Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Lammoth
1>
mínus indicator plus

 

Problém je v komunikácii. Ty sa sťažuješ na celý systém a ja hovorím o konkrétnej platbe. Problém je aj v tom, že rekonštrukciu celého systému vie navrhnúť prakticky každý okoloidúci, akurát riešenie drobných konkrétnych problémov súvisiacich s navrhovanou rekonštrukciou (napríklad ak donútiť zdravotné poisťovne, aby sa dobrovoľne vzdali zdroja príjmov, alebo odkiaľ vziať peniaze za priame platby od nemajetných pacientov) už nechávajú na iných, menej fundovaných. Veď to sú už len nezaujímavé detaily... A tak nejako podobne je to aj s aktuálnou platbou určenou na výplaty sestričkám. Radšej zmeníme systém ako by sme hľadali zdroje?
 
mínus indicator plus

Trochu inak...   Trochu inak...

Nie že by som sa zastával súkromných doktorov, majú relatívne slušné príjmy - aj keď oproti kolegom na západ od našich hraníc sú žobráci. Tak ako aj my ostatní. Podobné pokriky proti navýšeniu platieb poisťovní sú však kontraproduktívne pre pacientov samotných, pokúsim sa povedať prečo. Platby poisťovní pre súkromných lekárov nepokrývajú ich výkony v plnej výške. Mesačný limit dokáže lekár naplniť (ako ktorý) povedzme za 17 dní z 22 pracovných. Ak by robil dlhšie, tak nielen že nedostane od poisťovne zaplatené, ale prípadné lieky, vyšetrenia, či rozbory pre nadlimitných pacientov musí hradiť z vlastného vrecka. Ak sa zvýšia platy sestier v štátnych nemocniciach, tak aj sestry v súkromných ambulanciách budú logicky žiadať vyšší plat. Lekár im ho môže (alebo skôr musí) dať, ale bude to robiť na úkor pacientov. Svoj mesačný limit, ak zostane nezmenený, vyčerpá povedzme o jeden deň skôr. Podľa rozhorčených reakcií v diskusii ale usudzujem, že pre (potencionálnych) pacientov je to asi jedno, oni vidia iba to, že doktor dostane od poisťovne nejakých 50-100 eur (neviem ako to bude presne vychádzať) mesačne navyše. Že to budú peniaze určené na plat a odvody sestričke je už nezaujímavé.
 
mínus indicator plus

 

Ja s tebou súhlasím. Ale takých absurdností je oveľa viac a nikto sa nad nimi nepozastaví - keď budeš žiť v spoločnej domácnosti s desiatimi ženami (a narobíš im kopu detí), tak to je u nás len otázka morálky. Ale akonáhle sa oženíš len s dvomi z nich, máš na krku paragraf. Ak má dievčina narodeniny 10.decembra a ty sa s ňou vyspíš 9.decembra 10 minút pred polnocou, tak si spáchal trestný čin. O desať minút neskôr by to už trestné nebolo. Pritom existuje na svete veľa štátov, kde sa sobášia 10-11-12 ročné deti. Chceš, aby som ti takých absurdností ešte niekoľko desiatok vymenoval?
08.12.2011 23:14 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Všetko je relatívne   Všetko je relatívne

Chlapec, ktorého by s marihuanovou cigaretou chytili v Thajsku, by sa veľmi rád vymenil za dealera na Slovensku, ktorému našli kilo heroínu. Vo všeobecnosti sú všetky tresty nespravodlivé. Prečo je zabitie psa trestné a zabitie prasaťa nie? Prečo dostane vrah napríklad 15 rokov? Prečo sú stanovené zhruba rovnaké sadzby za krádež a neúmyselné zabitie? Načo je dobrý trest doživotia? Veď odsúdený je potom prakticky beztrestný, ak v base zabije štyroch ľudí, tak nič viac za to nedostane. Z tohto pohľadu je odpoveď na otázku z článku jasná: za primeraný trest za vlastníctvo marihuanovej cigarety sa dá považovať veľmi široká škála trestov a trest používaný u nás ani zďaleka nepatrí medzi zvlášť prísne, ani medz zvlášť tolerantné.
08.12.2011 22:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ani som nevedel, že si tykáte   Ani som nevedel, že si tykáte

Nuž, nestretávajú sa hory s horami, ale ľudia s ľuďmi. A vrana vrane oko nevykole, rovný rovného si hľadá a kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť.
08.12.2011 20:42 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Isteže má program   Isteže má program

A dokonca veľmi konkrétny, povedal by som po našsky, že až pragmaťický: oblbnúť dostatočný počet ľudkov z tých 99% tak, aby im to umožnilo pretlačiť sa do vytúženej skupinky 1%.
Reakcia k téme: E-mail od Roba F. - prepis
08.12.2011 18:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
Reakcia k téme: Baran a ovca. Rozdiely
08.12.2011 14:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Aha! V družnej zhode...   Aha! V družnej zhode...

...Harabín so Žitňanskou.
Reakcia k téme: Shooty
08.12.2011 13:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Hlavne že sa nakupovalo transparentne...   Hlavne že sa nakupovalo transparentne...

...a elektroaukčne. Lebo keby nie, tak už len to by bola celkom mrcha vec. Netransparentná a neelektroaukčná. Jedna zvedavá otázka: koľko stálo usporiadanie transparentnej elektronickej aukcie?
 
mínus indicator plus

Všetci galkouctievači ste takí vtipní?   Všetci galkouctievači ste takí vtipní?

Takže ty mne podsunieš, že mám niečo so zabitím Kennedyho a ja mám z toho dôvodu paranoiu... Ste srandisti, to sa musí uznať. Ešte keby ste tak mali aspoň šajn o armáde a tom, ako sa nedať blbo prichytiť pri špicľocvaní, tak by vám rovných nebolo.
 
mínus indicator plus

Čudná správa   Čudná správa

Sm zmätený a neviem, či mám skandovať proti Harabínovi, alebo za Harabína.
 
mínus indicator plus

 

Ale ja predsa neviem, či proti mne nenašli dôkazy, že som zavraždil Kennedyho. Môžem si to len s určitou pravdepodobnosťou myslieť, napríklad preto, že som vtedy nebol ešte na svete. Ja však nehovorím o tom, čo pán exgalko robil keď ešte mohol odpočúvať. Ja hovorím o tom, že sa vyjadruje k čiastkovým výsledkom vyšetrovania, ktorého sa nezúčastnil. On môže povedať, že si myslí, že nič nenašli. A ja sa ho pýtam prečo to tvrdí s takou určitosťou.
 
mínus indicator plus

Tak nejako...   Tak nejako...

Škoda však, že ani ty, ani Styk ste nespomenuli neochvejný postoj zdravotných poisťovní. Napriek tomu, že od nás inkasujú pravidelné povinné mesačné odvody a napriek tomu, že zabezpečenie zdravotnej starostlivosti je ich zákonnou podmienkou pre udelenie licencie, sa držali mimoriadne statočne a počas celej krízy nevydali ani hlásku! Udatne čakali v závetrí v odvážnej póze chrobáka, ktorému nechutní lekári neposkytli včas zdravotnú pomoc. A dočkali sa, uťapkali to za nich druhí, víťazstvo je ich!
08.12.2011 10:02 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Mohla by si už prestať, kakula, hrať sa na veľkú a svalnatú kakulu. A že idem do ignore u kakula-clone? Veď som na ignore liste aj u kakule-originál a furt sa o mňa interesuje.
Reakcia k téme: Baran a ovca. Rozdiely
08.12.2011 9:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Kto si to, milá morálna autorita? Si anonymné nič. A ako také si môžeš pokojne otvárať hubu na kohokoľvek, keď ti zatrhnú jeden nick, spravíš si ďalší. Ako napríklad nick janos2, ten už bude mať možno na konte viac príspevkov ako janos1 - ten všetky tri (slovom tri) príspevky venoval mne. Pozdravujem príbuzenstvo v Dlhej Vsi.
Reakcia k téme: Baran a ovca. Rozdiely
07.12.2011 23:08 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Odkiaľ to viete, pán galko?   Odkiaľ to viete, pán galko?

Odkiaľ viete, pán exminister, že dnešný poslanecký prieskum preukázal zákonnosť a oprávnenosť použitia ITP?
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
Reakcia k téme: Baran a ovca. Rozdiely
07.12.2011 22:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ak budeš ochotný a hlavne schopný povedať niečo konkrétne, tak skús. Doteraz si povedal len toľko, že ty máš pravdu lebo ty máš pravdu. Zatiaľ len nezmyselne míňaš čas svoj aj môj a zbytočne zaberáš priestor užitočnejším myšlienkam. Nemám o teba záujem.
Reakcia k téme: Ficov Mikuláš
07.12.2011 21:46 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ty evidentne razíš názor, že baran je lepší, však?
Reakcia k téme: Baran a ovca. Rozdiely
07.12.2011 21:42 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

O referende a tak podobne   O referende a tak podobne

Načo je vám referendum, keď ani nákup vládnych limuzín ste neboli schopní zabezpečiť obyčajným zákonom? Nielen to, vy ste akurát tak kúpili jedno propagačné referentské vozidlo v sume do 40 000, inak ste si telesné schránky prevážali v bavorákoch. Vaši členovia vlády pokojne mohli vypracovať rezortnú smernicu, ktorá by podobné nákupy zaviedla aspoň v ich rezortoch. Vykašľali ste sa... Kde zostali návrhy o elektronických voľbách, o znížení počtu poslancov? Ako dopadla poslanecká imunita? Prečo ste zástrčkové poplatky zorganizovali takým spôsobom, že mali dopadnúť až na volebné obdobie po roku 2013? Jediným "úspechom" bola smiešna úprava tlačového zákona. Za 7 miliónov vyhodených za referendum aspoň nejaký výsledok...
Reakcia k téme: Ako také ovce
07.12.2011 19:16 | Oznám správcovi
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME