Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: janomacek
1 >
mínus indicator plus

 

Momentálne to stojí aj s poštovným 68 €. https://www.myheritage.com/dna...
 
mínus indicator plus

 

V Bardejove zdochol pes, pritom to mesto má z turistického hľadiska obrovský potenciál. Zdochol pes aj preto, lebo tam už od roku 1999 vládne jeden a ten istý primátor Hanuščák (HZDS, Smer). Bardejovčania sú dosť divní, že stále volia dôchodcu smeráka, ale asi to je tým, že voliť chodia hlavne dôchodcovia. Mladí poutekali. Som zvedavý, či ho opäť zvolia. Nečudoval by som sa.
Reakcia k téme: Bardejov je nová Štiavnica
09.11.2018 17:44 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Česká družina tam bojovala spolu s Rusmi. Zabudol som dať slovo spolu...
Reakcia k téme: Bardejov je nová Štiavnica
09.11.2018 17:40 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Česká družina tam bojovala s Rusmi. Fronta sa ťahala až po Gorlice. Rakúsko – uhorská a nemecká armáda uskutočnili na jar v roku 1915 ofenzívu a vytlačili Rusov ďaleko na východ. Málo sa o tom vie, ale bola to najúspešnejšia vojenská ofenzíva Rakúsko – uhorskej a nemeckej armády za I. svetovej vojny. Na poľskej strane v Haliči nájdete vojenské cintoríny, ktoré projektoval Jurkovič. Niektoré vyzerajú ako z Pána prsteňov.
Reakcia k téme: Bardejov je nová Štiavnica
09.11.2018 17:39 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Pravicový populista je vlastne fašista. Inak dosť mu pomohlo šírenie fake news na sociálnych sietiach. Facebook a podobne uľahčujú populistom a darebákom cestu k moci.
 
mínus indicator plus

 

Ak to povedal tento ultrakonzervatívny farárik, ktorý splodil podľa historikov viac ako 10 nemanželských detí, žiadal počas nepokojov v roku 1918/19 od Židov výpalne 500 000 korún, tak sa ani nečudujem. Slováci pred 100 rokmi vôbec neboli politicky zrelí a mám obavy, že nie sú ešte ani len teraz.
 
mínus indicator plus

 

Treba pozorne čítať a rozmýšľať. Idea československého národa nevznikla z pomútenia mysle, ale naopak pragmatických racionálnych dôvodov. Inak idea národa by už mohla konečne zdochnúť, všetci sme občania EÚ. Nacionalizmus je zlo.
 
mínus indicator plus

 

Paradoxné je, že hlúpi slovenskí nacionalisti by bez Československa neexistovali a zrejme by boli maďarskými nacionalistami. Veľmi dobrý článok.
 
mínus indicator plus

 

Zrušenie striedania letnėho a zimného času je najväčšia hlúposť od rozpadu Československa. Ľudia sū čoraz sprostejší.
 
mínus indicator plus

 

Počuj! Tvoj komentár je úplne od veci. Prečítaj si k tomu niečo a potom maj odvahu trollovať. Spoluzakladal som NŠO a som v predsedníctve NŠO. Neberiem za to žiadne plat, nič. Robím to dobrovoľne vo svojom voľnom čase. Vznikli sme práve preto, lebo funkcionári KOZ OZPŠaV išli a idú na ruku Smeru (to je jedno akej strane). Všetky tieto nové odborové organizácie (okrem policajtov, tí nemôžu štrajkovať) zlúčené do SOS majú za sebou ostrý štrajk. SOS vzniklo preto, lebo sa tým pádom môžu zúčastňovať na vyjednávaní o kolektívnej zmluve vyššieho stupňa. Jednotlivo to totiž nešlo a vláda, ministerstvá nás ignorovali. Po vzniku SOS už nebudú môcť.
 
mínus indicator plus

 

Po 100 rokoch sa najviac kašle na školstvo a zdravotníctvo, bez ktorých by sa Slovensko nepostavilo na vlastné nohy. A kto za to môže? Hlavne naši národniari, ktorí vedia len kradnúť a podvádzať a akože socialisti, ktorí tiež vedia len kradnúť.
Reakcia k téme: Kým sme boli pred sto rokmi
22.10.2018 11:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Podľa posledných prieskumov je popularita EU v Európe na najvyšších číslach od pådu Berlínského múra.
 
mínus indicator plus

 

Odchádzajú totiž tí šikovnejší, inteligentnejší, tí čo chcú pracovať. Mimochodom to isté platí pre majoritu.
 
mínus indicator plus

 

Kto to vyhnal karpatských Nemcov z miest a dedín a nasťahoval Rómov? Nechcem byť hnusný, ale mne to pripadá ako komédia a pomsta dejín. Tej Lívii to ale asi nedôjde, že za stav krajiny si môžeme sami, teda prevažne Slováci. Horné Uhorsko bolo až do 18. storočia tolerantným štátom, kde vedľa seba žili Nemci, Slováci, Maďari, Rusnáci a bohviektoešte. A kde sme po zúrení nacionalizmu či idey národa teraz?
 
mínus indicator plus

 

Ešte pridávam... Vďaka dodatočným peniazom bude možné zrealizovať v plánovaným termínoch všetky chýbajúce úseky cesty medzi Rzeszowom a Lublinom. V Podkarpatí je trasa zatiaľ hotová medzi Swilczou a Stobirnou ale v lete cestári sprístupnia ďalšie dva úseky. Prvý povedie zo Swilcze po uzol Rzeszow – Juh v Kielanowke. Druhý spojí Stobiernu so Sokolowom Malopolským. Smerom k Barwinku sú práce v pokročilom stave. Koncom minulého roku bolo rezervovaných 70 miliónov poľských zlotých na hydrologicko-geologické práce pre výstavbu celej trasy medzi hlavným mestom regiónu a hranicou so Slovenskom. Tento úsek S19 je považovaný za najťažší. Hlavne vzhľadom na reliéf terénu, ktorý vyžaduje viesť trasu štyrmi tunelmi. Prvý vznikne za Lutoryzom. Medzi Babicou a Domaradzom na úseku dĺžky 23,4 km je naplánovaná výstavba troch ďalších tunelov. Táto časť trasy nie je ešte naprojektovaná a vznikne najskôr v roku 2023. Jej výstavba bude rozdelená na úseky: Babica – Domaradz (23 kilometrov), Domaradz – Miejsce Piastowe (22 kilometrov), Miejsce Piastowe – Dukla (10 kilometrov) a Dukla – Barwinek (18 kilometrov). Po celej dĺžke tohto úseku S19 je okrem tunelov naplánovaná výstavba 42 estakád v celkovej dĺžke vyše 15 kilometrov a viacero priechodov pre zvieratá. V Poľsku Via Carpatia má dosiahnuť necelých 700 kilometrov.
 
mínus indicator plus

 

Aký prosím vás obchvat? Prečo stále zavádzajú? Jedná sa o úsek R4 a ten má byť súčasťou Via Carpatie. Každý deň šoférujem okolo prešovského letiska. Včera som za 10 sekúnd napočítal na ceste 24 kamiónov. Diaľnica sever juh juh sever na východe Slovenska je nutnosťou!
 
mínus indicator plus

 

A keď sa pozrieme ešte ďalej do minulosti, tak Prešov ale aj Bardejov, Košice, Levoča, Kežmarok, boli mestá, ktoré obývali Nemci (Sasi). V 18. storočí, začalo pomaďarčovanie miest, teda aj prevažne protestantských Nemcov. Nemeckí kolonisti (13. storočie) pozdvihli hospodárstvo Uhorska a storočia boli v mestách na Slovensku dominantní. Nie nadarmo sa vravelo, že v Uhorsku sa v mestách hovorí po nemecky, na hradoch po maďarsky a na dedinách po slovensky.
 
mínus indicator plus

 

Bežný čitateľ nemusí vedieť, že 1 km diaľnice pri Prešove tvoria zväčša križovatky, mosty, tunely. Nie je kilometer ako kilometer vážení. R4 (obchvat okolo Prešova) už mala dávno stáť...
 
mínus indicator plus

 

Posledný prieskum Focusu ukazuje, že voliči koalície (SMer, SNS, možno aj Most, plus Kotleba -ĽSNS) vedia koho voliť. Voliči opozície (SAS, OĽANO, KDH, SPolu, Progresívne Slovensko...) nevedia.
 
mínus indicator plus

 

86 % z eurofondov? To, že voliči v Maďarsku majú viac národného cítenia ako inteligencie je dávno známe, ale že voliči v EU nevnímajú ako ich Orbán a jeho banda oligarchov okráda, to je na zamyslenie.
 

1 >

Najčítanejšie na SME