednotlivcoch. Keď som mala 15 rokov tiež som neriešila veci spôsobom "Nejdem spievať do farského spevokolu, lebo veď inkvizícia a podobne." Čo sa týka dospelých - myslím, že Matica má šancu očistiť sa práve zdola. Cez ľudí, ktorí neriešia politiku, ale to, cez čo sa dá ľudí spájať. Ak Matica časom zanikne, nebudem za ňou "plakať". Ale kým sa tak stane, nech za sebou zanechá aj niečo dobré.
11.06.2017 20:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ďakujem,   Ďakujem,

podobne.
 
mínus indicator plus

Ja som práve z tých,   Ja som práve z tých,

ktorí keď "nalepia nos na monitor" tak prečítajú písmo veľkosti 20 a viac. S písaním je to jednoduchšie, píšem všetkými desiatimi prstami, takže nemám problém s pozeraním na klávesnicu. Preto sa mi asi sem-tam votrie aj nejaký preklep, ktorý po sebe riešim až časom, keď text po sebe čítam.
 
mínus indicator plus

Slovám "vidieť", "pozerať sa"   Slovám "vidieť", "pozerať sa"

nie je nutné sa vyhýbať. Zvraty ako "uhol pohľadu" predsa nie sú o fyzickom pozeraní sa, takže pokojne. Aj úplne nevidiaci človek vám pokojne povie niečo v zmysle "Včera som pozeral noviny a bola tam reportáž o..." Ja osobne nečítam knihy, lebo dlho čítať nevydržím, ale ich počúvam ako audioknihy ( www.skn.sk ), ale ak hovoríme o knihách tak ti pokojne poviem, že aktuálne čítam Dolores Claiborne od Stephena Kinga.
 
mínus indicator plus

Re: autorka   Re: autorka

Nepotrebujem zvelebovať Maticu, ani to nechcem robiť. Iba tvrdím, že Maticu netvoria len tie prehnité móresy ale tvoria ju aj ľudia, ktorí sú pre kultúru na Slovensku ochotní urobiť viac, ako len prijať pozvanie na predstavenie. O tom, že práve títo ľudia robia skvelú vec svedčia napríklad aj minuloročné Národné Matičné slávnosti, ktoré boli práve v Komárne. A verte, že ich neorganizovali "polofašistickí, prestárlí, dementní nacionalisti." ale množstvo mladých šikovných ľudí. Nepochybujem, že tí by sa tomu, čomu sa venujú, venovali aj v hociktorej inej inštitúcií. A to, čo sa dialo v meste rozhodne nebolo len o slovákoch. O Slovenskom národnom poklade škoda hovoriť, je to hanba nad hanbu, ale nezavrhnem prácu šikovných ľudí len pre to, lebo niekto v časoch, keď mnohí z nich "tahali káčera po pieskovisku" prípadne ešte ani neboli na svete hnusne zneužil dôveru národa. Ešte raz duplikujem - neobhajujem Maticu ako inštitúciu. Vážim si prácu tých, ktorí "pod jej krídlami" robia veľa pre miestnu kultúru.
11.06.2017 11:30 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Opravené,   Opravené,

nebudem sa hrať na múdru, ďakujem za upozornenia.
10.06.2017 17:36 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vlastne nemusím upravovať,   Vlastne nemusím upravovať,

Matica Slovenská je názov inštitúcie, jej meno, no a mená/názvy sa píšu s veľkým začiatočným písmenom.
10.06.2017 13:14 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ďakujem za upozornenie,   Ďakujem za upozornenie,

článok upravím. A medzitým poprosím reakciu/kritiku na jeho obsah. ;) Ďakujem.
10.06.2017 13:11 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Veľmi vám držím palce!   Veľmi vám držím palce!

No obávam sa, že problém je aj v tom, že bratislavčanov je v Bratislave skutočne málo. Myslím tých skutočných, ktorí cítia so svojim mestom. "Bolelo ich", keď búrali PKO, a cítia ako krivdu to, čo sa deje s ich mestom. Lebo mnohí v Bratislave len prebývajú, pracujú. Dane platia, srdce nechali (asi patetické, ale je to tak) a domov cítia v Košiciach, na Orave, či vo Zvolene. Z môjho pohľadu sa dá z Bratislavy urobiť dobré miesto na život aj tým, že na ňu budeme všetci hrdí ako na naše hlavné mesto. Ako na miesto, kde dostávame šancu na lepší život pre naše rodiny. Že k nej budeme mať iný vzťah ako k niečomu cudziemu, z čoho krv netečie.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME